Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Някой знае ли кой е този плугин който отваря снимките в този сайт --> wallpaperswide.com/top_wallpapers.html , ако да моля да сподели :)
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Кой е добър Плъг-ин за формат/редактиране на текст, нещо като Visual Composer for Wordpress? Но да е безплатен и ще помоля и за подсказка откъде да го сваля. Все още се уча, но се мъча да помогна за семеен сайт.
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Здравейте търся плъгин за wordpress чрез който когато се скроолне надолу сайта се появява прозорче най долу в дясно с препоръчани публикации. Преди бях намерил плъгина, но сега не мога да се сетя как се казваше.
Плъгина можете да видите в този сайт - http://novinarko.com/Kamion-premaza-Ferari-za-400-bona-SNIMKI
Сайта не е wordpress или поне използват плъгин чрез който да скрият каква е системата, но ползвах такъв плъгин и знам, че го има.
Благодаря предварително ;)
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Здравейте търся плъгин за wordpress чрез който когато се скроолне надолу сайта се появява прозорче най долу в дясно с препоръчани публикации. Преди бях намерил плъгина, но сега не мога да се сетя как се казваше.
Плъгина можете да видите в този сайт - http://novinarko.com/Kamion-premaza-Ferari-za-400-bona-SNIMKI
Сайта не е wordpress или поне използват плъгин чрез който да скрият каква е системата, но ползвах такъв плъгин и знам, че го има.
Благодаря предварително ;)
Виж това: тук
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Добро утро на всички съботно ..... Купих си темичка със слайдче - търся си автоматичен плъгин да оразмерява изображенията в слайда ... да допълня, че сайта се пълни автоматично с новини и когато постъпи нова публикация - изображението или не зарежда или е с малък размер и не запълва прозореца на слайда .... търсих доста, но нищо не открих по-въпроса, ако някои се е сблъскал с нещо подобно или пък знае, как мога да се справя моля за помощ .....
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Здравейте,

Търся плъгин/добавка за вицове, искам да ги категоризирам или в крайна сметка да са по някаква такава форма, а не само като текст в публикацията. Нищо подобно не открих :(
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Тоя виц не го бях чувал :lol:

Що не пробваш да си създадеш "категория" от менюто Публикации > Категории, след което редактираш стар пост или създаваш нов пост/виц в случая и преди да го публикуваш вдясно под бутона ще може да избереш една или няколко от добавените от теб категории предварително чрез отметка в квадратче.

Създавайки категория "Вицове", може да създадеш под-категория "пияници", примерно.
Здравейте,

Търся плъгин/добавка за вицове, искам да ги категоризирам или в крайна сметка да са по някаква такава форма, а не само като текст в публикацията. Нищо подобно не открих :(
 
От: От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Ами ако така го направя, постовете ми ще излизат последователно, не е идеята просто да категоризирам някакви постове, май не го обясних добре горе.

Искам горе в менюто да си имам отделна страница вицове и като се цъкне на нея да излиза каталог с вицове.
Например страниците ми са: НАЧАЛО ВИЦОВЕ ВИДЕО КОНТАКТИ
В страница ВИЦОВЕ като се цъкне да има категории. А това не знам как да го направя.

Тоя виц не го бях чувал :lol:

Що не пробваш да си създадеш "категория" от менюто Публикации > Категории, след което редактираш стар пост или създаваш нов пост/виц в случая и преди да го публикуваш вдясно под бутона ще може да избереш една или няколко от добавените от теб категории предварително чрез отметка в квадратче.

Създавайки категория "Вицове", може да създадеш под-категория "пияници", примерно.
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Като Custom Menu може да нареждаш както страници, така и категории. Това е най-лесният начин. Друг вариант е да използваш плъгин за директория, все едно ще правиш сайт за обяви, но ще си усложниш схемата..
Ето ти един Shit дето правих на един от този форум и се отказа да го купи, а си го заръча.. Явно всички сте изтрещели по тоя вид сайтове.. Продавам го. 2014-04-07_200111.jpg
 
  • Like
Реакции: sedo
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Като Custom Menu може да нареждаш както страници, така и категории. Това е най-лесният начин. Друг вариант е да използваш плъгин за директория, все едно ще правиш сайт за обяви, но ще си усложниш схемата..
Ето ти един Shit дето правих на един от този форум и се отказа да го купи, а си го заръча.. Явно всички сте изтрещели по тоя вид сайтове.. Продавам го. Виж файлът 9680
Братле, дай края на вица, може ли такива половинчати работи, само да дразниш?!?:wink:
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Супер много ми помогна с първото изречение. Мислех, че не става, пробвал съм преди, но поради определени темплейти не ми се е визуализирало нищо. Но на сегашния се ориентирах и се получи точно това, което искам. Мерси много!

Като Custom Menu може да нареждаш както страници, така и категории. Това е най-лесният начин. Друг вариант е да използваш плъгин за директория, все едно ще правиш сайт за обяви, но ще си усложниш схемата..
Ето ти един Shit дето правих на един от този форум и се отказа да го купи, а си го заръча.. Явно всички сте изтрещели по тоя вид сайтове.. Продавам го. Виж файлът 9680
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Търся плъгин които след инсталацията да ми показва колко думи има в дадена статия... трябва ми нещо автоматично да ми изкарва някъде броя на думите, а не да влизам във всяка статиия и да гледам колко са думите в нея

Благодаря!

