Така се управлява и развива сайт в БГ

От: Така се управлява и развива сайт в БГ

niks знаеш ли защо котараците си ближат ташаците?
Щото ги стигат.

Те и задниците си стигат, респективно лижат и то не само собствените а предимно на други котараци

Затова са толкова "гъвкави" и оправни животни....ако ме разбираш
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Аз тоя сайт за пръв път го чувам. Явно съм се отнесъл прекалено в ен уеб пространството...
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Както купиха и имоти.нет за 1 милион, надуват балони, нали са листнати на борсата и яко надуват :)
 
Re: От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Аз тоя сайт за пръв път го чувам. Явно съм се отнесъл прекалено в ен уеб пространството...
Хахаха, това да се чува. ;) ТО и аз бегло го знам. Знам го от приятели, които си шерват дестинации от него.

@8888, ако са такива цифрите, да, по-голям е този форум. :)

Може би това, че са публични не им позволяват да смъкват летвата.
 
Re: От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Проверих го на Audience.bg, 97000 посетители, 667000 импресии за Февруари. Поредните връзкари! Мисля че, дори специфичен нишов форум като Предприемач.ком е по-голям и по посещаван от него!

Ако си връзките 250 000 за такъв сайт, 10 000 на месец печалба! Ако си без връзките няма за теб! Затова и няма да видим сайт от форума за тези пари!

Да така се прави бизнес в България!

ако трябва да съм честен, през годините в този форум съм виждал много по-хубави сайтове от този, на същата тематика. но определено няма да стигнат тази цена. ако питате мен цената няма покритие. ако имаше, тук всички щяхме да сме милионери. :)

това като нетинфо купи оня шит свежо за некви големи пари. баси гредата, нечовешка. има 4-5 it фирмички тук, които си продават едни на други сайтове за некви нечовешки пари, като по този начин се правят на големите играчи и професионалисти. гола вода са. а сайтовете им са пълна скръб и боза, и са популярни, защото набиват неясно от къде много пари насам натам. извинявам се ама спортал няма ко да му редактира спам коментарите, пък ми се води сайт за спорт №1 в БГ. ебаси вица, човеко-слон. ако тръгнат да го продават него, не знам какви стотици милиона ще са там. :D :D :D

тук като обявят някой сайт за продан от някоя голяма компания, да знаете, че нещо не е както трябва. цифрите обикновено означават колко искат да струват, обаче реалността е съсвем друга.

за това tuger, гледай си тамошните пазари и не се занимавай с тукашните мишоци. ако нещо ти е тъпо, ела погледни как е тук, за да се размееш и пак продължи натам. за това тук всякакви тъпотии ще се случат, но не и нещо реално. спомням се преди време как част промотирането на българския портал за 6 милиона видях на един сайт на групата, на който е спортала. и си казах, тия тук са изроди....и наистина са.

ако мислите, че се гъбаркам, вижте сами: https://twitter.com/#!/iapostolov/status/163319408058572800/photo/1/large

нали, да го духат малките. ама и големите да го лапат, казвам аз.
 
така че тези PR-а да си ги поскат по некви вътрешни мейли или системи, не са за пред хората, защото не са реални.

п.п: вчера четох нещо интересне, там се казваше "ако няма какво да кажеш на света, по-добре не спами народа"
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Явно не само на мен ми се струва малко пресилена историята

И сега като чета горният пост ми минава една идея защо може въпросният сайт да е "продаден" за толкова пари - От краткото съобщение научаваме че екипът който е работил по проекта продължава да работи по него - Да приемем че този екип се състои от поне 2-ма че ще е смешно да е от един - и хората от екипа да получават по 1000лв заплата барабар с осигуровките са около 3к на месец (предполагам че получават доста повече но все пак) за една година са 36к - за трите години на съществуване са над 100 000лв към това добавете разни разходи за външни услуги ако са ползвани и го добутваме до 120 000к - Както казвате тази компания се листва на борсата и хората дето си дават парите не обичат да се продава на загуба - а харесват точно такива позитивни новини че се взимат сайтове разработват се и се продават на дубъл - пред широка публика сигурно минава но лично аз мисля е доста пресилено.
 
това може да го разправят на некри недоклатени икономисчета, завършили УНСС, или по скоро спали на лекциите и обикаляли чалготеките. на тях може и половин милион да им кажат, за да могат те да спекулират. реално когати си малко по-запознат, знаеш, че това е яко далеч от истината.

