Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Моите очаквания са 1.52 . Това смятам че ще е максимума, колкото и да ми се иска да е 2 пъти повече :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

1.75/лв. до няколко седмици / месеца (когато Гърция спре плащанията си и още една - две евро банки фалират)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

1.75/лв. до няколко седмици / месеца (когато Гърция спре плащанията си и още една - две евро банки фалират)

Чул те господ :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Чул те господ :)
Дай може. Днес е 1.47 и дано стигне поне до 1.5, и но края на годината до 1.6, както беше едно време. Само ни трябват Италианци и Гърци да са леко на ръба. :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

1.75/лв. до няколко седмици / месеца (когато Гърция спре плащанията си и още една - две евро банки фалират)


недей така ей....
откога работиш с долари какво говориш 1,75?
каква е тая прогноза - ти си за разстрел! :)

достатъчно се качи стига му толкова

ти знаеш ли как се усещат и 10 стотинки нагоре а ти го надигна с 30?
ти 30 стотинки разлика за единица... смяташ ли ги на големите нули колко са?

Кой ще им инвестира в долара ако стане на 1,75.. ти подписа на америка смъртната присъда бре :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Кой ще им инвестира в долара ако стане на 1,75.. ти подписа на америка смъртната присъда бре :)

Колега, аз съм на същото мнение.. Толкова голям марж ще бъде направо убийствен за американската икономика и честно казано, по-скоро да има 3-та Световна война, отколкото да допуснат такъв скок на $ ... /лично мое мнение/
Аз, може би някой ще кажат че съм луд, но всичките пари които успявам да изкарам ги обръщам в $, защото търгувам с тях и до сега /вече над 5-6 години/ това не ми е изиграло "лоша шега", но знае ли човек.. Може да се "ходи на война" :twisted:
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Война или не долара ще рипа, изкуственото му подържане на тези нива няма да продължи дълго....жълтите знаят защо
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Война или не долара ще рипа, изкуственото му подържане на тези нива няма да продължи дълго....жълтите знаят защо

Този мохабет знаеш ли го :

Песимиста казва: - "Жълтите ще ни завладеят"
Оптимиста казва: - "Ще има повече евтини стоки за мен"
Реалиста казва: - "Една сушава година и китайците се връщат в първи клас"

...А икономиста мълчи и гледа сеир... :clap:
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Дай може. Днес е 1.47 и дано стигне поне до 1.5, и но края на годината до 1.6, както беше едно време. Само ни трябват Италианци и Гърци да са леко на ръба. :)

Те с тях и без тях нещата се отичат. Технически до 3-4 седмици сме под 1.3 еврото има сериозно зона на подркепра 1.25/28 мине ли я а ще я мине следаващата мейджър съпорт зона е 1.15/18. Като цяло Хамериканците пак го сложиха по най-кофтия начин на ЕС и от там чичко банка гледай кво нациолано ограбване прави. Онзи ден като по учебник им свалиха рейтинга на италинците и испанци след като чукне 1.3520 и изтекоха опциите Мудис си каза думата.
Днес чича ви Сарко и леля Мери ще обсъждат как да изпозлват ESFS Сарко иска всичко да иде за рекапитализия на Франски банки Мери иска да го играят последна надежда този план за държавите, направо красота зад океана точат ножовоите прогнозата ми за края на тази година от минлата година бе паритет, да видим дали ще стане макар че е доста оптимистична мисля накъде след ревизията ще свърним 1.15/20 и паритетаа е в идните месеци - А ако ги шитна гърците до 3-4 седмици ще го чукнем паритета и прогнозата ми ще излезе :D

Как може да се затрие капитализма - като им секнеш обръщнието на пари, а как става като има криза на ликвидност и кво става тогава всичко живо взима парите си от банките и кво една клика има интерс от това като изкупи всички активи на безценница. Тази криза както и от 2008 всичко е перфектно режесирано само вземете пуканките и гледайтете. Тези 440 милярда няма стигнат при положение до 2 години изтича матрутета на Италниаски, Испанки, Френски, Германски, Английски ДЦК на стойност 1.5 трилиона а от де ще се вземат?! :D само един начин ЕЦБ да печата и пуска от хеликоптерите милярдите евра а от това кво става яко обезценка същото като направиха хамериканците само дето те могат си позволят щото са резервана валута и 80% всичко дръжи долари, еврото като цяло отива до няколко годиники на забваение ако не се направят радикални промени.
 
