Спечели книга на Юли Тонкин с автограф от автора!

Не сме запознати, с това което хейтим, а искаме някой да е наясно с това, което си знаем ....

Явно не си наясно какво точно прави Тони, само ми е чудно как реши, че дава риба, вместо да те учи да ловиш?
Това, което той постига е да ти помогне сам да си отключиш потенциала, първо като го осъзнаеш, след това да го достигнеш и да рабтиш и да надгражда - какво са те учили в този университет за решаване на проблем, който дори не подозираш, че го имаш?

Пак ти казвам никой не ти дава готовите решения, а ако ще има готов решение, то по скоро е как да те изкара от едно състояние в друго за отрицалтелно време и как сам да се подържашв него - именно основната на НЛП.

Погледни тук например:

Или си задай въпрос, как аджеба Андреа Агаси стана №1 в света - на дали щото Тони го е учил как да държи ракетата и да бие сервиси .... Явно е бил голяма будала Агаси, както и част от тези му клиенти, и десетките дека-милионери, че и милиардери .... http://www.ranker.com/list/tony-robbins_-celebrity-clients/pocketful-of-sunshine http://www.businessinsider.com/tony...on-mandela-princess-diana-and-mother-teresa-3

Също така много интересно какво ли е учил и помогнал на Мандела след затвора, след като Мандела може да му е дядо и да го заелее с житейски опит, същото и за майка Тереза може се каже ...
 
Последно редактирано:
Това, че някой успешен човек е работил с някой си не е гаранция, че нямаше да е успешен и без него, да не кажа че двете неща въобще не са свързани. То и в България с години се цитират глупостите на една квачка позната като "гледачката на Берлускони". Все едно да кажем, че без нея Берлускони е нямало да постигне нищо. И още повече, да се юрнем всички да си търсим гледачки, ако искаме да постигнем неговите резултати.
 
Това, че някой успешен човек е работил с някой си не е гаранция, че нямаше да е успешен и без него, да не кажа че двете неща въобще не са свързани. То и в България с години се цитират глупостите на една квачка позната като "гледачката на Берлускони". Все едно да кажем, че без нея Берлускони е нямало да постигне нищо. И още повече, да се юрнем всички да си търсим гледачки, ако искаме да постигнем неговите резултати.

Щом почна да сравняваш врачки и гледачки с професионални ментори зле е работата...
 
Айде да обърнем дискусията. Как се става професионален ментор, кое е нещото което ти дава валидация?
 
Също така нямаше да има гаранция, че този успелият щеше да стане по успял ...
Много са ми интересни коментарите, човек работил и помагал на най-известните хора в света ... все едно е нищо, и това го казват хора, които сте абсолютната стойност на успеха - странно, много странно.
Още по ми е странно, абе вие как сте постигнали, това което сте - след като сте нямали никаква външна намеса?

Сигурно съм в грешка, бихте ли казали колко живота сте променили и сте дали нужните инстурменти и техники да поддържат тази промяна?
 
Айде да обърнем дискусията. Как се става професионален ментор, кое е нещото което ти дава валидация?
Като всяко друго нещо - с резулатите, които постигаш.

Дадох ти пример с Агаси от извън топ 10 до №1 - как става, да не би Агаси да се научил да играе тенис?
 
Уж за предприемачи се пишите, а с трици маймуни някои искат да ловят - говоря като манталитет.
Отиваш при хора със знанието и опита и най-вече подхода, за да не минаваш през целият процес на проба и грешка и да загубиш огромно време в него(синоним на предприемача е ефикасността, а не разточителното пръскане на ценни ресурси) - ей затова има ментори и протежата!
 
Щом почна да сравняваш врачки и гледачки с професионални ментори зле е работата...

Всъщност мога и по-далечни аналогии да пусна. Каква ли зърнена закуска предпочита Агаси и щом яде само Нескуик дали трябва и аз да почна да ям Нескуик, за да съм номер 1? Къде е доказателството, че Тони Робинс е повлиял по-добре на кариерата му от Нескуик при положение, че и за двете причинно следствената връзка с успеха няма как да се докаже по емпиричен път?

Също така нямаше да има гаранция, че този успелият щеше да стане по успял ...
Много са ми интересни коментарите, човек работил и помагал на най-известните хора в света ... все едно е нищо, и това го казват хора, които сте абсолютната стойност на успеха - странно, много странно.
Още по ми е странно, абе вие как сте постигнали, това което сте - след като сте нямали никаква външна намеса?

Сигурно съм в грешка, бихте ли казали колко живота сте променили и сте дали нужните инстурменти и техники да поддържат тази промяна?

Толкова logical fallacies си думнал в 3-4 реда, че чак е отчайващо да се отговаря.
 
