Така се управлява и развива сайт в БГ

От: Така се управлява и развива сайт в БГ

А ето го и конкретният отговор:

Конкретната причина за продажба на сайта беше, че семейството на проджект мениджъра на сайта имаха свободни пари за инвестиции и ни направиха оферта за купуване на сайта. Не сме имали желание да продаваме Насам Натам, но в тази оферта видяхме възможност да намалим бройката на малките сайтове и да се концентрираме върху сайтовете с големи приходи и пазарен дял. Мисля, че спрямо приходите и размера на сайта се споразумяхме в една коректна цена, която съдържа добра доходност за акционерите на Инвестор.бг.

Цитата е от уточнение на Алекси Андонов който е член на борда на директорите и акционер в Инвестор БГ

Мисля, че това обяснява всичко.
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Да, Да и един мърмот завиваше шоколади в станиол :)

Както казах живи и здрави на мен не ми пречат - щом и акционерите са хепи значи няма проблем.
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Семейството се събрало и си вика: "Абе тъкмо спестихме от закуски 250 бона, дай да си купим некъв сайт". :)
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Семейството се събрало и си вика: "Абе тъкмо спестихме от закуски 250 бона, дай да си купим некъв сайт". :)

Ще се изненадаш колко кинти се държат в буркан банка
 
Re: От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Да, Да и един мърмот завиваше шоколади в станиол :)

Както казах живи и здрави на мен не ми пречат - щом и акционерите са хепи значи няма проблем.
Много добре казано.....това е така. Щом има щастливи, това е важното. Кой за колко, и как все едно - могли направили го. ;)
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Е тук следва един бърз поглед кое е семейството и всичко си става ясно:)
Не е толкова трудно се се провери, при положение, че има и име на купувача.
 
Re: От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Не знам кво толкова го чоплите това и все непременно трябва има нещо гнило, ако имаше до сега акционерите да са вдигнали шум до небето, а реалността е че компанията се движи по техен си начертан план на оптимизиране и максимазиране на печалбите.
То за това ни е и таква искуствен борста. Америкаците отлепиха от дъното и са вече нов връх, а тия тук не могат да изплуват вече години наред. И като има такива сделки набалончени, няма скоро и да отлепи. Не знам какво ги защитаваш, но на въпроса "Би ли ги купил за тези пари", се съмнявам, че отговора ти би бил "Да, даже и повече бих дал." Нали? Или се бъркам нещо. :D

Компанията се движи по техен модел, спор няма тук. Но определено това не е работещ модел за едно 90% от интернет бизнесите тук. Това си е някакво тяхно извратено.

Семейството направило оферта. Баси изторията. Чак не знам как им е дошло това. Абе щом мислите, че е нормално, да сме живи и здрави, а що инвеститорите са доволни, дано не ми се налага някога да работя с такива експерти, само това мога да си пожеля.
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Мислех да ходя за риба. Ама това обяснение за семейството изби всичката риба... :(
 
От: Re: От: Така се управлява и развива сайт в БГ

То за това ни е и таква искуствен борста. Америкаците отлепиха от дъното и са вече нов връх, а тия тук не могат да изплуват вече години наред. И като има такива сделки набалончени, няма скоро и да отлепи. Не знам какво ги защитаваш, но на въпроса "Би ли ги купил за тези пари", се съмнявам, че отговора ти би бил "Да, даже и повече бих дал." Нали? Или се бъркам нещо. :D

Компанията се движи по техен модел, спор няма тук. Но определено това не е работещ модел за едно 90% от интернет бизнесите тук. Това си е някакво тяхно извратено.

Семейството направило оферта. Баси изторията. Чак не знам как им е дошло това. Абе щом мислите, че е нормално, да сме живи и здрави, а що инвеститорите са доволни, дано не ми се налага някога да работя с такива експерти, само това мога да си пожеля.

Аз и не инвестирам в технологични компани, нищо че част от бизнеса ми е онлайн. Не ги защитавам, просто са безпочвени редица от съмненията че чак смешни. Ако бе за 5 милиона ще е вече друго. Хммм а и като купиха имоти.бг за близо 1 милион, всичко бе точно нали :) Това да кажеш че продават скъпо и че е не работещ бизнес модел и че набълбочена - е все едно да кажеш че Епъл са извратеняци, щото създадоха търсене на продкутите им и само те го задовляват, и че е нерално висока цената, като има конкурентни телефони много по евтини и правят шашми с цените и затова са ебати и набълбочената компания :D Една цена на компания се базира по пазрни принципи а в същината си пазарнити участници са доста ирационални. А и като им видиш къде е цената на инвестора от върха, можеш си направиш 2 и 2 разбира се ако можеш че техния подход заразлика от повечето бизнеси в БГ е да се създава и да се работи в развитието и разтежа на компания, то и отчетите им са красноречиви - но търсете пак сензацията :D вижте другата медия там всичките ви трърденя са прави. Пак питам кво се чопли - при положение че инвестора излизат на печалба това са фактите, а и знаете пред фактите и кой мълчат - тука само некви хипотези в най-добрия случай се направиха и то базирани на спекула, факти зеро - чудя се закакво не може се приеме нещо, или щом бачакте за жулти стинки и виждате жълти стинки само, някой като покаже големи печалби и веднага е шашма - то преди са вярвали че земята е плоска ама гледай до де го докарахме

