Украйна - Русия какво ви е мнението

Really? Система за залпов огън с обсег 80КМ, това ли изплаши мечката? Погледни списъка пак, да виждаш някаква тежка военна техника? Изтребители например, или модерни бойни хеликоптери? Ами ракети със среден обсег 300-500 км? Танкове? Не се правете на по-глупави отколкото сте. Русия хвърли ВСИЧКО с което разполага без атомни ракети, гепи 15% и сега отстъпват. По всички правила това си е напукване. Не забравяйте, че великата червена армия обяви мобилизация, сигурно щото жертвите са 5-6 000 нали?
Прочети цялата статия и пробвай пак.
 
Ами не, заради цялото протичане на войната. Заради хора вътре в русия, които го твърдят, в републиките също се спомена, Кадиров също говори за грешки и тн.


Ами ти започвах да дефинираш цивилните с ирония "всички там са слава украини". Казвам, че и от двете страни може да има удари по цивилни, което е нормално по време на война. Но тук един път не видях някой да каже, да възможно е, всеки път се измислят някакви опорки - жив щит, украинците сами се бомбят, в болницата имало щаб и тн. Излиза, че само едната страна може да удари цивилни, другите са топ хуманистите на света, те такива работи никога не са правили и не правят.
Ами имат причини, казват ги.
Причините на Украйна са.. Русия беше.

5 пъти ли трябва да ти пусна едно и също нещо? Написал съм няколко причини но ти продължаваш да се хващаш само за една. Защо не избягаха там още преди войната, нали нацистите са ги тормозели и избивали? Има ли информация, колко от тях са останали в Русия?
Добре, съгласен съм. За тия дето имат страх за отцепване на Кърджали, да си приготвят турски лири, когато окупатора дойде, всички към Лозенград.

Не избягаха защото решиха да поискат помощ..
после историята я знаем.
 
Щатите са измислени да са на възможно най-благоприятно разстояние от старите империи. Защото разстоянието си е разстояние. Всичко е много добре планирано преди векове.
Айде, отбор конспирации се включи и той.
 
Ами имат причини, казват ги.
Причините на Украйна са.. Русия беше.
Ами не не са, за всяка една атака те също имат доводи ама ти уж "неутралния" сега си заел едната страна, а другата само я обобщаваш с подобни заучени фрази.
Добре, съгласен съм. За тия дето имат страх за отцепване на Кърджали, да си приготвят турски лири, когато окупатора дойде, всички към Лозенград.
Половината имат страх, другите може и да искат да си минат към Турция. От тея региони масово имаше бягащи към вътрешността и западна Украйна. Останали са такива, които нямат възможност да бягат, страх ги е или си искат Русия. Отделно, "когато окупатора дойде" и ти каже, ако искаш да бягаш от войната посоката е само една, какво ще направиш? Оставаш и умираш или бягаш към окупатора?

Не избягаха защото решиха да поискат помощ..
после историята я знаем.
А сега решиха да бягат, когато помощта дойде? Ама колко просто ги обобщи нещата пак, точно така е, да.
 
Последно редактирано:
Айде, отбор конспирации се включи и той.
С два буфера. "Миролюбивите" Канада и хаоса в Южна Америка, добре поддържан. И всичко има. Ресурси, най-различни климатични условия, де факто всички.
 
Ами не не са, за всяка една атака те също имат доводи ама ти уж "неутралния" сега си заел едната страна, а другата само я обобщаваш с подобни заучени фрази.
Мда, неутрален съм, не ма интересуват, но просто Украйна лъже толко грубо и ми е изнервящо. Коя заучена фраза? Ти сам казваш и двете страни удрят цивилни цели, явно го виждаш, я кажи кога Украйна е дала некво "обяснение" различно от Русия беше? Аз си казах моите виждания що има поразени цивилни цели, молотове, стребли от покриви и тераси... вие ги пущахте. Твойте така и не ги разбрах.. освен че било "нормално". И в момента.. си ги бие, но знам, че волята ти е силна и е абсурд да отовориш, който и е да е Донетцки сайт да видиш. Пропаганда и точка.
Половината имат страх, другите може и да искат да си минат към Турция. От тея региони масово имаше бягащи към вътрешността и западна Украйна. Останали са такива, които нямат възможност да бягат, страх ги е или си искат Русия. Отделно, "когато окупатора дойде" и ти каже, ако искаш да бягаш от войната посоката е само една, какво ще направиш? Оставаш и умираш или бягаш към окупатора?
Това окупатора каза.. пак в някой прихванат запис.. ли да го чакаме. Като тия за Буча, дето до дни излизаха.. Пак твой пост от преди месеци..
А сега решиха да бягат, когато помощта дойде? Ама колко просто ги обобщи нещата пак, точно така е, да.
Еми да, те "нормално" си ги бомбят от време насам.. при очаквано навлизане на чужда единица и по-засилено бомбене, е нормално е да избягат. Сигурно и двамата говорим за жени, деца и възрастни. Според масовото споделяне, че Русия лъже, че някой ги иска там... и повечето всъщност са против тях.. шерваха се разни резултати от избори..., логиката е да не бягат при тия дето идват ги окупират. Явно само за мен не е нормално. Ок, приемам го.

