Спомени от следосвобожденска/царска България

Ти не разбра ли, че си просто поредният ЕКСПЕРИМЕНТ.
Ти си БЕЛЯЗАН, и си задължителната част от форумното състезание по НИЩОНЕКАЗВАНЕ
НО не е само това.. НАБЕДЕН си да бъдеш ПРИМЕР и НАЗИДАНИЕ за всички грешници в този форум!!!!
Зла участ, не пожелавам на НиКомУ 👻


НО НИЕ ЩЕ ТЕ ПОМНИМ И ЩЕ ЗНАЕМ, ЧЕ ТИ СИ НЕЖАЛАНАТА НО ИЗБРАНА ЖЕРТВА НА ТАЙНИТЕ ФОРУМНИ ОБШЕСТВА
СПОЛАЙ ГРЕШНИКО, МАКАР ТОЛКОВА ЧОВЕЧЕН, ДОБЪР, ГОТИН, добре изгледжащ и с удължен нокЯТ за най-обикновени житейски удоволствия 😆
И ми се струва, че това твоето е лудост. Според мен си опасен.
 
Така е, прав си (както винаги) опасен съм както другите, не само ти 😁
И аз съм грешник, ИЗБРАХ ТЕ със синкавият си, крив и сухожилест показалец (но спокс, може и от възрастта да е) ЗАЕДНО с всички в ложата на НИЩОНЕКАЗВАЩИТЕ, всичките те избрахме НЕЗАСЛУЖЕНО, но така удобно за нас самите!!! ГРЯХ НАС! НИЩОЖЕСТВА ПОДВЛАСТНИ НА СТАНАТА! И наистина, грях, защо точно ДЕФА.. ДЕФА О,О,О човека ЕКСПЕРИМЕНТ със странният нокЯТ за НАЙ-обикновени човешки желания.. 😆😆
Всъщност, ДЕФЕ, само за това ли го използваш, наистина, нали брат 🤣
 
Така е, прав си (както винаги) опасен съм както другите, не само ти 😁
И аз съм грешник, ИЗБРАХ ТЕ със синкавият си, крив и сухожилест показалец (но спокс, може и от възрастта да е) ЗАЕДНО с всички в ложата на НИЩОНЕКАЗВАЩИТЕ, всичките те избрахме НЕЗАСЛУЖЕНО, но така удобно за нас самите!!! ГРЯХ НАС! НИЩОЖЕСТВА ПОДВЛАСТНИ НА СТАНАТА! И наистина, грях, защо точно ДЕФА.. ДЕФА О,О,О човека ЕКСПЕРИМЕНТ със странният нокЯТ за НАЙ-обикновени човешки желания.. 😆😆
Всъщност, ДЕФЕ, само за това ли го използваш, наистина, нали брат 🤣
Кои сте вие всичките.
 
НИЕ ТЕ НАБЛЮДАВАХМЕ, от мрачните дълбини, ВИНАГИ, ОТ МНОГО ВРЕМЕ, С ЖЕСТОКОСТ и ПЛАНУВАХМЕ ЖАДНО.. и те ИЗБРАХМЕ, довери ни се, няма да боли много 😆


Дефе айде фани се шибай и се разкарай най-накрая, че даже и на мен ми писна... ЕГАТИ неразвития детственик 🤣
 
НИЕ ТЕ НАБЛЮДАВАХМЕ, от мрачните дълбини, ВИНАГИ, ОТ МНОГО ВРЕМЕ, С ЖЕСТОКОСТ и ПЛАНУВАХМЕ ЖАДНО.. и те ИЗБРАХМЕ, довери ни се, няма да боли много 😆


Дефе айде фани се шибай и се разкарай най-накрая, че даже и на мен ми писна... ЕГАТИ неразвития детственик 🤣
Смля се да пишеш неща, които явно ти се струват забавни. И интересно, че след всяка поредна изтръгната от дълбините на определено сбърканото ти съзнание имаш по 1 и същ лайк от един и същ потребител.
Да не сте се напушили заедно. Обаче според мен това няма значение.
Има значение какво си написал.

