Трагедията във Варна

stoineff

Well-Known Member
Смятам, че това е водеща новина и затова трябва да се обсъди. Поне 10 са загинали. Политиците са захапаха от рано за гушите да търсят виновни... Ужас!

[video=youtube;Maj1uwPCPpU]https://www.youtube.com/watch?v=Maj1uwPCPpU[/video]
 
От: Трагедията във Варна

Абе пълни негодници.. Да се взимат в ръце и всички да помагат с каквото могат.
Ако не сте там изпратете смс на 17777 с текст DMS Varna за да помогнете и Вие.
 
От: Трагедията във Варна

Абе пълни негодници.. Да се взимат в ръце и всички да помагат с каквото могат.
Ако не сте там изпратете смс на 17777 с текст DMS Varna за да помогнете и Вие.

Не го бях видял пускам веднага. Ще изчакам и БЧК за да видя с какво да помогна още.
 
От: Трагедията във Варна

[video=youtube;rqHmUuRaG5U]http://www.youtube.com/watch?v=rqHmUuRaG5U[/video]
 
Последно редактирано:
Re: От: Трагедията във Варна

Не го бях видял пускам веднага. Ще изчакам и БЧК за да видя с какво да помогна още.

И аз пуснах.

Хванали са се за гушите, защото са некадърници всичките. Глупаци. Какво се обвиняват един друг, знаем, че всичките са смотани.

Кураж на жителите на Варна. Община В.Търново също се е включила да помага, доколкото слушах по сутрешните блокове.
 
От: Трагедията във Варна

И в Добрич е страшно, 2ма вече са открити удавени, целият град е затворен и блокиран..5000 деца има блокирани в лагера в Кранево. Кураж на всички и дано статистиката не става по-страшна.
 
От: Трагедията във Варна

И в Добрич е страшно, 2ма вече са открити удавени, целият град е затворен и блокиран..5000 деца има блокирани в лагера в Кранево. Кураж на всички и дано статистиката не става по-страшна.

Дано днес не вали толкова. Прогнозите са от утре времето да се оправи.
 
От: Трагедията във Варна

Това, което стана ясно е, че всички трябва да си стоят по къщите и на високо, тъй като се очакват още 2 приливни вълни през следващото денонощие. 140 млн. литра вода са преминали през улиците и нито едно дере не е успяло да ги поеме. Пътят след Златни пясъци, посока Албена също е блокиран, единствено високопроходима техника може да премине. Очаква се активизиране на обичайните свлачища в района.
 
От: Трагедията във Варна

По-бързо се пуснаха СМС дарения, отколкото кмета се свърза с премиера... Цирк, пълен.

Дано размине, че срещу природата борба няма.
 
От: Трагедията във Варна

Във Варна неделя вечерта и понеделник падна същото количество дъжд като вчера,ако не и повече,след това обаче никой не си направи труда да почисти шахтите,деретата и решетките.Затова се случи това,инфраструктурата е катастрофална,чакам да ми се дочупи предницата на колата,след което с фактурата от ремонта ще заведа дело срещу общината+обезщетение за неимуществени вреди.Били затворили моста,моста е в кратери от 6 месеца,има дупки по 30 см,каквото е и положението с 80-90% от улиците.Пълна катастрофа!
 
От: Трагедията във Варна

На мен не ми изглежда като човешка грешка. Съмнявам се, че някой би могъл да предотврати нещастието. Жалко е, че се започна с обвиненията преди да са извадени от водата труповете на хората и децата.
 
От: Трагедията във Варна

Причината е поради безхаберието на досегашните кметове. Позоволява ли са на ромите там да секът безнаказано горите над квартала, да задръстват отводнителните канали с всякакви боклуци и после станало трагедия , ами ще стане!
И ние сме си виновни че им търпим кощунствата и гледаме безучастно от страни!
 
От: Трагедията във Варна

Срещу стихия като водата никой не може да се изправи, тя си намира пътя. Напълно съм съгласна, обаче, че общинската управа е безхаберна вече толкова години и допусна градът да се превърне в бледа сянка на това, което беше. Сега остава да помълчим в памет на загиналите, след което да изметем цялата община с надеждата няяяякой да се появи, който да му пука за тоя град.
 
Дано всичко отмине и днес не вали толкова. Кофти е, че ако не се вземат веднага мерки за почистване след такива порой и наводнения често плъзват и някакви зарази, ако не се действа бързо. Все пак е разбутало всичко по пътя си, цялата мръсотия и гадост. Дано по-бързо реагират днес.
 
От: Трагедията във Варна

Вчера във Варна беше ад ! Все едно небето се беше отворило. Към 19:30ч страшен дъжд, силен вятър- истинска буря ! В центъра всички булеварди бяха като Венеция, на места водата стигаше метър! Към 21:30 няколко линейки "хвърчаха" в посока Аспаруховия мост. Най-лошото, е че града ни така и не случи на кметове, нашия мишок почна да мънка и да търси виновни в София, вместо да погледне собствената си кочина, наречена "Община Варна".

Помогнете със смс на 17 777 с текст DMS VARNA
 
От: Трагедията във Варна

А защо трябва да пращам смс-и за нещо, за което се предполага че вече съм платил?

За неразбралите - платил съм с Данък Добавена Стойност и Данък Общ Доход.
Също така варналии са платили с Местни Данъци и Такси.
 
От: Трагедията във Варна

А защо трябва да пращам смс-и за нещо, за което се предполага че вече съм платил?

За неразбралите - платил съм с Данък Добавена Стойност и Данък Общ Доход.
Също така варналии са платили с Местни Данъци и Такси.

Защото данъците са за да се окоси тревата и да изхвърлят боклука, който се направил, а дарението е за да се възстанови по - бързо инфраструктурата, разрушена от бедствието. И понеже всички СМЕ големи данъкоплатци в България, затова и държавата ни е такава.
 

Горе