Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Атентаторите са родени във Франция. Повечето от милионите мюсюлмани в страната също. Никой не може да ги изгони от там, освен ако не се спретне нещо като нашия Възродителен процес, но много по-брутално. Така че няма как да стане тази работа. Дори минимален шанс няма.

Този случай, както и коментарите в медиите за него, показват колко глупави са хората като цяло.

Няма значение къде са родени, а какви се чувстват (п.п. аз НЕ казвам че са го направили защото страната им е била колония на Франция. Просто беше интересно съвпадение и се чудя какво са търсили франция в Алжир... и С КАКВО ПРАВО оня ще иска да ги депортират...):) След още малко време няма да има никакво значение къде си роден... всички ще сме мешани.
Относно това, че няма как да депортират 5 млн. - аз казвам същото. Такова изказване е смешно и направено само за да продават книгите.

еми глупави са...щом са му купили 250к книги за 3 месеца...
няма да купят на някой учен, ще слушат телевизионен водещ който може да говори каквото си иска и после да го оправдае със свободата на словото


Когато години наред група хора във Франция се гаври открито с религиозните символи на едно малцинство резултатът може да е само един.
Защитават се с това, че се гаврят и с останалите, пък те не ги клали... :oops:
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

430x281.jpg

Смех, журналята от бенете се правят на много солидарни.
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Който сее ветрове - жъне бури! Те така те... иначе такова театралничене от "бг гилдията" не бех гледал скоро. На мен ми е интерсно теа двамата мангале дет са ги нарочили за мега хипер ултра подготвени тероряги кога па успяха хем бензиностанция преди тва да опукат хем цела редакция да изтребят....баси и Францията...
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Който сее ветрове - жъне бури! Те така те... иначе такова театралничене от "бг гилдията" не бех гледал скоро. На мен ми е интерсно теа двамата мангале дет са ги нарочили за мега хипер ултра подготвени тероряги кога па успяха хем бензиностанция преди тва да опукат хем цела редакция да изтребят....баси и Францията...

четох, че имали и базуки :D Сигурно са си ги взели като Сувенир от Сирия, държавата в която са били на стаж. Били са се срещу един законно избран и ПРЕизбран президент. Те са се били на страната на опозицията - т.е. тия където са подкрепяни от запада - франция също е от запада и подкрепя сащ. Сега даже ще се включват във войната срещу ИД (на предната страница съм публикувал линк към новината)
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Колко са тъпи медийте, като лансират какво се е случило.А защо не лансират като избият цяло село в Алжир, никой не се сеща да ги спомене но понеже били некви си там и дай да раздуем всичко.Ай да го ду*те ши*ани новинари.
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Всяка религия минава през своя брутален период и затова аз съм на мнение, че човек дори да е вярващ, в никакъв случай не трябва да живее според желанията на някакви малоумни духовни ръководители. Организираната религия има само една цел и тя е да се налага драконовски контрол върху всеки аспект от живота на хората. Ислямът е по-млада религия и в момента е в най-бруталния си период. Християнството е по-старо и за щастие еволюира от това още преди няколкостотин години. Но преди това под прикритието на кръста са извършени множество зверства. Само ще спомена изгарянето на живи хора от Инквизицията и причините за това, и няма да продължавам. Ами самият Галилей, който е учен, беше изгорен жив само защото е твърдял, че Земята е кръгла. По подобни причини са загубили живота си много други хора. До 18-19 век имаше изгаряне на вещици в САЩ и Западна Европа.

Религиите са вредни и се използват за манипулиране на хората (Дори налагането на морални ценности е манипулация - Не кради! , НЕ убивай!, НЕ прелюбодействай ... няма да обяснявам защо по - умните ще се сетят).

Аз не мога да приема, че убийството на хора може да се сравнява. Не приемам, че да убиеш френски журналист, е по - лошо от това да убиеш палестинско дете. Не приемам, че да обезглавиш хладнокръвно, човек е кауза. За мен терористи са както радикалните ислямисти, чеченци, косовари, евреи, така и американските, руските и израелски намеси, които предизвикват този терористичен отговор. Няма оправдание нито за едните, нито за другите и това, че едните убиват, не дава право на другите да го правят.
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Религиите са вредни и се използват за манипулиране на хората
Атеизмът също е религия :)
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Нито ми е интересен френският, нито смятам да го уча. Съболезнование на загиналите, обаче ние неразбиращите чужди езици, разбираме от картинки. Аз съм християнин, но подобна картинка как се убива мюсюлманин или какъвто и да е човек, си е чиста провокация. Затова наоколо надписите не ме интересуват. Нещата се случват и на двата фронта, именно заради подобни изпълнения и насаждане на мнения. Виновни са самите френски власти, че сумати и време не са обръщали вниманието на списанието и не са го отклонили от тази тенденция да насажда умраза, т.е. гледали са сеир или по-скоро умишлено са го пуснали по пързалката. Категорично съм против насилието на религиозна основа, защото без значение расата и вярата ни, ние трябва да бъде толерантни. За съм за населието индивидуално, когато човек няма разума да разбере думите, мисълта му бяга и друг избор не остава. Все едно да се ядосвам на ТОВА. Истинските вярващи знаят що е Бог и добродетел и няма да му изменят. Всички останали си намират оправдание.
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Тук в този случай религия НЯМА!!!! Опитват се да изкарат, че има...всъщност това е целта на активното мероприятие. Мерките, които ще се вземат впоследствие и действията на определени партии във Франция ще покажат кой има полза от това.
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Разбира се, че има религия. Тя е в основата на всичко. Един френски вестник години наред се гаври с религиозните символи на мюсюлманите и няколко радикално настроени представители на тази вяра си отмъстиха. До това нямаше да стигне, ако френските власти бяха взели мерки срещу насаждането на напрежение на религиозна основа. Вместо това се опитват да играят с картата "свобода на словото", но в случая изобщо не става въпрос за това. Тук не става дума и за толерантност, тъй като тя предполага даване на допълнителни привилегии на дадено малцинство. Всички са наясно, че във Франция има много мюсюлмани, които са силно вярващи и приемат гаврата със символи на тяхната религия като смъртна обида. Нормално би било да се постави извън закона подигравката с религиозни символи. Това ще е елементарна проява на уважение, а не цензура. Вероятно си спомняте онези тъпи патки в Русия, които преди години решиха да правят шоу в една църква. Веднага ги арестуваха, осъдиха и си полежаха в затвора за кратко.
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Религиите трябва да се уважават.Сирия беше пример за толерантност между мюсюлмани и християни,но ги подпукаха точно на религиозна основа.Единствения начин да се спаси света е да се подрежат до кокал крилата на кръвожадния лешояд,който незнайно защо изобразяват като орел.
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Като се замисля, само преди 70 години наш'те комунисти пребиват Щуреца Райко Алексиев заради 1-2 карикатури...
Вече не са такива злодеи, даже оглавяват Колтурата!
Значи има надежда и за ислямистите!
Дано поне извънземните имат чувство за хумор и харесват как ги рисуваме...