Може би заемам страна, защото доста УК фейкове се разпространяват по массмедиите като факти.
 
Прочети цялата статия и пробвай пак.
Какво да чета? Колко модерни реактивни самолета са им дали? Колко танка М1 Ейбрамс или пък Леопарда са им дали? нещо Апачита тва онова?

Истината е, че ако Русия нямаше ядрено оръжие, до сега запада щеше да е дал на Украйна толкова мощ, че най-вероятно всичко до река Лена щеше да е украинско в момента. Трябва да си тотално заблуден да вярваш че червената армия е силна. По-голям позор не е имало в историята на Русия.

До този момент най-големия военен позор в историята беше боя който ядоха амаериканците във Виетнам. Сега историята има нов първенец - Боя който Русия яде във Украйна. Поне едно може да им се признае на руснаците, като решат да се усерат го правят качествено.
 
Какво да чета? Колко модерни реактивни самолета са им дали? Колко танка М1 Ейбрамс или пък Леопарда са им дали? нещо Апачита тва онова?

Истината е, че ако Русия нямаше ядрено оръжие, до сега запада щеше да е дал на Украйна толкова мощ, че най-вероятно всичко до река Лена щеше да е украинско в момента. Трябва да си тотално заблуден да вярваш че червената армия е силна. По-голям позор не е имало в историята на Русия.

До този момент най-големия военен позор в историята беше боя който ядоха амаериканците във Виетнам. Сега историята има нов първенец - Боя който Русия яде във Украйна. Поне едно може да им се признае на руснаците, като решат да се усерат го правят качествено.
Ок, прави си, не чети. Скролвай си.
Дали са им два пакета вафли и три буркана фъстъчено масло.
 
САЩ ще участват активно когато изпратят хеликоптери, бомбардировачи, изтребители, танкове, самолетоносачи, разрушители, подводници, ракети с обсег над 300 км. и хиляди военни. До тогава не участват, а продават и подаряват оръжие и разузнаване. Струпването на войска на НАТО е отговор на започналото струпване на войски по границата още през Ноември от страна на Русия. Тогава обаче всички власт имащи руснаци се кълняха и ЛЪЖЕХА най нагло, че ще правят учение и няма да нападат. Голямата грешка е че още ноември американците не натиснаха НАТО да приеме Украйна тихомълком за 1 ден и тогава акцията на Путин да иде в коша за боклук. Имаха и достатъчно време да разположат тактически ядрени ракети на територията на Украйна, каквито има в няколко държави в Европа, тогава Руснаците също щяха да останат с пръст в уста. За жалост по-голямата част от света, в това число и аз самият, не вярвахме че Русия наистина ще нападне Украйна. Е излязохме глупаци че се доверихме, а американците отново показаха че виждат нещата няколко хода напред.

Разбира се че ще му помагат на Зеленски, все пак неговата страна е нападната! Много ясно че ще слуша тези с повече опит. Ако цената за спечелване на войната е да звъни в белия дом всеки път преди да пръдне, ще го прави! Ако трябва да звъни в Елисейският дворец преди да пикае - ще го прави!

Зеленски е човек и като всеки такъв има емоции, а при него тези емоции са много силни в момента. Много често говори без да мисли за последствията и това не е толкова лошо. В крайна сметка, не е казал да се нанесат ядрени удари срещу Русия, а превантивни удари което е МНОГО различно. Пак казвам, това е човек чийто сънародници са избивани от вече близо 8 месеца в собствената им страна. Има право да е емоционален и непримерен в думите си.
Ей туканка го обясняват подробно с факти. Няма защо! ;)


И между другото:

Честит Рожден Ден на най-великия държавник на 21-ви век, а може би и изобщо в световната история.

