ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Разберете се като пичове!
Bdaa, не се прави така! Винаги можеш да кажеш, че не ти харесват ;)
А и това че плащаш по-малко, не значи че си получил качество!
Сравнявай нещата и плащай за по-доброто, а не за по-евтиното...
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Здравейте, и аз съм на мнение, че bdaa е постъпил доста некоректно, но всъшност парите, които са му поискани, за тези 5 СТАТИЧНИ банера в *.jpg формат мисля, че са УЖАСНО МНОГО. Та това са 5 обикновенни картинки, които се правят максимум за 20 минути.
Пиша това, защото bdaa се свърза с мен за баннерите и аз без да знам, че е писал на друг преди това приех да му ги направя за 10 лева всичките.
Но сега като гледам моята хронология и хронологията на BRAIN PAIN виждам, че bdaa се е свързал първо с мен в скайпа, но аз не съм му отговорил, защото не бях на компа.

[08:46:01] Ивайло Павлов: zdravei
[08:46:05] Ивайло Павлов: Hello! Please add me to your Contact list.
[08:46:50] Ивайло Павлов: trqbva mi izrabotka na baneri
[08:47:18] Ивайло Павлов: 1) едно 300х100 и едно 300х250 за zvezdninovini.com
2) един 300х250 за onlinepsychologyadvice.com
3) един 300х250 за colorite.me
4) един 300х100 за tutorials2web.com

Искам да са хубави, без анимация, .jpg, да стоят добре :)
[08:47:34] Ивайло Павлов: кажи колко ще струват всички и по колко на парче
[12:11:54] sтan . Amsterdam Guerillaz ;d: sтan . Amsterdam Guerillaz ;d has shared contact details with Ивайло Павлов.
[12:11:59] sтan . Amsterdam Guerillaz ;d: Здравей ;]
[12:12:14] sтan . Amsterdam Guerillaz ;d: 10 leva si4ko
[12:12:15] sтan . Amsterdam Guerillaz ;d: :)
[12:12:29] Ивайло Павлов: ami ok zapochvai
[12:12:47] sтan . Amsterdam Guerillaz ;d: Имам малко работа преди твоите баннери
[12:12:49] sтan . Amsterdam Guerillaz ;d: трябва
[12:12:50] sтan . Amsterdam Guerillaz ;d: 2 лога
[12:12:51] Ивайло Павлов: ok
[12:12:51] sтan . Amsterdam Guerillaz ;d: да направя
[12:12:52] sтan . Amsterdam Guerillaz ;d: :)

Забележете часа.. :)

Ето линк от първият банер, които направих за 3-4 минутки.Мисля, че повече от 2-3 лева на това "нещо" не може да му се искат !

bannercoloriteme300x250.jpg


И тъй де, определено НЕ ИСКАМ да влизам в конфронтация с никои от форума, просто изразих мнението си и разказах какво се е случило при мен, защото определено и аз съм част от спора.. :)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Първо се търсят оферти , след това се ангажира човек.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Здравейте, и аз съм на мнение, че bdaa е постъпил доста некоректно, но всъшност парите, които са му поискани, за тези 5 СТАТИЧНИ банера в *.jpg формат мисля, че са УЖАСНО МНОГО. Та това са 5 обикновенни картинки, които се правят максимум за 20 минути.
Въпроса е принципен. Договорка между страните съществува и трябва да се спазва. Снизхождението в случая стимулира подобни грозни практики.
Това не е темата за обсъждане на цени на банери.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Кога ще се научите бе хора?
Защо аз не се оплаквам от подобни прояви? Горял съм няколко пъти...
Вече не си мръдвам пръства преди да ми бъде изплатена ЦЯЛАТА сума!

В началото вземах малка част от сумата за капаро.
След това 50% от сумата, но е още по-изкушаващо за човека отсреща да те прецака.
И сега вече, както споменах, докато не ми се плати цялата сума нищо не правя. Който иска ми се доверява, който не - не!