П.С
или някои да ми обясни къде в базата данни я има / ако я има / тази информация
 
Последно редактирано:
От: От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Post Admin Word Count
Търся плъгин които след инсталацията да ми показва колко думи има в дадена статия... трябва ми нещо автоматично да ми изкарва някъде броя на думите, а не да влизам във всяка статиия и да гледам колко са думите в нея

Благодаря!

П.С
или някои да ми обясни къде в базата данни я има / ако я има / тази информация
 
От: От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Post Admin Word Count

Този съм го пробвал, не показва правилно, при 764 думи в една от статиите ... плъгина показва 64 иначи е добре замислен нещо такова ми трябва
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Еми тогава наред. Аз ползвам word за целта.
абе не мога да намеря читав ... егати що не съм учил програмиране :cry:
идеята е да си направя една саттистика за това коя статия има най-малко думи и да я пооправя малко че имам доста статии с по 150 думи ... затова търся такова животно
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

абе не мога да намеря читав ... егати що не съм учил програмиране :cry:
идеята е да си направя една саттистика за това коя статия има най-малко думи и да я пооправя малко че имам доста статии с по 150 думи ... затова търся такова животно

ужас нищо не се получава, имам чуството че не могат да четат български език тия плъгини, пълна бъркотия

А някои да знае къде се намира тази информация в базата данни?
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

ужас нищо не се получава, имам чуството че не могат да четат български език тия плъгини, пълна бъркотия

А някои да знае къде се намира тази информация в базата данни?
Не мисля, че се пази такава информация в БД. С малко mysql гимнастика може да си направиш един select.
Като си изпия кафето, ако ми дойде музата може и плъгин да напиша. Идеята не е лоша.

Edit :
Изпих си кафето. Ще те отчая малко. Отговорът на въпроса ти е много трудно може да стане.
99.(9)% съм сигурен, че няма да намериш плъгин, който да бачка поради простата причина, че те залагат на php функцията str_word_count. Която пък не е*ава utf-8 и няма mb_ вариант.

С набързо скалъпена sql заявка постигнах, доста по-добри резултати, но и там излиза боза. Дори и да се подкара на българица през php пак си има проблеми.
Просто освен текста в post_content има и бая друга боза от сорта на шорткодове, <!--more--> тагове итн. Самят WP го преви със javascript в редактора.
 
Последно редактирано:
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Не мисля, че се пази такава информация в БД. С малко mysql гимнастика може да си направиш един select.
Като си изпия кафето, ако ми дойде музата може и плъгин да напиша. Идеята не е лоша.

Edit :
Изпих си кафето. Ще те отчая малко. Отговорът на въпроса ти е много трудно може да стане.
99.(9)% съм сигурен, че няма да намериш плъгин, който да бачка поради простата причина, че те залагат на php функцията str_word_count. Която пък не е*ава utf-8 и няма mb_ вариант.

С набързо скалъпена sql заявка постигнах, доста по-добри резултати, но и там излиза боза. Дори и да се подкара на българица през php пак си има проблеми.
Просто освен текста в post_content има и бая друга боза от сорта на шорткодове, <!--more--> тагове итн. Самят WP го преви със javascript в редактора.

Благодаря за отговора и отделеното време, ако все пак някои намери нещо по вопръса ще се радвам да го сподели.

Разбрахте идеята, да се провери броя на думите във всяка една статия автоматично и след това да се пренапишат по малките стати, така че да станат полезни за потребителите и за гошо!
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Благодаря за отговора и отделеното време, ако все пак някои намери нещо по вопръса ще се радвам да го сподели.

Разбрахте идеята, да се провери броя на думите във всяка една статия автоматично и след това да се пренапишат по малките стати, така че да станат полезни за потребителите и за гошо!
Като вариант, който да те улесни да не обикаляш като идиот всички статии мога да ти предложа с mysql заявки, не е много точно, но може да отсееш голяма част от статиите.

Имай предвид, че заявката е МНОГО ДЕБЕЛА и ако я пуснеш на шернат хостинг ще имаш ядове. На машина с 8Г рам и 2x 4core cpu за 6000 поста отидоха няколко минути.
Така, че най-добре си свали базата и за пусни локално.

опит за разкаравне на таговете

Код:
CREATE DEFINER=`root`@`%` FUNCTION `strip_tags`(str text) RETURNS text CHARSET utf8 COLLATE utf8_bin
BEGIN
    DECLARE start, end INT DEFAULT 1;
    LOOP
        SET start = LOCATE("<", str, start);
        IF (!start) THEN RETURN str; END IF;
        SET end = LOCATE(">", str, start);
        IF (!end) THEN SET end = start; END IF;
        SET str = INSERT(str, start, end - start + 1, "");
    END LOOP;
END

самия брояч
Код:
CREATE DEFINER=`root`@`%` FUNCTION `wordcount`(str TEXT) RETURNS int(11)
    NO SQL
    DETERMINISTIC
    SQL SECURITY INVOKER
BEGIN
         DECLARE wordCnt, idx, maxIdx INT DEFAULT 0;
         DECLARE currChar, prevChar BOOL DEFAULT 0;

         SET str = strip_tags(str);
         SET maxIdx=char_length(str);
         WHILE idx < maxIdx DO
             SET currChar=SUBSTRING(str, idx, 1) RLIKE '[[:alnum:]]';
             IF NOT prevChar AND currChar THEN
                 SET wordCnt=wordCnt+1;
             END IF;
             SET prevChar=currChar;
             SET idx=idx+1;
         END WHILE;
         RETURN wordCnt;
END

и финалната заявка
Код:
SELECT ID, post_title, wordcount(post_content) as word_count FROM wp_posts where post_type ='post' and wordcount(post_content) < 150;
 

Горе