Съдружник за малък бизнес.

Съжалявам, че не отглеждам маруля/ягоди/манго/банани, etc..ама какво да се прави. Първото ми става горчиво всеки път, с второто изобщо не ми се занимава, а другите няма и да ги коментирам :D. Кво да се прави, сутрешното смути без банана е като мусаката без картофи.
Забрави авокадото. С него щеше да придобиеш истински облик на плеймейтка със силиконови бомби. :D:D:D

Сори за спама, Петров, но когато Ивчо се включи в дискусията, поривът да го обърнеш на задявка е огромен. :D
 
Забрави авокадото. С него щеше да придобиеш истински облик на плеймейтка със силиконови бомби. :D:D:D

Сори за спама, Петров, но когато Ивчо се включи в дискусията, поривът да го обърнеш на задявка е огромен. :D
Така си е. Наистина го забравих, но дома си имам цял запас от Кауфландско авокадо, което не става за ядене - от онези в мрежестите пликчета и същевременно в намачкана пластмасова кутийка :eek:
 
Вече е петък и може да се насладим на темата.
Петров, ако не беше толкова наивна темата, бих си помислил, че е нова схема за измама.
Имал съм и хранителен магазин и знам как стоят нещата. Ти честно как ги виждаш тия работи да станат с 1000 лева? Само 20 стека различни цигари са толкова.
Не ти се подигравам, ама хич не си ги сметнал нещата. Така на думи изглежда лесно. Хранителния магазин си е баси колчето в г*за. Който не се е занимавал, той не знае.
Тия бабички за по 5 стинки разлика ги остави. Ако на тях се надяваш... гладен ще останеш.
 
Така си е. Наистина го забравих, но дома си имам цял запас от Кауфландско авокадо, което не става за ядене - от онези в мрежестите пликчета и същевременно в намачкана пластмасова кутийка :eek:
Доктор Енчев ли ти постави имплантите? Дано не е от гърмящия силикон! :eek: Като не става за ядене, за маски ли го ползваш? Чела съм, че действа добре на кожата и косата. ;)

Сори за флууда наистина, ама темата си е петъчна отвсякъде. :) Едно е да се бухнеш сам в ямата, ама да търсиш и придружители.... :D
 
Доктор Енчев ли ти постави имплантите? Дано не е от гърмящия силикон! :eek: Като не става за ядене, за маски ли го ползваш? Чела съм, че действа добре на кожата и косата. ;)

Сори за флууда наистина, ама темата си е петъчна отвсякъде. :) Едно е да се бухнеш сам в ямата, ама да търсиш и придружители.... :D
Не, шитнах го на кокошките на съседа снощи ;)
 
Тц-тц-тц и това от био-производител и износител с 200 декара оранжерии... На къде отива света.

@kpetrov, като бивш собственик на хранителен магазин в малко населено място ти казвам приятелски - няма да го бъде. Откажи се. :) Измисли нещо наистина рентабилно. Модата на хранителните магазини отмина.
Е добре де, мерси за съвета, аз живея от 30 години тук, видял съм коя мода е отминала и коя не...
Града не е някъв мизерен, просто примерно не е развит туристически, има много заложби но не са развити, следователно поминъка е по малко, харчат се народните стоки, няма да намериш примерно колбаси KFM, няма да намериш сирене от 10 лева, ще намериш по народните и достъпните Кен и прочее, няма да намериш съвсем леко по екстравагантна стока като хайвер. Да не мислиш, че зареждат тонове :) Зарежда се по редовно и по малко, примерно 12 парчета еди къв си колбас.
 
Хаха колко лесно се рискува с чужди пари :D
Е то и аз ще вляза с някаква сума, освен това от другия са само част от парите, ти какво искаш? Нали трябва да има баланс между капитала, дела и труда? Или не трябва да има..
 
Не ти се работи май :)
Бачка ми се, но да е нещо мое с което ми се занимава, колкото и да е малко, принципно съм такъв, че насила при мен хубост не става, бачкал съм по държавни учреждения, но не ми харесва, там е пълно с глупости, идиотщини, интриги, кофти колективи, соц номенклатур директори.
 
