Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

За АЕЦ може да са мисли че е евтин но ме съмнява бях чел една статия навремето, която доста кирливи ризи вади.

Мен не ми е проблем, в смисъл, голям проблеми е но друго ме издразни казаха ако нема нужното увеличение НЕК ще бачка на загуба и така ще е по малка, абе това нещо трябва се приваизира колкото може по бързо, изобщо аз съм за цялостната тотална разпродажба на абсолютно всякакви държавни активи дето са вече пасиви и публичен личн на половината политици че да се научат кво ги чака и само една функция да има държавата контрол друго нищо
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

http://www.investor.bg/ikonomika-i-...-sys-100-lv-leva-nad-minalogodishnite,136852/

После няма мафия при зрънчовциите, абе чудя се ако се тръгне се метат горе полициите колко метли ще са нужно - най-ме кефят като кажат пари няма ами пари има ама просто не сме от техните хора, като тези по-горе има държавни субсидии и те нашите продават на по-високи цени и баси и маржовете дето правят, после одят ми протеситрат ми прави са хората - трябва купува джип апартамент на любовницата си то пари от де ако не д-вата?

Едит: да не забравя от тези цени и дотации кактв хляб с консерванти набухватели и ко химии го ядем. Всичко качествено яко износ на вън, а и някой само на хартия се изнасят но не прече си точат ДДС, бе идеилията пълна, после тока 20% ше скочи, не 13.
 
Последно редактирано:
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите



Целта на закона беше да задължи НЕК да изкупува енергията от ВЕИ, макар и около 20 пъти по-скъпа от тази на АЕЦ "Козлодуй", и то за 25 години напред.

________________________________________________________________________

Е гати и изродите мръсни! Ами ей такива направо разстрел до стената като мръсни псета! :twisted::twisted::twisted: Или публично убиване с камъни като в арабския свят!

Той даде за пример Англия, която заради високите цени на соларните панели е решила да не инвестира във фотоволтаици до 2015 г. След тази година богатите страни като Англия ще си построят фотоволтациите на цени, 5-6 пъти по-ниски от тези, на които ние си ги монтирахме, коментира Тасев.

________________________________________________________________________

Една Англия която е със светлинни години напред от нас, е решила да не инвестира защото и за тях е скъпо, като се има напредвид че там стандарта е в пъти по голям от нашия, и заплатите им са в пъти по големи от нашите! Хората не са прости като нас. Просто ще изчакат още 2-3 години и ще хванат промоцията :wink: и пак ще в плюс, а ние все повече на минус до като затънем напълно до шията.
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Как е възможна подобна дебилщина и наглост?

Стрижи, стрижи, стрижииии овцата, без милост и пощада, стрижи до кокал.!!
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

То сякаш нещо ново знаем на кого може да благодарим за всичките ни енергийни разходи и защо са такива, ами просто щото има монопол, всички знаем и кой го е позволил този монопол.
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

То сякаш нещо ново знаем на кого може да благодарим за всичките ни енергийни разходи и защо са такива, ами просто щото има монопол, всички знаем и кой го е позволил този монопол.


Също знаем на кого да благодарим, за това че не решава проблема, а го задълбочава. Одрязоха държава като Русия за Белене, не могат да се оправят няколко пършиви фирми и няколко корумпирани чиновника ... ае стига.
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Не решава но пък не пречи за линч като знаеш кой е а те са ясни, проблема е че са много и от ЕС ще ни лепнат глоба как линучваме политиците от послдните 2-3 правитества :D

Сега бойко ако иска се прави пич и малко да се реабилитира за глупостите си тотлано разформиране на ДКЕВР, отхвърляне на цената, чистка в управителите на НЕК, чистка на ЕРП( в смисъл директно изпадат от системата, ако ли не тотална реформа и либеразлизиция и контрол да няма монопол), спад на изкупните цени на ВЕИ под ЕС средна и може се счита че ще направи нещо много полезно. Ако не може чистка на него, проблема е че няма кой да го замести дето и на него да не се наложи чистка - поне от текучеството политици а те са голяма сган
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Не решава но пък не пречи за линч като знаеш кой е а те са ясни, проблема е че са много и от ЕС ще ни лепнат глоба как линучваме политиците от послдните 2-3 правитества :D

Ако се направи по азиатски модел няма да има проблеми:) Общата вина не е вина, а и победителите не ги съдят.
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Кой е модела, на харакирито ли?
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Кой е модела, на харакирито ли?