Борсата ни за разлика от запада е в това положение заради мажоритарите, на запад няма ясно изразен мажоритар там са минотарно ориентирани от към капитала. А и борсите не запад не са били върховете имат още споко :).
Другата основна разлика е икономиката, и стимулите там се излязаха трилиони а при нас се орязаха милярди и се дадоха за глупости и накрая се съсипа всичко, борсата е водещ индиактор за състоянието на една икономика, а тя от своя страна за бизнеса(а бизнесите в бг са силно декапитализирани - всичко отива при жени, любовници, коли, имоти и т.н и да не казвам колко е кофти капиталовата структура - силно задлъжняло, е заразлика на това обрисуване инвестора силно и яко контрастира) - така че другаде търси виновниците за БФБ-то и той е кумулативен проблем, щото май от 2004 до 2007 чупехме всички рекорди и всички бяха довлни и бяхме голяма борса, ЩО ли ? :)

А до факта за 250к, че извадели в момента имам приятелски семейства и познати дето наляха последната година повече пари по имоти и бизнеси, така че при добри инвестиции парите не са толкова проблеми.
 
Последно редактирано:
Първо, нека стане ясно, че говорим за сайт, а не за компания. Защото май нещо тук ти говориш за стола, че е зелен, а аз че е четирикрак. И леко се разминаваме. Та, става дума за сайт, с много съмнителна продажна цена. А да сравняваш Apple с този сайт, е като да сравняваш мравка и слон.

Борсата ни е такава, защото се управлява от такива бастуни и компаниите в нея обикновено се опитват да са нормални, ама не им се получава нещо. И като гледат хората тук какъв цирк се разиграва и дърпат инвестициите си. Нищо толкова сложно. Мои познати си дръпнаха парите, въпреки че са на загуба. :) Това не говори добре за която и да е борса. Пък била тя и в Мозамбиб.

И в интерес на истината като гледам недвижимото и друг сорт бизнес, и аз бих ги вложил в сайт. Спор за това - никакъв. Но определено едва ли бих дал толкова за този.

Безпочвени биха били повечето твърдения тук, ако форума беше бгмама, а потребители - фотосинтезиращи женици с много свободно време. Но реално тук сме хора с опит и знания, така, че аз бих се доверил на тях, а не на некви PR-и. По тази логика бих гледал новините и бих сдухвал всеки шибан ден, нали? :)

Не търсим сензация, а реално каква е действителността. Защото аз наблюдавам някакви неща, а в практиката ми се случват съвсем други. :) Пък нека сме се сбъркали. :)

Ако ще се намираш на приказка, недей. ;) :)
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Блеки караш ме пак да се връщам в темата

Това семейство явно е получило голямо наследство щото преди три години си е продало невероятният проект за 3к - едва ли ако тогава са имали тези пари щяха да се лишът от сайта и само три години по късно да си го купят обратно по 100.
И преди съм ти казвал че отчетите се правят за пред тия дето ще ги четат - отчетите на Енрон Леман и други подобни до последно са били перфектни - сега ги няма никакви.

Някой по нагоре зададе култовият въпрос ако тези пари бяха ваши или на компанията която ви е поверена да управлявате бихте ли го купили този сайт - До тук не видях никой да има желание да инвестира.

Отново се потретвам да са живи и здрави но за мен тази сделка е крива и рано или късно от тази дупка ще изскочи заек.

Друго искам да ви попитам какво е ценното в този сайт ???
Изработката не е нищо особено половината от хората във форума могат да направят и по добра за 1000лв
Домейна - отвратителен
Бранд - Както се видя голяма част от хората не са го и чували.
Посетители - Слаба посещаемост предимно предполагам Г и вътрешни реклами

Е кое е ценното тогава - РЕКЛАМАТА - която няма как да получиш ако не си в една определена схема от която бозаят доста агенции и тн.

Рано или късно обаче хранилката ще пресъхне и тогава ще ви питам какви ще са отчетите
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Браво ставаш за политики, с лека ръка отменяш редица аргументи.
Така си е че сайт, но така като говориш само за него го вадиш от контекста и изолираш редица факотри, все едно да кажеш зако S Класата струва 200к като А серията струва 30к пак има 4 гуми, волани, врати, прозоци и двигател и т.н. и обратно зако я продаваш за 30к а S класата за 200к, значи S класата е чиста измама

Ок тогава ми обесни, колко е справедливата цена според теб? И кое е това което дефенира справедлива проджана цена.

