Така се управлява и развива сайт в БГ

От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Блеки - съгласен съм с всичките ти доводи но за конкретният случай ти казвам че има нещо гнило.

Никой не продава добре печелещи сайтове освен ако не е много притеснен финансово или няма някакви ирационални подбуди. Доколкото разбирам те не са зле финансово (поне официално) от тук нататък има два варианта за продажба.

Първи вариант - Сайта върви на зле печалбите са малко или е на загуба - все пак е криза в този сектор и гледат да се отърват от него и изкуствено му надуват цената за да не излезе че са го продали на загуба и да си имат проблеми от различни естества.
Втори вариант - сайта върви много на добре и печели доста над средното - някой решава да го извади от портфейла и да го прибере в друг портфейл

Къде е истината ще разберем в следващите една две години - ако сайта потъне като Титаник - гледайте вариант едно - Ако сайта след нова година бъде препродаден гледайте вариант две.
 
Отчетите на ИБГ винаги са били добри - и преди кризата и след нея показваха стабилен ръст. Много други компании се сринаха тотално и цените им са на нивото от 2007 година.
Добър мениджмънт, добър екип, но и периодът е такъв - имаше много незапълнени ниши, които те успяха да реализират последните години. Само можем да се учим от техните проекти.
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Съгласен съм Манта,

Има и друга причана за проджба, това е ако не отговаря на фин. цели - за теб 10к може са чудесен пасивен доход, а за тях нереализирана цел. Представи си заети са 3 човека по проекта, грубо по 3к разходи и вади Х приход, айде сега си представи за същия разход вадят от др проект 3Х, свъесем нормално е да го шитнеш този проект - като при същи разходи прихода е 3 пъти повече, чудесно се оптимизира разхода за печалбата, а както добре знаем всички гоним максимизиране на печалбата.

Както писах много добър сегмент са навлезли и по най-добрия начин управляват и развиват.

Хайде има един вариант, още ако ще гледаме това е източване. Източваме капитала на дружестовот, което ще купува този актив, но като гледам е дама проект мениджера и пак не става, тя ако го препродаде веднага на много голяма част на 3то лице, ей тогава ще има източване на капитала на това дружество (купуват го за 500к, вливат и едни 500к на дамата тя си връща под масата полагаемото на дружестово, на края на годината си плаща квото има като печалба и другите пари си ги взима като печалба декапилизира се и никой копче не може и каже и 2те страни довлни, а акционерите го духат) - но квото и да е това не ги касае инвестора, намерили са купувач който купува на тази висока цена и всичко е чудесно за тяхм вкарват парите в друг, проект и не на последно място едни 250к ще им се влеят като ликвидност - фактори много, но те са в последствие на добрия мениджмънт :)
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Аз само да попитам. Хипотетично, ако се е появил купувач с оферта, която е изглеждала изгодно на продавача? Без значение дали е искал да продава или не...:)
Поработете върху тази идея:)
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Дог тази хипотеза я изключвам по дифоут защото сайта е придобит от вътрешен човек - и то човек който е ръководил екипа по работата на този сайт и ако той е видял някаква по голяма възможност за увеличаване на приходите от сайта е било редно да я е реализирал иначе излиза че умишлено е саботирал проекта.

Ако сайта беше купен от външна фирма може би нямаше да ми направи толкова впечатление - но точно тази схема на продажба поражда в мен много съмнения за тази сделка. Може и да бъркам да са живи и здрави да изкарват пари но лично за мен тази сделка е с висока степен на съмнителност и ако бях акционер със сигурност щях да се поинтересувам доста от нея.
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Дам виж тука умишлен съботаж по върви, то не саботаж а умишлена липса на креативност

А по Дог-а то закакво да продаваш на загуба като знаеш каква е ситуацията при тях, а тя е перфектна, ако ще се продава ще си има голям марж
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Дог тази хипотеза я изключвам по дифоут защото сайта е придобит от вътрешен човек - и то човек който е ръководил екипа по работата на този сайт и ако той е видял някаква по голяма възможност за увеличаване на приходите от сайта е било редно да я е реализирал иначе излиза че умишлено е саботирал проекта.

Ако сайта беше купен от външна фирма може би нямаше да ми направи толкова впечатление - но точно тази схема на продажба поражда в мен много съмнения за тази сделка. Може и да бъркам да са живи и здрави да изкарват пари но лично за мен тази сделка е с висока степен на съмнителност и ако бях акционер със сигурност щях да се поинтересувам доста от нея.

