Украйна - Русия какво ви е мнението

Веднага направих асоциация със сюжета на ''Call me by your name''. Филмът ми хареса и реших да си купя книгата да видя кво-що. Категорично заявявам - Шедьовър. Една от най-прекрасните книги, които съм чела. Превъзхожда филма в пъти. Всъщност, както винаги филмът е ужасна адаптация на един стойностен роман.
Тва ли ти хареса? Обичаш ли ги тия работи, любовта между момчета и съветници и такива? Джендъри ли сте тука? Генномодифицирани ли сте? (Мислех, че е само @contra-та...)
 
Последно редактирано:
Значи и тва ше ви хареса:

"Мислехте, че небинарният пол е модерна концепция? Помисли отново. Древното еврейско разбиране за пола беше много по-нюансирано, отколкото мнозина предполагат.

Талмудът, огромен и авторитетен сборник на еврейските правни традиции, всъщност съдържа не по-малко от осем обозначения на пола, включително :

  1. Захар, мъж.
  2. Некева , жена.
  3. Андрогин , който има както мъжки, така и женски характеристики.
  4. Tumtum , без сексуални характеристики.
  5. Aylonit hamah, идентифицирана жена при раждане, но по-късно естествено развиващи се мъжки характеристики.
  6. Айлонит Адам, идентифицирана жена при раждане, но по-късно развиваща мъжки характеристики чрез човешка намеса.
  7. Saris hamah , идентифициран мъж при раждането, но по-късно естествено развиващ женски характеристики.
  8. Сарис Адам , идентифициран мъж при раждането и по-късно развиващ женски характеристики чрез човешка намеса.
Всъщност равините не само признават шест пола, които не са нито мъжки, нито женски, но имат традиция, че първото човешко същество е и двете. Версии на този мидраш се намират в цялата равинска литература, включително в Талмуда:
Раби Йирмея бен Елазар също каза: Адам е създаден за първи път с две лица (едно мъжко, а другото женско). Както е казано: „Ти ме оформи отзад и отпред и положи ръката Си върху мен“. (Псалми 139:5)
Ерувин 19а

Равин Йирмея бен Елазар си представя, че първият човек е създаден и мъж, и жена - с две лица. По-късно това първоначално човешко същество е разделено и се превръща в два различни човека, Адам и Ева. Според този мидраш тогава първото човешко същество е било, казано на съвременен език, небинарно. Битие Раба 8:1предлага малко по-различна версия на учението на раби Йирмея:
Раби Йирмея бен Елазар: В часа, когато Светият създал първия човек, Той го създал като андрогин (който има както мъжки, така и женски полови характеристики), както се казва, „мъж и жена Той ги създаде“. (Битие 1:27)
Раби Шмуел бар Нахмани каза: В часа, когато Светият създаде първия човек, Той създаде за него двойно лице, разряза го и му направи гърбове, гръб тук и гръб там, както е казано: „Зад и преди си ме формирал” (Псалми 139:5).
Битие Раба 8:1

В тази версия на учението Раби Йирмея не се фокусира върху лицето на първия човек (или по-скоро лицата), а върху техните полови органи - те имат и двете. Мидрашът си представя, че този оригинален човек изглежда нещо като мъж и жена, свързани отзад, така че едната страна има лице на жена и полови органи на жена, а другата страна има лице на мъж и полови органи. Тогава Бог раздели тази оригинална личност наполовина, създавайки първите мъж и жена. Любителите на древната история ще разпознаят този образ като подобен на описания от героя Аристофан на първите хора като мъже и жени, в крайна сметка разделени, за да създадат самотни мъже и жени, вечно лудо търсещи един друг с цел да се съберат, за да изпитат това първично състояние. (Платон, Симпозиум , 189 сл.)

