Спорът @uphero / @bamzo

От: Re: От: Спорът @uphero / @bamzo

Трябва да направим нещо.
ОК (добре)
Не означава, добре ще го направя.
И това е след като си получи сайта. Така, че дали или си е мое решение.
""" Отделно на това, ти за сефте ли купуваш нещо от енвато? Що нямаш оборотни пари с които да закупиш нужното на клиента и след като видиш колко ти е коствало, да му поискаш дължимото? Щото ти е толкова акъла, за това.""""
това не го схващам?


И това е след като си получи сайта. Така, че дали или си е мое решение.-Поредната лъжа Иво.
може да погледнеш датите това е на 18-ти сайта според тебе е предаден на 20 -ти или 21-ви


Спри да сипеш лъжи че се омотаваш като пате в кълчища.
 
От: Спорът @uphero / @bamzo

Що не цъкнете една партия шах и да решите спора кой по-по-най.. Решете в кой онлайн ресурс да го направите и да запишем видео на ходовете. Ако не можете да измислите къде, аз или някой друг ще инсталира един прост шах скрипт и така.. Вариантът "очи в очи" също е алтернатива, но едва ли ще се съгласите, въпреки че може да си кажете "Наздраве" и да приключи играта Пат. С интерес двубоя ще бъде наблюдаван от мнозина потребители и стотици анонимни посетители на форума. Тази игра е перфектна за решаване на спора, също така и позицията си, която ще откриете пред останалите затова как реализирате целите в живота си, характера, личността си.. Ще паднете с цариците си още на 7-мия ход най-късно, но играта ще е дълга :lol:
 
От: Re: От: Спорът @uphero / @bamzo

Не знам какво съм решил, но още малко и ще почиват и двамата, защото 1 седмица генерират работа на админите. Това не е много нормално. ;) Щом не се разбират, явно имат по сериозни проблеми от това с тия 40 лева. ;)

@bamzo, с теб 100 пъти да си пишем, все един и същ е резултата. Не мога да се разбера нито с теб, нито с него, а си комуникирам с двамата. Кажи какво искате....засрали сте се един друг, какво очаквате от тук натам? И пич, гледай да изполваш договори в бъдеще. ;)

Всеки път едно и също...някой се прецаква (тук не знам кой кого) и после айде и админите трябва да са в драмата, защото те трябва да вземат страна и да банират някой. Как да стане като сме форум, едно общество и решенията са общи, а пък други глупости, че сме Съдебни спорове, не ми се слушат. И може ли едни 40 лева да ви прецакат толкова. ;)

И това общество толерира отношението на някои потребители към други?Общество или шайка?
И да има и да няма договор има недовършен сайт и открадната тема.И да триеш мнения и теми това си остава.
 
От: Спорът @uphero / @bamzo

Форума си постигна това, което се очакваше от него, а именно да изкажете доводите си и двамата, направихте цирка. Оттук насетне си има достатъчно теми, в които комуникацията е идентична и просто няма смисъл да продължавате да се джавкате, търсете друго решение за спора си. Предлагам темата за обвинени потребители да бъде раздробена на подтеми със заглавия на конкретните такива, а не търсещите информация да разлистват десетки страници за следващия некоректен и 1/2 от тях да се отнасят за едни и същи. Или пък общата да стои като главна, но все пак да бъде разбита отдолу на части за улеснение. Може и въобще да се изтрие. Аз като видя тема от над 5 страници и я затварям, освен онази с кебабчетата...
 
Re: От: Re: От: Спорът @uphero / @bamzo

И това общество толерира отношението на някои потребители към други?Общество или шайка?
И да има и да няма договор има недовършен сайт и открадната тема.И да триеш мнения и теми това си остава.

Значи, когато имаш претенции и те не са спазени, а преди това не си взел мерки да си защитиш твоите интереси документално, си е направо автогол. И е малко тъпо да се търси права от хора, които управляват форум (пак ти казвам, социален сайт, в който всички имаме гласност), след като ти не си предприел нищо. Недовършен сайт, неспазени обещания, всичко това е само част от нещо, което можеше да експандне много повече, защото някой не е помислил за кофти сценария.