"
Така е, прав си (както винаги) опасен съм както другите, не само ти 😁
И аз съм грешник, ИЗБРАХ ТЕ със синкавият си, крив и сухожилест показалец (но спокс, може и от възрастта да е) ЗАЕДНО с всички в ложата на НИЩОНЕКАЗВАЩИТЕ, всичките те избрахме НЕЗАСЛУЖЕНО, но така удобно за нас самите!!! ГРЯХ НАС! НИЩОЖЕСТВА ПОДВЛАСТНИ НА СТАНАТА! И наистина, грях, защо точно ДЕФА.. ДЕФА О,О,О човека ЕКСПЕРИМЕНТ със странният нокЯТ за НАЙ-обикновени човешки желания.. 😆😆
Всъщност, ДЕФЕ, само за това ли го използваш, наистина, нали брат "

"Дефа, и ти май в предишното си прераждане си бил щатсливо чираче във фабриката за обУща, пред 31-ва - големия ветър, и най-накрая през 39-та си получил първият си чифт галоши (секънд хенд) Но забележителното при теб е, че още носиш някакви спомени и качества от онова време - неграмотността, злобата и завистта"

"Добре ОК, нека да се запознаем! Аз съм овчарчето Калитко, приятно ми е :) А Вие кой бяхте 😆"

"Бате, вземи наистина изчезни като последният мензис на баба си.. Опитваш се да имитираш някой, който никога през това си жалко прераждане - няма да можеш. Играй си куците детски постановки пред циганетата в квартала, гламарович.
Щи дам едни такива подигравки и заплахи, че няма да смееш да излезеш от тенекиента си кабинка пред общината 😆"

"
Какви телефони ти звънят бе социопат!?? 😆
Ти си сам-единствен в целия град, никой не те знае, а не иска да знае.. За това меташ топки из форума, САМО защото си мислиш, че си съумял по някакъв твой си извратен начин, да изближеш достатъчно сочно нечии топки, като си мислиш, че така получаваш виза, но не вдеваш истината, че просто ТИ СИ НЕИЗБЕЖЕН ПРИМЕР за "какъв не трябва да бъда, ако искам да успея" 😛😝😝
Пак те преметнаха, жалко СЪЩЕСТВО, едно такова.. ахахахахах"

"Ти не разбра ли, че си просто поредният ЕКСПЕРИМЕНТ.
Ти си БЕЛЯЗАН, и си задължителната част от форумното състезание по НИЩОНЕКАЗВАНЕ
НО не е само това.. НАБЕДЕН си да бъдеш ПРИМЕР и НАЗИДАНИЕ за всички грешници в този форум!!!!
Зла участ, не пожелавам на НиКомУ 👻"


Обаче нормален човек ги вижда като заплахи. И доста злокачествени подигравки. Познавам няколко човека, които биха могли да си ти. Дори не е невъзможно да не си само един. Обикновено социопатите са интелигентни и показват различни лица на различните места и в различните времена.

Няма съмнение, че единственият в този форум, който е показвал такъв почерк е @етерИум
Но изключително много стилът ти прилича на един човек от един друг форум. Изключително.


Така или иначе погледни какво си написал. Не виждаш ли, че останалите млъкнаха. Кажи ми сега аз какво трябва да направя с това, което си написал по мой адрес.

Защото хал хабер си нямаш какви неща ми се случиха в последно време. И някак си не ми се премълчава. Да ти кажа, че всичко е вече подготвено и трябва само един клик да бъде разпратено. Според мен такива хора като теб трябва да станат достояние на обществото. Защото, особено всичко това хахо-хихи с умисвки, плезения конбинирани с нещата, които написа са опасни. Ти определено имаш профил на насилник.

Хм, знаеш ли на какво прилича това. Но онези "инфлуенсъри" с тротинетките, които сякаш си играеха дестка игра, беше им много забавно, обаче в момента в който стана достояние на обществото детската им игра секна. Защото тя си беше зловеща. Щото хора, които могат да направят такива неща и да се търкалят от смях и кеф са една крачка от това да направят наистина лоши и зли неща.

Мисля, че хората все пак разбират. Едно е по форумите да се обиждат на глупак, тъпак, смотанят и т.н. класически обиди. Обаче при теб има една изключително душевна низост. Не знам какво си правил снощи, слушал си метъл и си се друсал ли. Нямам идея. Но това няма значение. Има значение какво изписа.

И как взе отношение към друго мнение, казвам ти че нещата няма да останат така. По един или друг начин ще се позаинтересувам кой си ти.

Нали знаеш, че някои интернет пощи имат опции за планирано разпращане. Еми такова вече е сложено на шедуле.

Аз спирам да се занимавам с теб и да ти отговарям. Това е пилеене на енергия. Но...

Това е нещо, което човек се пляска по челото и му е трудно да повярва, че има хора които могат да кажат такива мизерни думи. Да са оперирани от съвест чак толкова. Това не са думи на нормален човек.
 