Много хора които коментират пропускат това, но според мен има факт, че сайта е "продаден" на вътрешен човек. Интересно, дали ще стане ясно парите с които е купен сайта откъде са - дали са реални пари или кредит, а възможно е даже да са и заем от фирмата в която работи. В този случай ако е заем от фирмата - коментарът е излишен.

Имайте предвид, че това може и да бъде изкуствено вдигане на цената на сайтовете - т.е. да се вдигне изкуствено цената на даден продукт. И да желаят след известен период от време да продадат още по-скъпо един или няколко сайта, вече ще имат "основание" да кажат, посочат своите доводи за цената на другите сайтове. А с реализираната печалба от изкуствено вдигнатата оценка на сайтовете могат да покрият и "разхода" по вече продадения сайт.
 
От: От: Така се управлява и развива сайт в БГ

то е ясно да напомпаме изтърбушената вече кошница на Инвестор че да хванат друга балъци да им шитнат акциите си. неща варани-марани други шарани за търсене
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Е пари се намират:)
Колкото до превъртането на пари, Инвестор са публична компания, а такива превъртания малко се набиват на очи. И още нещо, за какво ще ги превърташ тези пари, като ще трябва да им платиш и 10% данък печалба, да не говорим за другите такси по смяна на собствеността и т.н.

Хахаххаххаха че те 2/3 от публичните това им е бизнеса - превъртане на пари.
 
Не знам ама този дайт купен за 3К определено не са стигнали момента да струва 250К. Нека изчислим тези 50К реклама на него, които в последствие след продажбата Инвестора ще усвои до края на годината. До края на годината остават да кажем 8 месеца. 50 000 / 8 = 6250 лева на месец реклама. Това е при 100% запълваемост. Не знам как са го смятали, но реално е премиум реклама. Абе звучи странно. Поне за мен. Нали уж трябва да е медия или подобен сайт, за да има премиум реклама, сега се оказва, че не трябва. Айде да седнат на една маса шибаните бг медии и да се разберат по между си кое е премиум сайт и кой не е. Защото едните пускат некви смешни PR-и за скапания си сайт и как на него рекламата струва еди колко си - разбирайте продават на импресии и то дебело. А другите нещастници те обеждават, как за да продават такъв тип реклама трябва да си с медийна част, интерактивни видеа, журналисти и други лайна, за да може да продаваш на мин. 10 лв. за 1000 имп. Демек, за да си в тази категория. Циркът е голям, ама не е смешно, а жалко.

Така, че и тези са едни бизнесмени, мамата си трака. Въпрос на време е да го закъсат и на борсата. Не знам, но аз такъв пит не бих си купил, даже и под формата на акция на импровизираната ни борса. Направо нямам думи какви циркаджийски неща гледам тук. Добре, че се занимавам с US пазара, че като гледам тук как вървят нещата ми идва да се обеся на вратовръзката си. :)
 
От: Re: Така се управлява и развива сайт в БГ

Така, че и тези са едни бизнесмени, мамата си трака. Въпрос на време е да го закъсат и на борсата. Не знам, но аз такъв пит не бих си купил, даже и под формата на акция на импровизираната ни борса. Направо нямам думи какви циркаджийски неща гледам тук. Добре, че се занимавам с US пазара, че като гледам тук как вървят нещата ми идва да се обеся на вратовръзката си. :)

Да, това дето ни се разиграва тука предполагам, че няма аналог в световния интернет, най-много в някоя африканска държава да стават такива работи. Те хубаво си развиват интернет в интернета и си продават на импресии и продават сайтове за 250 к, но това рано или късно ще свърши и тогава какво ще стане? Каквото и да стане за нас ще е хубаво, защото при равни други условия не ги виждам как ще се преборят.
 
Re: От: Re: Така се управлява и развива сайт в БГ

Да, това дето ни се разиграва тука предполагам, че няма аналог в световния интернет, най-много в някоя африканска държава да стават такива работи. Те хубаво си развиват интернет в интернета и си продават на импресии и продават сайтове за 250 к, но това рано или късно ще свърши и тогава какво ще стане? Каквото и да стане за нас ще е хубаво, защото при равни други условия не ги виждам как ще се преборят.
Да, там в тази африканска държава перат парите на някои революционери, тук на мутри. То реално разлика никаква. :)

Ще свърши, но е редно малко по-агресивно на влезнат тук външните фирми/компании. ;)
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Колеги,

Докато медия агенциите планират на импресии а не на lead-ове, този бизнес ще се развива така! Не търсете причината за това в доставчиците на съдържание а в маркетинговите екипи!
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Колеги,

Докато медия агенциите планират на импресии а не на lead-ове, този бизнес ще се развива така! Не търсете причината за това в доставчиците на съдържание а в маркетинговите екипи!

