Трагедията във Варна

Re: От: Трагедията във Варна

Държавата това сме ние. Истина е, че мобилните оператори са нечистоплътни и взимат такси за всеки SMS, но това е тема на друг разговор. Има и открити банкови сметки, които няма да бъдат облагани с такси. Поне така се твърди.

не че ги защитавам значи преди беше такъв закона и ставаше дума за ддс, сега съм на боб и като пращам дарителски смси получавам две различни сметки две различни касови бешешки едната е за сметката а другата е за дарителските смси понеже не ги облагали
 
От: Трагедията във Варна
 
Последно редактирано:
От: Трагедията във Варна

Ми давайте пари.
Никой няма да оправи канализацията никъде.
Другия път ще ви искат по 2 лева.

П.П. Да не забравите ДДС-то върху смс-а. И то е за дарение. Към данъчното.
 
От: Трагедията във Варна

Ми давайте пари.
Никой няма да оправи канализацията никъде.
Другия път ще ви искат по 2 лева.

П.П. Да не забравите ДДС-то върху смс-а. И то е за дарение. Към данъчното.

Виж линка по горе дето постнах и ми кажи ти човек ли си ???
 
От: Трагедията във Варна
 
Последно редактирано:
От: Трагедията във Варна

Виж линка по горе дето постнах и ми кажи ти човек ли си ???

Кво да го гледам? Разгледах ги всичките.

Това не е нито първото бедствие в света, нито последното.
Ще ти дам една аналогия само. Фукушима. Хората там, вече се оправят, а щетите и жертвите са несравними спрямо тия във Варна. И защо ли се оправят?
Защото там държавата им е като хората. Имат си резервни пари за бедствия. Има си организация. Има си мислене. Застрахователните им компании не са измамнически като нашите. Държавата им не е измамническа като нашата.

С смс-и няма да оправим нищо.

И да, по твоите критерии не съм човек.
 
От: Трагедията във Варна

Кво да го гледам? Разгледах ги всичките.

Това не е нито първото бедствие в света, нито последното.
Ще ти дам една аналогия само. Фукушима. Хората там, вече се оправят, а щетите и жертвите са несравними спрямо тия във Варна. И защо ли се оправят?
Защото там държавата им е като хората. Имат си резервни пари за бедствия. Има си организация. Има си мислене. Застрахователните им компании не са измамнически като нашите. Държавата им не е измамническа като нашата.

С смс-и няма да оправим нищо.

И да, по твоите критерии не съм човек.

Баш в Фукушима изобщо не се оправят. Наскоро гледах репортаж в който показват как на ден хиляди кубици вода с радиация я събират в контейнери които са протекли и напояват почвата. Правителството е разрешило на 40км от централата фермерите да си продават продукцията която е пълна с радиация. Също така са сложили неточни гайгерови броячи навсякъде...
 
От: Трагедията във Варна

Също така са сложили неточни гайгерови броячи навсякъде...

Не че нещо, ама ти как разбра че са неточни.

Та малко по темата.

И в нас стана наводнение току що. Имам запушена отходна тръба.
Аре тука сте над 20к потребители, съберете ми по 10 стинки да си оправя банята.

Нали сте хора?

По какво се различаваме аз и мангалите от Аспарухово? Що за моята тръба отговарям лично аз, а за тяхната всички вие?

П.П. Изобщо не се шегувам.
 
От: Трагедията във Варна

Не че нещо, ама ти как разбра че са неточни.

Та малко по темата.

И в нас стана наводнение току що. Имам запушена отходна тръба.
Аре тука сте над 20к потребители, съберете ми по 10 стинки да си оправя банята.

Нали сте хора?

По какво се различаваме аз и мангалите от Аспарухово? Що за моята тръба отговарям лично аз, а за тяхната всички вие?

П.П. Изобщо не се шегувам.

Интересна логика.
Защо ви/ти е запушена отходната тръба?
Причината за бедствие след порой не е (доказано че Е) от неправилно ползване на въздуха, който се диша.
Помисли малко, ако на мен ми се развали кафемашината, дали ще е нормално да помоля във форум, да ми съберат пари, за да си купя нова? Респективно излиза, че ти обвиняваш самите бедстващи и изключваш правото им да получат помощ, за нещо, за което не са виновни. Сами да се оправят. Те са си избрали кмета, те са си секли горите и са строили (не всеки един), но все пак какви българи железни са, ако не оцелеят?!
Утре няма да са мангалите, а ще са майка ти и баща ти или баба ти и дядо ти потопени след скъсана дига в някое селО. Тогава ще са виновни архитектите на язовирни стени и да си късат дипломите и да влизат в затвора.
А сега са виновни ... има ли значение? Само правейки сравнението се поставяш в ролята на искащ нещо без основание! Какво си дал или направил ти, за да не е така и да няма бедствие? По-лошото, да имаш претенции, да се помогне, след като на теб не се помага ... ми оплачи се в Министерството по градоустройство и инфраструктура или съди архитекта/проектанта (к'ъвто е специалист по канализацията) на блок/къща/палатка правил я.
 
