Украйна - Русия какво ви е мнението

Баси, че то имаше пленени наменици, вече разменени... ти в кой свят живееш?

PS: Колко станаха новите звезди на стената на ЦРУ? Последно бяха 5, но това беше преди няколко месеца...
 
Баси, че то имаше пленени наменици, вече разменени... ти в кой свят живееш?

Не си чел, или си чел някоя руска диария, дето не са ти превели /пуснали целата статия. Имаше пленени да, а разменени имаше ли? И викаш звездите ти го казаха, че ЦРУ са ги пуснали там?


а, двама нещастници са разменили наистина.

Among those released were two Americans who had been held captive for more than three months: Alex Drueke, a former U.S. Army staff sergeant who served two tours in Iraq, according to his aunt, Dianna Shaw; and Andy Tai Ngoc Huynh, a former U.S. Marine

Сериозни хора. Та докато сънува ли получи привидението, че са работили за ЦРУ?
 
Да, поне 5-те звезди дето ЦРУ си ги закачиха... това са им умрелите агенти и ей така, набързо 5 броя
 
Да, поне 5-те звезди дето ЦРУ си ги закачиха... това са им умрелите агенти и ей така, набързо 5 броя

Линк? Или това пък е от мокрите сънища на Герасимов от щаба на РФ? Малко са 5 - според мен убиват по 2000 американци на ден там минимум. Повечето от ЦРУ, но една част и от гвардията на Сорос
 
Това беше още по времето на Мариопул, преди 6 и повече месеца. Прегледай си инфото от тогава. От тогава насам не съм следил, не знам и дали ги обявяват, защото на тези които имат дори и малко аналитично мислене им стана ясно къде са загинали тези 5 звезди /слагат се само звезди, защото се водят анонимни за обществото/
 
Това беше още по времето на Мариопул, преди 6 и повече месеца. Прегледай си инфото от тогава.

Объркал си се както винаги. Какви звезди какви 5 лева - това да не са ти холивудските звезди по улиците. Гледах - 6 поста изгубени по колхозниците както винаги, щото те слагат в невероятни ситуации и трябва да се обясняваш, щото не могат да намерят източници, ама това се разбира чак след 10 поста - нормално де.

"what can be asserted without evidence can also be dismissed without evidence."
 
Последно редактирано:
Римайнда пак нещо се прави на УДАРЕН с мокър парцал!
Украйна и Русия са съседи. В украйна се случи преврат, част от областите искаха да се отделят защото не признаваха властта на новият президент и правителство. Руско езеични области населени от руснаци. Конфликта си е между 2 съседни държави.
Какъвто е и между Азърбейджан и Грузия примерно, но там НАТО не праща въоръжение например, но Азърбейджан е доставчик на алтернативна газ и не го закачаме, нищо че той е агресора! /това го казвам за да вмъкна двуличността на запада/

Та при конфликт между 2 съседни държави, що НАТО се бърка къде не им е работата? Ще отоговориш ли конкретно по този въпрос?

Като говорите за Русия и отделяне на области, преди това се сещайте, че Русия към момента е федерация от над 20 "автономни" републики но когато и да са правени опити за отделяне на някоя от тях, винаги опита е бил потушаван с кръв. За справка - Чечня.

Нали никой не си представя че Якутия може мирно да се отдели от федерацията?

Що се касае до конфликта между Армения и Азербайджан, сигурен съм че рано или късно и на Азерите ще им дойде времето, НО тук проблема е много по-далечен. Всъщност, земи населявани от етнически арменци са включени в АзерскатаССР, а не в АрменскатаССР. Обратното обаче също е валидно, макар и в по-малки размери. Там конфликта си е създаден от червената армия която завзема двете държави и прекроява границите им. Както обикновено руснаците забъркват каша.
 
Elon Muskwa му спряха тока
Това е нещо съвсем друго от "няма проблеми, фалшива офанзива, всичко е наред и по план". Аз също мисля, че това е причината и затова беше бързането с референдумите, че даже си нарушиха и конституцията. Просто им запари под гз.
Във военно време нема план, всичко е толко интезивно.. че днес се каже едно.. утре вече се прави друго. Толко ли е сложно тва за възприемане.. неем идея.