Не съм ти трил ревливите мнения, а премахнах обидите, които по правилата на форума не са много ОК. Но кой да чете и тях, то само се изисква, нали? :) Това общество не толерира както глупости. Както и си подбирай темите, защото сега ъпчето зачезна, защото си много готин, но ако насочиш тъпата си драма към форума, ще е друго развитието, защото аз лично нито те познавам, нито ще позволя (както смятам и другия админ) да се плюе по форума, и другите потребители. Така, че приятелски съвет: Опичай си акъла. ;)
 
От: Re: От: Re: От: Спорът @uphero / @bamzo

Значи, когато имаш претенции и те не са спазени, а преди това не си взел мерки да си защитиш твоите интереси документално, си е направо автогол. И е малко тъпо да се търси права от хора, които управляват форум (пак ти казвам, социален сайт, в който всички имаме гласност), след като ти не си предприел нищо. Недовършен сайт, неспазени обещания, всичко това е само част от нещо, което можеше да експандне много повече, защото някой не е помислил за кофти сценария.

Не съм ти трил ревливите мнения, а премахнах обидите, които по правилата на форума не са много ОК. Но кой да чете и тях, то само се изисква, нали? :) Това общество не толерира както глупости. Както и си подбирай темите, защото сега ъпчето зачезна, защото си много готин, но ако насочиш тъпата си драма към форума, ще е друго развитието, защото аз лично нито те познавам, нито ще позволя (както смятам и другия админ) да се плюе по форума, и другите потребители. Така, че приятелски съвет: Опичай си акъла. ;)

Тъпата драма е на твото момче-ъпчето.Не можа да преглътне факта и да си признае че се е издънил.И продължи да се дъни.Не съм ти ревал да му слагаш бан или да му триеш мненията.Беше точно обратното.От тебе не е търсена отговорност а съдействие.Куп обиди изсипани към мене-ще ги преглътна,не съм злопаметен.И какви теми да подбирам че тези инструкции не ги схващам.

Нищо лично към форума и теб.Както виждаш не спамя чужди теми и спазвам добрия тон.Но ако смяташ че съм нарушил правилата можеш спокойно да ми слагаш бан.
 
От: Спорът @uphero / @bamzo

Кво стаа тука???? Нещо сеир ли има....
 
От: Спорът @uphero / @bamzo

Кво стаа тука???? Нещо сеир ли има....

Къв сеир, най-голямата драма в историята на човечествеството, ''защото сега ъпчето зачезна''!!!

Аз не знам как ще живея от тук нататък, пък Блинки направо не мога да го мисля. :drama:
 
От: Спорът @uphero / @bamzo

Къв сеир, най-голямата драма в историята на човечествеството, ''защото сега ъпчето зачезна''!!!

Аз не знам как ще живея от тук нататък, пък Блинки направо не мога да го мисля. :drama:
Тихо,ще се карат и на тебе.Сериала вече се казва Мълчанието на агнетата :)
 
От: Спорът @uphero / @bamzo

Тихо,ще се карат и на тебе.Сериала вече се казва Мълчанието на агнетата :)

Съдейки по дългия коментар на Блинки, изобщо няма да се изненадам ако и на мен ми се скара, че нападам ъпченценцненцненцне-то и то сега тропна с краче, расърди се избяга. :)

Честно, никога не съм виждала Блинки толкова неадекватен на ситуацията.
Спирам да пиша в темата, защото всеки, който се задържа повече в нея се изложи яко. :)


п.с. Да взема да питам: Тая тема защо е толкова счупена? Ни коментар може да се цитира, като хората, нито болднато можеш да сложиш - тотал щета отвсякъде. Да не я е правило ъпчето срещу 40 кинта?
 