По темата с bdaa. Батка, не уважаваш труда на другите. При такова положение ще платиш и на двамата, ако са ти пратили нещо. Ако BRAIN не е, то тогава някаква символична сума за компенсация.
Може да питаш z3al0t аз какво правя, когато някой ми свърши работа, дори и след това да не ми е нужна.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

При такова положение ще платиш и на двамата, ако са ти пратили нещо. Ако BRAIN не е, то тогава някаква символична сума за компенсация.

Съгласна съм :D
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Кога ще се научите бе хора?
Защо аз не се оплаквам от подобни прояви? Горял съм няколко пъти...
Вече не си мръдвам пръства преди да ми бъде изплатена ЦЯЛАТА сума!

В началото вземах малка част от сумата за капаро.
След това 50% от сумата, но е още по-изкушаващо за човека отсреща да те прецака.
И сега вече, както споменах, докато не ми се плати цялата сума нищо не правя. Който иска ми се доверява, който не - не!

По темата с bdaa. Батка, не уважаваш труда на другите. При такова положение ще платиш и на двамата, ако са ти пратили нещо. Ако BRAIN не е, то тогава някаква символична сума за компенсация.
Може да питаш z3al0t аз какво правя, когато някой ми свърши работа, дори и след това да не ми е нужна.
Аз пък никога няма да се доверя на някого, който ще ми иска 100% от сумата.. Работата става "дай парите, пък к'вот направя т'ва е".
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

ами тези които в момента ми се правят са много по-красиви

Много по-красиви от кое бе приятел???? Та ти не си видял какво съм правил, нито си ме питал, плюс това поръча на мен първи, нали така...

Зилоте не постъпваш коректно и ти в момента, като подбиваш цената и казваш лъжи на хората. Ако на теб ти отнема 20 минутки да ги направиш, на мен ще ми отнеме 2-3 часа примерно и това не са 5 "обикновенни картинки", това са 5 БАНЕРА. БАНЕРЪТ НЕ Е КАРТИНКА А ПРОФЕСИОНАЛЕН РЕКЛАМЕН ПРОДУКТ, КОИТО КОМБИНИРА В СЕБЕ СИ PR, МАКЕТИНГ И ИМИДЖ. Виждаш ли? Времето, което човек е вложил в нещо е показателно за цената, която иска. Това е защото, когато някой ми поръча, аз първо отделям време да проуча неговите сайтове, сайтовете на конкуренцията, и банерите в конкурентната ниша, за да успея да получа една добра комбинация от цветове и излъчване. И бях съгласен и за 20 лева да му ги направя. И ти слез малко на земята, не обяснявай на хората, как твоите цени били нормални, а моите ужасно високи - отново некоректност. Ти виждал ли си, колко струва един банер по специализираните сайтове???? Тогава сигурно ще ти падне ченето, като видиш, че хората искат по 60-100 лева за един банер и то статичен. Моите цени са дори ниски, а твойте дори незнам как да ги определя. Не може да се искат такива пари за този вид труд.

И нека ви предложа нещо: Ако искате може да почнете да пускате конкурси, когато се нуждаете от лого, банер или друга картинка, както в DP форума. Събрахме се няколко дизайнера тук във форума и мисля, че конкрусите са добро решение, за да получите най-доброто за вашите пари. Тогава ще може да видите различни гледни точки и да изберете тази, която най-много ви допада :)

И наистина не бъдете снисхоздителни към такъв вид прояви. Днес съм аз, утре може да сте вие. СЛожете му една черна точка, за да се знае.
 
Последно редактирано:
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Какво съм излъгал ? А това за "подбиването" на цената мисля, че е безсмислено да се коментира, защото ако няма качество, колкото и да я "подбивам" пак никой няма да ми пише. И тъй де, то си е моя работа на какви цени работя. МАРКЕТИНГ, подбиване на пазар, или там както искаш го наричай.
Ще ти дам един прост пример с това подбиване на пазар : Някъде да си видял примерно НАЙК , Ададас или друга фирма, да ходи да се обяснява на продавачите в ebay, че им подбивали пазара ??
Както и да е де..отново казвам, че не съм тръгнал да се конфронтирам с никои .. ;]