Никога не съм отричал, че и от двете страни най-вероятно нарочно се удрят и цивилни. Обаче тук мужиците всеки ден ме убеждават, че само нацистите трепят цивилни, руските бомби имат разпознавателен датчик и не падат върху цивилни или ако случайно паднат, то е щото били жив щит. Дали са ежедневие не знам, знам че един град се изравни със земята.
Малко ми обягва идеята ти за удряне на цивилни от двете страни. Смисъл, едната страна са цивилни Украйна другата страна кои са? Едва ли имаш предвид Руски цивилни... та налЕ е фактчектнато, че в тези региони всичкото е слава украине и това, че искат в Русия е долна пропаганда. Обърка ме с тая двойна цивилност. Според мене от едната страна няма "нарочно" удраня.. обаче виж от другата имам некоЕ друго пропагандно съмнение.

Това ми е ясно отдавна, не е ясно на отбор "Нанди", които твърдят, че никога целта не е била Киев и сваляне на правителството, просто искали да освободят Донецк и Луганс.
Киев нема как да е цел.

Естествено, че има и такива дето си искат Русия, други бягат щото вече няма на къде, само да не са на бойното поле, трети от страх, четвърти по принуда.

According to the Ukrainian authorities, Russian troops in the territories of Ukraine occupied by Russia are engaged in the forcible deportation of people from Ukraine to Russia, passing them off as refugees. According to the Russian government figures, 971,417 refugees had gone to Russia by 26 May. In March, the Ukrainian foreign ministry alleged that 2,389 Ukrainian children had been abducted from Russian-occupied territory in Donetsk and Luhansk, and transferred to Russia, as well as "several thousand" residents of Mariupol

Amnesty International reported that "The abusive and humiliating process known as ‘filtration’ is a shocking violation of international human rights and humanitarian law. Our research shows that many displaced Ukrainians end up inside Russia or Russia-occupied territories involuntarily, even if they are not physically forced to move. Deportation and forcible transfer of civilians in occupied territory are prohibited by international humanitarian law and can constitute war crimes or crimes against humanity.
According to the Ukrainian authorities... аха...предполагам все некоя размазано видео щехме да видим на форснати бежанци, все пак иде реч за близо 3М депортнати според тия ауторита. Некоя топ УСА технология или сателит все щеше да щракне некоя гара с вагони.. днес няма никой - след два дена... влак се композира. Ма щом те кефи да е такава версията.

Моя аккординг е от тоя сайт:
 
Има ефект.

Руски военни се предават + безплатен ленд-лийз.


Яко видео..

Тия уж се скатават... а тоя с камерата отзаде без никъв проблем и страх гордо си снима. Он е над нещата - буквално.
В горичката от където допърпори машинката изкочиха още от тия топ специални части, което обесмисля клеченто на другите
Тоя вързал белия флаг на автомата... топ идея.
Докато претъсваха двамата отзаде, тоя отпреде явно се схвана от чакане, че сам си излезе.. даже ги шашна малко.
Тоя шефчето разпореди един да остане, двама да пазят гърба.. при което единия.. след труден опит успя да се качи на машината, а тоо по дебеличкия, се позавъртя и пак отиде отпреде, където взе да се цели даже през визьора... само той си знае къде.
Ма важното е заповедеите да изпълняват.
 
пс: чакам доказателствата за американски военни в Украйна. Само да не се окаже, че 5 души от тексас и алабама, бивши военни, са се записали и това за вас е американската армия която си заслужава да ме питате какво дият там САЩ ?

тва от 10-ти февруари


7-ми март


5-ти юли

1665119253684.png

Статията:


Само ретарда не разбрал кой оперира с химарсите, обстрелващи ЗАЕЦ. Аз лично съм твърдо убедена, че той си вярва повърните, които се пъне да лансира. И децата знаят чия е тая война, само той не разбрал...
 
