Съвет за професия

От: Съвет за професия

Съдейки по тукашни участници, завършили "Счетоводство и контрол", има някаква далавера в тая специалност. Могат да отварят теми от типа "как да се регистрирам по ДДС като физическо лице, за да мога да получавам доходи от Adsense", както и да участват във форуми за Джумла.
 
От: Съвет за професия

Добре Валдес добре, грееш от разум и интелектуални заложби гледам.

Не си прав. Redrum се изложи повече. Опита се да зададе въпрос, не успя, потърси в Гугъл и ни копира снимка за по-лесно. :mrgreen:
 
От: Съвет за професия

Добре Валдес добре, грееш от разум и интелектуални заложби гледам.

За твое сведение Мангали каращи хамъри има само по Балканските територии.

Излезеш ли навън видиш ли, навсякъде ти искат документ за завършено образование (това че в БГ има чалга и широбаджанащина по света не е точно същото)
Самият документ вярвай - Учи те на много приятни неща - стига да имаш желание да научиш съответната теория. (след това практиката е твой избор и прочие, макар че и за това ти се помага в учебното учреждение)
Веднъж взел документ-а ти се отварят вратите, съзнанието и зрението за неща които НЕ можеш да научиш от "Улицата" на циганите с Хамърите.
Да не говорим и за хората с които се заобграждаш и контактуваш - колегите. (заобикалящата среда е Адски важен фактор за какъвто и да е успех, в която и да е сфера).
Времено също е ценен ресурс, използвано в университет може да се смята като сериозна инвестиция съсредоточена в интелекта или физическите умения. (кой за каквото е учил/учи)
Честно, положих усилия да ти прочета целия пост, но много теглиш лукуми бе човек, направо загубих интерес за кореспонденция, то аз ти метнах въдицата, ти си го караш по твоемо си.
Но за едно си прав, за заобилалящата среда това си оказва голямо влияние наистина. Колко години си да кажеш, защото ми звучиш или като педал на под 30 или на личност над 50 години, говореща от личен опит.
 
От: Съвет за професия

Не си прав. Redrum се изложи повече. Опита се да зададе въпрос, не успя, потърси в Гугъл и ни копира снимка за по-лесно. :mrgreen:
Надявах се недоклатени треторазрядни шахматисти да съумеят да не ''серат'' в темата, но уви, това се оказа непосилна задача:)
 
От: Съвет за професия

Надявах се недоклатени треторазрядни шахматисти да съумеят да не ''серат'' в темата, но уви, това се оказа непосилна задача:)
И аз се надявах, но ти се появи. :)
 
От: Съвет за професия

Бих се възползвала от компютърни системи и технологии - същевременно с онлайн практиката да се усъвършенствам с удоволствие.

Ами това с какво ще ми помогне в оналйн бизнеса ?

Идеята ми е да науча повече за онлайн бизнеса, или ако не уча за онлайн бизнеса да е нещо което ще ми помогне. Аз за сега мога да си направя сайт спокойно(имам някъде 2 години практика и учене) , така че няма смисъл да уча програмиране. За сега май остана маркетинг и онлайн обучение като вариант.
 
От: Съвет за професия

Има една стара приказка: Който има занаят, гладен няма да ходи.
Висше образование е нужно по две причини:
- Да имаш документ (а още по-добре документи!), за пред работодател.
- Да научиш нещо.

Днес те влече едно, утре друго, по-нататък още. Средно статистически, човек си сменя професията три пъти в живота. И фалира два пъти - в нормални държави.
Странно ми е масовото българско мислене, че ученето в ранна възраст е определящо за цял живот. Ученето е през целия живот.
Най-важното за млад човек е ученето как да мисли. За съжаление, това почти никъде не се преподава. Ако имаш късмет, ще случиш на такива учители. Ако нямаш - така си ходиш. С диплома и гладък като билярдна топка мозък...

Когато има задача за решаване - знания бол. Само е нужно да знаеш къде да ги потърсиш и, най-вече, какво да правиш с тях.
 
От: Съвет за професия

Ами това с какво ще ми помогне в оналйн бизнеса ?

Идеята ми е да науча повече за онлайн бизнеса, или ако не уча за онлайн бизнеса да е нещо което ще ми помогне. Аз за сега мога да си направя сайт спокойно(имам някъде 2 години практика и учене) , така че няма смисъл да уча програмиране. За сега май остана маркетинг и онлайн обучение като вариант.

