Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

vladko82

Active Member
Понеже няколко пъти ми се е случвало плодове и зеленчуци да ми миришат странно, онзи ден един пъпеш купен от Лидл миришеше и имаше вкус на нещо средно между евтин парфюм и разреден формалдехид, сега прочетох тази новина за ГМО Домат, на приятелката ми 2-3 пъти ягоди са и миришели на риба... Та, реших да отворя тази тема и да обменим опит. Освен с рибни гени, някой има ли инфо с какви гени комбинират плодовете и зеленчуците?
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Рибни гени се влагат в някои плодове и зеленчуци, за да издържат растенията на температури под нулата.
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Преди около седмица ядох пържени картофки които миришат на риба.
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Защо се смееш?
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Нали бяха забранени ГМО храните?

Това е като изкуствените транс мастни киселини, които като попаднат в организма той не може да ги разгради и се натрупват в тялото
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Аз най-отвратен бях от този лидълския пъпеш, такава отврат и смрад беше, не знам как ги ядат хората... Хубавото в случая е, че щом сме живи и здрави, значи няма да ни морят ГМО продуктите. Виж, ако след време някоя ябълка ми проговори: "Не ме яж, моля те, искам да стана сайдер!" или нещо от сорта.... ще и уважа молбата. :lol::lol::lol:
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Нали картофките в мак донълдс са същите. И 1 година да ги държиш на топло ще изглеждат като току що опечени.
В месото пък има някакви странни влакна под микроскоп като зяпаш.. Наскоро гледах едно видео за тази тема.
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

И намирисваща диня съм опитвал.Хрупаше като морков и нямаше никакъв вкус.
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Ако са пръскани с нещо с цел запазване на свеж виж нормално - просто ги избягвай и не ги купувай :)

А иначе е гадно да си поръчаш пържола/картофи и да има вкус на риба - и такива малоумни заведения трябва да се избягват :)
 
Последно редактирано:
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Случая с картофите най-вероятно се дължи на олиото, в което са пържени(т.е. преди това е пържена риба в него), а не на ГМО.
 
Re: От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

И намирисваща диня съм опитвал.Хрупаше като морков и нямаше никакъв вкус.

Така е, ммутирала история е всичко. Но това дакупуваш плодове и зеленчуци от големите супермаркети си е равносилно на купуване на оборски тор. Сори, че така се изразявам, но лично аз за плодове и зеленуци ходя специално до пазара и гледам какво купувам и съм си запомнил кои сергии и търговци да търся. Защото са терикати и те. Казваш им какво искаш, а ти си харесал отпред и те товаряд отзад по изгнилите или гадни. За това само си пълниш. ;)
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Тъй.
Четете Блиц, пазарувате в Лидъл, и пускате малоумни теми, както и мнеия в тях.
 
Re: От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Тъй.
Четете Блиц, пазарувате в Лидъл, и пускате малоумни теми, както и мнеия в тях.
Бате, дай акъл. Какво да правим, то и на пазарите ни путата некви "тънки" шитни. Да, не е като домат за 3 лева килото, но поне да е домат както се вика. :)
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Работата с храната става все по-тегава. От доста време съм вегетарианка, но да си призная честно никаква позитивна промяна не виждам в тялото си. Единствено на съвестта ми е по-леко, което не е малък минус, но очаквах повече... Сега като видях тази тема ми стана смешно, защото преди няколко дни салатата ми миришеше на риба, изхвърлих я и се чудех дали аз нещо не се побърквам. :lol: В бананите и гладуването е истината. :|
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Тъй.
Четете Блиц, пазарувате в Лидъл, и пускате малоумни теми, както и мнеия в тях.

Май всички сме в очакване на компетентен отговор!?
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Никога не ми се е случвало това, да ми миреше нещо на риба, ако не е риба де :) От години не пазарувам от вериги и от случайни места, всичко си вземам от малки магазинчета, дето работят директно с БЪЛГАРСКИ производители. Само битова химия жена ми взема от ЕЛИТИС....
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Тъй.
Четете Блиц, пазарувате в Лидъл, и пускате малоумни теми, както и мнеия в тях.

Направи един виртуален щанд за твои зеленуци и плодове, ще пазарим от теб. Или дай акъл какво да правим. Да не говорим, че 95% от плодовете и зеленчуците на пазарите идват от едно и също място. :)
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Случая с картофите най-вероятно се дължи на олиото, в което са пържени(т.е. преди това е пържена риба в него), а не на ГМО.

Мисля ,че не е от олиото.Картофките си ги пържих аз.В олиото не беше пържено нищо друго освен картоф.
ПП
А динята не я взехме от Лидъл а от кварталното магазинче.
 

Горе