Това го иска EU

От: Това го иска EU

Как точно държавата ще създаде работни места?
Трудови войски, които да заместят скъпоструващите турски фирми строящи инфраструктурата ни?
 
От: Това го иска EU

Защо смяташ, че тези "трудови войски" няма да излязат по-скъпо от наемането на частни фирми чрез конкурс?

Не може ли държавата да наема фирми за такива неща и спестените пари просто да ги подарява на "бедните" за да имат пари да си платят обучението и прехраната?
 
От: Това го иска EU

След като се унищожи малкия и среден бизнес, ще останат само корпорациите. Друго важно нещо, което трябва да стане е хората да си продадат земята. По този начин хората ще са принудени да работят дори и за една филийка хляб.
Много интересно филмче: / Новите владетели на света/ гледах го в тубата.

И като се замисля в този документален филм има страшно много истини.
 
От: От: Това го иска EU

Защо смяташ, че тези "трудови войски" няма да излязат по-скъпо от наемането на частни фирми чрез конкурс?

Не може ли държавата да наема фирми за такива неща и спестените пари просто да ги подарява на "бедните" за да имат пари да си платят обучението и прехраната?
Няма да излязат по-скъпо, ако се върне задължителната военна служба. А и дефакто държавата ще дава с едната ръка, а ще взима с другата и капиталите няма да напускат страната, както сега. Плюс ще осигурят работа и ще създадат трудови навици в част от населението, което в момента се занимава предимно с кражби на цветни метали.
 
От: Това го иска EU

Много интересно филмче: / Новите владетели на света/ гледах го в тубата.

В "тубата" е пълно с пропаганда на социализма с цел вирусен маркетинг. Има много хора, които не разбират от икономика и се радват като видят социалистически манипулации. Макар и да има истини, те са смесени с лъжи и манипулации. Най-добрата лъжа е тази, която е смесена с истината.

Ето ти малко видеота с по-реалистична гледна точка: www.learnliberty.org.

Научнопопулярна книга (PDF, безплатно теглене).
 
От: Това го иска EU

Хепи перфектни източници си дал - либерализма е решението, както всеки би го разбрал, ако гледа клиповете или чете малко повече що е това пазар без ограничения :)
 
От: Това го иска EU

либерализма е решението, както всеки би го разбрал, ако гледа клиповете или чете малко повече що е това пазар без ограничения
И що е това пазар без ограничения на практика? Не ти ли омръзна да пропагандираш нещо, което никога не е съществувало :)
 
От: Това го иска EU

Практиката показва, че там, където държавите пречат по-малко, гражданите са по-богати. Може да се екстраполира, че при пълна липса на пречки от страна на държавата, ще се постигне оптимално функциониране на икономиката или близко до оптималното.

Логично е да се допусне, че липсата на пречки е хубаво нещо.
 
От: Това го иска EU

Но това е просто теория, която е недоказана. Но да приемем, че сте прави. Не виждам защо обаче бихте искали подобно нещо за нашата държава, при условие, че ако трябва да има свободен пазар, то трябва да е на глобално ниво. Ако искате подобно нещо само за нашата държава - т.е. отдръпването и от всичко, то ефектите всички ги виждаме. Под предлог за либерализация се извършва разграбване и брутална експлоатация.
 
От: От: Това го иска EU

Няма да излязат по-скъпо, ако се върне задължителната военна служба. А и дефакто държавата ще дава с едната ръка, а ще взима с другата и капиталите няма да напускат страната, както сега. Плюс ще осигурят работа и ще създадат трудови навици в част от населението, което в момента се занимава предимно с кражби на цветни метали.

Само си представи какви далавери ще се завъртят с безплатната държавна работна ръка...........
Колкото по-малко намеса на държавата в живота на народа, толкова по-добре.
Навсякъде, където има държавна собственост, икономическите и социални параметри са отчайващи.
 
От: Това го иска EU

Вискяре, май скоро не са ти обирали бостана? Тия мантри не ми ги разправяй на мен, държавата зависи от хората, които я управляват и от идеологията, която изповядват.
 
От: Това го иска EU

Но това е просто теория, която е недоказана. Но да приемем, че сте прави. Не виждам защо обаче бихте искали подобно нещо за нашата държава, при условие, че ако трябва да има свободен пазар, то трябва да е на глобално ниво. Ако искате подобно нещо само за нашата държава - т.е. отдръпването и от всичко, то ефектите всички ги виждаме. Под предлог за либерализация се извършва разграбване и брутална експлоатация.

Моля те прочети за Хонг Кон, политика на ниско данъчно бреме и свободни пазари. Можеш да видиш и Сингапур, можеш и накрая да видиш къде са те и къде сме ние :)
Да не те мъча чети тук : http://www.gov.hk/en/about/abouthk/factsheets/docs/trade&industry.pdf

Това не е пропаганда, а теория, че и практика - казвал съм ти за САЩ са станали това което са не заради голямата държавност, виж и Скандинавия особено Швеция :)
За Швеция да не те мъча, гледай тук и виж какво им се случва след средата на миналия век с голямата държавност:

Можеш спокойно да видиш тук и сам да провериш после статистиките:

[video=youtube;FNtyV0CXfzU]https://www.youtube.com/watch?v=FNtyV0CXfzU[/video]

Не знам какви са ти знанията по темата на свободните пазари, но нека ти го кажа така обществото е богато с по-висок стандарт на живот не при наличието на голяма държавност и намеса в икономически живот!
Знам, че ще кажеш хората са фактора не системата, аз ти казвам система е фактора - защото всички хора се покваряват накрая!
 