Последно редактирано:
На всички е ясно, че си пристрастен. Няма лошо. Поне дерзаеш за бг. Но, както видяхме, ти беше в генерална заблуда относно силата на лева, това много точно показва, че си склонен принципно на самозаблуди.
Колкото до кога - какво е направено и изградено, май не си много точен, защото соц феновете могат да ти изтъкнат 50 пъти повече аргументи по въпроса. Ето, вече сме близо 35г. демокрацията, срещу 45г. соца. Дали и то навъпреки всичките технологии, помощи от Ес и какво ли (не ми се пишат фермани аргументи) имаме изградени повече км пътища, повече км жп, повече училища (за качеството на образованието изобщо не коментирам), повече мостове, тунели.. Повече хора ли сме? Повече работещи ли сме? По-добри ли сме!! Не сме постигнали и 20% напредък, всъщност :)
Но така или иначе нищо от това, което пишеш не е обективно, най-малкото защото и ти си сърбал някаква литература, а такава има с тонове и от двата бряга.. Аз съм говорил с истински хора, живи дъртаци, и пак не си позволявам да бъда толкова категоричен. За това имам своя логика и наблюдения, и някакви единици Герои, не могат да развалят картинката, която определено за мен е, че СТРАШНАТА хорска мизерия и нищета не може да оправдават какъвто и да е "напредък", в кавички, защото в крайна светка РЕАЛНО не сме имали никакъв такъв, още повече в сравнение със страните, които сега се водят развити, точно защото тогава реално са се развивали, а тук са скубели бедняците и фактически са ги експлоатирали.
От 1914 до 1944 за мен лично всичко е един голям срам и не изпитвам позьорско желание за внимание, само и само да се харесам на изкуфели буржоа..
Всеки има право на мнение, но нека не го превръщаме в пропаганда ;)
Общо взето, целия пост е една демагогия без никакви конкретни факти, спомена че си имал доста материали, очаквах нещо повече.

Първата демагогия е с банкнотата и стойността на лева. Банкнотата е изтеглена 25г. а заплатата на учителката е 31г. каква е покупетелната способност на лева през 31-ва не става ясно. Най-вероятно не е голяма, защото тогава цяла Европа и Америка страда от голямата депресия (сигурно затова е виновен режима в България).

Втората демагогия е, че сравнявам някакви режими. Няма как да сравнявам пазарна икономика с планова, а втората преди това е заграбила целия капитал, имущество и ресурси създадени от първата, та да мое после да се хвали, какво не можем да боядисаме. (тя също е цоцала доста субсидийки от Москва) Ще оставим факта че в крайна сметка фалира целия строй, защо ли?

Няма как да водим разговор, ако за теб семейните бизнеси и предприемачи, строителството на пристанища, фабрики, машиностроене, автобуси, трамваи, коли, самолетни фабрики, железници и железопътна мрежа, селско стопанство, текстилна индустрия, розоварна индустрия, добивна индустрия и тн. не са развитие, Пенчо Семов, Братя Илчеви, Георгиеви, Рачо Джамбазов, Велизар Пеев - създателя на "Своге", Аврам Чальовски - от мияч на чинии до собствена модерна фабрика, Димитър Ценов, Янко Тасев, Павел Калпакчиев, Димитър Константинов, всички тези хора са известни с това, че са се отнасяли с честност и уважение към работниците си и са дарявали и създавали блага за обществото, ако това са мутри и експлоататои, а Казанлък и розовото масло са мизерия и бедност, наистина нямаме база за разговор.

В пазарната икономика и реалността винаги има богати и бедни, можещи и неможещи, работещи и мързеливи но социалното ви сърце явно не може да го приеме, стремежа към утопията всички да сме равни и да сме добре не е лоша но е утопия.
 
Банкнотата е изтеглена 25г.
Дрън-дрън-та-пляс. Колко удобно пропусна истината :) Банкнотата с лика на Ботев е изтеглена да, но е заменена с друга веднага с лика на Борис мисля. Тя не е била по-стойностна въпреки номинала от 5000 :)
 
Дрън-дрън-та-пляс. Колко удобно пропусна истината :) Банкнотата с лика на Ботев е изтеглена да, но е заменена с друга веднага с лика на Борис мисля. Тя не е била по-стойностна въпреки номинала от 5000 :)
каква е покупетелната способност на лева през 31-ва не става ясно. Най-вероятно не е голяма, защото тогава цяла Европа и Америка страда от голямата депресия (сигурно затова е виновен режима в България).
 
Дрън-дрън-та-пляс. Колко удобно пропусна истината :) Банкнотата с лика на Ботев е изтеглена да, но е заменена с друга веднага с лика на Борис мисля. Тя не е била по-стойностна въпреки номинала от 5000 :)


Да, той не чете, твърде е вманиачен..

Банкнотата "Ботевка" е фалшифицирана в огромни мащаби и дори рискува да срине цялата "икономика" Била е лесна за фалшифициране. Изтеглена е и е заменена с тази:
oh3.jpg
която е произведена в Англия.