От: Трагедията във Варна

Интересна логика.
Защо ви/ти е запушена отходната тръба?
Причината за бедствие след порой не е (доказано че Е) от неправилно ползване на въздуха, който се диша.
Помисли малко, ако на мен ми се развали кафемашината, дали ще е нормално да помоля във форум, да ми съберат пари, за да си купя нова? Респективно излиза, че ти обвиняваш самите бедстващи и изключваш правото им да получат помощ, за нещо, за което не са виновни. Сами да се оправят. Те са си избрали кмета, те са си секли горите и са строили (не всеки един), но все пак какви българи железни са, ако не оцелеят?!
Утре няма да са мангалите, а ще са майка ти и баща ти или баба ти и дядо ти потопени след скъсана дига в някое селО. Тогава ще са виновни архитектите на язовирни стени и да си късат дипломите и да влизат в затвора.
А сега са виновни ... има ли значение? Само правейки сравнението се поставяш в ролята на искащ нещо без основание! Какво си дал или направил ти, за да не е така и да няма бедствие? По-лошото, да имаш претенции, да се помогне, след като на теб не се помага ... ми оплачи се в Министерството по градоустройство и инфраструктура или съди архитекта/проектанта (к'ъвто е специалист по канализацията) на блок/къща/палатка правил я.
[video=youtube;BP7WGKWPZKg]https://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg[/video]
 
От: Трагедията във Варна

темата за музикални поздрави е друга или не разбирам ...
 
От: Трагедията във Варна

Да позная ли цвета на косата ти? :)

Недей.
После ще трябва да и обясняваш, какво е ирония, сарказъм и скрит смисъл в нечие изказване. Ще я заболи главата.
Чете, чете мнения, нищо не разбира, и после пише витиевати и нямащи никакъв смисъл глупости.
 
От: Трагедията във Варна

Недей.
После ще трябва да и обясняваш, какво е ирония, сарказъм и скрит смисъл в нечие изказване. Ще я заболи главата.
Чете, чете мнения, нищо не разбира, и после пише витиевати и нямащи никакъв смисъл глупости.

Не че е нужно в такава сериозна тема ... да се оправдавам от несправедливи обвинения, но добрата новина е, че глава не ме заболява толкова лесно! 8)
Глупостите ги пишеш ти, защото имаш проблем. Запушен отходен канал. Сигурно и аз , ако бях претърпяла такова "бедствие" щях да съм поне малко ядосана и да не се въздържа, да го споделя във форум, но за щастие за сега нямам проблеми с отходния канал ... и с входния всъщност.
Действай по задачи и си отпуши канала, че наводненията не са хубаво нещо.
 
От: Трагедията във Варна

Няма град в България с такава канализация, която може да поеме за 2 часа количество вода, което обичайно минава за два месеца.
 
От: Трагедията във Варна

Не че е нужно в такава сериозна тема ... да се оправдавам от несправедливи обвинения, но добрата новина е, че глава не ме заболява толкова лесно! 8)
Глупостите ги пишеш ти, защото имаш проблем. Запушен отходен канал. Сигурно и аз , ако бях претърпяла такова "бедствие" щях да съм поне малко ядосана и да не се въздържа, да го споделя във форум, но за щастие за сега нямам проблеми с отходния канал ... и с входния всъщност.
Действай по задачи и си отпуши канала, че наводненията не са хубаво нещо.

Не бе сериозно. Не се мъчи, мисленето не е като возене в жип.

Как пък никой друг не се обади да се заяжда, явно са разбрали какво казвам. Ама ти - не.

Иди да се повозиш не некой жип, може да ти излезе късмета, не се мъчи да мислиш моля те.


Та пак по темата да кажа:

Ако циганите от Аспарухово бяха казали на кмета,

"Бате оправи ни канализацията, и ще гласуваме за тебе."

вместо да вземат кибабчетата нямаше да стане така.
 
От: Трагедията във Варна

И в нас стана наводнение току що. Имам запушена отходна тръба.
Аре тука сте над 20к потребители, съберете ми по 10 стинки да си оправя банята.

Нали сте хора?

Ще съберем пари ако заради запушената тръба се наводни банята и ти се удавиш. Децата ти ще останат сираци и ние ще съберем пари или общината ще даде (от данъците - т.е. пак от нашите пари).

Във Варна се случи трагедия. Няма значение дали са мангали или българи (не съм сигурен - а и ти!, че всички загинали са мангали) но това няма значение

В такива моменти ако хората не се обединят, то кога?
Случи ли се нещо лошо, всички трябва да забравим признаците на които ни делят лайната в парламента и да покажем, че може да разчитаме един на друг
защото това е най-важно, после ще мислим за другото :wink:
 
От: От: Трагедията във Варна

В такива моменти ако хората не се обединят, то кога?
Случи ли се нещо лошо, всички трябва да забравим признаците на които ни делят лайната в парламента и да покажем, че може да разчитаме един на друг
защото това е най-важно, после ще мислим за другото :wink:

Прав си. Само, че решението не е дарения чрез смс-и.

А за моята баня се шегувах. Не че няма наводнение, но никога няма да прося пари за да се оправя.
 

Горе