Спечели книга на Юли Тонкин с автограф от автора!

Ако имаше лайк на лайка щях да лайкна :).
 
Уважаеми съфорумци, трима късметлии ще спечелят "365 бързи тактики за мотивация и успех" от Юли Тонкин с автограф от автора. Може да сте сред тях!
Напишете в коментар в страницата ни http://bit.ly/2rvxawV кое е най-важното нещо, което научихте през тази година.
На 11.6 ще изберем победителите.
web_i_reklama - една препоръка , можеше да напишеш едно кратко ревю и да запознаеш със съдържанието и полезността, хората които търсят такава литература нямат нужда от безплатна книга те са достатъчно мотивирани да си я купят.
Гледай Тонкин, гледай Тони Робинс ама БГ вариант - от всички в неговата индустрия, той е най-напред както име, така като опит.
Най известен не значи най -добър и най опитен , във София има фирма с 20 годишна история и изключителни специалисти в личностното развитие .Разликата е , че се работи в групи от 9 до 12 човека и можеш да си избереш какъв модул да запишеш според това от какво имаш нужда.Иначе Тонкин го уважавам и човека си разбира от работата .
За жалост покрай него се навъдиха всякакви чели няколко книги по приложна психология та се пишат лайф коучове, нам си какви духовни ментори/учители и личностни консултантни ...
Съгласен на 100%
Целевата група на Юли и Тони са хора, които не са постигнали потенциала си в една или повече сфери на живота - кариера/бизнес, финанси, здраве, семейство, социален живот, духовност и т.н., тоест целевата група включва почти всички хора.
Точно така . Свидетел съм на хора , страхотни предприемачи , но пълен провал в личния живот , други с разклатено здраве , нерви и т.н.Мисля че всички знаете за милионери и гении в своята област които свършиха със спринцовка във ваната.
Идеята на тези семинари , лекции , книги и модули е да изградим качествен РИТЪМ на живот .Това нещо Ричард Брансън нарича "мислине извън квадрата".
 
Най известен не значи най -добър и най опитен , във София има фирма с 20 годишна история и изключителни специалисти в личностното развитие .Разликата е , че се работи в групи от 9 до 12 човека и можеш да си избереш какъв модул да запишеш според това от какво имаш нужда.Иначе Тонкин го уважавам и човека си разбира от работата .
Имах предвид именно от не зависимите към фирма/организация, които работят за себе си - стил Тонкин и 100-ците чели не дочели 1-2 книги и вече клеймо лайф коуч :D
 
Ааа, Бай Тонкин, поредния гуру... :D

Докато се кланяте на разни гурута и им целувате задниците, нищо няма да постигнете в живота. ;)
 
Аз ще си купя книгата да видя. Интересно ми е дали ще намеря чуждо влияние в творбите му.
 
@tanipo - е, ти сам ще си намериш тортата. А пък си мисля, че вече си я намерил. Със сигурност има чуждо влияние. Едно време Карл Густав Юнг е взаимствал и надграждал от Фройд. Ерих Фром пък е надграждал от Майстер Екхарт. Фройд пък е взаимствал от Джон Милтън и Марк Твен някои идеи. Въобще, всеки започва отнякъде.
Даже не знам защо обсъждаме това. Просто заедно с автора подаряваме няколко книги с негов автограф. Без претенции за каквото и да е.

@KA7 - книгата е с автограф от автора :)
@Странникът - между другото той не е казвал, че е гуру, не знам откъде ти хрумна това - май някой беше написал в коментарите, сигурно оттам си видял.

Кико
 
Аз пък си мисля, че темата е златна, и автора ще си я прочете с кеф. Относно влиянията много ясно, то това е използвано като концепция в планетата на маймуните и е съвет за всеки творец. Въпроса е, че с времето почваш да развиваш и уникални елементи, собствен език. Автора може обаче да си поръча един одит на сайта си за ползваемост откъм електронна търговия. Да не говорим за цената на доставка и използването на Спийди/Рапидо. Може би е добра идея наистина да сложите първите няколко страници да ги видим. Нека си ги теглят хората безплатно, качете го в замунда pdf-a, направете го на клипче, качете го по сайтовете за слайдове, инстаграм нека види свят тоя текст.
 
@Странникът - между другото той не е казвал, че е гуру, не знам откъде ти хрумна това - май някой беше написал в коментарите, сигурно оттам си видял.

А защо пък някой трябва да ми казва нещо? Аз и сам мога да преценя кое какво е. А тези, които не могат да преценяват сами, ходят на разни лекции, изнасяни от разни гурута, купуват си разни книги на разни гурута, четат разни статии на разни гурута, гледат разни видеа на разни гурута... защото сами не могат да мислят и чакат разни гурута да им кажат какво и как да мислят.

@tanipo Убеден съм, че имаш много повече знания, опит, умения както от автора на тази дискусия, така и от гуруто Бай Тонкин - вместо да даваш излишни пари, седни и напиши, опиши твоя опит. Ще бъдеш много по-полезен.
 
И ти се изкара големия "преуспял" спец. Не се сравнявай с Тонкин, ти не си постигнал нищо в живота си. Кибер нинджа ...

А защо пък някой трябва да ми казва нещо? Аз и сам мога да преценя кое какво е. А тези, които не могат да преценяват сами, ходят на разни лекции, изнасяни от разни гурута, купуват си разни книги на разни гурута, четат разни статии на разни гурута, гледат разни видеа на разни гурута... защото сами не могат да мислят и чакат разни гурута да им кажат какво и как да мислят.