тва от 10-ти февруари


7-ми март


5-ти юли

Виж файлът 26050

Статията:


Само ретарда не разбрал кой оперира с химарсите, обстрелващи ЗАЕЦ. Аз лично съм твърдо убедена, че той си вярва повърните, които се пъне да лансира. И децата знаят чия е тая война, само той не разбрал...
В 2-та клипа се говори за войски в страни от НАТО. В първия дори изрично се споменава, че няма да стъпят и крачка в Украйна.

Относно това, че няколко дузини бивши US войници се бият на страната на Украйна, ми то има повече Белоруси и Руснаци които се бият на страната на Украйна отколкото Американци. Това какво значи, че Русия воюва сама със себе си ли?

Химарсите най-вероятно ако ги контролират американци е дистанционно. Ако ли не, не мисля, че за 6 месеца не могат да обучат украинци как да работят с тях. Там най-важно е разузнаването, а то вече идва от НАТО.

Иначе, най-голмята загуба за Русия от този конфликт е че света видя безсилието на червената армия. С никаква техника украинците им напукват касетките. Направо не ми се мисли, какво ще правят срещу някоя добре обучена войска с модерна техника.
 
В 2-та клипа се говори за войски в страни от НАТО. В първия дори изрично се споменава, че няма да стъпят и крачка в Украйна.

Относно това, че няколко дузини бивши US войници се бият на страната на Украйна, ми то има повече Белоруси и Руснаци които се бият на страната на Украйна отколкото Американци. Това какво значи, че Русия воюва сама със себе си ли?

Химарсите най-вероятно ако ги контролират американци е дистанционно. Ако ли не, не мисля, че за 6 месеца не могат да обучат украинци как да работят с тях. Там най-важно е разузнаването, а то вече идва от НАТО.

Иначе, най-голмята загуба за Русия от този конфликт е че света видя безсилието на червената армия. С никаква техника украинците им напукват касетките. Направо не ми се мисли, какво ще правят срещу някоя добре обучена войска с модерна техника.
Както и да го извъртате, факт е, че сащ участва повече от активно в тоя конфликт. Първият клип, ако не ти е светнало, доказва твърдението на Русия, че струпването на натовска войска по границите на Русия е катализирала започването на СВО, въпреки заявеното по-рано.

Доста е смешно, когато се мъчите да отричате това, с което американците публично се хвалят.

И на децата е ясно, че наркомана няма право да пръдне, ако не му е заповядано от белия дом. Вчерашната му изцепка, че нато трябва да удари вътре в Русия с ядрено оръжие, има за цел да ни представи сценката ''лошото и доброто ченге. Разбира се, американците ще кажат ''Не, няма да го направим'', за да се изкарат умерения медиатор в тоя конфликт. По същата причина отказаха ускорено приемане на у-йна в нато и доставяне на ЯО на полската сган. Сценки от селски вечеринки на световната политическа сцена.

При слабоумните те са много ефективни. Само при слабоумните, обаче. ;)
 
Във военно време нема план, всичко е толко интезивно.. че днес се каже едно.. утре вече се прави друго. Толко ли е сложно тва за възприемане.. неем идея.
Има, ако имаш читаво разузнаване, което Москва нямат.

Малко ми обягва идеята ти за удряне на цивилни от двете страни. Смисъл, едната страна са цивилни Украйна другата страна кои са? Едва ли имаш предвид Руски цивилни... та налЕ е фактчектнато, че в тези региони всичкото е слава украине и това, че искат в Русия е долна пропаганда. Обърка ме с тая двойна цивилност. Според мене от едната страна няма "нарочно" удраня.. обаче виж от другата имам некоЕ друго пропагандно съмнение.
Малко си прекалил с ракиите ми се струва. Големи демократи се правите, кой къде искал да е, правим референдум и готово. Ами да пускаме навсякъде референдуми и да се разпаднат 80% от държавите, щото еди кой си регион искал някъде другаде. Който иска някъде другаде да си хваща куфарите и да отива.

За мен специалната операция премина във война още откакто се изтеглиха от Киев и не мина номера им със свалянето на правителството,

Киев нема как да е цел.