Най после и аз имам време за форума за първи път тази седмица .... (беше тежка седмица имам чуство че вече мога да преподавам уроци по кризисен мениджмънт но това е друга тема)

значи аз ще се опитам да обясня на не-икономистите защо релания курс е паритет 1:1 съвсем простичко


Индекс “Биг Мак” като индикатор за прогнозиране на валутните курсове 

http://www.broker.bg/content/view/7176/76/

начина на изготвяне на индекса е малко критикуван заради разлика в цените на базвоите продукти (като месо на което производствената цена варира според къде е произведено) и почасов нискоквалифициран труд които вляят в голяма степен при такава стоиност на продукта, затова ще дам пример с доста по скъп продукт в които е вкаран вискоквалифициран труд + роботи (които струват горедолу еднакво и от двете страни на океана, базовият продукт алуминият също струва еднакво и цената му се определя на стокови борси) и е лесно да  сравним значи взимаме базов модел на фолксваген пасат 7 за съответната страна:

за да е максимално коректно сравнението: махаме от евро цената косвените данъци с които е натоварена европейската икономика като ддс (19% процента за Германия) каквото няма в повечето щати и ще отчетем че в америка си падат по големи двигатели, а в европа се бонифицират малките  ще вземем цената на най базовия малък модел тредлайн от оналйн кофигуратора на фолксваген

или какво излиза

http://www.volkswagen.de/de/CC5.html треднлайн 24.775,00 € махаме ддс и остават около 20 000 евро

http://configurator.vw.com/ihdcc/configurator.html#10110/11001/114 най малкият двигател From $19,995


тоест голяма компания като фоксваген вярва и си калкулира цените си на паритет 1:1


някои ще кажат добре ами като е така защото курса не беше достигнат досега този паритет при реалния курс (това е много дълга друга тема ....основен виновник беше сляпата вяра че <span class="st"><em>Quantitative easing</em> (<em>QE</em>) 1и 2 ще оправят лесно нещата с икономиката на сащ (които вместо това балон </span>доведоха до стагфлация) http://en.wikipedia.org/wiki/Quantitative_easing


Обаче американците вече са яко анти тази политика, лятото следих marketwatch.com и коментарите под една статия дали да има QE3 от 500 коментара само коло 20 изразиха някаква подкрепа за продължение останалите 480 бяха здраво анти сега кризата в евро зоната ще нотмализира нещата

а и клипчето с животните си го бива от тези като за Г+ заслужава си да се изгледа нищо че е старо вече

[video=youtube;PTUY16CkS-k]http://www.youtube.com/watch?hl=en&amp;v=PTUY16CkS-k[/video]
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

недей така ей....
откога работиш с долари какво говориш 1,75?
каква е тая прогноза - ти си за разстрел! :)

достатъчно се качи стига му толкова

ти знаеш ли как се усещат и 10 стотинки нагоре а ти го надигна с 30?
ти 30 стотинки разлика за единица... смяташ ли ги на големите нули колко са?

Кой ще им инвестира в долара ако стане на 1,75.. ти подписа на америка смъртната присъда бре :)


Защо смъртна присъда бате 2002 едно евро струваше около 80 цента или долара беше 2,40 тогава, това беше преди началото на имотния балон и хората в САЩ живееха по добре отколкото сега и се намираше кои да им инвестира в икономиката ....
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

QE3 се оказа катализатора за корекция на този седмичен мечи тренд на еврото, и красиво в петък по никое време свалиха рейтинга Испания и Италия от зад океана.