От: Това го иска EU

И да допълня, либерализма не е наложен като система не защото е гаден, а защото пропагандата не позволява и сипе небивалици. Проблема е именно, че когато няма либерализъм една малка група се възползва от ресурсите и лесно контролира масата. Когато имаш либерализъм, то ресурсите ще бъдат разпределени колкото може повече в общността и тази маса няма как да се контролира, защото тя сама го прави - с други думи тази първата група ще загуби всичко.

Веднага ти казвам и кое е това, което правят те - налагат инфлационен данък на общността - с други думи печатането и извличане на богатство от последните към първите купувачи или с други думи дърржавата и големите банки. В САЩ до създаването на централна банка паричното предлагане е било стабилно и е предпоствка за големия растеж, след създаването над Централната Банка, долара е загубил над 95% от стойността си - като в момента САЩ са се превърнали от свободна икономика в такава, в която всичко зависи от политиците и най-вече ФЕД. Това не е никакъв свободен пазар, когато се спасяват големите и неефективните за сметка на всички, като им се налага да поемат бремето.
 
От: Това го иска EU

САЩ са това, заради врътките, които правят покрай войните и за това, че са успели да наложат валутата си като световна. А също и заради банкерите си.

И аз мога да ти дам примери с икономически възход на държави, остави политическите отенъци и виж как се развива Германия между двете световни войни, след като пада Ваймарската република. Виж как се развива и Италия - държави, в които нямаш либерализъм. Виж днес как се развива Китай. Слагам ги на едно, защото според моите разбирания тези държави имат от третия тип икономически модел - нито капитализъм, нито социализъм.

Между другото, като говориш за Сингапур. Ето:

Въпреки всичко Сингапур има прозрачна и преуспяваща пазарна икономика. ПАП води социална политика с доминиращо участие на държавни фирми на локалния пазар. Повечето западни ценности биват отхвърляни, като причина за това предишният премиер Лии Куан Ю посочва несъвместимостта на западната Демокрация и "азиатските ценности". Наскоро управляващата партия разхлаби част от стриктните ограничения с цел подпомагане на икономиката.

И аз съм слушал за Сингапур и това си е една напълно авторитарна държава, нищо общо със западните демокрации.
 
От: Това го иска EU

Вискяре, май скоро не са ти обирали бостана? Тия мантри не ми ги разправяй на мен, държавата зависи от хората, които я управляват и от идеологията, която изповядват.
Казвал съм го и по-рано: Аз с циганите проблем нямам, имам проблем с българите - като се почне с комшиите, мине се през кмета на общината, та до министър председателите и президентите от последните десетилетия.
Всеки човек е такъв, какъвто му позволиш да бъде. На циганите се позволява да бъдат такива, поне на онези, които искат да са такива.
Хората Цанков камък "построиха", гепиха и съсипаха индустрията на България, построиха бетонен кордон покрай Черно море - може би да ни пази от руснаците или китайците, ако рекат да ни нападат, а ти се ловиш площадно за бакърени жици. Цветните метали се крадат в Пирдопско-Панагюрския регион, както и в Крумовградско - съвсем официално и законно! И циганите хич не са замесени в тези кражби на цветни метали.
Освен може би Мавъра. Който си е баш "циганин". Така че, в крайна сметка, май си прав - "циганите" крадат България... :beer:
 
От: Това го иска EU

Стига с тези свободни пазари и либерализация
Тези думи се използват като пропаганда от развитите агресивни икономики, за да осъществят икономическа експанзия в слабо развити държави
Свободния пазар е една утопия. Няма такъв и никога няма да има
Както комунизма дето уж всички са равни, да ама не са и никога няма да са

Основната цел на държавата е да гарантира на своите граждани сигурност и икономически просперитет
Всяка държава си прави търговските спогодби и регулира чуждите инвестиции така, че да не са в ущърб на нейната икономика

Коя държава печели най-много от така наречения свободен европейски пазар?
Печели най- развитата и агресивна икономика и търговия в Европа - Германия

Като чуя за либерализация, все едно ми говорите за гей парад
Там са много разкрепостени и либерални и им харесва да се дупят...
 
От: Това го иска EU

САЩ са това, заради врътките, които правят покрай войните и за това, че са успели да наложат валутата си като световна. А също и заради банкерите си.

И аз мога да ти дам примери с икономически възход на държави, остави политическите отенъци и виж как се развива Германия между двете световни войни, след като пада Ваймарската република. Виж как се развива и Италия - държави, в които нямаш либерализъм. Виж днес как се развива Китай. Слагам ги на едно, защото според моите разбирания тези държави имат от третия тип икономически модел - нито капитализъм, нито социализъм.