А колкото до тия конкурси - все едно...с тях, без тях.
PS Ако contest holder пусне конкурс за 5 баннера /статични/ по 2 лева ? К'во правим ?? ;) Ще участваш ли, за тия "смешни пари" ? :)
 
Последно редактирано:
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Ти почна да ми коментираш цените не аз, не мога да разбера какво извърташ нещата :)
И нека хората сами си преценят колко ще дадът за нещо. Незнам дали ще се включа, зависи дали ми се прави нещо ей така за кеф или не. Но колкото е по-висока цената, толкова повече дизайнери ще се включат предполагам :)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Добре де, както и да е..
Всеки определя сам на какви цени да работи. :)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Еми, явно z3al0t не си цени труда.А ако z3al0t-a не е знаел за другата поръчка , следователно по пътя на логиката трябва да се търси вина в поръчителя. Колкото до контест-а : сложете си твърди цени за всяка услуга и да видим какво ще правят.То това за 2лв баннер само в България може да се намери.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Не забравяйте, че цената на вашите банери за много клиенти представлява вашата оценка на труда ви. :)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Еми, явно z3al0t не си цени труда.А ако z3al0t-a не е знаел за другата поръчка , следователно по пътя на логиката трябва да се търси вина в поръчителя. Колкото до контест-а : сложете си твърди цени за всяка услуга и да видим какво ще правят.То това за 2лв баннер само в България може да се намери.

Абе ти най-малко можеш да прецениш дали си ценя труда или не, ако искаш дай да искаме по 20 лева на jpg баннерче, защото сме големите професионалисти ?! Голяма работа станахте всичките, кой не си ценял труда - кой го ценял. Ценя си труда, но съм реалист ! Има хора бачкат за по 10 лева цял ден като животни в някоя фабрика, а аз за 5 картинки и 30 минути работа ще искам 20-30 лева ?! Айде моля ти се, слез на земята..В България сме !
Всичките големи финансови експерти станахте..
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Абе ти най-малко можеш да прецениш дали си ценя труда или не, ако искаш дай да искаме по 20 лева на jpg баннерче, защото сме големите професионалисти ?! Голяма работа станахте всичките, кой не си ценял труда - кой го ценял. Ценя си труда, но съм реалист ! Има хора бачкат за по 10 лева цял ден като животни в някоя фабрика, а аз за 5 картинки и 30 минути работа ще искам 20-30 лева ?! Айде моля ти се, слез на земята..В България сме !
Всичките големи финансови експерти станахте..

няма значение къде си труда си е труд, и да то4но 20 лв. взимам за jpg банерче, който му е скъпо да си търси другаде, а това че някой си бачкат по цял ден за 10 лева си е техен проблем.
Изключително много мразя хора дето си седят на трътките и само се оплакват и гледат в чуждите паници, "глей го ся пак тоя иска еди си колко пари за една картинка" ами който са му много да си я направи сам, да седне да си чете за фотошоп за хтмл за пхп и сайт да си направи, никого не карам насила
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Момчета, не съм аз човека, който ще внесе яснота по въпроса, но нека изкажа и моето мнение.
Защо всички нападате z3al0t? Подбива Ви цените? Ами да. Ние му казваме конкуренция. Не може Вие да му налагате срещу какво заплащане ще работи. Това, че той иска по-малко пари за дадена услуга спрямо Вас, не е негов проблем. Той си е оценил труда на толкова и за толкова работи. Много добре знам какво е да работиш и да си доволен и в един момент да се появи някой, който предлага услуги на същото ниво, а да иска да речем двойно по-малко пари. Кофти е! Спор няма. Обаче щом той така е решил, Вие не можете да му налагате, че трябва да работи за повече пари. Лично аз съм ползвал услугите му и съм доволен. Цената също ми се струва нормална. И аз се дразня на хора, които правят неща на същото ниво, че даже и по-зле, но искат преувеличени суми. Ами няма да Ви наема никой. Не е и чудно. За да имате големи изисквания към заплащането, то и работата Ви трябва да е на ниво. За да дам аз примерно 50-100 лв. за пакет банери, ще искам и фактура. Колко от Вас могат да ми я осигурят? Малко са хората нали? Точно тази малка част има право да недоволства от подбиването на цените, но не и всички, които се занимават с Photoshop(+всякакъв тип софтуер за обработка и създаване на изображения).

