Успешно СЕО на нов поект?

Frik

Active Member
Здравейте!
От скоро ползва услугите на този форум и съм изчел доста от написаното в него. В момента работя по един мой нов проект, все още не съм го стартирал (...някой из форума бе казъл: "Когато ми дойде идея за нов проект, в първите 6 месеца не предприемам нищо друго освен да я осъвършенствам". Ако някой си познае думите да се обади, бих искал да го цитирам...), но това надявам се ще стане в най-скоро време...
Изчетох доста статии за СЕО, коя от коя по-добри. В някои става дума за едно, в други за друго и всеки е прав за себе си! Това внесе в мен известна доза объркване и с риск да става банално, бих искал да Ви помоля за съвети.
Накратко! Сайта ще представлява нещо от сорта на сайт за хотели, но не точно. Интересува ме само и единствено БГ трафик и по-конкретно трафик насочен изцяло от Гоогле. Изкам да съм на цялата първа страница или поне на първите 3-4 места по една единствена три буквена дума. Върху сайта няма да бъдат поставяне AdSense или Affiliate програми. Домейнът е 5-символен.инфо, платен хостинг.
Кажете ми как точно да го постигна?
Благодаря предварително на отзовалите се!
 
Имаш ли конкуренти за тази дума?
Предполагам имаш, и трябва да си направиш проучване на първите 10 резултата примерно.
Добавяш си ключовата дума на първо място в Title-a, Meta Description-a и Meta Keywords, пишеш параграф до 500 думи с повторяемост на ключовата дума 3-5%.
Разбира се xHTML-а трябва да е SEO friendly
Изграждаш линкове
Най добре ще е да имаш блог и да пишеш по темата статии
 
Еми доста работа те чака. :) Избираш си ключовите думички за които искаш да доминираш на първа страница; правиш си добър контент, в заглавията и описанията трябва да ги има тези думички (ключовите); набираш линкове към всяка страница, която искаш да е водеща в резултатите. Само да ти кажа че ще ти е трудно, ако домейна ти е нов и не са индексирани вътрешни страници. По-скоро отнема време. :)

Еми общо взето това си е. А и гледай да си напраиш URL-тата с ключови думи, не че нещо ама и това ще ти е в +. Успехи, и ако имаш конкретни питания...да си кажеш.
 
man0l каза:
Имаш ли конкуренти за тази дума?
Да имам и то доста, но смятам че са уборими ;)

man0l каза:
Предполагам имаш, и трябва да си направиш проучване на първите 10 резултата примерно.
Би ли ми разяснил в какво точно да се състой това проучване, че не съм съвсем на ясно? :roll:

man0l каза:
Разбира се xHTML-а трябва да е SEO friendly
Къде мога да видя какъв е в момента и как мога да го променя?

man0l каза:
Изграждаш линкове.
Отностно линковете, няма да мога да разменям с други подобни сайтове защото са ми пряка конкуренция и едва ли ще са съгласни! А със сайтове на друга тематика, Гоогле забранява...

man0l каза:
Най добре ще е да имаш блог и да пишеш по темата статии
Този блог част от сайта ли трябва да е (примерно: blog.site.info) или да е в някой от фрее блоговете и да линквам към сайта?

coolice каза:
Качествен контент съдържаш думата, както и цели изрази, които описват нишата.
Искате да кажете, че ако пиша уникално съдържание, мога да постигна този ефект? И друго: ако преработвам до неузнаваемост чужди статии, Гоогле отчита ли го като уникално съдържание?

Blinky каза:
Набираш линкове към всяка страница, която искаш да е водеща в резултатите.
Как така да набирам линкове? Ако разменям с някого линкове ще трябва да разменям по 5 линка на петте страници, които искам да са водещи! Така ли?

Blinky каза:
Ако домейна ти е нов и не са индексирани вътрешни страници.
Домейна е токущо регистиран, сайта не е стартиран, така че няма индексирани вътрешни страници. В домейна обаче се съдърша ключовата дума, по която искам да въм първи в класираните резултати. Това би трябвало да допринесе с нещо, нали?
 