нека има позитивизъм, аз съм ЗА, мамка му, но за това - аре нема нужда? взели го за 3К, продали го за 250К. да.....той и наложил обувката и пепеляшка и принца заживяли щастливо за вечни времена. може към тези пиари да слагат и хепи енд, все пак в такъв дух са им.

следващият път като правят неква новина, нека да не ни занимават с глупости, ако обичат. големните шефове станаха всички. :)
 
От: Re: Така се управлява и развива сайт в БГ

това може да го разправят на некри недоклатени икономисчета, завършили УНСС, или по скоро спали на лекциите и обикаляли чалготеките. на тях може и половин милион да им кажат, за да могат те да спекулират. реално когати си малко по-запознат, знаеш, че това е яко далеч от истината.

нека има позитивизъм, аз съм ЗА, мамка му, но за това - аре нема нужда? взели го за 3К, продали го за 250К. да.....той и наложил обувката и пепеляшка и принца заживяли щастливо за вечни времена. може към тези пиари да слагат и хепи енд, все пак в такъв дух са им.

следващият път като правят неква новина, нека да не ни занимават с глупости, ако обичат. големните шефове станаха всички. :)
Моля те използвай малки и големи букви ...
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Мисля че, дори специфичен нишов форум като Предприемач.ком е по-голям и по посещаван от него!

Е, браво бе! :) Предприемач е в топ 100 на българските сайтове, а NasamNatam е някъде около 600-700. Разликата е огромна. Изобщо не могат да се сравняват.
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Ще ме изумете - вие за пазар не сте чували нали? Верно тука са жълти стинки, но имам познати в големите ни медии и верно там кви реклмни камапнии се сключват за стотици к не е истина - там е пазара - не тука пиша 3 статии за лев :D и после пусне някоя тема с неврояна възвращамост и масово тука всички :shock: и търсят под вола теле :D

Хайде пример с Фейса от инвестиция за 15-20к се оценяват последно за 100 милярда(силно съм несъгласен с това, но това е оценката)

Да не би са заставили с патлката купувача? Единственеото, което би имало някво реално отношение, а не чиста спекулация, която повечето прилaгате тук - е ако са силно задлъжнели, и трябва оправят баланса тогава да има шашма с отчеата - от 250к продажна по документи ги получват, а реално са взели много по малко.

Като купуваш нещо и го развиваш нормално да му се вдига стойността - това като си го купил за 3к и си налял за целия период 100к пак ли на 3к да се продаде :D? Налива са време, пари разходи за популзиране на бранда( a брнада е нещо което трудно се оценява, и затова редица компани като изкупуват други именно зарди това вдигат цената от пазарната, както и за редица др. нематеирлни активи - като патенти, лицензи и най-вече ноу хауто и мениджмнътна и т.н), накрая се намира някой който да купи това - е нормално е цената да е завишена нали трябва има и доволно приемия или иначе казано нетна печалба от цялата инвестиция или да се продава на загуба, за да не се притенсват някои из форумите :D :D :D(ако някой мисли ме оборва, то трябва всички предприемачи по света и унас да променя дейността си като благотоворителни финдации, щом не трбява бачкаме на печлаба :D :D :D) ще ме уморите честно - отдавам го на вашата емоционалност, че не сте видяли такава възвращамост от проектите и моментално трябва да е лъжа/измама и трябва сериозно се спекулира с инфото :D

За справка не притежавам акции от тази компания, просто е супер смешно така да обезсмиляте постингато от тях, по начина който пишете
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

за какво ще ги превърташ тези пари, като ще трябва да им платиш и 10% данък печалба, да не говорим за другите такси по смяна на собствеността и т.н.
Цъ! Въобще не е така. Това да не е ДДС, та да се начислява на сделката! Е*а ти разсъждението!
Могат да си изкарат счетоводна загуба и да не платят и стотинка.
А пък другите такси са джобни пари на фона на сумата от сделката.

Нещо лично: С такова мислене и знания предприемач може да се стане. Но не и успешен!
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Блеки - дал бог всеки му но в случаят просто имам вътрешното усещане че нещата не са такива каквито ги рисуват.