А защо агенциите планират на импресии, след като цял свят е отхвърлил този метод? Добре че в цивилизования свят не си развиват така бизнеса, че тогава щяхме да я укъсаме здравата.


Сега ще ти намеря една стара тема дето обсъдихме въпроса на дълго и широко....
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Защо бизнесът планира на импресии е много просто - защото в големите фирми, медия планьорите са от телевизията и печатните издания. Съвсем на скоро започнаха да се създават дигитални агенции или да се оформят такива отдели в рекламните агенции. Също така, това им е познат модел на планиране и за това го ползват.
Няма никаква скрита световна конспирация! Просто както винаги се движим, в този случай, 3-4 години на зад:)
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Въпроса беше риторичен:) Теорията за глупавите и неразбиращи маркетинг специалисти съм я чувал многократно, но това не означава, че ще и повярвам. Няма такъв бизнес, който да си хвърля парите по този меко казано безотговорен начин.
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Няма никакво значение на какво се планира и на какво се продава - важна е цената
Всички рекламни агенции са вързани на хранилката и когато има бюджет за източване си го пускат към точно определени фирми от където им правят ресто на парите.
При това положение какво значение мислите че има дали рекламата ще я смятат на импресия на клик на метър или на килограм.
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

До тук не видях финансов анализ. Май нямаме финансисти във форума.
На времето четох една книжка, художествена. Не помня заглавието, само главния герой - Франк Каупъруд. Финансист по занятие и призвание. Та там бяха описани такива финансови чалъми, дето половината не ги разбрах.
Управлението на кинти е сложна работа, а управлението на кинти, дето ги нямаш, е висша форма на изкуство.
В тази сделка е напълно нормално купувача да е платил с акции. Акции от същата фирма. Акции, които е получила даром, като член на фирмата. Пък и след като е ръководен кадър, може да са ѝ изсипани доста акции. Така че в сделката може да не е участвал и един реален лев. С такава напълно легална врътка се постигат много неща. Като например, коментарите тук. Също и "Вижте колко скъпи сайтове имаме и продаваме успешно!". И т.н. При такава "успешна" сделка е нормално акциите на емитента да се покачат.
Секуро, както се казва...
Друг е въпроса, че ако аз бих си купил акции от БФБ, биха били единствено от моето АД. :lol:
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Вискяр по горе бе застъпено това за фин. отчети.

А това за да се плати с акции, не с паричен ресурс, просто го забрави като начин за разплащане. Такова плащане ще е обосновно само за увеличване на % дял от общите дялове(интерсите на мажоритаря, а то и сега не е като да няма) или за обратно изкупуване на акции. Едно от правилата на играта е да издаваш на дорби цени и обратно да изкупуваш да си подкрепяш цената - макар че инвестора са в процедура по обратно изкупуване и тоз месец ОСА ще гласува до 3% обратно изкупане на акции, но то става с кеш не с продажба на активите.

А и тази жена има опционални работнически акции 100% съм сигурен, първо са прекалено малко второ освен че има право, има и задължения а и период, а и не знам как ще се съглсят от диркеторите, понеже това са акции за бонуси.

Дори и да има наличната маса от акции, трябва да има и решение от УС, за такъв начин на плащане, а и винаги акционирте могат кажат йок. Така че тази теория моментално отпада.

Не забравяйте че приходите от този сайт, съставят незначителна част от общите приходи, така че спокойно може да инвестират или създат нов проект, по-добър при равно равнище на разхода. А и една ликвидност ще им е от полза, след като гледам кви инвестиции са наляли.

Както ви писах по-рано, за какво да имате нещо, като може изкарате много повече приходи от друг проект при еднакво равнище на разходите


Ето и потвърждение на думите ми:
http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=3741

Не знам кво толкова го чоплите това и все непременно трябва има нещо гнило, ако имаше до сега акционерите да са вдигнали шум до небето, а реалността е че компанията се движи по техен си начертан план на оптимизиране и максимазиране на печалбите.
 
Последно редактирано:

Горе