ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

От: От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

В никакъв случай не съм съгласен.Тук не сме коалиция, а сме си конкуренция до известна степен, всеки да си се оправя сам :) Аз съм твърдо против общи ценоразписи и т.н. Не сме ресторанти или супер маркети, да трябва да съобразяваме цените на други такива. Още малко защо не предложите да си делим поръчките, че да е честно и да няма сърдити ????
Тцтцт, на който не му оттърва - да се оправя. Аз съм твърдо против всякакви такива щуротии..
Е, ти отиде много далеч в предположенията и разсъжденията си:)
Просто предложих нещо като примирие.
Разбира се, че всеки сам си преценява цените и се конкурира с когото и както може, а клиента си избира мастера.:)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Вижте всички все още се ориентираме на пазара и на цените, които да предлагаме. Нормално е да има различия от една цена до друга цена, но с времето всичко ще се балансира. Зилот не е виновен за нищо и не съм и го обвинявал. Единствения, който беше виновен е bda или там както се пише. Отделно признавам, че цените ми за статичен банер са малко завишени. Това е така, защото аз бях ги сложил под един знаменател с анимраните банери. Но сега като се замисля, това е било грешка от моя страна. Дори в сайта ми бях сложил една цена за двата вида банери, което не беше правилно. Сега нещата са коригирани и се надявам да продължим успешните си и приятни отношения, както със съфорумниците, така и с колегите. Поздрави :)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Колеги, темата е за изобличаване и заклеймяване на "черните овце", а не тема, в която да си сравнявате цените и да разсъждавате върху конкуренцията.
Направете си отделна тема и мислете.
Ако трябва направете асоциация на дизайнерите и контролирайте пазара :)
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Вие ще го изядете човека:mrgreen:

Аз да ви светна, че не винаги да продаваш на високи цени си на далавера или пък на голяма печалба. Това което прави @z3al0t дали умишлено или не си е маркетингов трик. Защо? Защото вие ще направите 1 банер за 20лв. той ще направи 10 за по 5лв. (Кой е на далавера според вас?)защото хората ще изберат по-евтиното и качественото.

Много хора който правят бизнес в БГ не познават пазарната икономика и затова работят на загуба. Мислят си, че като продават нещо на 200%+ надценка ще са на далавера(не говора за банери и лога, а попринцип), но не е така защото потребителите разполагат с един бюджет и ще купуват по-малко от дадения продукт или ще намалят потреблението на друг продукт и така ще прецакат друга ниша. Всички ниши обаче са свързани и по веригата пак им се връща на тях и фактически сами се цакат. Това е моята недоказана теория:mrgreen:

Бизнес модела е такъв, че повечето са измекяри и искат с една бутка за банички да кара Porsche Cayenne увеличават цените и намаляват заплатите и вече са на далавера...може ама друг път.:)

ПП: Това е моето мнение надявам се никой да не ми се обиди:)

:) на какво отгоре по-евтиното трябва да е по качествено ? не съм мн съгласен, след това ако имаш 20 човека дето са ти на опашката къде ти е по далавера да продаваш по 20лв или по 5?
 
От: От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

:) на какво отгоре по-евтиното трябва да е по качествено ? не съм мн съгласен, след това ако имаш 20 човека дето са ти на опашката къде ти е по далавера да продаваш по 20лв или по 5?

Виждам, че си ми схванал мисълта:lol: И къде съм споменал, че по-евтиното трябва да е по-качествено? Просто човека прави качествени неща на достъпни цени.

На втория ти въпрос ще ти отговоря с въпрос:
Според теб тея 20 човека на коя опашка ще чакат за банери - на неговата дето ще им направи красиви банери за 5-10лв и ли на твоята за 20лв.?:)

Както и да е може спокойно, който чисти темата да ми изтрие мненията, че оспамихме и се отклонихме доста.
 
От: От: От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Виждам, че си ми схванал мисълта:lol: И къде съм споменал, че по-евтиното трябва да е по-качествено? Просто човека прави качествени неща на достъпни цени.

На втория ти въпрос ще ти отговоря с въпрос:
Според теб тея 20 човека на коя опашка ще чакат за банери - на неговата дето ще им направи красиви банери за 5-10лв и ли на твоята за 20лв.?:)

Както и да е може спокойно, който чисти темата да ми изтрие мненията, че оспамихме и се отклонихме доста.

"(Кой е на далавера според вас?)защото хората ще изберат по-евтиното и качественото." само цената ли е фактор в това твърдение

за втората част, да чакат на мойта опашка и не виждам да са се втурнали да ходят другаде... и сравнението е по линия на цената, не на качеството

... а да и да уточня досега не съм имал клиент който да се е оплакал от нещо, което ме навежда на мисълта че и аз работя качествено просто не е евтино.

П.С. а и моите мнения може да бъдат изтрити че съвсем се относох, че и връзката избяга, като си го мислех звучеше по логично ;)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Окей , предлагам да спрем до тук. Всеки си определя сам цената ;) Стига толкова безсмислени спорове.Нито ще промените нещо в ценоразписа на някой, нито пък ще промените мнението на човека, който ви опонира...
Стига толко' спам :D
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Здравейте,
Искам да предупредя за потребителя marineris, Бранимир Вълчев, който е оставил и телефон за връзка в моята тема: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=11039&highlight=%F1%F2%F0%EE%E8%F2%E5%EB%F1%F2%E2%EE
Имах поръчка от този човек, с който си кореспондирахме в продължение на 2-3 седмици. Хареса статиите ми, даже ги изкоментира като: "супер" и когато дойде време за плащане, отговори, че говорил с управителя на фирмата си и се отказвали от моите услуги, което означава, че няма да ми платят за написаните статии. Времето и усилията далеч надхвърляха сумата от 10 лева, която трябваше да ми плати за първите 2 статии (добре, че не продължих да пиша за него). Това е първият ми нелоялен клиент от този сайт.
Пиша тук с надеждата да ви предпазя от този потребител. Сайтът му (ако има изобщо такъв) ще се занимава с темата "Глобално затопляне" и набира хора за писане на статии. Не се връзвайте на добрия му тон, аз не мога да разбера как 10 лева могат да бъдат проблем при добре свършена работа (според неговата оценка).
Ами това е.
Диана Петрова
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Здравейте,