According to the Ukrainian authorities... аха...предполагам все некоя размазано видео щехме да видим на форснати бежанци, все пак иде реч за близо 3М депортнати според тия ауторита. Некоя топ УСА технология или сателит все щеше да щракне некоя гара с вагони.. днес няма никой - след два дена... влак се композира. Ма щом те кефи да е такава версията.
Ама чети де, не се хващай само за това което искаш. Защо не избягаха там още преди войната, нали нацистите са ги тормозели и избивали? Нормално хората в пограничните райони да изберат най-бързото спасение от войната, вместо да преминават през цяла Украйна и да бъдат убити от някоя бомба. Има ли информация, колко от тях са останали в Русия?

"Естествено, че има и такива дето си искат Русия, други бягат щото вече няма на къде, само да не са на бойното поле, трети от страх, четвърти по принуда."
 
Химарсите най-вероятно ако ги контролират американци е дистанционно. Ако ли не, не мисля, че за 6 месеца не могат да обучат украинци как да работят с тях. Там най-важно е разузнаването, а то вече идва от НАТО.

Иначе, най-голмята загуба за Русия от този конфликт е че света видя безсилието на червената армия. С никаква техника украинците им напукват касетките. Направо не ми се мисли, какво ще правят срещу някоя добре обучена войска с модерна техника.

Май имаш некъв вътрешен спор.

Тука има списък* на никаквата техниката предоставена от САЩ и други близо 50 страни..

Тъй, че яко трее да бъдем малко реалисти.. над 50 срещу 1, който даже избягва да нанася тежки удари... и успЕ да гепи 15% територия... не е точно напукване на каскетите, ма всеки си живее в неговия свят и вижда нещатата по своему.
 
Има, ако имаш читаво разузнаване, което Москва нямат.
Мда, тва според чича Ремайнд ли? Щото и другото разузнаване се оплете на няколко пъти.

Малко си прекалил с ракиите ми се струва. Големи демократи се правите, кой къде искал да е, правим референдум и готово. Ами да пускаме навсякъде референдуми и да се разпаднат 80% от държавите, щото еди кой си регион искал някъде другаде. Който иска някъде другаде да си хваща куфарите и да отива.
Кви референдуми бре? За удари по цивилни говорим.. ти заяви, че УКРАЙНА също нарочно си бие цивилното население в тия региони. То цялата галимация е именно заради това.. Що не пострелят и към Киев.

Ама чети де, не се хващай само за това което искаш. Защо не избягаха там още преди войната, нали нацистите са ги тормозели и избивали? Нормално хората в пограничните райони да изберат най-бързото спасение от войната, вместо да преминават през цяла Украйна и да бъдат убити от някоя бомба. Има ли информация, колко от тях са останали в Русия?

"Естествено, че има и такива дето си искат Русия, други бягат щото вече няма на къде, само да не са на бойното поле, трети от страх, четвърти по принуда."
За кое се хващам? Ти си търсиш разни причини, които накрая водят до следния извод.. Близо 3М бягат при нападащия ги, който всъщност се оказва, че насила ги е завлякъл натам.

Грешно ти е разбирането за ЦЕЛ, смисъл, Киев не е бил цел за.. референдум (за да ме разбереш). :D
 
Както и да го извъртате, факт е, че сащ участва повече от активно в тоя конфликт. Първият клип, ако не ти е светнало, доказва твърдението на Русия, че струпването на натовска войска по границите на Русия е катализирала започването на СВО, въпреки заявеното по-рано.

Доста е смешно, когато се мъчите да отричате това, с което американците публично се хвалят.

И на децата е ясно, че наркомана няма право да пръдне, ако не му е заповядано от белия дом. Вчерашната му изцепка, че нато трябва да удари вътре в Русия с ядрено оръжие, има за цел да ни представи сценката ''лошото и доброто ченге. Разбира се, американците ще кажат ''Не, няма да го направим'', за да се изкарат умерения медиатор в тоя конфликт. По същата причина отказаха ускорено приемане на у-йна в нато и доставяне на ЯО на полската сган. Сценки от селски вечеринки на световната политическа сцена.