За равините андрогинът не е просто нещо от митичното минало. Андрогинът всъщност беше призната полова категория в тяхното настояще - макар и не с две глави, а само с двата вида полови органи. Терминът се появява не по-малко от 32 пъти в Мишна и 283 пъти в Талмуда . Повечето от тези цитати не са вариации на този мит, а по-скоро дискусии, които разглеждат как еврейският закон ( халаха ) се прилага за човек, който има както мъжки, така и женски сексуални характеристики.

Това, че андрогинът от халахична гледна точка не е нито мъж, нито жена, се потвърждава от Мишна Бикурим 4:1, което изрично посочва това:
Андрогинът е в някои отношения като мъжете и в други отношения като жените. В други отношения той е като мъже и жени, а в други не е нито като мъже, нито като жени.
Мишна Бикурим 4:1

И продължава на:

Такива сте били значи. Проклетия му форум:( ....
 
Значи и тва ше ви хареса:

"Мислехте, че небинарният пол е модерна концепция? Помисли отново. Древното еврейско разбиране за пола беше много по-нюансирано, отколкото мнозина предполагат.

Талмудът, огромен и авторитетен сборник на еврейските правни традиции, всъщност съдържа не по-малко от осем обозначения на пола, включително :

  1. Захар, мъж.
  2. Некева , жена.
  3. Андрогин , който има както мъжки, така и женски характеристики.
  4. Tumtum , без сексуални характеристики.
  5. Aylonit hamah, идентифицирана жена при раждане, но по-късно естествено развиващи се мъжки характеристики.
  6. Айлонит Адам, идентифицирана жена при раждане, но по-късно развиваща мъжки характеристики чрез човешка намеса.
  7. Saris hamah , идентифициран мъж при раждането, но по-късно естествено развиващ женски характеристики.
  8. Сарис Адам , идентифициран мъж при раждането и по-късно развиващ женски характеристики чрез човешка намеса.
Всъщност равините не само признават шест пола, които не са нито мъжки, нито женски, но имат традиция, че първото човешко същество е и двете. Версии на този мидраш се намират в цялата равинска литература, включително в Талмуда:


Равин Йирмея бен Елазар си представя, че първият човек е създаден и мъж, и жена - с две лица. По-късно това първоначално човешко същество е разделено и се превръща в два различни човека, Адам и Ева. Според този мидраш тогава първото човешко същество е било, казано на съвременен език, небинарно. Битие Раба 8:1предлага малко по-различна версия на учението на раби Йирмея:


В тази версия на учението Раби Йирмея не се фокусира върху лицето на първия човек (или по-скоро лицата), а върху техните полови органи - те имат и двете. Мидрашът си представя, че този оригинален човек изглежда нещо като мъж и жена, свързани отзад, така че едната страна има лице на жена и полови органи на жена, а другата страна има лице на мъж и полови органи. Тогава Бог раздели тази оригинална личност наполовина, създавайки първите мъж и жена. Любителите на древната история ще разпознаят този образ като подобен на описания от героя Аристофан на първите хора като мъже и жени, в крайна сметка разделени, за да създадат самотни мъже и жени, вечно лудо търсещи един друг с цел да се съберат, за да изпитат това първично състояние. (Платон, Симпозиум , 189 сл.)

За равините андрогинът не е просто нещо от митичното минало. Андрогинът всъщност беше призната полова категория в тяхното настояще - макар и не с две глави, а само с двата вида полови органи. Терминът се появява не по-малко от 32 пъти в Мишна и 283 пъти в Талмуда . Повечето от тези цитати не са вариации на този мит, а по-скоро дискусии, които разглеждат как еврейският закон ( халаха ) се прилага за човек, който има както мъжки, така и женски сексуални характеристики.

Това, че андрогинът от халахична гледна точка не е нито мъж, нито жена, се потвърждава от Мишна Бикурим 4:1, което изрично посочва това:


И продължава на:

Такива сте били значи. Проклетия му форум:( ....
Какво нещо е безработицата братче...
 