Между другото, като говориш за Сингапур. Ето:



И аз съм слушал за Сингапур и това си е една напълно авторитарна държава, нищо общо със западните демокрации.

Редрум, колега като говориш за САЩ, говори за периода, който съм ти показал, а периода е много преди създаването на ФЕД - в този период става супер икономическа сила, с много слаба държавно олицетворена в икономиката. След създаването на ФЕД, депресията ВСВ създаването на Бретън Уудс връзването на всички западния валути с долара, огромните златни резерви, по късно скъсването на златния стандарт, петро доларите лудите ФЕД интервенции нямат абсолютно нищо със нищожната държавна намеса в икономиката им през 19 в.

Моля те недей бъркай нещата!

Ти това за какво си ми го дал, нали това е водещата им партия нормално да си заема такива социални политики. Едно е да се конкурират държавни фирми с частни друго да не е. Не ги бъркай.
В Сингапур има един от най-железните закони и там социално-правни проблеми няма, гледай какво е отношението на държавата към пазара за да разбереш каква е генералната политика.

И сега гледай много внимателно тук, статистика за най-добрите страни за/с бизнес условия :
http://www.reuters.com/article/2012/01/30/uk-the-worlds-most-business-friendly-idUSLNE80T02K20120130
ако искаш можеш да четеш и тук:
http://data.worldbank.org/indicator...api_data_value+wbapi_data_value-last&sort=asc

Правителството на Сингапур преразпределя 17% а на Хонг Конг 18% от БВП - най-ниските нива, двете държави са най-либералните пазари - двете държави са в топ 5 на най-висок стандарт. Това говори доста!

А за Германия и Италия - Нацизъм и Фашизъм ли са мерките :). Нали знаеш, че една клика озорпира всички ресурси и там свободна воля за нищо нямаш.
Китай, дърпат адски много след промените и отварянето на пазарите. Китай преразпределя 20% от БВП - в момента Китай е много по либерална от която и да е западна страна към пазарите си!
 
Последно редактирано:
От: Това го иска EU

Стига с тези свободни пазари и либерализация
Тези думи се използват като пропаганда от развитите агресивни икономики, за да осъществят икономическа експанзия в слабо развити държави
Свободния пазар е една утопия. Няма такъв и никога няма да има
Както комунизма дето уж всички са равни, да ама не са и никога няма да са

Основната цел на държавата е да гарантира на своите граждани сигурност и икономически просперитет
Всяка държава си прави търговските спогодби и регулира чуждите инвестиции така, че да не са в ущърб на нейната икономика

Коя държава печели най-много от така наречения свободен европейски пазар?
Печели най- развитата и агресивна икономика и търговия в Европа - Германия

Като чуя за либерализация, все едно ми говорите за гей парад
Там са много разкрепостени и либерални и им харесва да се дупят...

Колега прекалено много време си отделял на това което ти се спуска, чети историята и чети какво се говори и какво се защита и стой за свободния пазар.
За последен път, казвам не е проблем свободния пазар на БГ, а продажните политици, прекалената голяма държавност и прекалените монополи и регулации гарантирани от държавата. Всяка една страна, която е вървяла към намаляване на тази тежест, води до експоненциален ръст на стандарта си.

Извинявай, но освен че внасяме от ЕС, също така и изнасяме и основно за ЕС, и странно защо спред теб, нашите си намират пазари.

Много обичам, да говоря с хора дето казват на бялото черно! И говорят със заучени фрази от пропагандата и се ловят като удавник за сламка! Докато не разберете, че либерализиранията е решението, ще сме на този хал! Ще се спори политически, кои са по добри като всички ни го слагат повече и повече и ни душат, ще спорим, ще говорим те гераманците са гадни, държавата ще ни оправи, да дадем на държвата повече власт и в крайна сметка няма сме мръднали и инч повече, докато другите бягат. После свободния пазар и търговията ще са виновни :D

Като и другия проблем всички разбират от всичко икономиката и търговията не са изключение, но никой не е чел и учил това - в много криворазбрани времена живеем:)
 
Последно редактирано:
От: Това го иска EU

Вчера мернах интервю с Гриша Ганчев, днес го догледах онлайн има интересни неща за ЕУ и вътреобщностната търговия и др. работи за бизнеса. Сега 100 човека ще ми наскачат какъв бил и що бил, верни неща говори какъвто ще да е.

Ако на някой му е интересно може да го изгледа:
Код:
http://www.btv.bg/shows/lice-v-lice/videos/video/650381139-Grisha_Ganchev_Po_edno_vreme_byah_mnogo_yadosan_na_Yane_Yanev_no_sega_sam_mu_fen.html
 
Последно редактирано:
От: От: Това го иска EU

Вчера мернах интервю с Гриша Ганчев, ... Сега 100 човека ще ми наскачат какъв бил и що бил,
Да скача който както иска.
Гриша Ганчев е единствения жив от "онова" време. ;)
Който не може да осъзнае този факт какво означава, по-добре да ходи на работа от 8 до 17. :p
 

Горе