Както се изрази Вискяр Бг - ученето е през целия живот. Технологиите се развиват с прогресиращ потенциал - винаги можеш да реализираш онлайн бизнес с креативни идеи. Сайт всеки прави днес, но не всеки има познанията да разработи и предложи софтуер, игра, приложение и т. н. Просто идея за комбинация, не е задължително да я приемаш, ако не виждаш маркентингово развитие в нея. Прави това, което истински те влече - учението е постоянна практика. ;)
 
От: Съвет за професия

Благодаря на всички за съветите, ще се радвам ако някои има нещо да допълни :)
 
От: Съвет за професия

Каквото и да учиш, в онлайн бизнеса на първо място е революционното и нестандартното. Ако успееш да си развиеш мисленето достатъчно, за да измислиш аджеба нещо по-различно от останалите и то успее да сработи, значи е имало смисъл. За 300лв спестени от счетоводител дали си заслужава 4 години учене? Маркетинга е полезена и хубава специалност. Бизнес администрация също има своите плюсове.
Аз поне не съм завършил икономика и все още смятам, че успявам да съумея да управлявам правилно своите онлайн проекти.
 
От: Съвет за професия

Мислих бая време как да се включа в темата, но според мен най-полезен ще ти е мениджмънтът. Там те учат как да основеш фирма, как да я ръководиш (включително и мрънкащи работници), как да създадеш продукт и да го промотираш (т.е. пробуташ), неща свързани със закони, отчетност и т.н. Вярно, че повече ще научиш за офлайн бизнеса и надали ще те учат за онлайн еквивалента му, но ако можеш да въртиш офлайн бизнес, то с малко доспециализация ще станеш много добър онлайн бизнес смециалист.
 
От: Съвет за професия

Предприемач се става след като успееш да изтеглиш първия си шестцифрен кредит. За съжаление след 96 - та година банките все по - трудно дават такива. Все от някъде трябва да се тръгне и университета е добро място да се научиш да мислиш, като предприемач, да се научиш да структурираш мислите си и да се научиш от кой край да ги захванеш. Каквото и да запишеш да учиш ще ти бъде полезно защото:

1. Създаваш контактите, които ще използваш впоследствие (хората, които са в бизнес сферата, в която ще се развиваш и ще правиш бизнес).
2. Поставяш основата. Запознаваш се с досегашните добри практики, на базата на които ще градиш бизнеса си.
3. Някой сдъвква и смила неясната материя и е систематизирал знанията, които са ти нужни в областта (както един приятел вика 4 дни ръчкане по машината ми спестяват 20 мин. четене на инструкции)

Успех! Надявам се да съм ти бил полезен!
 
От: Съвет за професия

Не си прав. Redrum се изложи повече. Опита се да зададе въпрос, не успя, потърси в Гугъл и ни копира снимка за по-лесно. :mrgreen:
Прочетох ти мнението, отворих фейлблог и ти намерих еквивалент :p
 
От: Съвет за професия

Най - добре е да учиш и да се занимаваш с това, което ти харесва:)

А не да питаш форумниците от какво има смисъл все пак всеки си има собствено виждане....
 
От: Съвет за професия

Мислих бая време как да се включа в темата, но според мен най-полезен ще ти е мениджмънтът. Там те учат как да основеш фирма, как да я ръководиш (включително и мрънкащи работници), как да създадеш продукт и да го промотираш (т.е. пробуташ), неща свързани със закони, отчетност и т.н. Вярно, че повече ще научиш за офлайн бизнеса и надали ще те учат за онлайн еквивалента му, но ако можеш да въртиш офлайн бизнес, то с малко доспециализация ще станеш много добър онлайн бизнес смециалист.

Менинджмънт наистина е доста добра идея, ще го обмисля :)

Най - добре е да учиш и да се занимаваш с това, което ти харесва:)

А не да питаш форумниците от какво има смисъл все пак всеки си има собствено виждане....

Аз питам дали има смисъл да се учи, защото може да стане така, че да уча 5 години и след това да не си намеря работа по специалността или пък да не ми послужи за нищо.
 
От: Съвет за професия

Каквото и да учиш, в онлайн бизнеса на първо място е революционното и нестандартното. ...
Нестандартното - да, революционното - не бих казал.
Да се открие топлата вода не е толкоз лесно, пък и нема нужда обикновено.