От: Спорът @uphero / @bamzo

Съдейки по дългия коментар на Блинки, изобщо няма да се изненадам ако и на мен ми се скара, че нападам ъпченценцненцненцне-то и то сега тропна с краче, расърди се избяга. :)

Честно, никога не съм виждала Блинки толкова неадекватен на ситуацията.
Спирам да пиша в темата, защото всеки, който се задържа повече в нея се изложи яко. :)


Тихо бе.:D
 
Re: От: Спорът @uphero / @bamzo

Съдейки по дългия коментар на Блинки, изобщо няма да се изненадам ако и на мен ми се скара, че нападам ъпченценцненцненцне-то и то сега тропна с краче, расърди се избяга. :)

Честно, никога не съм виждала Блинки толкова неадекватен на ситуацията.
Спирам да пиша в темата, защото всеки, който се задържа повече в нея се изложи яко. :)


п.с. Да взема да питам: Тая тема защо е толкова счупена? Ни коментар може да се цитира, като хората, нито болднато можеш да сложиш - тотал щета отвсякъде. Да не я е правило ъпчето срещу 40 кинта?

Хайде стига това към Блинки той си действа съвсем логично.... не го обичаш uphero не го обичаш - имаш това право ама не вкарвай филм за мениджмънта на форума.... ще дам пример с хостинг понеже с това се занимавам ...

хостинг може да се плати частично, но ако до датата изтичане на гратисния период не платена цялата сума системата те гаси автоматично такава е бизнес логиката която седи зад всякакви билинг системи... може да го тествате при която и да е западна компания .... при доплащане ще се активира автоматично може да се тества с коя да е от топ 10 хостинг компаниите в света

Както и преди написах преди вече не помня колко дни и двамата са некоректни... това че единия сега се вкарал в много по филм (загазил е повече с течение на времето като е подарил темата, както разбирам от тази тема заради чепатия си характер) не прави другия по-малко некоректен...

Няма да се толерира някой да има претенции като не си е изпълнил докрай нещата.... НЕ СИ ИЗПЪЛНИЛ ДОКРАЙ НЕЩАТА - НЕ ОЧАКВАЙ СЪДЕЙСТВИЕ... ама два чепати характера явно няма да се разберат вече две седмици....

ако bamzo си доплати 40 лв тогава ще има право да си иска от uphero темата ключ за нея и да тръби колко е некоректнен че не добавил 5 реда код за кукита и тнт ако реши да си пусне тема за него колко е некоректен - некомпентентен или каквото решиш без да е обида и щяхме да си я дръжим темата...

а ние щяхме изискаме от uphero (това че чепато е решил да подарява темата си е негов проблем ще трябва да я намери / купи отново) но в момента bamzo е точно в ситуация:



Сайта е спрян поради не плащане!!! - ако си получи страница на която пише това по западните стандарти си e получил точно за каквото е платил частично...



Същото щеше да важи и за uphero ако беше дал темата... през зъби се беше навил да постави кода за кукита (5 реда) можеш да си пусне тема с името на сайта на bamzo и историята как го скъсил която с висока вероятност ще илзиза при трърсене на сайта и която нямаше да махнем от форума по никакви причини докато bamzo не убеди uphero да я махнем дори и да си е доплатил в последствие...



Бих подкрепил всеки един девелопър да си отстоява правата пък дори и чепат (няма значение кой е) предоставяйки само страница на която пише Сайта е спрян поради неплащане!!! - като е ИСТИНА... и обясних казуса с частичното плащане и западните хостинг фирми... в държави измислили капитализма са ги решили тези неща така при частично плащане и бизнес логиката ги следва... на митницата е същото няма да ти пуснат стоката ако си платиш само частично митото и мога да дам още примери ако някой му трябват...


Като и бих подкрепил всеки един клиент който си е ПЛАТИЛ а не си е получил...


Всякакви други опити да се оказва натиск върху Блинки както прави bamzo (внушавайки че бил негов човек затова не взимал решение) или като uphero иска да баннем бамзо сигурно над 10 пъти досега противоречат на НЕ СИ ИЗПЪЛНИЛ ДОКРАЙ НЕЩАТА - НЕ ОЧАКВАЙ СЪДЕЙСТВИЕ...