Относно SEO friendly xHMTL можеш да прочетеш тук : http://blog.unone.org/some-tricks-with-seo-optimisation/
Относно проучването на конкурентите, мисълта ми беше да видиш при какви ключови думи излизат
За блог-а ако е със събдомейн ще бъде част от сайта ти, ако направиш блог от друг сайт и линкваш евентуално ще има някаква файда, ама няма да е част от твоя сайт. Разбира се че с уникален контент можеш да пробиеш. Лично аз превеждам статии от английски и няма проблем с дупликейт контент, защото са уникални :) А за изграждането на линковете събмитвай в директории, не става дума за размяна на линкове, защото разбира се че никой няма да иска да разменяте линкове
 
man0l каза:
Относно SEO friendly xHMTL можеш да прочетеш тук : http://blog.unone.org/some-tricks-with-seo-optimisation/
Благодаря ти, ще прочета статията и дано да ми стане ясно.
Понеже сайта ще представлява нещо като каталог за хотели, чудя се как да поддържам актуално съдържание? Новини под формата на статии ли да пиша или...?
 
Статии за туризъм и всичко свързано с него, даже можеш да правиш ревюта на хотели, курорти заведения и такива неща. А като се разрастне, хотелите ще ти плащат сами да си пишат статиите :p
 
man0l каза:
Статии за туризъм и всичко свързано с него, даже можеш да правиш ревюта на хотели, курорти заведения и такива неща. А като се разрастне, хотелите ще ти плащат сами да си пишат статиите :p
Умен човек си ти man0l, виж за ревюта на хотели не се бях сетил...
А има ли някъде из блоговете някакво материалче, за това "Как се прави успешно ревю?", защото бях чел подобен материал за това как се пишат статии.
 
man0l каза:
Най добрия метод е по метода на опита и грешката :)
Пишеш променяш докато ти хареса, с течение на времето само ще пишеш без да променяш :)
Все пак би трябвало да се ръководя от нещо?
 
coolice каза:
Аз бих погледнал какво прави конкуренцията на американският гугъл за да добия повече представа как изглежда този бизнес :)
Всъшност, до сега няма български сайт като този, който съм замислил. Конкуренцията са сайтове (каталози на хотели), които като отделен раздел предлагат това, върху което аз искам да се съсредоточа изцяло. Идеята за американската конкуренция е много добра, самоче отново изниква проблема, който наняколко пъти вече споменавах из форума, а именно липсата ми на познания върху английския език.
 
на немски / руски / френски или какъв да е друг език на които има развити сайтове в нишата са също става да погледнеш или може да си потърсиш някои които да ти помогне
 
coolice каза:
на немски / руски / френски или какъв да е друг език на които има развити сайтове в нишата са също става да погледнеш или може да си потърсиш някои които да ти помогне
При търсене на ключовата дума на английски, открих 20 сайта на подобна тематика. Ако ги дам на някой преводач, за да ми преведе съдържанието, ще ми вземе маса пари за това. Ами как да разбера кое е полезно и кое не, за да не превежда и ненужни работи? Трудно е когато не разбираш, а и от никаде не ми влиза финансиране, започвам от самата нула, така че... :roll: Вашите съвети наистина много ми помагат да не допусна фатални грешки, защото това е единствената възможност да пробия на БГ пазара...
 
Как се постига?
Създаване на добро съдържание и достатъчно външни линкове към твоя сайт. Знам, че сайтът е за хотели, но защо не напишеш няколко статии за българския туризъм и българските хотели, които съдържат подбраните от теб ключови думи? Така ще имаш интересно четиво както за търсачките, така и за посетителите :) Гледай редовно да добавяш ново съдържание. Поне веднъж на седмица.
 
хей....замисли се кой търси само по трибуквена дума?? е не знам каква е думата ама....
 

Горе