За БФБ това е борса на всяка борса се дърпат капитали, в периода на бума що се скъсаха като съдрани инвеститорите да купуват и инвестират във НИ и ВЕИ и яко в фин. инструменти? А сега в период на криза що ЕЦБ се скъса да печата пусна две прогрми по вливане на ликвидност на стойност почти 1 трилион и големите банки и всичкоТО инвеститор не кредитира бизнеса а стой не кеш? Недей така че само тука е черно а на запад е светло и там сериозни капитали са отрдъпнха.

Не само си ти в практиката, много сме. Както има проекти с никъва доходност, редица дори си признаха за грешни проекти както и аз така има и редица проекти с добри възвращемостти. И за цената още нещо да питам, като ми я формулираш колко трябва да - в нея включваш ли фактора предприемача, който цели да максимизира печалбата си и ще надуе стойността на проекта само моля те не вкарвай някви конспиративни теории, колкото и да ги обичам щото си е чист пазарен принцип търсене и предлгане, аз като продавач винаги ще искам повече а ти вингаи ще искаш ми плащаш по-малко.

Та чакам ми кажеш колко трябва струва този сайт, явно си наясно, найстина ще ми е чудно да чуя точно как се оценява сайт - който е и сайт от медия, и какво ще стане ако продадът сайт на загуба и инвестицията излезе на нетна загуба :) и не забравяй, кой е инциатора за продавача или купувача и това респективно как рефлектира на цената?

Мерси предварително
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Блеки ако се върнеш назад в постовете ми ще видиш че аз нито твърдя че сайта е продаден скъпо нито че е продаден евтино а че съм сигурен че в тази сделка има нещо гнило - възможно е сайта да е подценен или да е надценен но и в двата случая съм сигурен че има нещо което остава скрито за широката публика а вероятно и за акционерите.

Няма човек на тази земя който да продаде нещо създадено от двете му ръце за 3000 и да го купи обратно на стократно по висока цена при положение че може да направи същото като визия и функционалност и със половината от обявените пари да го наложи като бранд.

Сайта до колкото разбираме от новината има приходи около 70 000лв на година и екип който го поддържа дори да приемем че екип е силно казана дума и става въпрос само за въпросната дама и нейната заплата стигаме до извода че сайта не прави повече от 40 000лв чисто на година - аз лично при това положение бих дал 250 000лв но само ако имам 10 годишни договори с рекламодателите които не са обвързани с посещения трафик импресии или каквото и да е било друго защото няма гаранция че утре този сайт може е и да пропадне. Мислиш ли че тя има такива договори???
И лично ти би ли дал повече от 50 до 100 000лв освен ако не знаеш нещо което липсва в новината - като например че сайта вади по 150 000 бона на година а не както ни казват около 70

От където и да го погледнеш тази сделка смърди
 
Да Блеки, нищо лично, но нещо не ми е реално и на мен. А сега като гледам и какво се пише, хептем ми става миризливо. Нали не вярваш на тези отчети, а само ги даваш като пример. Моля те, кажи ми, че не им вярваш. :)

Като кажат "Кипиха Mashble за еди колко си милиона" хората си казват, "Да мамка му, този сайт е добър", аз за този не чух за сега такива отзиви, а не сме се събрали хейтъри тук, а просто реалисти и хора, много работещи и знаещи кое колко струва в областта ни.

Кой каквото иска д ами обеснява, не бих дал тези пари за този сайт. Който ги е дал да му мисли, и като гледам има нужда да мисли повече от необходимото. ;)
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Манта, Последния ми пост бе насочен към колегета Инеед, не към теб.

А за отчети съм 100% с теб, то като всеки друг бизнес всичко на повърхността е цветя и рози и така трябва да е, но съм склонен пък аз да вярвам че тези момчета не гонят измама с отчета, колкото и странно да е за нашите ширини.

Абе виж, като всяка една инвестиция има различни етапи - ти като видиш бизнес в начелен етап и знаеш как да го развиеш спрямо създателя му и го барнеш и развиеш, ще рече смятам ще се сългасиш и ти, че този ръст е твое дело и че имаш идеален нюх да намираш перфектни сделки :). Може и да е имало пари преди 5 години семейство, но да не са ги дали щото те първа прохожда щерката, щерката си продава умно часта но остава в бизнеса и трупа опит и вижда как стават нещата, след време убеждава техните и го барват - виж и това може както и тероията ненадейно им се паднали кинти. А и като се замисля той проекта е бил в преклано начална фаза, така че докато се разиве популзира и т.н за 5 години нормално му скочи цената доста.