Въоръжена тълпа сваля правителството и избесва диктатора, цялата политическа клика и семействата им до девето коляно:) Следващите вече имат едно наум!

За семействата се бъзикам:)...
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Абе аз съм твърдо за! Но проблема е защо съм против в нашия случаи. Това става в страни с високи ресурси, а и да не говоря че имат общество и манталитет.
Що не трябва, ако стане това нали ти е ясно - как ще загубим всички инвестции, всички капиталови потици, парични потци - ЕС ще ни анатемоса и по реда си :D. Аз съм за друг пример - пак като твоя мокри поръчки на няколко важни личностти, щото ти е ясно там като свински черва са навили и един ако тръгне да каже квото и да е ще го съсипят - така че резнеш ли главата на змята и излезат ли кирливите ризи - вече ще има път за свежи идеии и политики, а и винаги ще има едно на ум новите политици, нещо каквкот стана преди години съ сръбски премиер след случая доста дръпна Сърбия
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

482096_3086429333914_145514693_n.jpg
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

За тока.. организирали сме се вече в три групи, всяка от които събира хора, които да протестират. Ще обединим усилията си накрая в общ митинг. Целта е и други недоволни да се включат. Ето линк към най - малката група, ако има желаещи да се регистрират, или да помагат всяка помощ е добре дошла!
 
От: От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

За тока.. организирали сме се вече в три групи, всяка от които събира хора, които да протестират. Ще обединим усилията си накрая в общ митинг. Целта е и други недоволни да се включат. Ето линк към най - малката група, ако има желаещи да се регистрират, или да помагат всяка помощ е добре дошла!


И аз съм в групата! Радвам се че има все още трезвомислещи хора като теб а не овце които ги се нагаждат да ги стрижат!

Вижте още нещо, мисля че тука направо говорят за война тия измекяри, ако това направят най много да върнат събитията от 1997 г. когато стана бунта пред парламента:

С нови 15%-20% ще поскъпне токът от догодина

Сега с 13 % и ако догодина с още 20 % българина има само 2 варианта: или да гладува за да си даде цялата заплата за тока, или ако не иска да стои гладен - ще трябва да стои на свещи и студено зимата. Мисля че тези хора е крайно време да си ходят. Или те ще си заминат или хората - кой в гробищата от глад и студ, кой навънка като немил недраг. Или те - или ние! Няма средно положение вече. Ако това до година стане - за мен дипломацията с тези хора вече е безмислена, ако разбирате какво икам да кажа... завръщане в 1997 г. пред парламента!
 
От: От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

И за война настава време! Радвам се, че си с нас! Надявам се да успеем добре да координираме всичко и да го натиснем Тиквич, той е лабав и подава, милиционер е все пак. Ще се наложи като го съборим да организираме и нова структура, която да управлява България. тия до сега доказаха, че не могат :)
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Тъй като имам само 2-3 минутки, прегледах темата, и като имам време ще отговоря на горепосочените ми въпроси, искам да питам, ако това правителство се махне, кое искате да дойде? Кой трябва да я управлява тая държава? Много ми е интересно кой се е доказал, кой е показал, че може да се справи с тая задача? Конкретно задавам въпроса към stoineff harkon i USAF Harkon както и всички който следят темата. Не искам да се заяждам, най-малкото е това, просто възникна интересна тема, и ще ми е интересно да чуя интересни отговори.