Тва ли ти хареса?
Да, много.

Обичаш ли ги тия работи, любовта между момчета и съветници и такива?
Чак да ги обичам... Приемам ги като част от живота. Любовта си е любов.

Въпросът как е поднесена историята. В конкретния случай Андре Асиман се е справил блестящо.

Джендъри ли сте тука?
Аз не. Другите да кажат за себе си. За дефа мога да отговоря уклончиво, но за останалите се съмнявам.

Генномодифицирани ли сте?
Е, ся! Знаеш кои са модифицирани срещу грипа във форума - Тедката, Ремайндера, $$-ката, Блинки... Тва са форумните краставици, дето имат вкус на риба.

Мислех, че е само @contra-та...
Нокето си е мултиплицирал гените по традиционния начин, ма може да плува и до отсрещния бряг. Не знам, не знам... :rolleyes:
 
Какво нещо е безработицата братче...
За "моята безработица" ли говориш, братче Димитровче? Ти знаеш ли с кво се занимавам аз или?

В тоя смисъл: кво нещо е кокошата тъпота на някои като Димитровчо, които нищо не знаят и от нищо не разбират, затова само клюскат кат кокошки и поемат дълбоко и безкритично каквото им подадат като ясно представено сбито инфо и меме оттук-оттам, подкрепят като кокошки, кокат за ПП, за благинките на зеления преход, които са им казали, че ще станат, как щяло да бъде по-хубаво и по-евтино, поемат всичко като кокошки с кокошите си мозъченца; обсъждат политика по идейно разбиране от най-долнопробните повърхностни медии за лумпени; И тъй натам.
И с тва се изчерпва жалкото им присъствие в мястото, където се обсъждат неща.

Какъв е приносът на Димитров? Нула. Не само - говори такива евтини глупости, че приносът му е отрицателен и вреден. (С изключение във Великите Топ Бизнес теми за Голям бизнес с харесване на страници във Фейсбук.)

Но идват и казват: какво нещо е безработицата братче.:)

Кокоши мозък.
 
Типичният форумен мьембър - силно ограничен, неук и с голямо самочувствие за превъзходство (каквото приляга на неуките и ограничени). Принос: 0. Но в такава чудна компанийка, може би има голяма тежест.
И на други места е така. В тревопасните стада, например, нямат никакви критерии, освен да споделят общото поведение - тогава са спокойни и паситбата върви нормално. Всеки принася с поведението си за общият акъл и има реална тежест.:)
 
Само ти не???
Аз нямам тежест, нямам, и тва го нямам. Очевидно трябва да се примиря, че не мога да покрия нужните за успешно вграждане в общността високи критерии на работещите интелигентни юзъри. Вече съм се примирил.:)
 
Аз нямам тежест, нямам, и тва го нямам. Очевидно трябва да се примиря, че не мога да покрия нужните за успешно вграждане в общността високи критерии на работещите интелигентни юзъри. Вече съм се примирил.:)
Нито има общност тук, нито пък високи критерии, а още по-малко интелигентни юзъри. Всеки си казва мнението, спори, ако се налага и те така те. Много ги драматизираш нещата.

Айде един виц за разведряване на обстановката:

След като бе събуден с френска любов, Иван се зарече никога повече да не заспива във влака... С отворена уста.
 
Последно редактирано:
Нито има общност тук, нито пък високи критерии, а още по-малко интелигентни юзъри.
Ааа, ама аз насериозно ли съм го казал това, не съм ли имал предвид обратното? Сега разбрах кво и що съм казал, ясно.:)
Много ги драматизираш нещата.
Ами, нищо подобно - те са си твърде драматични дори, но ти (и други) ги улабяш.:)
Айде един виц за разведряване на обстановката:

След като бе събуден с френска любов, Иван се зарече никога повече да не заспива във влака... С отворена уста.
Това за малко да си помисля, че е към заспалите с отворени уста към "как да го лапнем, че да угодим на алгоритмите на Гугльо и Фейса", или към "вярвай в авторитета", примерно, та да се урЕдим. (Ама вече няма да има събуждане и "никога повече", по друго време сме.):)
 
Ааа, ама аз насериозно ли съм го казал това, не съм ли имал предвид обратното? Сега разбрах кво и що съм казал, ясно.
Моля ти се! Знаеш, че мога да различа сарказма и съм приела поста ти точно като саркастичен. Именно затова аз пък казвам, че нямаме самочувствието да сме такива, за каквито ти мислиш, че се мислим.

Е, ако имаш вътрешна потребност да хокаш добитъка - давай. Дано се почувстваш по-добре като го направиш.. На мен вече ми е все тая как и кога ще се развилнееш.
 
аз пък казвам, че нямаме самочувствието да сме такива, за каквито ти мислиш, че се мислим.
От името на всички ли говориш? То не, че е за сефте де:)
Е, ако имаш вътрешна потребност да хокаш добитъка - давай. Дано се почувстваш по-добре като го направиш.. На мен вече ми е все тая как и кога ще се развилнееш.
:):):) Ето как ти препредраматизираш. Какво хокане и развиляване?! Супер спокоен съм, ако можеше да ме видиш - дори усмихнат. И просто си казвам мнението. Ама има някакви снижени критерии тука, сведени до определени граници на количество текст и степен на цветистост на изказа (които между другото основно ти нарушаваш; обаче забелязваш и отбелязваш за другите, учителко:)), които като се нарушат - твърде драматизираш, прекаляваш, вилнееш, или просто си безработен и имаш време за дълги изказвания (или си, как беше... "от ниските слоеве", "с нисък статус", нали се изказваха някои оскотели полумозъци тука).
Въпрос на стандарт. Като има стандарт някъде и нарушението му е зле и ниска класа (докато реалността може да е точно обратната например).

Нъл тъй, како Нандиииии, ни ми са прай.:D
(Мери малко с един аршин за теб и за другите, да видиш, че нищо повече от теб не правя като отговори.;))

Кажи сега за войната.:)
 
За "моята безработица" ли говориш, братче Димитровче? Ти знаеш ли с кво се занимавам аз или?

В тоя смисъл: кво нещо е кокошата тъпота на някои като Димитровчо, които нищо не знаят и от нищо не разбират, затова само клюскат кат кокошки и поемат дълбоко и безкритично каквото им подадат като ясно представено сбито инфо и меме оттук-оттам, подкрепят като кокошки, кокат за ПП, за благинките на зеления преход, които са им казали, че ще станат, как щяло да бъде по-хубаво и по-евтино, поемат всичко като кокошки с кокошите си мозъченца; обсъждат политика по идейно разбиране от най-долнопробните повърхностни медии за лумпени; И тъй натам.
И с тва се изчерпва жалкото им присъствие в мястото, където се обсъждат неща.

Какъв е приносът на Димитров? Нула. Не само - говори такива евтини глупости, че приносът му е отрицателен и вреден. (С изключение във Великите Топ Бизнес теми за Голям бизнес с харесване на страници във Фейсбук.)

Но идват и казват: какво нещо е безработицата братче.:)

Кокоши мозък.
Нямах впредвид теб, а хората които мислят тези полове и тем подобни неща. Природата е създала само два пола, другото го правят просто от скука. :)

Иначе благодаря, че ми сипа добре за абсолютно нищо, но прощавам ти този път. Следващо опрощение няма да има. :)
 
Нямах впредвид теб, а хората които мислят тези полове и тем подобни неща. Природата е създала само два пола, другото го правят просто от скука. :)

Иначе благодаря, че ми сипа добре за абсолютно нищо, но прощавам ти този път. Следващо опрощение няма да има. :)
Ми изразявай се по-ясно бе, Димитров, какво е тва "две думи и адресата да тълкува".:)
Значи се отменя и нищо не важи тогава. Объркал съм се, клавиатурата ми е сдала багажа и изписва различно от тва, дето имам предвид. Такива неща.:)
 
Моля ти се! Знаеш, че мога да различа сарказма и съм приела поста ти точно като саркастичен. Именно затова аз пък казвам, че нямаме самочувствието да сме такива, за каквито ти мислиш, че се мислим.