Твоята лелка от Свищов ли къде беше, дето е взимала колосалната заплата от 3500лв, всъщност е взимала около 25$, по същото време в САЩ са взимали около 450$, а в Германия около 280$ :)
 
Твоята лелка от Свищов ли къде беше, дето е взимала колосалната заплата от 3500лв, всъщност е взимала около 25$, по същото време в САЩ са взимали около 450$, а в Германия около 280$
Ние със САЩ и Германия ли ще се сравняваме, в кой период от историята сме имали равни или близки доходи с тях? Дай да видим как сме спрямо Румъния, Гърция, Югославия, Турция... или викаш само тука е било зле, войните изобщо не са повлияли, а в половината свят не е имало криза и инфлация?

Прочете ли са Пенчо Семов и другите "експлоататори"?
 
Ние със САЩ и Германия ли ще се сравняваме, в кой период от историята сме имали равни или близки доходи с тях?
Хахаха когато ти изнася може да се сравняваем с Германия или САЩ и в тази и другата тема, но когато е в ущърб на твоята теза айде сега със САЩ и Германия ли ще сте сравняваме ... САЩ на ръба на Голямата депресия, Германия загубила война няколко години по-рано ;)
 
Хахаха когато ти изнася може да се сравняваем с Германия или САЩ и в тази и другата тема, но когато е в ущърб на твоята теза айде сега със САЩ и Германия ли ще сте сравняваме ... САЩ на ръба на Голямата депресия, Германия загубила война няколко години по-рано ;)
Къде и за какво съм правил такива сравнения, може ли да цитираш?
 
В темата за ЕС и то редовно когаот стане дума за стъкмистики
Да, не очаквах да дадеш пример, та нали и сега разликите с тея страни са огромни, какво сравнение мога да дам в положителен план? Дай да видим.
 
Да, не очаквах да дадеш пример, та нали и сега разликите с тея страни са огромни, какво сравнение мога да дам в положителен план? Дай да видим.
Вече си влязъл в режим бита лисица и няма смисъл. За да вденете нещо вашия отбор човек трябва да ви приклещи или преди първото кафе или след 20 бири...
 
Вече си влязъл в режим бита лисица и няма смисъл. За да вденете нещо вашия отбор човек трябва да ви приклещи или преди първото кафе или след 20 бири...
Изказвам обвинение ма няма да дам пример, те това е пример за бита лисица ако питаш мен.
 
Изказвам обвинение ма няма да дам пример, те това е пример за бита лисица ако питаш мен.
Обвинение?!? Просto казах, че ползвате западния свят като пример за просперитет, но ако не ви изнася когато друг го прави следва: Айде сега с Германия и САЩ ли ще се сравняваме ;)
 
Последно редактирано:
Давай военни снимки, те са по-ценни. Тия умреляци "фабрики" и тн греди, са допотопни, буквално :)
Пълна трагедия ни е било "производството", реално не е имало такова. Имало е някакво копане на жито и картофи ахахахах
Е, виж една банкнота не сме успели да направим като хората. Всичко ни е било внос, всичко. Медалите даже навън са ги печатали, парите, сода за хляб даже сме внасяли 😆
Истината е, че производството започва едва след 44-та, който не го признава, си е чист мУшеник :) Пък вече каква е била файдата от него (въпреки, че все още използваме и разчитаме на изградените мощности тогава), лична, народна, това са вече други философски размишления и както и да ги тълкуваме - винаги ще има ощетена страна ;)
 
Обвинение?!? Просto казах, че ползвате западния свят като пример за просперитет, но ако не ви изнася когато друг го прави следва: Айде сега с Германия и САЩ ли ще се сравняваме
Правиш ли разлика от "пример за просперитет" до "дали сме на едно ниво с Германия и САЩ"? Явно не.

Давай военни снимки, те са по-ценни. Тия умреляци "фабрики" и тн греди, са допотопни, буквално :)
Пълна трагедия ни е било "производството", реално не е имало такова. Имало е някакво копане на жито и картофи ахахахах
Е, виж една банкнота не сме успели да направим като хората. Всичко ни е било внос, всичко. Медалите даже навън са ги печатали, парите, сода за хляб даже сме внасяли 😆
Истината е, че производството започва едва след 44-та, който не го признава, си е чист мУшеник :) Пък вече каква е била файдата от него (въпреки, че все още използваме и разчитаме на изградените мощности тогава), лична, народна, това са вече други философски размишления и както и да ги тълкуваме - винаги ще има ощетена страна
Пак празни приказки без грам факти, в темата съм дал десетки примери за фабрики, предприемачи, семейни бизнеси, индустриални заводи и тн. Дадох ти примери с хора тръгнали от най-ниското стъпало и стигнали до това да имат собствени бизнеси/заводи ама ти си навил лентата вече и си говориш едни и същи неща.
 

Горе