Да ни е жив и здрав и да успее да спаси света от пагубната за планетата хегемония на империята на злото.

images
 
я кажи кога Украйна е дала некво "обяснение" различно от Русия беше? Аз си казах моите виждания що има поразени цивилни цели, молотове, стребли от покриви и тераси... вие ги пущахте. Твойте така и не ги разбрах.. освен че било "нормално". И в момента.. си ги бие, но знам, че волята ти е силна и е абсурд да отовориш, който и е да е Донетцки сайт да видиш. Пропаганда и точка.
И двете се обвиняват взаимно, единия вика русия беше, другия украйна беше и ? Като тръгнеш да превземаш столица и си в градска среда, от къде според теб ще има стрелби, естествено че от сградите. Да, цивилното население си защитава страната с всякакви средства, едно е да отговориш в конкретната ситуация с огън, съвсем друго е да обстрелваш от 50км. и да го ползваш това, като довод.
Това окупатора каза.. пак в някой прихванат запис.. ли да го чакаме. Като тия за Буча, дето до дни излизаха.. Пак твой пост от преди месеци..
Точно така, увъртай и скачай от тема в тема, когато няма какво да кажеш. Иска причини, дадох ти ги. Ако ти си наясно каква точно е причината и можеш да я докажеш, заповядай.
Еми да, те "нормално" си ги бомбят от време насам.. при очаквано навлизане на чужда единица и по-засилено бомбене, е нормално е да избягат.
А преди това им правеха геноцид? Значи, чакаха да дойде помощта, че да избягат. Голяма помощ дойде, положението стана по-зле, така ли им помагат, като не могат да ги опазят? В момента анексираните територии всеки ден се свиват с километри, светът е голям и помощ дебне от всякъде.

Според масовото споделяне, че Русия лъже, че някой ги иска там... и повечето всъщност са против тях..
Ами точно така е, затова сега търпят загуби, защото си мислеха, че ще ги посрещнат с хляб и сол и всичко ще приключи за 1 месец. Естествено, че има и хора които си ги искат, идиоти има навсякъде. Ако пуснеш една анкета в БГ, ще видиш колко дебили ще поискат още 45 години комунизъм, щото беше по-добре. Точно това имам предвид и с референдумите, не може шепа заблудени да взимат национални решения за прекрояване на национални граници.
 
Честит Рожден Ден на най-великия държавник на 21-ви век, а може би и изобщо в световната история.

Да ни е жив и здрав и да успее да спаси света от пагубната за планетата хегемония на империята на злото.
И след два поста "чуждопоклонници, надупени на запада, промити мозъци".

Ти гледай да "спаси" първо тия 15%, че всеки ден намалят, после да спасява света.
 
Понеже няма смисъл да споря с фанатици, оставям нещата до тук. Един виц да се посмеете малко:

Пиян чукча крещи в центъра на селото:
- Американец лош! Америнакец да умре!
Минава местното партийно величие и с мазна усмивка го пита:
- Правилно, чукча, правилно! И защо е лош американецът?
- Ами взел Аляска, а не взел Чукотка!
 
Естествено, че има и хора които си ги искат, идиоти има навсякъде.
Изказване на пълен лаик, който вярва, че руски войници ще правят страшни признания в телеграм канали.

Тия ''идиоти'' са етнически руснаци, провели референдум за присъединяване към родината си още през 2014-та. Спрете да повтаряте лъжата, че тва са украинци. НЕ! Това са руснаци, дадени като добитък към чужда територия. Тъпия пияница Хрушчов не е вярвал, че СССР някога ще се разпадне и собствения му народ ще бъде принуден да живее в чужда държава, където няма право да говори майчиния си език.
 
Този Евреин Зеленски искал НАТО да удари превантивно Русия!
Психопат, а са беше кандидат за нобел за мир....
 
И двете се обвиняват взаимно, единия вика русия беше, другия украйна беше и ? Като тръгнеш да превземаш столица и си в градска среда, от къде според теб ще има стрелби, естествено че от сградите. Да, цивилното население си защитава страната с всякакви средства, едно е да отговориш в конкретната ситуация с огън, съвсем друго е да обстрелваш от 50км. и да го ползваш това, като довод.
Много локуми.. поне се изясни, че имаме общо мнение за Руските стрелби по цивилни. Украинските доводи си отстават "то тва е нормално".

Точно така, увъртай и скачай от тема в тема, когато няма какво да кажеш. Иска причини, дадох ти ги. Ако ти си наясно каква точно е причината и можеш да я докажеш, заповядай.
Нема увъртане. Това се нарича последователност. Като пускаш некви твърдения, поне да са на база на нещо, дори и фейк. Аз не съм наясно, затуй търся логично обяснение. Питах тебе щото може да съм пропуснал некой запис или новина. В случая ти така категорично се изказа и аз го приемам, че се с случило.

Отделно, "когато окупатора дойде" и ти каже, ако искаш да бягаш от войната посоката е само една, какво ще направиш?

Затуй беше препратката към Буча.. и там записите излизаха до дни. Но темата приключи и скролнахме надолу без да си търсим обещаното.

А преди това им правеха геноцид? Значи, чакаха да дойде помощта, че да избягат. Голяма помощ дойде, положението стана по-зле, така ли им помагат, като не могат да ги опазят? В момента анексираните територии всеки ден се свиват с километри, светът е голям и помощ дебне от всякъде.
Пак локуми.. Казах, че приемам, че никой там не е искал Русия да им помага, и всичко е било мир и спокойствое. Русия ги окупира. Въпроса си остава, що ще бягаш към врага. Но разбрахме, че 3М души са били депортирани и заплашени да бягат натам. Печелиш.