ПС темата изглежда счупена понеже в секцията Кофа е изключен ббкода
 
От: Спорът @uphero / @bamzo

''Хайде стига това към Блинки той си действа съвсем логично.... не го обичаш uphero не го обичаш - имаш това право ама не вкарвай филм за мениджмънта на форума.... ще дам пример с хостинг понеже с това се занимавам ...''


Не става дума за любов, а за обективност тук, Coolice. Нито Бамзо, нито аз искаме Блинки да наказва ''ъпчето'' или да му прави каквото и да е, а само да се разбере истината. Човекът е нападнат и се брани, а Блинки му се кара, че пуска теми и реве, което всъщност прави неговото протеже, а не Бамзо.

Аз не съм страна в спора, но като страничен наблюдател, не мога да не видя грозната постъпка на uphero - не изпълнява задачата докрай (както е обещал писмено), спира комуникацията, след което (въпреки всичко) си получава парите и на всичкото отгоре пуска името на клиента, към който се е отнесъл просташки в темата за некоректни потребители - за 40 лв.

В черната тема име един много хубав пример за това, колко е коректен ъпчо и как самият той се прави на циганин за 4 лева: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=10638&page=44&highlight=%F7%E5%F0%E5%ED+%F1%EF%E8%F1%FA%EA+%ED%E5%EA%EE%F0%E5%EA%F2%ED%E8

Спорът между двамата нямаше да го има ако казанлъшкото лекенце не беше толкова нагло. И тук стигаме до Блинки - наглото поведение на ъпчо се дължи на постоянната протекция на Блинки, която му дава криле и му позвоява да се държи, все едно форумът му е бащиния. Баннете този, баннете онзи!
Когато в началото uphero започна да ме обижда грозно по темите на форума (без никаква причина) реших да постъпя коректно и да репортвам - реакция в повечето случаи нямаше и постове от сорта ''курва'' и ''миндил'' по мой адрес си стоят и днес. Няма проблем, мога да се справя с един пикльо, но се налга да падам на неговото ниво.

Та, да! Проблемът е в липсата на обективност. Вината на Бамзо е, че изобщо се е захванал да работи с едно разглезено, некоректно и некадърно леке без договор.
 
Re: От: Спорът @uphero / @bamzo

Не става дума за любов, а за обективност тук, Coolice. Нито Бамзо, нито аз искаме Блинки да наказва ''ъпчето'' или да му прави каквото и да е, а само да се разбере истината. Човекът е нападнат и се брани, а Блинки му се кара, че пуска теми и реве, което всъщност прави неговото протеже, а не Бамзо.

@nandibandi, всъщност ме жегна това, че изчистих доста теми от техните караници. Отделена е една, но продължаваха в няколко други, което вдигане малко на тона е по-добрия вариант. Питайте в бг мама дали ще имат шанс дори да отворят тема. :) И другото беше, че бил толерирано онова, това, админите да решават кой да баннат. Което както обясних в няколко пост, ако ще има банове и т.н., тук всички решаваме, няма такова нещо като миропомазани и богове. :) Това е някаква гръцка история, която тук не се случва и няма да се случи никога. ;)

Не знам в какво точно се изразява тази протекция, защото такова нещо няма. Първо ще бъда откровен и ще кажа, че ъпчето е стар потребител, към мен и някои други се държи о годе добре, малко рязък характер, но по никакъв начин (и на него съм го казвал) да не разчита на това, че е недосегаем - няма такива тук, дори и аз не се чувствам такъв. :) Идеята е този сайт и форум да се задържи все така готин и преспективен и това трябва да стане дори и с банването на някой админ. ;)
 
От: Спорът @uphero / @bamzo

Давай анкетата и да спират препирните.
Поне извън двамата "засегнати".
 
От: Re: От: Спорът @uphero / @bamzo

Блинки, признавам, че много те харесвам, като цяло - отношението ти към всички потребители, характерът ти, но...!!! Когато стане дума за твоето ''ъпче'' си крайно необективен и дори не го съзнаваш.