Поздрави и пожелания за лек ден!
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Вие ще го изядете човека:mrgreen:

Аз да ви светна, че не винаги да продаваш на високи цени си на далавера или пък на голяма печалба. Това което прави @z3al0t дали умишлено или не си е маркетингов трик. Защо? Защото вие ще направите 1 банер за 20лв. той ще направи 10 за по 5лв. (Кой е на далавера според вас?)защото хората ще изберат по-евтиното и качественото.

Много хора който правят бизнес в БГ не познават пазарната икономика и затова работят на загуба. Мислят си, че като продават нещо на 200%+ надценка ще са на далавера(не говора за банери и лога, а попринцип), но не е така защото потребителите разполагат с един бюджет и ще купуват по-малко от дадения продукт или ще намалят потреблението на друг продукт и така ще прецакат друга ниша. Всички ниши обаче са свързани и по веригата пак им се връща на тях и фактически сами се цакат. Това е моята недоказана теория:mrgreen:

Бизнес модела е такъв, че повечето са измекяри и искат с една бутка за банички да кара Porsche Cayenne увеличават цените и намаляват заплатите и вече са на далавера...може ама друг път.:)

ПП: Това е моето мнение надявам се никой да не ми се обиди:)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Подкрепям мнението на Kirev, че цените всеки си ги определя сам и като цяло поста му.
Обаче честно казано, ако тук обсъждаме цената на jpg банер
ми се струва, че става въпрос за малко завишена и силно занижена цена от страните.
Все пак jpg банера е картинка/снимка или комбинация от снимки + някакъв надпис.
Обикновено се използват снимки взети от някъде в мрежата и в случая няма кой знае колко труд или нечувана оригиналност, но все пак определено има труд.
В този смисъл и при този тип банери и само за условията в БГ:
1.Цена от 5$ за банер ми се струва леко завишена./20$ за 4 банера/
2.Цена от 2.50 лв за банер ми се струва доста занижена./10 лв за 4 /
Тези цени пък въобще няма да ги коментирам, където пак става въпрос за снимчица с надписче в раздела jpg банери
http://baneri.eu/izrabotka-na-baneri.html
/ Цените тук са без ДДС или за банерче с фактурка цената е 48 лв.:shock:, което не пречи естествено хората да си работят по тези цени и да си имат или търсят клиенти./
При неизползване на готови снимки или картинки в банер или при правене на оригинално лого например може да се търсят по-високи цени според мен тогава.
В крайна сметка сте 2-3 във форума, които се занимавате с това и бихте могли да се разберете за нещо като примерен ценоразпис ?
За постъпката на bdaa малко коментар и от мен.
-----------------------------------------------------------------------
Човече, първо провери цените и на двете места и после казвай на всеки, че си съгласен и да започва работа.
Защото сега BRAIN с право е обиден и едва ли е, че друг му е взел поръчката, а защото е поел ангажимента към теб след разговора ви.
А ZL... е поставен в неудобното положение да се обяснява без вина.
Има и по-елегантни начини да се откажеш и да отидеш където ти е по-изгодно, което е и твое право.:)
----------------------------------------------------------------
Надявам се да не съм засегнал никого с мнението си, което не е пристрастно към нито една от спорещите страни.
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

В крайна сметка сте 2-3 във форума, които се занимавате с това и бихте могли да се разберете за нещо като примерен ценоразпис ?

В никакъв случай не съм съгласен.Тук не сме коалиция, а сме си конкуренция до известна степен, всеки да си се оправя сам :) Аз съм твърдо против общи ценоразписи и т.н. Не сме ресторанти или супер маркети, да трябва да съобразяваме цените на други такива. Още малко защо не предложите да си делим поръчките, че да е честно и да няма сърдити ????
Тцтцт, на който не му оттърва - да се оправя. Аз съм твърдо против всякакви такива щуротии..
 

Горе