Трагедията във Варна

От: Трагедията във Варна

Истината е,че някои "Калинки" даже не си четат длъжностната характеристика,камо ли да я изпълняват... :(

Закона за защита при бедствия.

Чл. 65. (1) Кметът на община:
1. организира и ръководи защитата при бедствия на територията на общината;
2. (отм. – ДВ, бр. 80 от 2011 г., в сила от 14.10.2011 г.)
3. организира, координира и провежда превантивни мерки за недопускането или намаляването на последиците от бедствия;
4. осъществява своевременното оповестяване и информиране на населението при заплаха от възникване или за възникнало бедствие;
5. планира в проекта на общинския бюджет финансови средства за осигуряване на дейностите по плана за защита при бедствия в общината, както и резерв за неотложни и непредвидени разходи, свързани със защитата на населението;
6. представя на областния управител ежегоден доклад за дейността по защитата при бедствия;
7. (нова – ДВ, бр. 80 от 2011 г., в сила от 14.10.2011 г.) създава със заповед щаб за изпълнение на общинския план за защита при бедствия и за взаимодействие с щабовете по чл. 62а, ал. 2, чл. 63, ал. 2 и чл. 64, ал. 1, т. 10.

(2) При възникване на бедствие на територията на общината кметът:
1. (изм. – ДВ, бр. 80 от 2011 г., в сила от 14.10.2011 г.) въвежда със заповед в изпълнение общинския план за защита при бедствия;
2. (изм. – ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от 25.12.2009 г., отм. – ДВ, бр. 80 от 2011 г., в сила от 14.10.2011 г.)
3. може да обяви бедствено положение на територията на общината;
4. (изм. – ДВ, бр. 102 от 2008 г., изм. – ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от 25.12.2009 г., изм. – ДВ, бр. 80 от 2011 г., в сила от 14.10.2011 г.) извършва обмен на информация с оперативния център на Главна дирекция “Пожарна безопасност и защита на населението” – МВР в областта;
5. може да привлича юридически и физически лица за предоставяне на лична или материална помощ в съответствие с възможностите им;
6. може да включва в дейностите по защитата и създадените доброволни формирования;
7. може да поиска координация от областния управител;
8. организира и координира временното извеждане и предоставя неотложна помощ на пострадалите лица;
9. организира и координира предоставянето на възстановителна помощ на населението при бедствия;
10. организира и контролира извършването на неотложни възстановителни работи при бедствия.
 
От: Трагедията във Варна

Дублаж стана,нещо ми заби браузъра,сори...
 
От: Трагедията във Варна

Защото данъците са за да се окоси тревата и да изхвърлят боклука, който се направил, а дарението е за да се възстанови по - бързо инфраструктурата, разрушена от бедствието. И понеже всички СМЕ големи данъкоплатци в България, затова и държавата ни е такава.

не съм съгласен. за мен дарението с пари е вреден акт породен от мимолетни чувства. за какъв чеп са данъците? не са само за косене и боклука, моля. дарение под формата на предмети или труд е друго.
 
От: Трагедията във Варна

не съм съгласен. за мен дарението с пари е вреден акт породен от мимолетни чувства. за какъв чеп са данъците? не са само за косене и боклука, моля. дарение под формата на предмети или труд е друго.

Ако за теб да помогнеш когато има нужда е вреден акт - то защо си човек на земята се питам ??! :shock:
 
От: Трагедията във Варна

Само напишете в Г. "фонд за бедствия и аварии".
Първите поне 7-8 резултата са, че парите.... ги няма.

Те и на това разчитат. Правим фонд, взимаме от бюджета, изхарчваме го, а ако стане нещо те хората са добрички и ще съберат дарения.

За това тоя вид дарения са вредни.

Да не говорим, че от тоя смс, който пращате я стигнат 10% по предназначение я не.

Айде стига бе. Вместо да строят инфраструктура (в частност канализация), купуват кифтета че по евтино.
 
От: Трагедията във Варна

Ако за теб да помогнеш когато има нужда е вреден акт - то защо си човек на земята се питам ??! :shock:

прочети ми мнението още веднъж. после го прочети пак. казвам, че дарението с пари е вредно. не да не помагаш.
 