Е, ако имаш вътрешна потребност да хокаш добитъка - давай. Дано се почувстваш по-добре като го направиш.. На мен вече ми е все тая как и кога ще се развилнееш.
Виж какво си казала за един юзър, който починал (изрязал съм името):
"Сразена съм. С ... не поддържахме контакт напоследък, но никога няма да забравя страхотните моменти в "разпускането".

Благодаря ти, Душе за чудесните спомени! Знам, че сега си в един съвършен свят, в който някога може пак да се срещнем..."


Представи си, че и аз пукна утре-другиден, как ще се чувстваш за тия работи, дето ме хокаш? Няма ли да ти е тежко и гузно? Ами бъди по-мила де, кътай ме малко... (Не сме ли имали и ние страхотни моменти в разпускането? Не се ли раздадох? Да не говорим за информативната част, където правя всичко само и само за да я има налице информацията, която никой друг не поства. И тя е топ, аз не съм, но тя е.)

Мисля, че заслужавам по-добре отношение (от теб и Контрата основно). И бих желал да го получа!
 
но прощавам ти този път. Следващо опрощение няма да има. :)
Иначе тва много гангстерски прозвуча, ша ма бийш, нали? Помня как се ежеше на докторчето, DrV, там по казуса с contra-та, бившия Noke (той си сменя имената както жените емоциите, има нещо нежно в него:):)).
Кво, ша са бийм ли, ако ти се изежа още веднъж? Учил съм карате като дете, помня туй-онуй, внимавай (имах син колан и кимоно).:)
iu

с Нанди сме тука, в една школа тренирахме - "фул контакт"
 
Последно редактирано:
Мисля, че заслужавам по-добре отношение (от теб и Контрата основно). И бих желал да го получа!
От мен и Нокето си го получавал многократно. Какво сме получили ние в замяна? За Нокето псувни, за мен - подчовек и собака.

Виждаш, че прощавам лесно, което не означава, че първоначалното отношение се запазва. След всеки разрив ерозията се задълбочава.

Може да си прав, че меря с двоен аршин - не е умишлено. Това поне показва, че и двамата с теб не можем да оценим обективно форумното си представяне. ;)
 
От мен и Нокето си го получавал многократно. Какво сме получили ние в замяна? За Нокето псувни, за мен - подчовек и собака.

Виждаш, че прощавам лесно, което не означава, че първоначалното отношение се запазва. След всеки разрив ерозията се задълбочава.
Ама не, не - повече искам да се стараете, да ме глезите и винаги да прощавате изстъпленията ми. Така ме устройва и мисля, че го заслужавам.

// Вземай пример от мен: аз как ви прощавам, като се оплаквате, че съм ви бил засегнал, обидил. Ето, сега и на Димитров простих. Да не мислиш, че ми е лесно...
 
Последно редактирано:
Иначе тва много гангстерски прозвуча, ша ма бийш, нали? Помня как се ежеше на докторчето, DrV, там по казуса с contra-та, бившия Noke (той си сменя имената както жените емоциите, има нещо нежно в него:):)).
Кво, ша са бийм ли, ако ти се изежа още веднъж? Учил съм карате като дете, помня туй-онуй, внимавай (имах син колан и кимоно).:)
iu

с Нанди сме тука, в една школа тренирахме - "фул контакт"
Винаги се боря срещу несправедливостта. Чак да те бия, не съм толкова агресивен, но вече втори човек ме обижда без причина и ще се наложи денацификация.
 

Горе