При слабоумните те са много ефективни. Само при слабоумните, обаче. ;)
САЩ ще участват активно когато изпратят хеликоптери, бомбардировачи, изтребители, танкове, самолетоносачи, разрушители, подводници, ракети с обсег над 300 км. и хиляди военни. До тогава не участват, а продават и подаряват оръжие и разузнаване. Струпването на войска на НАТО е отговор на започналото струпване на войски по границата още през Ноември от страна на Русия. Тогава обаче всички власт имащи руснаци се кълняха и ЛЪЖЕХА най нагло, че ще правят учение и няма да нападат. Голямата грешка е че още ноември американците не натиснаха НАТО да приеме Украйна тихомълком за 1 ден и тогава акцията на Путин да иде в коша за боклук. Имаха и достатъчно време да разположат тактически ядрени ракети на територията на Украйна, каквито има в няколко държави в Европа, тогава Руснаците също щяха да останат с пръст в уста. За жалост по-голямата част от света, в това число и аз самият, не вярвахме че Русия наистина ще нападне Украйна. Е излязохме глупаци че се доверихме, а американците отново показаха че виждат нещата няколко хода напред.

Разбира се че ще му помагат на Зеленски, все пак неговата страна е нападната! Много ясно че ще слуша тези с повече опит. Ако цената за спечелване на войната е да звъни в белия дом всеки път преди да пръдне, ще го прави! Ако трябва да звъни в Елисейският дворец преди да пикае - ще го прави!

Зеленски е човек и като всеки такъв има емоции, а при него тези емоции са много силни в момента. Много често говори без да мисли за последствията и това не е толкова лошо. В крайна сметка, не е казал да се нанесат ядрени удари срещу Русия, а превантивни удари което е МНОГО различно. Пак казвам, това е човек чийто сънародници са избивани от вече близо 8 месеца в собствената им страна. Има право да е емоционален и непримерен в думите си.
 
Май имаш некъв вътрешен спор.

Тука има списък* на никаквата техниката предоставена от САЩ и други близо 50 страни..

Тъй, че яко трее да бъдем малко реалисти.. над 50 срещу 1, който даже избягва да нанася тежки удари... и успЕ да гепи 15% територия... не е точно напукване на каскетите, ма всеки си живее в неговия свят и вижда нещатата по своему.

Really? Система за залпов огън с обсег 80КМ, това ли изплаши мечката? Погледни списъка пак, да виждаш някаква тежка военна техника? Изтребители например, или модерни бойни хеликоптери? Ами ракети със среден обсег 300-500 км? Танкове? Не се правете на по-глупави отколкото сте. Русия хвърли ВСИЧКО с което разполага без атомни ракети, гепи 15% и сега отстъпват. По всички правила това си е напукване. Не забравяйте, че великата червена армия обяви мобилизация, сигурно щото жертвите са 5-6 000 нали?
 
Мда, тва според чича Ремайнд ли? Щото и другото разузнаване се оплете на няколко пъти.
Ами не, заради цялото протичане на войната. Заради хора вътре в русия, които го твърдят, в републиките също се спомена, Кадиров също говори за грешки и тн.

Кви референдуми бре? За удари по цивилни говорим.. ти заяви, че УКРАЙНА също нарочно си бие цивилното население в тия региони. То цялата галимация е именно заради това.. Що не пострелят и към Киев.
Ами ти започвах да дефинираш цивилните с ирония "всички там са слава украини". Казвам, че и от двете страни може да има удари по цивилни, което е нормално по време на война. Но тук един път не видях някой да каже, да възможно е, всеки път се измислят някакви опорки - жив щит, украинците сами се бомбят, в болницата имало щаб и тн. Излиза, че само едната страна може да удари цивилни, другите са топ хуманистите на света, те такива работи никога не са правили и не правят.

За кое се хващам? Ти си търсиш разни причини, които накрая водят до следния извод.. Близо 3М бягат при нападащия ги, който всъщност се оказва, че насила ги е завлякъл натам.
5 пъти ли трябва да ти пусна едно и също нещо? Написал съм няколко причини но ти продължаваш да се хващаш само за една. Защо не избягаха там още преди войната, нали нацистите са ги тормозели и избивали? Има ли информация, колко от тях са останали в Русия?
 
Щатите са измислени да са на възможно най-благоприятно разстояние от старите империи. Защото разстоянието си е разстояние. Всичко е много добре планирано преди векове.
 

Горе