Аз съм Бранимир. Предположенията на Диана са смешни. Статиите няма да се публикуват от нас в сайта и няма да работим с нея. Може да са супер ( според нея ), но се бяхме разбрали, че ако не ги публикуваме тя си запазва правата в/у всяка статия. Тя ни предложи да напише няколко статии по темата, за да видим уж какъв стил има на писане. Е, видяхме! отказахме да работим с нея. Сега се сърди като малко дете и е решила да пише глупости. Както и да е.
Бъдете сигурни, че аз работя с няколко човека от този сайт и съвсем скоро именно те ще напишат отговор на Диана точно тук.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Здравейте,

Аз съм Бранимир. Предположенията на Диана са смешни. Статиите няма да се публикуват от нас в сайта и няма да работим с нея. Може да са супер ( според нея ), но се бяхме разбрали, че ако не ги публикуваме тя си запазва правата в/у всяка статия. Тя ни предложи да напише няколко статии по темата, за да видим уж какъв стил има на писане. Е, видяхме! отказахме да работим с нея. Сега се сърди като малко дете и е решила да пише глупости. Както и да е.
Бъдете сигурни, че аз работя с няколко човека от този сайт и съвсем скоро именно те ще напишат отговор на Диана точно тук.

Този е мошеник. Разговарях с него по телефона и само ми загуби времето, говорейки глупости за околната среда. Уж се разбрахме за статии и цена, но така и не получих темите, за които се разбрахме, по пощата.
Диана е много добър преводач и твърденията му са напълно безпочвени.
Пазете се!
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Ти искаше да ти изпратим статии на английски и ти да ги преведеш. Ние не тръсихме преводач, а автор на статии. Човек, който знае какво трябва да се пише. Не съм казал, че Диана е лош преводач. Просто въпросните 2 статии нямат място в сайта.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Да предупредя за един потребител със скайп: the.prio На някои места може да го срещнете като "CaLLaWaY-_-" или "TyPucTa". Пълен мошеник, но не успя да ме преметне, затова пазете се и вие. :wink:
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Ти искаше да ти изпратим статии на английски и ти да ги преведеш. Ние не тръсихме преводач, а автор на статии. Човек, който знае какво трябва да се пише. Не съм казал, че Диана е лош преводач. Просто въпросните 2 статии нямат място в сайта.
Факта, че последно се разбрахме да изпратиш теми миналия Понеделник, но ти и до момента не си го направил, е достатъчен за мен да те смятам за несериозен. Това, което до момента сподели Диана за теб, е достатъчно за да те сметна и за мошеник.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Ясно. За мен темата приключи. Не допускаш ли, че може да имаме работа с други хора и да ме поели ангажимент към други автори?! Или ти си най-добрия и трябва всички с теб да се съобразяваме?! Нещо не сме се рабрали ми се стурва.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Колеги (cod4 и dianapetrova), апелирам да не прибързвате с оценките към други потребители и още повече да ги слагате директно в 'черния списък'. Работя с г-н Вълчев и мога да гарантирам, че ако имате проблем с него, то той непременно е у вас. Нямам представа за професионалните ви умения като copywriter-и или преводачи, но човекът наистина е сериозен. До колкото разбирам статиите/преводите на dianapetrova са били мостра. Извинявам се, но не разбирам как можете да търсите заплащане за такова нещо. Работил съм с много потребители от форума, случвало ми се е да пратя мостра и работодателят да не я хареса. Нормално е да не получа заплащане за нея. Друг е въпросът, че cod4 е регистриран днес и е под въпрос дали не е дублиран профил на друг потребител, но това ще го проверят администраторите.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Който иска да рискува. Този е в личния ми черен списък за некоректно отношение и празни приказки.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Не мога да разбера за какъв риск говориш ? Забележи мнение номер 5 и номер 6 от тази тема. Направи си изводите... Смятам, че тази тема не е много полезна, заради спорове като този. Проблемът е във вашия телевизор.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Колеги, много ви моля да внимавате, когато се договаряте. Когато искате да впечатлите някого, не можете да очаквате пари от него, но когато вече получите поръчка и не ви се плати - тогава вече имаме проблем с работодателя!
Всеки труд струва пари, но най-важното е как ще спазарите този труд. Винаги се пазарете, правете отстъпки, бъдете коректни и ще ви се върне.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Така е, Изида, аз работя много добре с други хора от форума. Случвало се е да не харесат статия и не съм искала да ми я плащат. Много добре знам какво сме се договорили с marineris. Нали ви казвам, за първи път срещам толкова нагъл човек. Не съм от хората, които се докачат, като не им харесат статията. Просто той ме подлъга в началото, като каза, че статиите са супер. Аз самата не мисля, че е така. За 5 лева може ли да се напише супер статия?
Според мен той или не желае да плаща, когато трябва, или има проблем с бизнес комуникацията. А най-вероятно има проблеми и с българския, защото писмата, които получавам от него са пълни с правописни грешки.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Между другото веднага си редактира поста в темата ми, след като му казах, че съм го упоменала в черния списък.
 

Горе