https://www.facebook.com/christo.komarnitski/posts/10202301575059147?fref=nf


Това са болни мозъци и нямат нищо общо с религиите.

Да не говорим, че имаше един болен норвежец преди години дето изпозастреля една камара партийни членове пак поради подобни подбуди.

Да не говорим че в нас един определен етнос за 5 лв пребива безпомощни възрастни хора.

Да не говорим, че фашисти, комунисти и прочие са избивали ей така за кеф и за прочистване, щото са вярвали в някакви идеи (но не религии).

Да не говорим че Югославия като се разпадаше едни болни мозъци спретнаха там едно етническо прочистване, в резултат на което умряха къде 120 000 човека.

А да не говорим, че колко мюсюлмани избиват други мюсюлмани ежедневно - Сирия, Пакистан и пр.


Всеки си има различни мотиви, разбира се. Но това не ги прави "здрави" мозъци.
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Засрамете се и престанете да се правите на разбирачи ... политика, религия ... има ли нещо от което да не разбирате?
Сведете глава, умряха хора, макар и далеч от вас ...
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Сведете глава, умряха хора, макар и далеч от вас ...
Живота на тези журналисти с какво е по-ценен от живота на Тези хора ???
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Засрамете се и престанете да се правите на разбирачи ... политика, религия ... има ли нещо от което да не разбирате?
Сведете глава, умряха хора, макар и далеч от вас ...


Хайде да не се правим на по-големи католици от папата. Всеки ден по подобни причини умират много повече хора по света. Това не значи, че трябва да си забиваме главите в пясъка. Подобно поведение е напълно безполезно. От такива случки трябва да се вадят поуки, да се търсят причините и да се взимат мерки занапред да няма подобни неща. Прави ли се това в момента? Не.
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Атеизмът също е религия :)

Религия го използвам като - вероизповедание. По логиката, че всяко вярване е религия може да се каже, че и Дарвинизма е религия.

Ако Френските журналисти имаха списанието си в България:

"Насаждането чрез слово, печат и средствата за масова информация на етническа и религиозна омраза, подбуждането и проповядването на вражда и упражняването на насилие срещу отделни граждани или групи от населението въз основа на белези като раса, религия, етническа принадлежност съставлява престъпление от общ характер по раздел І от глава Трета на особената част на НК – чл. 162 – 163 НК. При определени обстоятелства, проповядването на антидемократична идеология, основана на омраза към групи хора или етноси, осъществява и състава на чл. 108, ал.1 НК."

... Това не оправдава обаче, изтребването им от двама изтрещели олигофрена.
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Засрамете се и престанете да се правите на разбирачи ... политика, религия ... има ли нещо от което да не разбирате?
Сведете глава, умряха хора, макар и далеч от вас ...
:lol: Ако ми пука за всички хора, които умират по света ежесекундно, просто трябва да съм в перманентна депресия.

... Това не оправдава обаче, изтребването им от двама изтрещели олигофрена.
Но го обяснява.
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

....Един френски вестник години наред се гаври с религиозните символи на мюсюлманите....

Сам си го написал. Живял съм малко във Франция, там има много мангале, всеки го знае и от самолет се вижда. Мюслимите са незнам си колко милиона.....и сега се замисли, как така толкова години ще се гаврят с Мохамеда, даже и бурките им забраниха преди време, толкоз резани карабини там и чак сега некви двама хашишови друсалки изпозастреляха журналягата!? Некак си не се връзва цялата работа. Освен това профила на "терористите" по филмчетата е абсолютно клише....защо бе холан с Калашник???? Защо?! Това е Франция, не е Близкия изток...Пак казвам, ще видите какво ще последва и ще стане ясно кой и защо!
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Обяснението не е и толкова сложно. Възможностите са три:

- или французите да си го направиха сами, за да могат да спретнат военна интервенция на някой;
- или някой да им е направил куркапан и като цяло на ЕС, като тепърва ще има още подобни случки, които ще дестабилизират съюза;
- или наистина да са мегатъпи джихадисти, които си забравят личните карти в изоставените автомобили.
 

Горе