Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Това, че били не достатъчно ефективни е невярно твърдение. Прегледах цените соларни панели в Англия (в пъти по-евтини от България) и по груби сметки излиза, че за около две-три години ще си избия капиталовложенията. След това вече съм на печалба. Освен икономията получавам ток без прекъсване, т.е. не ми спират тока когато им скимне на енергото.
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Това, че били не достатъчно ефективни е невярно твърдение. Прегледах цените соларни панели в Англия (в пъти по-евтини от България) и по груби сметки излиза, че за около две-три години ще си избия капиталовложенията. След това вече съм на печалба. Освен икономията получавам ток без прекъсване, т.е. не ми спират тока когато им скимне на енергото.

То остаяваше и тук да са по-евтини, все пак сме най-баровската държава в ЕС. :)

Аз не знам защо(сега не ми се рови, че ме мързи), но бях останал с впечатлението, че трябват някакви разрешителни за тези панели.
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

По темата, преди малко реших да отида да ви взема една биричка за обед, скочих до магазина и познайте какво ставаше навсякъде около мен коментари за покачването на тока.
Дали заспалия Лъв ще се събуди пак, не знам, но явно на хората им писна от глупостите на това измикярско правителство.

За: fena01
Не знам дали някой хора тук не са със партиина принадлежност, или пък просто са от по-старото "червено" поколение, ама искам да ви питам не ви ли омръзна?
.

Виж сега мойто момче, аз съм на 32 години и даже и 97 живеех по-добре от колкото сега по "МАГИСТРАЛИТЕ", на любимеца ти. И не няма кой да каже добра дума за "БОКО" защото той не я заслужава. От мен червено няма да видиш, въпреки, че ме изкуши супер много да ти дам. Както и да е да не се отклонявам точно зареди такива заблудени овце като теб сме на това положение избрахте си глупав диктатор да ви строи магистрали по които ще се движим или с колела (пък може и с тях да не можем щото то трябва да имаш пари за храна), или пеша или ще карат някой друг мангал с каруцата по тях.
Така, че преди да хвалиш някой се замисли първо, после говори за него, защото в на една мутра главата акъл няма да намериш и една мутра НЕ МОЖЕ ДА УПРАВЛЯВА ЦЯЛ НАРОД.
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Преди два дена ми дойде свише - със сълзи на очи ще направя нещо, дето не съм правил от 20 години - накараха ме да искам да гласувам. Ей богу, за омразните комунисти ще е или за Доган, обаче това не се търпи повече. Ще рева и ще гласувам. Всъщност за всеки стар, който може да им отмъкне депутатски банки ще е.
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

На мен ми дойде друго, нещо което не ми беше идвало от много години. Дойде ми да хвърлям камъни, не какви да е, а големи павета.


Мамка му, преди 3-4 години, Станишев като беше си виках - е ето от това по лошо не може да стане. Е, оказа се че може .... и то как. Тогава поне ни удряха само с турци, кражби и корупция .... сега това + още простотии ...




Преди два дена ми дойде свише - със сълзи на очи ще направя нещо, дето не съм правил от 20 години - накараха ме да искам да гласувам. Ей богу, за омразните комунисти ще е или за Доган, обаче това не се търпи повече. Ще рева и ще гласувам. Всъщност за всеки стар, който може да им отмъкне депутатски банки ще е.
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

На мен ми дойде друго, нещо което не ми беше идвало от много години. Дойде ми да хвърлям камъни, не какви да е, а големи павета.


Мамка му, преди 3-4 години, Станишев като беше си виках - е ето от това по лошо не може да стане. Е, оказа се че може .... и то как. Тогава поне ни удряха само с турци, кражби и корупция .... сега това + още простотии ...

Е колко пъти оставам излъган на протест? В Софето може да се събирате повече, но последното организирано в Русе - срещу АСТА - мръзнахме 20 души. Не че това ще ме спре следващия път, но явно овцете не намаляват. А щом ги има, има и кой да ги стриже.
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

На мен ми дойде друго, нещо което не ми беше идвало от много години. Дойде ми да хвърлям камъни, не какви да е, а големи павета.