Абе, не ти се бачка, ама карай.....
само не чакай вечно....времето ни тук не е безкрайно :)
 
  • Like
Реакции: Sky
Абе, не ти се бачка, ама карай.....
само не чакай вечно....времето ни тук не е безкрайно :)
Така е за второто.
 
Града не е някъв мизерен, просто примерно не е развит туристически, има много заложби но не са развити

Настрана това, че този град стана най-голямата мистерия кой точно е, но ако смяташ, че има туристически заложби, а не са развити не е ли по-добре в тази посока да погледнеш? Вместо да правиш поредния магазин за кренвирши, само защото според теб колкото и да се отворят, няма да фалират. Не че пробив в туризма ще стане с 1000 лева, ама то и магазина няма да стане с толкова както ти писаха.
 
@kpetrov - Не ми отговори дали си правил проучване на пазара? Ако си правил такова - представи го да го видим.
Също така правил ли си разценка какво ще заредиш първоначално в магазина и колко ще струва? Ако си правил - представи го да го видим.
Също така правил ли си проучване какви документи и разходи има само за да започне да работи магазина с всички разрешителни? Ако си правил такова проучване - представи го!

Ако не си направил нито едно от горните ми три питания - значи постъпваш идиотски (а все пак по презумпция всеки, който постъпва идиотски е идиот), а твоята работа е: видяла жабата, че подковават коня и тя се наредила на опашка.
 
Последно редактирано:
На теория е много лесно да се отвори магазин и само да се прибират пачките, но мечтателите пропускат нещо много съществено - разходите. Не само първоначалните, но и текущите са огромни, а в един малък град, особено при излишък на магазини, те ще надвишават приходите. Стартирането с 1000 лв е невъзможно. Само узаконяването на помещението и привеждането му в изискуемото от РИОКОЗ състояние ще стъпи на 5000 лв.
 
Понеже тук се твърди, че хората минават цял град за 5 стотинки и външният вид няма значение, моят опит е различен. Имам вила в село край София(много голямо село) и в него през годините отвориха може би над 30 магазина(за 15 години някъде) и 99% от тях фалираха. Остана само един магазин - най-скъпият и най-добре изглеждащ. В момента има още 2 работещи, но никой не ходи при тях защото са точно каквито описваш ти.
Въшният вид продава, няма как мизерията да продава. За да спестиш 10лв при пазаруване в магазин с 5ст по-евтин трябва да си купиш 200 продукта :). Колко от тези възрастни хора ще си купят толкова продукти за 1 месец? Повечето от тях взимат по 200лв пенсия и да искат не могат да си позволят толкова продукти, затова ще жертват 5ст за да не ходят много.

P.S. Просто си споделям мнението :)
 
Понеже тук се твърди, че хората минават цял град за 5 стотинки и външният вид няма значение, моят опит е различен. Имам вила в село край София(много голямо село) и в него през годините отвориха може би над 30 магазина(за 15 години някъде) и 99% от тях фалираха. Остана само един магазин - най-скъпият и най-добре изглеждащ. В момента има още 2 работещи, но никой не ходи при тях защото са точно каквито описваш ти.
Въшният вид продава, няма как мизерията да продава. За да спестиш 10лв при пазаруване в магазин с 5ст по-евтин трябва да си купиш 200 продукта :). Колко от тези възрастни хора ще си купят толкова продукти за 1 месец? Повечето от тях взимат по 200лв пенсия и да искат не могат да си позволят толкова продукти, затова ще жертват 5ст за да не ходят много.

P.S. Просто си споделям мнението :)
Не бягам от отговори, ще отговоря на всички.

Не става въпрос за такава мизерия, в смисъл на нечистотия, въпреки че има и такива единични случаи. Казвам, че много не държат на фасадата. Да сложиш нова дограма не те прави предпочитана дестинация. Са да не стана така, че изкарах града си някаква мизерия. Напротив, града има огромен потенциал, приятен е, символ е на българската история, но този потенциал не се развива.
 

Горе