Спорът @uphero / @bamzo

От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Някъде мисля, че беше изказал съмнения относно това дали е купена. Можеше да ти е мирна главата и да хвърлиш там една фактура, пък той ако иска да вярва.

Изкарай цялата комуникация, защото така от 3 реда (поне на мен) не ми става ясно кое го е жегнало. Колко сте се разбрали, какво сте се уговаряли и т.н.

Това какво е писал тук ми е през сещаш се кое, аз говора за комУникацията ни в скайп преди да го блокирам. И да получи си сайта и НЯМАШЕ ЗАБЕЛЕЖКИ!!!!!
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

От всичко, което прочетох дотук, моят извод е, че и двамата сте виновни по една или друга причина. Защо ли?

От написаното в тази тема:

1. Uphero пръв се оплаква в темата за по-малко изплатена сума, за свършена работа. - Това го прави потърпевш, а Bamzo обвиняем, поради което следва да си изчисти името.

2. В отговор, Bamzo се оплаква от Uphero, изтъквайки аргументи, че той не е показал документ, че е купил действително темата, за която са се разбрали. Също така твърди, че "договорената работа" не е свършена на 100% (става дума за недовършен превод и "някои други неща по сайта").

Uphero негодува защо му е такъв документ.

- > Първо, ти Uphero може да си ползвал нулната тема, което е вредно за сайта, може по-лесно да се хакне, наспами и т.н., и това може да са опасенията на Bamzo, поради което той ти иска някакъв документ, удостоверяващ че си закупил темата. Доколкото разбрах от написаното, ти си отказал да му дадеш такъв документ, въпреки че си имал възможност и си го блокирал в скайп, което според мен е било грешно. Просто е трябвало да му покажеш фактурата и толкова!

Само дето не разбрах:

Кога го блокира? Когато ти поиска платежен документ?

Защото, ако е тогава - там е и първата ти грешка.

2. Второто обвинение на Bamzo е, че сайтът не е преведен на 100%.

3. Третото основно обвинение на Bamzo в аргумент на обвиненията за неплатена договорена сума е че има "недовършени неща по сайта"


По първото обвинение защитно обвинение от страна на Bamzo (за непоказана фактура и неплатена тема), Uphero постна извлечение, както и още няколко доказателства, които удостоверяват, че действително темата е закупена от ThemeForest, което го оневинява по този въпрос. Като грешка тук отчитам единствено, че я постна чак след 2 страници спорове кой прав, кой крив, но все пак я постна и доказателството е налице, което доказва, че поне по отношение на темата НЕ Е мошеник. Закупена е.

Последващо обвинение, свързано с платежното от страна на Bamzo е към Uphero е, че документа е фалшив, тъй като темата струва 56 долара, а в платежното са посочени 73, позицията изтъкната в това мнение:



Във връзка с това мнение, няколко човека ти казаха, че темата струва толкова.

Като човек, който е купувал теми от ThemeForest аз също ти казвам, че струва толкова. Защото има към 10-12$ такси от Envato Market и допълнително 4-5 долара (някъде) такси за превод от PayPal към Envato, при закупуване на каквото и да е от ThemeForest или другите сайтове на Енвато. Също така, всеки може да генерира поръчка до момента на плащане, където се вижда цялата сума.

Така, че тук подкрепям Uphero и той отново е невинен (по мое мнение) по това обвинение.

Второто обвинение, посочено от Bamzo като аргумент за неплатените 40лв към Uhero е непреведеният на 100% сайт.

Uphero показа скрийншот, според който сайта е преведен изцяло. Bamzo като обвинител, следва да го обори, предоставяйки скрийншотове на непреведените части от сайта, с който да запознае потребителите тук. Не ги ли представи, може да се счита, че лъже относно превода и Uphero да е прав и по това обвинение.

Третият аргумент на Bamzo е, че има "някои недовършени неща по сайта", които Uphero не е направил.

Тук не става ясно кои са те?