Мамка му, преди 3-4 години, Станишев като беше си виках - е ето от това по лошо не може да стане. Е, оказа се че може .... и то как. Тогава поне ни удряха само с турци, кражби и корупция .... сега това + още простотии ...

Братле квото и да си говорим това е най-слабото управление съществувало някога, и на мен ми идва вече да ида и направо да гръмна една бомба на всички събрани на едно.
Дето викат хората: То бива бива, ама Бивол на курбан не бива!
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Е колко пъти оставам излъган на протест? В Софето може да се събирате повече, но последното организирано в Русе - срещу АСТА - мръзнахме 20 души. Не че това ще ме спре следващия път, но явно овцете не намаляват. А щом ги има, има и кой да ги стриже.

Тео, на ACTA беше съвсем друго време и там, студ мраз беше съвсем по-кофти спомням си в групата само за софия уж щяха да ходят 50-60к, а накрая 30, но пак постигнахме нещо.
Едно знам, обаче, ако си стоим и чакаме никой няма да дойде да ни оправи. Трябват действия и да им се покаже, че ние не спим и ни е омръзнало да ни тъпчат, мачкат и цедят.
 
Re: От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Не е много форум френдли:), но ще ти отговоря още един път относно червените. Отвори си очите поне малко... Борците против комунизма:) ГЕРБ:)

1. Бойко Борисов - комунист, син на полковник от МВР. Известен с това, че отказва да се деполитизира от редовете на БКП и да захвърли партийната си книжка, поради което е уволнен от деполитизираното МВР. Бодигард на Тодор Живков.
2.Цветан Цветанов -син на шофьора и най-доверено лице на началника на ДС Григор Шопов. Известен с това, че поради невероятния си интелектуален потенциал завършва ВИФ задочно само и само да бъде назначен в структура на ДС.
3. Цецка Цачева - партиен секретар на Окръжния народен съвет в Плевен.
4. Николай Младенов - син на служител на ДС от високо засекретено ниво.
5. Сергей Игнатов - син на секретар на ОК на БКП Видин по идеологическите въпроси.
6. Росен Плевнелиев - платен първи секретар на общински комитет на ДКМС.
7. Симеон Дянков - стипендиант на фондация Людмила... още Живкова.
8. Нона Караджова - дъщера на завеждащ отдел в ЦК на БКП.
9. Лиляна Павлова - внучка на заместник завеждащ отдел в ЦК на БКП,
10. Вежди Рашидов - удостоен лично от Илия Павлов със званието Главен Мултак на РБ,
11. Ивайло Московски - първа щатна работа в Мултигруп.
12. Веднага след президентските избори Бойко Борисов побърза да назначи за заместник кмет на София по финансите сина на генерал от ДС Николай Барбалов, а за нов правосъден министър Диана Ковачева дъщеря на завеждащ отдел в ЦК на БКП. А като капак на всичко същата госпожа Диана Ковачева е съпруга на настоящ лидер от БСП...
Mинистър на регионалното развитие и строителството Лиляна Павлова е внучка на партизанин от бригадата „Чавдар“, твърдят отлично запознати. Дядо й Георги Павлов е роден в Етрополе и през 44-та г. става партизанин в бригада „Чавдар“. След това заема високи постове, сред които – директор на Химкомбината в Димитровград, член на ЦК на БКП, министър на химията и металургията и председател на комитета за опазване на природната среда. Министър Павлова е кръстена на баба си Лиляна, която е била политическа затворничка през 44 г.
Апартаментът на баровския столичен булевард Джеймс Баучер, който министър павлова е посочила в декларацията си пред Сметната палата, е наследство точно от дядото – партизанин. В него Георги Павлов е живял до смъртта си преди няколко години, припомнят си съседи.