Ами точно така е, затова сега търпят загуби, защото си мислеха, че ще ги посрещнат с хляб и сол и всичко ще приключи за 1 месец. Естествено, че има и хора които си ги искат, идиоти има навсякъде. Ако пуснеш една анкета в БГ, ще видиш колко дебили ще поискат още 45 години комунизъм, щото беше по-добре. Точно това имам предвид и с референдумите, не може шепа заблудени да взимат национални решения за прекрояване на национални граници.
Загуби търпят заради пакетите с вафли. С това не се ли съглисихме преди няколко дена?
 
Много локуми.. поне се изясни, че имаме общо мнение за Руските стрелби по цивилни.
Уточнихме, че едно е да отвърнеш на огъня в конкретната ситуация, а съвсем друго е след 1 месец да обстрелваш съвсем различни градове и да ползваш това, като претекст.

Питах тебе щото може да съм пропуснал некой запис или новина. В случая ти така категорично се изказа и аз го приемам, че се с случило.
Айде сподели, какво точно съм казал?

Въпроса си остава, що ще бягаш към врага.
3 пъти ти дадох причините, ти си баеш едно и също.

Загуби търпят заради пакетите с вафли. С това не се ли съглисихме преди няколко дена?
Тея пакети вафли не идват за 2 дена, имаха достатъчно време да превземат Киев, да сменят правителството и да няма пакети с вафли.

пп. Тия що бягат към злия запад, който иска да ги окупира?

 
Този Евреин Зеленски искал НАТО да удари превантивно Русия!
Психопат, а са беше кандидат за нобел за мир....
Аз лично се чудя защо е толкова изнервен, като побеждават и дори си връщат анексираните територии? Дали не са му спрели кока-та?
 
Мда, неутрален съм, не ма интересуват, но просто Украйна лъже толко грубо и ми е изнервящо. Коя заучена фраза? Ти сам казваш и двете страни удрят цивилни цели, явно го виждаш, я кажи кога Украйна е дала некво "обяснение" различно от Русия беше? Аз си казах моите виждания що има поразени цивилни цели, молотове, стребли от покриви и тераси... вие ги пущахте. Твойте така и не ги разбрах.. освен че било "нормално". И в момента.. си ги бие, но знам, че волята ти е силна и е абсурд да отовориш, който и е да е Донетцки сайт да видиш. Пропаганда и точка.

Това окупатора каза.. пак в някой прихванат запис.. ли да го чакаме. Като тия за Буча, дето до дни излизаха.. Пак твой пост от преди месеци..

Еми да, те "нормално" си ги бомбят от време насам.. при очаквано навлизане на чужда единица и по-засилено бомбене, е нормално е да избягат. Сигурно и двамата говорим за жени, деца и възрастни. Според масовото споделяне, че Русия лъже, че някой ги иска там... и повечето всъщност са против тях.. шерваха се разни резултати от избори..., логиката е да не бягат при тия дето идват ги окупират. Явно само за мен не е нормално. Ок, приемам го.

Може би заемам страна, защото доста УК фейкове се разпространяват по массмедиите като факти.
Само изказванего на Бай да не е подготовка на почвата. Защото ако някой пусне атомна или химическа после кой е бил ще е предимно това, което се представи по медиите. Лятото си идваше един познат от Германия и каза сериозно, че немците са си изгубили акъла. Никакъв смисъл казва няма да им се представя гледна точка, както им кажат по официалките в това вярват. Сирийския Дума така и си остана. Без последствия. И дори се забрави.
 
Само изказванего на Бай да не е подготовка на почвата. Защото ако някой пусне атомна или химическа после кой е бил ще е предимно това, което се представи по медиите. Лятото си идваше един познат от Германия и каза сериозно, че немците са си изгубили акъла. Никакъв смисъл казва няма да им се представя гледна точка, както им кажат по официалките в това вярват. Сирийския Дума така и си остана. Без последствия. И дори се забрави.
Тогава няма да има значение кой го е пуснал. Ще има, но не за нас
 
Тогава няма да има значение кой го е пуснал. Ще има, но не за нас
Сигурно преди 10 години или повеча бяха казали, че може и да се пусне но ще са локални. Така че може и да направят нещо контролирано, освен ако не го изтървят. И тва няма кой да го каже, но руснаците твърдят че системата им отбрана е автоматична. Едно едно конспирация която може и да стане реалност. Ракетите който се раздробяват на десетки или повече мисля, че вече и американците ги извадиха и ако някой иска нещо грандиозно кой и как ще ги спре?
 

Горе