Uphero няма как да представи доказателства по тази точка, тъй като за него "всичко по сайта е свършено" може да означава едно, а за Bamzo съвсем друго. Така, че Bamzo като обвинител, трябва да предостави доказателства за това кои неща по сайта не са свършени и къде е договорено, че трябва да се свършат?

Bamzo изтъкна като аргумент и, че няма да заплати 40,00лв на Uphero не само заради "недовършената работа и непредставената фактура за платена тема", но и заради това, че Uphero го е блокирал в скайп. Bamzo твърди, че е направил плащането след като е бил блокиран в скайп от Uphero.

Ако мен ме бяха блокирали ей така, нямаше да преведа и една стотинка. В този случай - или превеждаш всичко, или нищо. Така, че този аргумент за блокирането е неоснователен, според мен и трябва да отпадне за разглеждане.

Тук, обаче ми изникват няколко въпроса, чиито отговори не намирам в разговора дотук:

1. Bamzo като поръчител какви изисквания, задание или идеи (ако щете) е представил пред Uphero (като изпълнител)?
2. Uphero като изпълнител изготвил ли е оферта? Описал ли е какво ще прави по сайта? Описал ли е цената, която иска и какво включва тя?
3. Bamzo на какъв принцип е избрал Uphero? Базирайки се на добра оферта или мнение, формирано по някакъв друг критерий за самият потребител?
4. Каква е цената за проекта? Уточнено ли е, че в нея влиза цена за темата? Uphero предвидил ли е таксите за покупката и добавил ли ги е в общата цена, която е поискал от Bamzo?
5. Бихте ли предоставили цялата комуникация в скайп? Така ще се види какво е обсъждано, какво е изисквано и отговаряно и т.н.
6. Uphero ангажирал ли се да предостави отчет за свършена работа при приключване на проекта и ако да - предоставен ли е и отговаря ли на първоначално поставената оферта (ако изобщо има такава)?
7. Кой е тоя сайт? Дайте линк да го видим какво не му е наред? O_O

Ще ви помоля да отговорите на тези 7 въпроса, както и на питанките по-горе. Това ще помогне да преценим всички, които сме ангажирани с темата кой е виновен и кой не е. Дотук Uphero предостави някои доказателства, оневиняващи го по някои от обвиненията и везните се накланят в негова полза. Bamzo може да си изчисти името като също предостави доказателства.

Мисля, че е най-добре така да се отговори на тези въпроси, защото останалото е прехвърляне на топката само... :)

1. Bamzo като поръчител какви изисквания, задание или идеи (ако щете) е представил пред Uphero (като изпълнител)? Няма задание.Исках да го направи както би го направил за себе си.не съм го мотал да променя каквото и да било -дори цвета на и шрифта на буквите.
2. Uphero като изпълнител изготвил ли е оферта? Описал ли е какво ще прави по сайта? Описал ли е цената, която иска и какво включва тя? Описа с 2 изречения как смята да изглежда сайта.
3. Bamzo на какъв принцип е избрал Uphero? Базирайки се на добра оферта или мнение, формирано по някакъв друг критерий за самият потребител? Забележките които прави за различни проекти които се показват във форума са градивни(понякога заядливи) и това ме наведе на мисълта че е човек който си разбира от работата.И наистина я разбира(това е личното ми мнение)
4. Каква е цената за проекта? Уточнено ли е, че в нея влиза цена за темата? Uphero предвидил ли е таксите за покупката и добавил ли ги е в общата цена, която е поискал от Bamzo? Цената е 200лв+134-135 за темата и впоследствие излизат цени за превод и някакви такси освен цената на темата.
5. Бихте ли предоставили цялата комуникация в скайп? Така ще се види какво е обсъждано, какво е изисквано и отговаряно и т.н. Цялата хронология ще предоставя само на Банко- има прекалено много информация която не касае случая.Предложил съм го това няколко пъти вече.
6. Uphero ангажирал ли се да предостави отчет за свършена работа при приключване на проекта и ако да - предоставен ли е и отговаря ли на първоначално поставената оферта (ако изобщо има такава)? Мисля си че е нормална практика да се представя отчет за сумите които се плащат по един проект,след като за събмитване на сайт в директории на цена 10лв се иска и предоставя подробен отчет.
7. Кой е тоя сайт? Дайте линк да го видим какво не му е наред? O_O Засега сайта няма да показвам.