Това заблуденото fena01 няма ли да изкоментира сега нещо за поколенията! Заради такива като него България ще пропадне като нация. Искам коментара му за така нареченото от него "Червено поколение". Явно не знае кюмюра, че неговите идоли до един са от това "червено поколение" и са от червени по-червени както добре ги е описал biaaro!
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Тео, на ACTA беше съвсем друго време и там, студ мраз беше съвсем по-кофти спомням си в групата само за софия уж щяха да ходят 50-60к, а накрая 30, но пак постигнахме нещо.
Едно знам, обаче, ако си стоим и чакаме никой няма да дойде да ни оправи. Трябват действия и да им се покаже, че ние не спим и ни е омръзнало да ни тъпчат, мачкат и цедят.


Единственото, което можем да направим е да отворим на колкото може повече хора очите. Много прост народ има просто ... Тъне в мизерия, всеки го ръмби където го хване и оня пак за Бойко ми вика ...
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Човек, правил съм всякакви сметки - за по-малко от 10 години не се избива и става единствено да сгрееш вода. Това да захраниш една къща с всички консуматори на ток е все още утопия. То ако ставаше, всички да имаме отдавна.


Това, че били не достатъчно ефективни е невярно твърдение. Прегледах цените соларни панели в Англия (в пъти по-евтини от България) и по груби сметки излиза, че за около две-три години ще си избия капиталовложенията. След това вече съм на печалба. Освен икономията получавам ток без прекъсване, т.е. не ми спират тока когато им скимне на енергото.
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

По темата, преди малко реших да отида да ви взема една биричка за обед, скочих до магазина и познайте какво ставаше навсякъде около мен коментари за покачването на тока.
Дали заспалия Лъв ще се събуди пак, не знам, но явно на хората им писна от глупостите на това измикярско правителство.

За: fena01
.

Виж сега мойто момче, аз съм на 32 години и даже и 97 живеех по-добре от колкото сега по "МАГИСТРАЛИТЕ", на любимеца ти. И не няма кой да каже добра дума за "БОКО" защото той не я заслужава. От мен червено няма да видиш, въпреки, че ме изкуши супер много да ти дам. Както и да е да не се отклонявам точно зареди такива заблудени овце като теб сме на това положение избрахте си глупав диктатор да ви строи магистрали по които ще се движим или с колела (пък може и с тях да не можем щото то трябва да имаш пари за храна), или пеша или ще карат някой друг мангал с каруцата по тях.
Така, че преди да хвалиш някой се замисли първо, после говори за него, защото в на една мутра главата акъл няма да намериш и една мутра НЕ МОЖЕ ДА УПРАВЛЯВА ЦЯЛ НАРОД.

Това го болднах защото си напълно прав братле. В началото на 90-те години се появиха първите мутри в "охранителния" рекетьорски бизнес. В момента съм на 34 г. и си ги спомням добре тия събития. Леля ми имаха тогава през заведение на к.к. Дюни и доста пъти се оплакваха че "борците" ( тогава така им казваха по онези времена ), непрекъснато ги притискали да се абонират към тях да ги вардели иначе ще играят бухалки. Тогава така беше. А сега всъщност мутрите си направиха вече държава. Жалкото е че много хора не могат да го осъзнаят това!

И кой ще кара по тия магистрали ? Олигарсите. Ама чакайте малко... тия магистрали са отпуснати от еврофондовете, Бойко любимеца на заблудените не го е направил с държавни пари, нито пък е негов проект - това си е изискване на еврокомисията.

Не знам още колко шамари трябва да изяде народа от това правителство че да се събуди че го управляват мутри с депутатски имунитет. Сега това скачане на тока с тия 13 % за които не беше говорено до последния ден, беше още един голям шамар. Само знам че мълчанието е знак на съгласие.
 
От: От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

тия магистрали са отпуснати от еврофондовете, Бойко любимеца на заблудените не го е направил с държавни пари, нито пък е негов проект - това си е изискване на еврокомисията.