Относно твоят пример ще ти дам и аз един - сайт за 10лв (за домейн) и налети вътре над 100 000лв в момента струва 0лв - и втора година му отменят старта. В този бизнес никой не те пита колко ти е струвало а какви и от къде са ти приходите. Може да си налял милиони няма кой да ти го отчете ако срещу тях нямаш приходи - подобни примери в този бизнес има сигурно една камара.

А колкото до бранда - беше ме срам да си призная че не съм го чувал този сайт ама понеже видях че още един си е признал та ми олекна и викам и аз да си призная :)
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

инвестор винаги държат голямо ниво

Да, ако не се лъжа Dnes.bg е най-посещаваният сред новинарските сайтове.
 
Re: От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Явно не само на мен ми се струва малко пресилена историята

И сега като чета горният пост ми минава една идея защо може въпросният сайт да е "продаден" за толкова пари - От краткото съобщение научаваме че екипът който е работил по проекта продължава да работи по него - Да приемем че този екип се състои от поне 2-ма че ще е смешно да е от един - и хората от екипа да получават по 1000лв заплата барабар с осигуровките са около 3к на месец (предполагам че получават доста повече но все пак) за една година са 36к - за трите години на съществуване са над 100 000лв към това добавете разни разходи за външни услуги ако са ползвани и го добутваме до 120 000к - Както казвате тази компания се листва на борсата и хората дето си дават парите не обичат да се продава на загуба - а харесват точно такива позитивни новини че се взимат сайтове разработват се и се продават на дубъл - пред широка публика сигурно минава но лично аз мисля е доста пресилено.

Сега остава да добавиш и приходите на сайта (които са декларирали) и се вижда, че съвсем не е на загуба.
Иначе да си призная този сайт и аз не съм го чувал, а цената... :)
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Иии след една година NEG милионерчето ще изкара от задния си джоб няколко милиона и ще го купи. :)
 
От: Така се управлява и развива сайт в БГ

Манта,

Примера ти е добър но това е едната страна на медала.

Лично аз бях вложил 4-френи суми в един проект, сега и хоста му спрях и домейна др месец е на изтичане не знам кво да го правя, дори не мисля го продавам, че не ми се занимва с балъците от регистър.бг. Почнах проект, с по малка инвестция за няколко месеца я върнах и до края на годината при добро развитеие, както съм го запланувал - спокойно мога го продам и за 5цифрена сума. Защо го казвам, загубих доста от 1вия но спечелих адски много от него - най-вече ме накара адски много да чета в предприемачестово и инвестииците и да придобия знания и опит, бях на едно ниво след това бях на по-горно (да не се приема от четещите за самореклама :D) - за какво го казвам това, може с малко разходи да изкраш по-голяма възвращаемост от много разходи - всичко е концентирано, а не разпръснато/диверсифицирано. Затова пак казвам вложили са разходи и изкрават печалба, за това и писах темата - при правлно мислене правилно се разива и управлява ( - просто по най-добрия начин се обслужва сегмента/целевия пазар, поради факта че е правено добро проучване на нуждите и потрбеносттите - точно това смятам че са правили инвестора). Нужно е пак казвам да им се видят отчетите и имиджа които имат, за да се добие представа че не са циганий - и имено имиджа/бранда както писах по-горе доста спомага за цената - просто Инвестор са голямо име и продуктите им са с висока възпремна стойност нормално скъпо да се продават, дори е задължително(представи си как ще им бие по имиджа, ако го продадът на загуба - все едно Мерцедес да пусне за продажба S-класата си на цените на някой Форд мондео) да е така за да се подържа този имидж, който гонят. Някой влагат ресурси и вадят ЗЕРО, други влагат ресурси и вадият десетки к възвращаемост - това е пазара - както писах в една др тема преди - 10 години след създаването на новите компании едва 5% са на пазара - що ли? Просто всичко е до мениджмънта и правене на правилните неща в динамичния свят в който сме - точно тогава е смешно някой да каже ми то това е измама - все едно Епъл си продаде някое от стратегическите си бизнеси на невероятна възвращемост спрямо покупната цена и веднага да сезират SEC, че Епъл правят шашма - щото имат близо 100 милярда кешова наличност и закакво им е да продават :D

А до този бранд дето са го продали, нормално е да не са наясно някой - първо и основно не сте им били в сегмента не сте им целевия пазар, както и обратно редица от колегите тука не са занимвали в този сегмент и респективно не са правили проучване на маркетинговата среда и в частност конкуренцията.
 

Горе