Кога го блокира? Когато ти поиска платежен документ?

Кога ме блокира ли?Когато започнах да питам коя сума за какво е и след като се иска защо не е направено.Под превод на панел разбирам всичко,включително и плъгините.Ако те не са преведени защо ми се взимат пари за превод който си го има и без това.
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Някъде мисля, че беше изказал съмнения относно това дали е купена. Можеше да ти е мирна главата и да хвърлиш там една фактура, пък той ако иска да вярва.

Изкарай цялата комуникация, защото така от 3 реда (поне на мен) не ми става ясно кое го е жегнало. Колко сте се разбрали, какво сте се уговаряли и т.н.


Когато ти кажат че НЯМАш ПРАВО да искаш документ за нещо платено с твои пари -ти какво ще си помислиш.За мене тази фактура е манипулирана - имаше достатъчно време да го направи.
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Когато ти кажат че НЯМАш ПРАВО да искаш документ за нещо платено с твои пари -ти какво ще си помислиш.За мене тази фактура е манипулирана - имаше достатъчно време да го направи.
Късно е, тезата ти беше не, че съм ти сложил нулед темата, а че съм те излъгал за цената и. Нещо което ти написах 10 пъти как сам да провериш.
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Късно е, тезата ти беше не, че съм ти сложил нулед темата, а че съм те излъгал за цената и. Нещо което ти написах 10 пъти как сам да провериш.


Късно е за тези 40 лв -да си беше свършил работата докрай.
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Късно е за тези 40 лв -да си беше свършил работата докрай.

Смешен ставаш вече, така и не каза какво не съм направил докрай.
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Смешен ставаш вече, така и не каза какво не съм направил докрай.


Забравих че си забравил какво е.
Единственото ми изискване по сайта-това не направи.
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Забравих че си забравил какво е.
Единственото ми изискване по сайта-това не направи.

С ченгел ли да ти вадя думите?
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

А аз с какво исках исках фактурата-с лебедка дърпах май.

Ти на колко си?
Обвиняваш ме в нещо което няма да кажеш така ли да разбирам?
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Блинки, вземайте мерки вече.
Аз съм предоставил всичко. Неговите защити и обвинения така и не ги видях,
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Ти на колко си?
Обвиняваш ме в нещо което няма да кажеш така ли да разбирам?


Това на колко съм си е моя работа или и за това нямам право.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Блинки, вземайте мерки вече.
Аз съм предоставил всичко. Неговите защити и обвинения така и не ги видях,


Да се взимат мерки че като гледам не ти отърва темата.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Бамзо, най-тъпото нещо е да връщаш репутации.

Иии между другото се оплете тотално. Сега що не плащаш на човека? Защото е манипулирал фактурата или защото не си е свършил работата. За бан си!
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