Не знам още колко шамари трябва да изяде народа от това правителство че да се събуди че го управляват мутри с депутатски имунитет. Сега това скачане на тока с тия 13 % за които не беше говорено до последния ден, беше още един голям шамар. Само знам че мълчанието е знак на съгласие.

Ми не:) Магистралите се финансират от бюджета, колкото и да ти се струва невероятно.
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Ще цитирам един колега от др форум по линия цени на ВЕИ

Цената на ток от наземни фотоволтаични електроцентрали с мощност 1MWp към април 2012г е в:
БЪЛГАРИЯ - 485лв/МВтч
Франция - 217лв/МВтч
Германия - 264лв/МВтч, при по-малко слънце и по висока цена на земя и труд
Испания - дотацията е нула
Италия - 290лв/Мвтч, от 1.7.2012 ще е 248лв/МВтч

Решението е само приватизация и контрол, приваитизира не НЕК БЕХ БДЖ МДЖ и всичко неефективно по линията - държавно управленска фирма в условия на конкурнеция води до дефиците и то големи, успоредно с това с големи грешни суми в бездънни ями които са равни на супер оскъдни капитали които имаме, но нали завалиите от политческа сцена трябва ядът
 
От: От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Ми не:) Магистралите се финансират от бюджета, колкото и да ти се струва невероятно.

Аз до колкото съм запознат 80 % от бюджета е отпуснат от еврофондовете. :)
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Аха наште много малко финансират, осовно от фонодовете програма по развивите на околона среда и транспорта и там др забравих ги. То и тук е смешната част онзи ден излиза един дебел ... от БСП и вика тези магистрали ние напраивхме цялата документиация и всичко просто трябаше се направят, ама пъл от др страна те им ги бяха спрели фондовете герба успя ги пусне - в таз полтика голямо шоу си правят на наш гръб
 
От: От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Аз до колкото съм запознат 80 % от бюджета е отпуснат от еврофондовете. :)

Така е, но първо се плаща от бюджета, после еврофондовете покриват, ако няма нередности. Четох един интересен материал, ама него намирам ....
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Ще цитирам един колега от др форум по линия цени на ВЕИ

Цената на ток от наземни фотоволтаични електроцентрали с мощност 1MWp към април 2012г е в:
БЪЛГАРИЯ - 485лв/МВтч
Франция - 217лв/МВтч
Германия - 264лв/МВтч, при по-малко слънце и по висока цена на земя и труд
Испания - дотацията е нула
Италия - 290лв/Мвтч, от 1.7.2012 ще е 248лв/МВтч


Решението е само приватизация и контрол, приваитизира не НЕК БЕХ БДЖ МДЖ и всичко неефективно по линията - държавно управленска фирма в условия на конкурнеция води до дефиците и то големи, успоредно с това с големи грешни суми в бездънни ями които са равни на супер оскъдни капитали които имаме, но нали завалиите от политческа сцена трябва ядът

А в същото време от ДЕКВР говорят че тока в България бил най евтин в цяла Европа... и ГРОБ подкрепят тяхното мнение. Ех народе, народе, събуждай се от 22 годишния сън че още мноооого по големи ще шамари ще ядеш от тия мутри с дипломатически имунитет...

П.П. Блеки позволих си да ти болдна този цитат който сравнява цените на тока от зелената енергия с България и останалите европейски страни, защото е важен, нека да го знаят и останалите хора. :)
 
Последно редактирано:
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

А в същото време от ДЕКВР говорят че тока в България бил най евтин в цяла Европа... и ГРОБ подкрепят тяхното мнение. Ех народе, народе, събуждай се от 22 годишния сън че още мноооого по големи ще шамари ще ядеш от тия мутри с дипломатически имунитет...

Братле има само едно "ако", доживее за по-големи и повече шамари. :) Аз като гледам вече от таз държава нищо не става. :(
 

Горе