От: Трагедията във Варна

вижте този клип - https://www.youtube.com/watch?v=rqHmUuRaG5U

накратко:
какво означава водосбор - това е цялата територия, водата от която (сумарно) се събира на едно място - примерно река - или канал както е във Варна
този канал е точно за да отведе събрана вода

от клипа ще ви стане ясно, че канала няма достатъчен капацитет

защо водата е много:
1. паднали са изключително много валежи
2. тези изключително много валежи са паднали върху изключително голяма водосборна територия - в клипа дори има цифра
или иначе казано: колкото по-голяма е водосборната територия - толкова повече вода улавя (логично) от и без това големите валежи

водата от всичката тази територия се събира в най-ниската част и образува река
тази река би трябвало да влезе в канала който да използва за корито и да бъде отведена към морето

лошото е, че канала минава през квартала
по-лошото е, че канала няма нужния капацитет

Вчера във Варна беше ад ! Все едно небето се беше отворило. Към 19:30ч страшен дъжд, силен вятър- истинска буря ! В центъра всички булеварди бяха като Венеция, на места водата стигаше метър! Към 21:30 няколко линейки "хвърчаха" в посока Аспаруховия мост. Най-лошото, е че града ни така и не случи на кметове, нашия мишок почна да мънка и да търси виновни в София, вместо да погледне собствената си кочина, наречена "Община Варна".

Помогнете със смс на 17 777 с текст DMS VARNA

да бе, само Варна не е случил на кмет...
просто това е нивото в България :)

където и да попиташ - градове - малки и големи, села - малки и големи
все някой ще е недоволен..все пак вие сте си го избрали и заради това ми се потвърждава тезата, че нивото е такова и не може от такива избиратели (като теб) да бъде избран друг кмет :)
 
От: Трагедията във Варна

вижте този клип - https://www.youtube.com/watch?v=rqHmUuRaG5U

накратко:
какво означава водосбор - това е цялата територия, водата от която (сумарно) се събира на едно място - примерно река - или канал както е във Варна
този канал е точно за да отведе събрана вода

от клипа ще ви стане ясно, че канала няма достатъчен капацитет

защо водата е много:
1. паднали са изключително много валежи
2. тези изключително много валежи са паднали върху изключително голяма водосборна територия - в клипа дори има цифра
или иначе казано: колкото по-голяма е водосборната територия - толкова повече вода улавя (логично) от и без това големите валежи

водата от всичката тази територия се събира в най-ниската част и образува река
тази река би трябвало да влезе в канала който да използва за корито и да бъде отведена към морето

лошото е, че канала минава през квартала
по-лошото е, че канала няма нужния капацитет



да бе, само Варна не е случил на кмет...
просто това е нивото в България :)

където и да попиташ - градове - малки и големи, села - малки и големи
все някой ще е недоволен..все пак вие сте си го избрали и заради това ми се потвърждава тезата, че нивото е такова и не може от такива избиратели (като теб) да бъде избран друг кмет :)


Не искам да влизам в политически спорове на фона на трагедията тук /10 загинали и още няколко в неизвестност/. Ако си живял във Варна дори и година ще ти стане ясно,че Варна не е случила на кмет и това не е от вчера. Само като се спомене Кирил Йорданов и става ясно. Иначе и аз съм на мнение, че ние си ги избираме. Факт, е че на последните кметски избори варненци бяха на плажа, а не да гласуват, затова сега сме така /и не става въпрос само за наводнението/.
 
От: Трагедията във Варна

Има ли държава да помогне на хората или трябва да се проси със СМС? Аз не бих пратил пари. Сигурен съм че голяма част няма дори да отидат при нуждаещите се.
 
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1283918

Община Пловдив е готова да отпусне 100 хил. лева в помощ на пострадалите при бедствието във Варна, научи Дарик радио. Новината бе потвърдена и от кмета на града Иван Тотев. Предложението за отпускане на парите ще бъде гласувано на следващата сесия на Общинския съвет през другата седмица.

