Хора какво става със Суперхостинг?

W

w-seo

Guest
Хора какво става със Суперхостинг? Само мен ли тормозят ежедневно с мейли, че натоварвам с 1 процент или 2 процесорното време, звънят ми постоянно да ме карат да преминавам към по-висок план, какво става? Време е да ги сменяме ли?
 
От: Хора какво става със Суперхостинг?

Често ми се е случвало, обикновенно оптимизирам сайта или вдигам нивота на плана
 
От: Хора какво става със Суперхостинг?

А ти през контролния панел в акаунта си задал ли си компресиране?
 
От: Хора какво става със Суперхостинг?

Пробвай първо да оптимизираш сайтовете.
Ако не стане, сравни плановете с други хостинги и мисли за местене.
 
Осират се като карпатски вълци. Имам един хостинг при тях с 5 уърдпреса с по 10 посещения на ден. Дойде време за подновяване, автоматично искат да подновя на по-висок план, че товарели... Какво товарят??? Дефулт темата с all in one seo. Мани.
 
От: Хора какво става със Суперхостинг?

Оправете си сайтовете и няма дави звънят. Два хоста при тях с по 6-8 сайта всеки все с тежки системи и освен с айнодовете от време на време други драми нямам. Лесно е да се мяука по форумите, но е трудно да се оправят собствените мизерии знам
 
От: Хора какво става със Суперхостинг?

Ако става въпрос за dietite.net, ето това време ти е сравнително голямо, a минава и над секунда: http://prntscr.com/8eb9pv
И Ajax заявките също се мотат: http://prntscr.com/8ebgpp
Ето какво означава: https://developer.chrome.com/devtools/docs/network#resource-network-timing Общо взето има общо със скоростта с която сървъра бързодейства да обработи и направи доставката :)

За сравнение, другия ти сайт w-seo.com се справя с това за около 10ms, това е близо стотина пъти по-бързо :)
 
От: Re: Хора какво става със Суперхостинг?

Осират се като карпатски вълци. Имам един хостинг при тях с 5 уърдпреса с по 10 посещения на ден. Дойде време за подновяване, автоматично искат да подновя на по-висок план, че товарели... Какво товарят??? Дефулт темата с all in one seo. Мани.

Fozzy - не предполагах, че точно ти ще се включиш в хора на пишманпрограмистите, които реват за всяко нещо и все другите им виновни. Това, че ти не можеш да си оправиш нещата, не означава, че другите ти са виновни. Как пък само на вас все нещо им е криво? Прав е Krumov като казва да се вземете в ръце и да си оправите сайтовете!
 
От: Хора какво става със Суперхостинг?

Хора какво става със Суперхостинг? Само мен ли тормозят ежедневно с мейли, че натоварвам с 1 процент или 2 процесорното време, звънят ми постоянно да ме карат да преминавам към по-висок план, какво става? Време е да ги сменяме ли?

А един кеш тури ли от кумова срама? Забрани ли и wp-login.php със парола? Блокира ли xmlrpc.php?

Не - ми тогава от какво се оплакваш?
 
От: Re: Хора какво става със Суперхостинг?

Осират се като карпатски вълци. Имам един хостинг при тях с 5 уърдпреса с по 10 посещения на ден. Дойде време за подновяване, автоматично искат да подновя на по-висок план, че товарели... Какво товарят??? Дефулт темата с all in one seo. Мани.

Адаш - 10 посещения през Аналитикс не са 10 посещения на ден! Има една армада от ботове дето сноват нон-стоп из нетя и ти правят посещения.

Мен така ме отараши един бот - 2000 посещения за 30 минути; Сори - файла имаше парола и нищо не се случи.
 
Re: От: Re: Хора какво става със Суперхостинг?

Адаш - 10 посещения през Аналитикс не са 10 посещения на ден! Има една армада от ботове дето сноват нон-стоп из нетя и ти правят посещения.

Мен така ме отараши един бот - 2000 посещения за 30 минути; Сори - файла имаше парола и нищо не се случи.

Забранени са.

@Странник - смятам, че съм напълно наясно какво казвам. И да, този път в очите ми се издъниха.
 
От: Хора какво става със Суперхостинг?

Fozzy - ми не знам за теб и твоя конкретен случай, но според твоите обяснения виновния си ти, а не те. Не си успял да се справиш с проблема и другите ти виновни. И говоря от опит - Ти имаш по твоите думи "5 уърдпреса с по 10 посещения на ден", а аз само на един акаунт имам 7 инсталации + форум, да не споменавам останалите неща които ползвам, трафика ми не е по няколко десетки или стотици на ден, а много повече, и нямам никакви проблеми. Щом аз мога, значи и другите могат!
 
От: Хора какво става със Суперхостинг?