Шлайфането на детайлите и общия експириънс на юзъра са нещата, на които е добре да наблегне човек.

А "нестандартното" може да намери място в маркетинга/промоцията на продукта/услугата/сайта.
 
Здравейте,
искам да отворя една тема за университета. Остават ми още 2 години(с тази) докато завърша, а след това не съм много наясно какво да правя. Искам малък съвет от вас: Ориентирал съм се към бизнес и по-точно предприемачество. Някой учил ли е това ? Търси ли се тази професия, и ще ми даде ли нещо повече като знания от този форум ? Има ли смисъл въобще да се захващам да уча това или да търся нещо друго ? Другото като алтернатива за мен е маркетинга. Ще ми е много интересно мнението ви за тези 2 професии.

Да не би да се чудиш как да си наредиш желанията за кандидатстването след втори курс в УНСС?

Аз съм учил и предприемачество, и маркетинг като предмети. Кой искаш да те търси като предприемач? Най-много можеш да даваш консултации или да подемаш управлението на фирми в лоши за тях времена, но за това ти трябва доста опит. Ще научиш много повече информация от тази, която можеш да прочетеш във форума. Учебниците, които трябваше да науча, за да мина по предмета предприемачество (а ти ще учиш и още много предмети, ако запишеш тази специалност), наброяваха 1700 страници. Това е огромно количество информация, но по-голямата част от нея е нерелевантна на онлайн бизнеса (особено на малкия такъв), затова и не се дискутира тук.

Маркетънгът, от друга страна, е универсален и това те съветвам да избереш, но не очаквай чудеса.
 
От: Re: Съвет за професия

Да не би да се чудиш как да си наредиш желанията за кандидатстването след втори курс в УНСС?

Аз съм учил и предприемачество, и маркетинг като предмети. Кой искаш да те търси като предприемач? Най-много можеш да даваш консултации или да подемаш управлението на фирми в лоши за тях времена, но за това ти трябва доста опит. Ще научиш много повече информация от тази, която можеш да прочетеш във форума. Учебниците, които трябваше да науча, за да мина по предмета предприемачество (а ти ще учиш и още много предмети, ако запишеш тази специалност), наброяваха 1700 страници. Това е огромно количество информация, но по-голямата част от нея е нерелевантна на онлайн бизнеса (особено на малкия такъв), затова и не се дискутира тук.

Маркетънгът, от друга страна, е универсален и това те съветвам да избереш, но не очаквай чудеса.

Благодаря за съвета, остава маркетинг или менинджмънт като варианти :)
 
Ами аз и мениджмънт учих един семестър. :) Такива основни предмети всяка икономическа специалност ги изучава.

В крайна сметка е важно какво би желал ти, а не какво искам аз, така че ще се въздържа от по-нататъшни сравнения. Изборът ти наистина зависи от това, с какво искаш да се занимаваш. При мен лично интернет бизнесът е "Plan A", изучаваното в университета - "Plan B", а имам и един "Plan C" за всеки случай... Ако ще правиш няколко "плана" като мен, направи един стабилен рисърч и брейнсторминг и реши какво да запишеш. Пък и това, че си специалност мениджмънт примерно, не означава, че не можеш да навлезеш в дебрите на маркетинга и обратно. Аз например в момента чета по философия, макар че това няма нищо общо със специалността ми. :)
 
От: Re: Съвет за професия

Ами аз и мениджмънт учих един семестър. :) Такива основни предмети всяка икономическа специалност ги изучава.

В крайна сметка е важно какво би желал ти, а не какво искам аз, така че ще се въздържа от по-нататъшни сравнения. Изборът ти наистина зависи от това, с какво искаш да се занимаваш. При мен лично интернет бизнесът е "Plan A", изучаваното в университета - "Plan B", а имам и един "Plan C" за всеки случай... Ако ще правиш няколко "плана" като мен, направи един стабилен рисърч и брейнсторминг и реши какво да запишеш. Пък и това, че си специалност мениджмънт примерно, не означава, че не можеш да навлезеш в дебрите на маркетинга и обратно. Аз например в момента чета по философия, макар че това няма нищо общо със специалността ми. :)

Идеята на темата беше просто да вида дали ако уча маркетинг или предприемачество ще ме научат на нещо. Вече ми се изясниха нещата, благодаря на всички за мненията :)
 

Горе