Respect. :|
 
От: Трагедията във Варна

прочети ми мнението още веднъж. после го прочети пак. казвам, че дарението с пари е вредно. не да не помагаш.

Какво значение има дали трябва да се помогне с пари или не ??? Държавата ще им даде например по 325 лв това какво ще им помогне ???

Разсъждаваш като някой дъртак на село.

DMS VARNA 17 777 до 12 часа на обяд са събрани над 40 000 лв от смс-и.
 
От: Трагедията във Варна

Какво значение има дали трябва да се помогне с пари или не ??? Държавата ще им даде например по 325 лв това какво ще им помогне ???

Разсъждаваш като някой дъртак на село.

DMS VARNA 17 777 до 12 часа на обяд са събрани над 40 000 лв от смс-и.
А държавата има 20 милиони за избори през 3 месеца , но няма пари за хората ? Бареков изкарчи почти милион за рекламна кампания. Пари има , просто тези дето трябва да дават не дават , а хората си дават последните стотинки да помогнат. Аз ако тръгна да помагам на хората от природни бедствия тогава защо плащам данъци в тая държава ? Кога ще дойде времето държавата да помогне на хората ?
 
От: Трагедията във Варна

Има ли държава да помогне на хората или трябва да се проси със СМС? Аз не бих пратил пари. Сигурен съм че голяма част няма дори да отидат при нуждаещите се.

Държавата това сме ние. Истина е, че мобилните оператори са нечистоплътни и взимат такси за всеки SMS, но това е тема на друг разговор. Има и открити банкови сметки, които няма да бъдат облагани с такси. Поне така се твърди.
 
От: Трагедията във Варна

Държавата това сме ние. Истина е, че мобилните оператори са нечистоплътни и взимат такси за всеки SMS, но това е тема на друг разговор. Има и открити банкови сметки, които няма да бъдат облагани с такси. Поне така се твърди.

Не не сме ние държавата. Ние сме народа. Държавата се управлява от ония 240 прасенца в парламента. Затова няма пари за здравеопазване , няма пари за пенсии , няма пари за бедствия като това. И вината не е в народа , а в тия които са откраднали тези пари. Ето сега вместо парламентарни избори да има след 3 месеца можеха да са заедно с европейските. Спестяват се 20 милиона ... но не... сега избори по няколко пъти годишно. Как за такива мероприятия има пари , а за пострадалите хора не стигат и трябват дарения ?
 
От: Трагедията във Варна

Стига сте спорили дали трябва да се дарява или не.

Тези които дарява, просто не могат да се стърпят, особено след като имат възможност! То идва от вътре..
Не малко притежават възможността да се поставят на мястото на другите. Което е невероятно (доказват го последните данни от дарителските кампании) и вдъхва надежда, че все още нищо не е загубено.

наречете го както искате :mad:
 
От: Трагедията във Варна

Аз вече дарих. Хубаво е, когато хората даравят. А още по-хубаво е, че го правят с любов и съпричастност, ако вие тука нямате такива, не знам за какво сте хора.
Да съгласен съм, че държавата точи и прави и струва, но хора по дяволите, вие го знаете, че те го правят това! Това е ясно на всички, вие тука сте се събрали БИЗНЕСМЕНИ и ПРЕДПРИЕМАЧИ, а именно тези хора, успяват да просперират дори и в позицията в която се намираме, на разделение от политици,държавници и народ. Скоро няма да се оправим, и в близкото бъдеще ПАК няма да се оправим. Не обръщайте добротата на хората в политически схеми.

Аз помогнах и ще продължавам да го правя, Аз помогнах заради МЕН, и заради хората, които НЕ заслужават да се намират в такава ситуация. Да загубиш дом,кола,дете,близък,любим. Да загубиш всичко, е ужасно нещо!

Преди всичко мамка му бъдете хора!

П.С. Не се сдържах, който иска да го приема лично.
 
От: Трагедията във Варна

Най-вероятната причина за трагедията:

[video=youtube;rqHmUuRaG5U]https://www.youtube.com/watch?v=rqHmUuRaG5U[/video]
 

Горе