FED ме съмнваме да пусне QE3 само ще спекулира с него може спокойно да заиграят с частичния резерв на банките макар че рядко го правят, това претрукториране да продават краткорайния за да закупя дълготйни УС бонове като цяло няма да е голям работа само в крактосрочен план това QE 3 с тези си планове ще стане. Но и такава е идеята след като си вдигнаха тавана на дълга в УСА дадоха си въздух и от там ще правят врътките не от монетерно а с фискален метод и всичко се прехвърля върху ЕС и целия фокус е там сега и яко се хвърля пясък в очите и се стреми по бързо ЕС да върви към пътя на фалита, тогава на безценица ще се купуват активи всякви.


И аз като coolice ще дам видео само дето е по брутално реално, нищо че този е много мътен но има много истини

[video=youtube;jsDjTbP7TS0]http://www.youtube.com/watch?v=jsDjTbP7TS0&amp;feature=related[/video]
 
то това през септември не е QE в исниския смисъл на думата, тоест не се напечатаха нови 400 милярда с които да се купят нови трежърита само се замениха краткосрочни трежърита Treasury Note (предполагам 2 годишни от първия QE на които е предстояло падеж ) за Treasury Bond които са 10-30 годишни http://www.treasurydirect.gov/indiv/help/tdhelp/faq.htm#SecurityTypes

докато голяма част от пазарните участници очакваха че ще се налеят нови пари и това несбъдване на очакванията повлече пазара лично за мен нямаше нищо чудно доколко следя пазара и настроенията за действията на фед в САЩ ама доста хора не ми вяраваха еле пък златарите там е станало изтрщяла ситуация направо ...


иначе този от клипчето го оплюха по форумите че не бил професионалист, ама за мен тои просто каза болезнената истина която мнозина не смеят да изкажат колкото и шокираща да е
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Ами за мен си е професионалист просто му трябва редица умения да говори от таква трибуна, умения които не му трябват иначе, а нещата са болезнено реални а те са - свидетели сме на огромно огорабване на нациите. Реално аз и редица мои колеги чакаме да дойде този момент се изкупят неща на поразия на безценица, че има редица акции и актви дето си просят ги вземеш :)

А за QE мисълта ми бе че има краткосрочен ефект а иначе това което правят те казаха е че ще е нещо като QE ще преструктуират ДЦК-то, което реално погледнато пак влива ликвидност но не както да пуснеш печатницата хубаво ти напечат милярдите.

Само това в УСА го има всеки долар се печата от ФЕД спрямо определн % на ДЦК-то, което са си избрали красoта направо, после иди кажи че УСА не е една голяма корпорация управлявана от банки/корпорации :D навсякъде другаде ЦБ са си собственост на държавите или поне не се сещам за друг пример освен УСА :D
 
Последно редактирано:
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Не знам защо но Долара сякаш се качва зимата и банките предлагат по нисък % лихва в долари отколкото в Евро и Левове, помня, че лятото беше 1.33 сега е 1.47 някъде
 
От: Re: От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Защо смъртна присъда бате 2002 едно евро струваше около 80 цента или долара беше 2,40 тогава, това беше преди началото на имотния балон и хората в САЩ живееха по добре отколкото сега и се намираше кои да им инвестира в икономиката ....

Погледни го от другата страна
Пръкнала се някаква нова парична единица и всчики я плюят щото ги е страх от нея...
И те тази мити паричка става от 80 цента до 1,60 цента за много кратко време...
Все едно сега азия да пусне обща парична единица ... всички са скептици и ги е страх...
обаче с течение на времето еврото се наложи и изгради силни основи
АБСУРДНО Е дори да си помислите че ще падне до 1:1 освен ако не фалират германия, франци и англия разбира се:)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Доларът не се качва, Еврото пада.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

пада... :) Май прогнозите за 1.5+ че и 1.7+ даже, няма да излязът. Има пикове но не и стабилност на високите нива.
 

Горе