Тук изобщо не става въпрос за проблем в клиента, а наистина изнудват хората без причина. И аз получих писмо със заглавие "Нарастване на изразходваното процесорно време за хостинг акаунт" при условие, че средното процесорно натоварване го поддържам години наред около 80%. И в момента е така. Здравето на акаунта е добро, но въпреки това получавам предупреждения. Това е много, много лоша тактика. Разбирам защо правят това, искат да имат само акаунти, на които има сайтове без посещения, а останалите като моя да ходят при други хостинг компании, въпреки че съм им клиент почти от създаването на компанията. Но сметките ще им излязат криви, защото за всеки изгонен по този начин клиент имиджът им ще спада докато накрая ще се наредят по престиж до Топхост и никой вече няма да им ползва услугите. Не разбират просто какъв автогол си вкарват.
 
От: Хора какво става със Суперхостинг?

Аз със сайт без посещения утрепах сървър, така че това не е показател.
 
От: От: Хора какво става със Суперхостинг?

Тук изобщо не става въпрос за проблем в клиента, а наистина изнудват хората без причина. И аз получих писмо със заглавие "Нарастване на изразходваното процесорно време за хостинг акаунт" при условие, че средното процесорно натоварване го поддържам години наред около 80%. И в момента е така. Здравето на акаунта е добро, но въпреки това получавам предупреждения. Това е много, много лоша тактика. Разбирам защо правят това, искат да имат само акаунти, на които има сайтове без посещения, а останалите като моя да ходят при други хостинг компании, въпреки че съм им клиент почти от създаването на компанията. Но сметките ще им излязат криви, защото за всеки изгонен по този начин клиент имиджът им ще спада докато накрая ще се наредят по престиж до Топхост и никой вече няма да им ползва услугите. Не разбират просто какъв автогол си вкарват.

И мои клиенти имат същия случай. Редовно им пращат писма с предложения за по-висок план, без да са надвишавали повече от 80% от разрешеното проц. време за плана.
Това е живо изнудване.
 
Re: От: Хора какво става със Суперхостинг?

Fozzy - ми не знам за теб и твоя конкретен случай, но според твоите обяснения виновния си ти, а не те. Не си успял да се справиш с проблема и другите ти виновни. И говоря от опит - Ти имаш по твоите думи "5 уърдпреса с по 10 посещения на ден", а аз само на един акаунт имам 7 инсталации + форум, да не споменавам останалите неща които ползвам, трафика ми не е по няколко десетки или стотици на ден, а много повече, и нямам никакви проблеми. Щом аз мога, значи и другите могат!

Не знам поради каква причина ги защитаваш. Не се вижда за пръв път от твоя страна. Смятам, че съм достатъчно компетентен да мога да преценя кое по колко товари и дали проблема е в мен или не.

Суперхостинг навремето и аз ги хвалих. Но в случая не мога да кажа на черното бяло.
 
От: Re: От: Хора какво става със Суперхостинг?

Не знам поради каква причина ги защитаваш. Не се вижда за пръв път от твоя страна. Смятам, че съм достатъчно компетентен да мога да преценя кое по колко товари и дали проблема е в мен или не.

Суперхостинг навремето и аз ги хвалих. Но в случая не мога да кажа на черното бяло.

Ами Fozzy - аз не защитавам тях, а себе си - моите знания, умения. Това, че някой самоповярвал си не може да се справи с нещата и после хленчи и всички му виновни... и винаги ми е било странно когато видя някой да се оплаква за проблем, с който аз се справям с лекота.

А що се отнася до предупреждението от Суперхостинг за доближаване лимитите на акаунта - това е добра практика и точно така се прави, а който не може да разбере това си е негов проблем.
 
Re: От: Re: От: Хора какво става със Суперхостинг?

Ами Fozzy - аз не защитавам тях, а себе си - моите знания, умения. Това, че някой самоповярвал си не може да се справи с нещата и после хленчи и всички му виновни... и винаги ми е било странно когато видя някой да се оплаква за проблем, с който аз се справям с лекота.

А що се отнася до предупреждението от Суперхостинг за доближаване лимитите на акаунта - това е добра практика и точно така се прави, а който не може да разбере това си е негов проблем.

Браво !
 
От: От: Re: От: Хора какво става със Суперхостинг?

Ами Fozzy - аз не защитавам тях, а себе си - моите знания, умения. Това, че някой самоповярвал си не може да се справи с нещата и после хленчи и всички му виновни... и винаги ми е било странно когато видя някой да се оплаква за проблем, с който аз се справям с лекота.

А що се отнася до предупреждението от Суперхостинг за доближаване лимитите на акаунта - това е добра практика и точно така се прави, а който не може да разбере това си е негов проблем.

@Странникът, наистина разсъждаваш "странно".
За какво доближаване на лимитите на акаунта говорим, при положение че сайтът от една година насам никога не е превишавал 80% от времето?
Следя го ежедневно. Разрешеното време за акаунта е 160мин./денонощие, той прави по около 120-130 мин./денонощие.

Нужно ли е ежеседмично да се пращат писма с изнудване за преминаване на по-висок план в този случай???
Клиентът като не е наясно за какво става въпрос, и постоянно ме пита: "Да плащам ли?"
 

Горе