ПС: Твърде много "Интересно" за едно изречение :D
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

До вчера исках Меглена Кунева да дойде. Обаче тя милата събра от кол и въже разни неудачници, които никой не ги иска. Най - лошото компрометирани са. Все пак досега не сме имали по - слабо правителство от това на ГЕРБ и по - неграмотно политически. Честно казано вярвам, че следващата коалиция, която ще управлява България ще бъде доста широка, по скоро ориентирана в дясно - център (както и цяла Европа, русия и САЩ), но ние гражданите ще имаме думата - репресиите ще намалеят, за бизнеса ще се направят облекчения, мангалите и пияниците (безделниците) ще започнат да работят, селския и вело турзма ще се развият. Билкарството и риболова също. България има всичко за да е лидер не само в Европа, но и в света... не искам да пиша прадизборна програма на разни помияри по форумите все пак..
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Тъй като имам само 2-3 минутки, прегледах темата, и като имам време ще отговоря на горепосочените ми въпроси, искам да питам, ако това правителство се махне, кое искате да дойде? Кой трябва да я управлява тая държава? Много ми е интересно кой се е доказал, кой е показал, че може да се справи с тая задача? Конкретно задавам въпроса към stoineff harkon i USAF Harkon както и всички който следят темата. Не искам да се заяждам, най-малкото е това, просто възникна интересна тема, и ще ми е интересно да чуя интересни отговори.

ПС: Твърде много "Интересно" за едно изречение :D

Има много млади хора, които са готови квалифицирани кадри за депутати, с ново съвременно съзнание и идеи, на които ако им се даде възможност да вземат нещата в ръце - действително България може да се промени, и да стане едно приятно място за живеене, а не хората как да се чудят да пестят някой лев да оцелеят, да живеят в лишения и да не си дояждат, да студуват зимата, а останалите да забегнат към терминал-2. Жалкото е че тези млади хора които имат нужните амбиции и готовност, не ги допускат в политиката защото ще станат неудобни. Не е нужно да се връщат някои от предишните правителства, просто си има в наличност хора които действително имат готовност за управление, но лошото е че не ги допускат. Макар че предишните правителства и те не бяха стока, но тези са най ужасните! В предишните години когато управляваха НДСВ и БСП тока го вдигаха с по 1,5 % не повече от 2,5 % а сега за първи път с 13 % до като преди това обещаха да не е с повече от 10 % - извода е че са долни лъжци. И още нещо: от както ГРОБ са на власт, по статистика потреблението и покупателната способност на по голямата част от населението чувствително са спаднали. При никое правителство аз не помня подобно нещо което в момента става. Който е гласувал за Бойко да си припомни какво каза Бойко броени месеци преди да спечели изборите - че първото нещо което ще направи е да намали цената на тока. А то какво стана ? Хората гласуваха за него, а се оказаха излъгани от обещанията му. Мисля че това е предостатъчно.

Който се чувства истински българин с човешки права и като европейски гражданин, а не овца която я стрижат - да се присъедни на протеста. Защитете си правото на български европейски граждани защото ще ви съсипят.

Поздрави
 
Последно редактирано:
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

fena01, ще ти дам прост отговор на въпроса ти кой трябва да ни управлява.
Когато се търси годен кадър в дадена фирма се провеждат нужните конкурси и се избира някой (в случая с депутатите има избори). Ако не се справи наетият, просто се сменя с някой друг. Няма логика да ги сменяме с вече провалили се техни предшественици. Аз лично бих търсил по-свежи кадри. Трудно се намират поради естеството на псевдо демокрцията, но не може да се остави на пост човек, който вреди с некомпетентността си.

По темата:
Гледах цени, на които НЕК купува тока от АЕЦ-а ни. Като прибавим по-скъпите методи за производство на ток (все пак токът не идва само от АЕЦ-а), средната цена ще подскочи малко. Само дето скок от порядъка над 3 пъти (близо 4 пъти) е ненормален резултат.
При наличните цени на тока направих сметка, че с малко над две годишните ми сметки за ток мога да си купя соларни панели, които да доставят същото количество ток и които ще работят години напред. В случай на повишение на цените на тока, спестяването ще е още по-голямо, тъй като няма да трябва да им плащам тези големи сметки.
Обмислям идея да почна да си купувам панел по панел техниката и така постепенно докато съвем се откъсна от енергото.
 

Горе