Епъл, просто защото е най-скъпата компания в света, която си рекламира продуктите
И сега какво излиза - майка ми е по-добра на пазара от Джобс: без стотинка за реклама, продава 50% по-скъпо от конкуренцията!
При това - с предварителни заявки.
Блеки, рекламата се плаща от клиента - колкото повече и по-скъпи реклами се правят, толкова по-висока цена на пазара се иска за рекламираната стока. Няма друг начин.
А цената на една компания има ли друго значение, освен за цената на акциите на борсите?
 
Всъщност мога и по-далечни аналогии да пусна. Каква ли зърнена закуска предпочита Агаси и щом яде само Нескуик дали трябва и аз да почна да ям Нескуик, за да съм номер 1? Къде е доказателството, че Тони Робинс е повлиял по-добре на кариерата му от Нескуик при положение, че и за двете причинно следствената връзка с успеха няма как да се докаже по емпиричен път?
Толкова logical fallacies си думнал в 3-4 реда, че чак е отчайващо да се отговаря.

И като написа 2 думи на английски език, пораснали във възприятията си?!?
По отчавйващо е да гледам, опитите ти за изграждане на теза, така че по-добре се ограничи само до четене в темата - така няма да хвърляш ресурс в измисляне на тези, които и сам знаеш, че са пълен шит.
 
Последно редактирано:
И сега какво излиза - майка ми е по-добра на пазара от Джобс: без стотинка за реклама, продава 50% по-скъпо от конкуренцията!
При това - с предварителни заявки.
Блеки, рекламата се плаща от клиента - колкото повече и по-скъпи реклами се правят, толкова по-висока цена на пазара се иска за рекламираната стока. Няма друг начин.
А цената на една компания има ли друго значение, освен за цената на акциите на борсите?
Да е жива и здрава майка ти, щом е намерила хора, които си нямат грам понятие от стоките, които купуват - разбира се говорим за хомогенни стоки ... А как ги намира тези клиенти, това че не даваш лев за рекалама не означава, че не губиш време/ресурс в търсене на клиенти.
А за другото, то и печабата на собственика се плаща от клиентите, така че какво от това?
За другия въпрос - цената на акцията на дадена компания има значенение само във фин. свят в частност капиталовият пазар.
 
img3.png
FSDFSDFS_4.jpg


Ручал съм малко повече жабета и винаги имам поне едно на ум.

tony-robbins-your-happiness-depends-on-mastering-these-two-skills.jpg

cd4b29e20.jpg
 
и печабата на собственика се плаща от клиентите, така че какво от това?
Не разбираш или извърташ?
Крайната цена е сума от себестойност, печалба и преки данъци за държавата. От данъците не може се избяга, без печалба никой няма да работи.
Единственото, върху което може да влияе производителя, е себестойността: много харч за реклама - по-висока себестойност.
А по-високата себестойност води до още по-висока крайна цена - данъците на държавата са процент, а приходите на хората са твърда величина.
 
Не разбираш или извърташ?
Крайната цена е сума от себестойност, печалба и преки данъци за държавата. От данъците не може се избяга, без печалба никой няма да работи.
Единственото, върху което може да влияе производителя, е себестойността: много харч за реклама - по-висока себестойност.
А по-високата себестойност води до още по-висока крайна цена - данъците на държавата са процент, а приходите на хората са твърда величина.
Продължи си мисълта, и ще отидиш на ниво до чиста печалба, която отново е функция на приходите и всичко изброено от теб - затова и по-горе така ти писах, че клиента плаща за всичко ... да не говорим, че голям % отива именно към държавата!
 
Две неща от днес:
Владимир Тенев, RobinhoodApp - 1 300 000 000 $ оценка от борсата, с очаквания за утрояване.

чĸ чeвĸa мeжĸ дo cтoнĸ бeгoт coмe c yмo и cпeceбнecтитĸ cи. Acтĸcтвĸнe, тeвo нĸ cтoвo в Бългopия, o в PMЩ,

Копирано от bgdnes .bg !!!:eek: o_O
Ctrl+U = че човек може да стане богат с ума и способностите си (вместо да преписва - моя бел.) Естествено, това не става в България, а в САЩ, където талантът и способностите му са оценени подходящо.

Марк З. :
Сигурно си мислите "Не знам как се строи язовир, нито как да ангажирам милиони хора". Нека ви издам една тайна: в началото никой не знае. Идеите не идват напълно оформени. Те стават все по-ясни, докато работите по тях, просто трябва да започнете. Ако трябваше да знам всичко за свързването на хората преди да започна, никога нямаше да създам "Фейсбук".
Филмите и поп културата грешат.
Опасна лъжа е, че има един момент, в който си казваш "Еврика!".
Тя ни кара да се чувстваме неадекватни. Тя не позволява на хората, които имат наченка на добра идея, да започнат дейност.
 

Горе