А и в бизнеса има страни понятия за възращемости по дълготрайните актви като имоти жилища някъде до 7-10 год. се връщат заедно с заводите тежките промишленсотт и и т,н. по ИТ бизнесите от 3-5 така че една цена, да кажем ако около 70к са им приходите и 30к разходите 40к печалба около 200к е ок като цена да се даде за мен - 5 годишна възврашемост за изграден наложен бранд и т.н. - т.е. ще имам разходи само за развойна дейност и ясна идея за връщане на инвест. и увеличение на приходите а останалите до 50к са вече поради факта че аз съм инциирал всичкото - верно има нещо гнило но има и причина за него, както и решение.

Все пак замислете за venture capital-a за няколко години се очакват стотици процента възвращамост.
 
Последно редактирано:
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Да не вярвам, има голяма доза съмнение - но и при перфектни отчети пак се фалира и то не защото има фин. измами - А по чисто фин. мениджмъснки приниципи. Компания вади невротната печалба, а пък в отчета на паричните потоци са на - и това в много случай довежда до лоши неща. Така че не само до съдържанието на отчета. Идеята точно тук да вярвам на отчета, е цената на компанията спрямо другите, стойността на компанията и постояния тренд и ниските нива на задлъжнялост - просто трябва да е няква супер странно извратена измама дето никъде е няма, да беше Енрон разбирам те там направиха номера с кредите, инвестора се самофинансира само и единствено от собствена дейност - може да се види къв е пасива та и затова не ми се връзват, нещо нещата. По логично е се търси гнилото от страна на купувача от колкото от инвестора, това ми е основната теза - а и на мен като продавач ще ми е все тази, ама честно ако има някой който ми купи актив, който съм му сложил висока цена с солидна премия, и тези пари бих ги вложил в по преспективни дейностти. Така че компанията е точна за мен, може и да греша, гнилоча ще е другаде, ако бяха като другата медия до сега щеше си проличи неков източване но уви - борда на директорите е от мажоритарите а както си личи, те не продават така че и източването пак не може мине. Това е и от мен което защитвам е добрия мениджмънт с правилни неща по развитие и управление и ноу хау води до чудесни резултати, като поучителна го мислих да се приеме тази тема, не като неква шашма. Че има шашми търсете и в рек. агенции там какви точения на корп. бюджети стават просто ми е чудно как ще забатачиш ти 100к за реклмна кампания в една от големите медии при цтр под 1% и няма ти пука дори за него, а ще ти е важно че правиш имиджова реклмана кампания - направо мога си блъскам главата в стената и пак няма разбера ква е идеята на това разхищение.

Инеед, пак не ми каза как се сформира цената, айде по-лесното как се оценва този бинес/сайт, по кои фактори.
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Пак добре че не обявиха че ще го купува с кредит от банка че тогава вече съвсем щяха да изтрепат рибата.

Щеше да ми е много интересно да видя оценката на риска на тази сделка и банката дето ще извади пари за тази работа.
 
Специално за мен ли? :) Ще излъжа, ако каже, че не съм трогнат. :)

Еми не ми е странно, просто ми е нереално. И тук не е до ширини, а реално е до това какво реално един от нас би дал. И даже да не един от нас, то някоя външна компания. Пък и като слушам той голям бизнес ще дойде. Добре че видях темата тук, че да разбера за този сайт. :)

Това което каза за щерката направо ме кара да не чета нататък. :) Не заради теб, а заради сценария, по който минава сделката. ;) Съгласи се, че е нещо като на Рапунцел приказвакта. Аз то там много се радвах на коня. :)

Стотици % възвращаемост от начална инвестиция 250К, не съм оптимист да ти кажа. :) Аз до момента, че има гнило ми стигаше, Нататък всеки си има теория и разбирания за нещата. Мен до този момент ме интересуваше. :)

Дразня се, че се бият в гърдите и ни правят изскуствена реалност, това ме дразни. Паразът тук е реалност, това там са некви пародии. :)
 
Re: От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Някоя банка ще се спука от смех, при оценката. Ако беше през банка, щеше да е много под тези пари.

Освен ако някоя банка няма излишни пари за пране. :D :D :D
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Хехе то оставаше и това, при тези големи резерви дето имат.

Да и на мен ще ми е интерсен риска, и респективно на ква лихва ще им чукнат, то въпроса ти рефлектира и на по-горния за отчета и линията сайтове-агенции, ами яко ще секне кеш флоу-а и ще стане красота по отчетите, та и затова викам не барам много ИТ-то, щото реално нито създва реален продукт, нито създваш някво благо - а просто един дериват. То не че и офлайн бизнеса, ако нещо стане с пазара нема се отреази п осъщия начин на отчета.
 

Горе