Какво значи ''стар'' потребител е и заслужава повече, понеже с теб и някои други се държал добре? Това е необективност по дефиниция! А с тези, с които се държи зле?? Да духат супата, понеже не са достатъчно стари??

Ако някой е искал бан, това беше твоето протеже, Блинки. Всеки негов пост беше ''Банко стегни се!'', ''Банко айде банвай го тоя'' - бамзо не е искал такова нещо. Темата беше подхаваната от ''ъпчето'' и то с цел да баннеш бамзо, а човекът само обясни ситуацията и се защитаваше, за което отнесе грозни обиди, които все още стоят, а неговите бяха махнати, понеже нарушавали тона на форума.

Готин си, признавам - мил и деликатен човек, но недостатък ти именно това, че си човек - т.е. не си обективен, а си пристрастен и дори не го осъзнаваш. Тук може да няма ''миропомазани'', но определено има ''стари'', които се толерират, само защото са стари. :)

п.с. не знам как е в бг мама, честно! Либералните правила на форума ми харесват и единствения, на който не му изнасят понякога е ''ъпчето'', понеже си мисли, че форумът е на баща му.
 
Re: От: Re: От: Спорът @uphero / @bamzo

Блинки, признавам, че много те харесвам, като цяло - отношението ти към всички потребители, характерът ти, но...!!! Когато стане дума за твоето ''ъпче'' си крайно необективен и дори не го съзнаваш.

Какво значи ''стар'' потребител е и заслужава повече, понеже с теб и някои други се държал добре? Това е необективност по дефиниция! А с тези, с които се държи зле?? Да духат супата, понеже не са достатъчно стари??

Ако някой е искал бан, това беше твоето протеже, Блинки. Всеки негов пост беше ''Банко стегни се!'', ''Банко айде банвай го тоя'' - бамзо не е искал такова нещо. Темата беше подхаваната от ''ъпчето'' и то с цел да баннеш бамзо, а човекът само обясни ситуацията и се защитаваше, за което отнесе грозни обиди, които все още стоят, а неговите бяха махнати, понеже нарушавали тона на форума.

Готин си, признавам - мил и деликатен човек, но недостатък ти именно това, че си човек - т.е. не си обективен, а си пристрастен и дори не го осъзнаваш. Тук може да няма ''миропомазани'', но определено има ''стари'', които се толерират, само защото са стари. :)

п.с. не знам как е в бг мама, честно! Либералните правила на форума ми харесват и единствения, на който не му изнасят понякога е ''ъпчето'', понеже си мисли, че форумът е на баща му.

Ама не мога да разбера за какво "мое" ъпче става дума тук? Отбелязвам старт потребител просто, нищо зад това няма. ;) Няма махнати негови мнения, има извадени от двете страни хранилки, които идват ту мъч. Не знам как точно следите темите, но като човек, който модерира мисля, че знам какво е запазено и трито. :)

Защитавам както единия, така и другия. Писал съм и на двамата през скайп, но не съм получил много голям шанс да "оправя" отношенията им. Колкото кой прав, кой крив, това реално вие ще решите, а ние можем само да държим добрия тон във форума. Форумът е либерален и това, че е такъв трудно може да се получи бан, трябва много да се постараеш. А от кой реално отнесе тези обиди бамзо, освен от съперника му....видях доста от другите потребители. Именно мнението на хората е важно, естествено трябва да е съобразено с правилата на форума. Не съм пристрастен, просто форума има политики и се съобразяваме с тях. Нямам по-любим и по-малко любим. Мислиш ли, че ъпчето ми е такъв при положение, че нон сто вървя след него и модерирам, трябва да съм някакъв бесен мазохист. ;)
 
От: Спорът @uphero / @bamzo

Спокойно Банко, нандито е супер полезен потребител за форума.
Пожелавам му още много като нея ;)
Още ден два да си приключа нещата и няма да се вясна тук.
 

Горе