1. Bamzo като поръчител какви изисквания, задание или идеи (ако щете) е представил пред Uphero (като изпълнител)? Няма задание.Исках да го направи както би го направил за себе си.не съм го мотал да променя каквото и да било -дори цвета на и шрифта на буквите.
2. Uphero като изпълнител изготвил ли е оферта? Описал ли е какво ще прави по сайта? Описал ли е цената, която иска и какво включва тя? Описа с 2 изречения как смята да изглежда сайта.
3. Bamzo на какъв принцип е избрал Uphero? Базирайки се на добра оферта или мнение, формирано по някакъв друг критерий за самият потребител? Забележките които прави за различни проекти които се показват във форума са градивни(понякога заядливи) и това ме наведе на мисълта че е човек който си разбира от работата.И наистина я разбира(това е личното ми мнение)
4. Каква е цената за проекта? Уточнено ли е, че в нея влиза цена за темата? Uphero предвидил ли е таксите за покупката и добавил ли ги е в общата цена, която е поискал от Bamzo? Цената е 200лв+134-135 за темата и впоследствие излизат цени за превод и някакви такси освен цената на темата.
5. Бихте ли предоставили цялата комуникация в скайп? Така ще се види какво е обсъждано, какво е изисквано и отговаряно и т.н. Цялата хронология ще предоставя само на Банко- има прекалено много информация която не касае случая.Предложил съм го това няколко пъти вече.
6. Uphero ангажирал ли се да предостави отчет за свършена работа при приключване на проекта и ако да - предоставен ли е и отговаря ли на първоначално поставената оферта (ако изобщо има такава)? Мисля си че е нормална практика да се представя отчет за сумите които се плащат по един проект,след като за събмитване на сайт в директории на цена 10лв се иска и предоставя подробен отчет.
7. Кой е тоя сайт? Дайте линк да го видим какво не му е наред? O_O Засега сайта няма да показвам.


Кога го блокира? Когато ти поиска платежен документ?

Кога ме блокира ли?Когато започнах да питам коя сума за какво е и след като се иска защо не е направено.Под превод на панел разбирам всичко,включително и плъгините.Ако те не са преведени защо ми се взимат пари за превод който си го има и без това.

1. Bamzo като поръчител какви изисквания, задание или идеи (ако щете) е представил пред Uphero (като изпълнител)? Няма задание.Исках да го направи както би го направил за себе си.не съм го мотал да променя каквото и да било -дори цвета на и шрифта на буквите.

- Тук си сгрешил и вината си е твоя. Ти като поръчител трябва да изискаш какво искаш, а потенциалните изпълнители да си решат могат ли да го изпълнят.

2. Uphero като изпълнител изготвил ли е оферта? Описал ли е какво ще прави по сайта? Описал ли е цената, която иска и какво включва тя? Описа с 2 изречения как смята да изглежда сайта.

- Тук и двамата сте виновни. Той, че не се е постарал да напише хубаво задание, в което точка по точка обяснява основните неща, които ще направи или подробно описание на действията, които ще извършва по сайта. Ти от своя страна си виновен, че не си изискал и си се съгласил да ти правят сайт, без да имаш на среща конкретна оферта, в което е описано какво ще получиш за парите си.

3. Bamzo на какъв принцип е избрал Uphero? Базирайки се на добра оферта или мнение, формирано по някакъв друг критерий за самият потребител? Забележките които прави за различни проекти които се показват във форума са градивни(понякога заядливи) и това ме наведе на мисълта че е човек който си разбира от работата.И наистина я разбира(това е личното ми мнение)

Действал си емоционално. Ти даваш пари - искаш резултати (Погледнато от страна на поръчителя). Логично е да искаш да видиш други проекти на човека/фирмата, която ще ти свърши дадена задача. В случая, Ъпхеро може да разбира от функционалност, но това не означава, че разбира от визия. Или може да разбира от визия (дизайн), но не и от функционалност, примерно. Или може да разбира от двете..., но няма как да го знаеш, ако не поискаш да видиш някакви завършени от него проекти. В случая казваш, че разбира - щом е така, значи си е свършил работата в това отношение все пак.

4. Каква е цената за проекта? Уточнено ли е, че в нея влиза цена за темата? Uphero предвидил ли е таксите за покупката и добавил ли ги е в общата цена, която е поискал от Bamzo? Цената е 200лв+134-135 за темата и впоследствие излизат цени за превод и някакви такси освен цената на темата.

Тук съм леко объркана. 73$ не правят 135лв O_O ??? Uphero, как си изчислил, че са толкова за темата?

Uphero е сгрешил като е уточнявал колко пари иска за изработка и колко пари за тема. Редно е да беше казал една цена, която включва тема + изработка. А вече колко струва тема и т.н. си е друг въпрос.