@tanipo Убеден съм, че имаш много повече знания, опит, умения както от автора на тази дискусия, така и от гуруто Бай Тонкин - вместо да даваш излишни пари, седни и напиши, опиши твоя опит. Ще бъдеш много по-полезен.
 
  • Like
Реакции: Sky
И ти се изкара големия "преуспял" спец. Не се сравнявай с Тонкин, ти не си постигнал нищо в живота си. Кибер нинджа ...

А, заядливецо, появи ли се най-сетне. Отвори си хубаво очите и виж още веднъж какво написах и ми кажи кога се сравнявам с него. :D
 
А, заядливецо, появи ли се най-сетне. Отвори си хубаво очите и виж още веднъж какво написах и ми кажи кога се сравнявам с него. :D

Навярно, колегата е от школата на Тонкин, от която излизат всички преуспели предприемачи у нас.
 
@tanipo - "Въпроса е, че с времето почваш да развиваш и уникални елементи, собствен език" - да, точно за това говорим.
@Странникът - останах с впечатление, че използваш думата "гуру" в негативен план. Нали е чат и не всичко може да се усети.
@Saviour - ако е така, това лошо ли е?

Кико
 
@tanipo - "Въпроса е, че с времето почваш да развиваш и уникални елементи, собствен език" - да, точно за това говорим.
@Странникът - останах с впечатление, че използваш думата "гуру" в негативен план. Нали е чат и не всичко може да се усети.
@Saviour - ако е така, това лошо ли е?

Кико

Не е лошо, а даже напротив. Дори се чудя къде ли е спал Илон Мъск преди време, та не се е записал в нея.
 
Навярно, колегата е от школата на Тонкин, от която излизат всички преуспели предприемачи у нас.

Може, това си е негов проблем. :)

@Странникът - останах с впечатление, че използваш думата "гуру" в негативен план. Нали е чат и не всичко може да се усети.

И в двата аспекта я използвам. :) Хубаво нещо са учителите, но да не се прекалява с тях. Иначе "леко" се шегувам с всички, които са луднали по разни гурута и не им остава време да осъществят плановете, мечтите си, защото трябва да прочетат поредната книга или да отидат на поредната лекция. Ако не внимават, те започват да живеят живота на този гуру, а не своя собствен.
 
Не е лошо, а даже напротив. Дори се чудя къде ли е спал Илон Мъск преди време, та не се е записал в нея.

Ха, интересно, дали Илон Мъск, Ричард Брансън, Бил Гейтс, Рокфелер, J.P. Morgan ... и другите са ходили на лекции, семинари на разни гурута.
 
Може да са ходили и на така модните психолози и психоаналитици като деца и ако са скачали много по леглото да са им давали Адерал, все пак сигурно са имали някакви отклонения от нормата.
 
Може, това си е негов проблем. :)

Ха, интересно, дали Илон Мъск, Ричард Брансън, Бил Гейтс, Рокфелер, J.P. Morgan ... и другите са ходили на лекции, семинари на разни гурута.

Какъв ти проблем? Това си е направо "привилегия". Направо се чудиш: къде си ти, къде съм аз. Чувал съм, че Стив Джобс не можел да преживее деня, без да изслуша по една касета на път към работа.
 
  • Like
Реакции: Sky
Тоя лафмохабет отиде в бемсимамата.
Некви нинджи, без да са костенурки, некви гурута...
Обсъждат се страстно - като кюлотите на Николета (щото майната ѝ на Шер - ние сме патриоти :cool: ), некви личности, дето не съм чувал.
Вероятно ще кажете, че проблема е в мен. И може и да сте прави.
Но аз веднага ще извадя скритото асо, и ще прибера ръката: дали Бил Гейтс, Марк Зукенберг и още много хора от техният калибър - доказано успели и известни хора, са се захласвали по разни кочове и"пътеводни" видеа и семинари? Ами сегашният президент на янките?!
Донякъде разбирам халтавите стремежи на младежта да търси и намери своят път в живота, но не очаквах дъртите муцуни, за които имах впечатление, че са преборили акнето и правят кинти, да търсят на хляба мекото?!
Цялата патардия тук ми приличана "Копелуе, дай да препиша задачата!".
Идеята на тези семинари , лекции , книги и модули е да изградим качествен РИТЪМ на живот
Обичайно пишеш разумни неща, но тук си изпаднал в руслото на посредствеността.
Качествен ритъм на живота има всеки държавен чиновник: осигурени приходи - без да пресмяташ осигуровки и данъци; осигурен редовен секс - един-два пъти в седмицата с любовницата, останалото време с жената; спокойна работа - не се кахъриш за развитие и рискове; най-тежките решения са за къде ще се прекара отпуската, и (евентуално) къде ще учи детето и дали новият вграден хладилник ще пасне на пералнята.
Ако искате успех, не преписвайте. Вървете по свой път.
Все още се смея на Бил Гейтс, че продаваше DOS в супермаркетите, редом с тоалетната хартия, но точно това го изстреля до милиардите.
 
@Странникът и @Вискяр Градинаров, някакси ми се струва, че за вас успехът се изчерпва с финансовия/бизнес такъв. Виждам, че давате за пример милиардери. Освен това наистина ли смятате, че тези хора не са чели книги, не са ходили на семинари, не са имали ментори под една или друга форма?

Разбирам критиките ви, действително съществуват пишман "гурута", но нека преди да плюем по някого се запознаем с неговите виждания, в противен случай хейтваме без никаква обективност. Ето, tanipo реши да си купи книгата на Тонкин и да я прочете, след което ще се радвам да чуя мнението му за нея. Предлагам да се придържаме към конкретни аргументи вместо да изпадаме в крайно генерализиране.
 

Горе