Доколкото разбирам Uphero е искал обща цена от 335,00лв, което означава, че не е редно да иска още пари (освен ако не добавя допълнителна функционалност, която е уточнено, че е ДОПЪЛНИТЕЛНА).

5. Бихте ли предоставили цялата комуникация в скайп? Така ще се види какво е обсъждано, какво е изисквано и отговаряно и т.н. Цялата хронология ще предоставя само на Банко- има прекалено много информация която не касае случая.Предложил съм го това няколко пъти вече.

Прати му я. Прати му и сайта. Blinky? Според теб завършен ли е? Бих те посъветвала да потърсиш какво са се уговаряли за цената и какво са се уговаряли да има в сайта - действително има ли го?

6. Uphero ангажирал ли се да предостави отчет за свършена работа при приключване на проекта и ако да - предоставен ли е и отговаря ли на първоначално поставената оферта (ако изобщо има такава)? Мисля си че е нормална практика да се представя отчет за сумите които се плащат по един проект,след като за събмитване на сайт в директории на цена 10лв се иска и предоставя подробен отчет.

По принцип да, но аз примерно, когато започнах да се занимавам не мислех, че е нужна. Така, че това трябваше да се уточни предварително, а не "по подразбиране" (поне за всеки случай да се подсигуриш).

Кога го блокира? Когато ти поиска платежен документ?

Кога ме блокира ли?Когато започнах да питам коя сума за какво е и след като се иска защо не е направено.Под превод на панел разбирам всичко,включително и плъгините.Ако те не са преведени защо ми се взимат пари за превод който си го има и без това

Сумата, доколкото спомена по-горе ти е казал е за изработка + тема. Оттам нататък дали има разходи или не си е негова работа и не е длъжен да се отчита на теб по принцип.

PS: Видях сайта. Не знам какво са се разбирали, но на мен като потребител сайта ми се вижда леко неподреден (да не споменавам по-груби думи), но това си е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ и не ангажирам никого с него.

Аз стигам до извода, че Bamzo е допуснал пропуски при договорките, а Uphero е карал през пръсти при комуникацията и някои неща, свързани с визията на сайта (по мое мнение. За функционалността не знам какво са се договаряли и нищо не мога да кажа). Така, че и двамата са виновни. Като цяло липсата на достатъчно уточнения и от двете страни са причини за тези 5+ страници спорове. :( Но пък това ще послужи за урок и на двамата.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Фифифифита мила, са,о, глуспоти си написала за съжаление.
Подредено неподредено ... така го е искал така го получи.
Сметките ти няма да ги коментирам даже, само кажи какво целиш, че много извърташ нещата без да знаеш и 2% от цялата история.
Типично по женси.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Или ти е показал списъка с домейни и че иска да вдигне сайтове и са ти текнали лигите ли?
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Нямам време да се обеснявам на всеки който решил да чете като дявола евангелието, бал съм ва.
Та аз съм дал всичко, чакам Банко да взема мерки вече.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Аве пичове, този сериал докога мислите да го дъвкаме? На единия не му се дават 40 лв. щот другия не му бил сложил "бисквитките"... И тогава идва въпроса, поставянето на едни "бисквитки", 40 лева ли струва??? Нека да се произнесе някой компетентен колега.
@ bamzo, ти съгласен ли си да доплатиш на Иво 40.00 лв и той да ти сложи тези исторически бисквитки??? Така мисля, че ще е коректно ѝ за двете страни!!!
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Аве пичове, този сериал докога мислите да го дъвкаме? На единия не му се дават 40 лв. щот другия не му бил сложил "бисквитките"... И тогава идва въпроса, поставянето на едни "бисквитки", 40 лева ли струва??? Нека да се произнесе някой компетентен колега.
@ bamzo, ти съгласен ли си да доплатиш на Иво 40.00 лв и той да ти сложи тези исторически бисквитки??? Така мисля, че ще е коректно ѝ за двете страни!!!

Няма да е, защото не са в уговорката!
 

Горе