ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Е добре де, щом толкова спорите, не може ли да копирате копие/screenshot от кореспонденцията и да излезе кой е прав и кой е крив.Така като се дърлите и като се оплаквате нищо няма да излезе ;) Когато обвинявате някой в нещо, трябва да подплатите казаното от вас с доказателства..
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Ако е имало поръчка на статии, те са предоставени и после не са платени, тогава говорим за некоретно отношение.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Ако е имало поръчка на статии, те са предоставени и после не са платени, тогава говорим за некоретно отношение.

Не съм съгласен тук с теб. Те са предоставене за одобрение и не са харесани. Статиите никога няма да се публикуват от нас. Въпросните 2 статии бяха под предлог да се запознаем с начина на писане. Казах, че са хубави, за да не я засегна. После отказахме, защото статии няма да са ни полезни. Аз не знам как да ви кажа, че плащаме всичко и сме коректни, но плащаме за нещо което си заслужава. Можете ли да го разберете това или не?
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Може би си прав, marineris, но не съм в течение на вашия диалог. Едно е, "пращам мостра, за да видите как пиша и не държа да ми я плащате", а друго е "заповядайте статиите, които поръчахте за тези и тези пари". Всичко зависи от уговорката ви. Ако сте се уговорили да ви пратят статии за одобрение и само при публикуване да се плащат, тогава ти си в правото си да не ги публикуваш и да не платиш.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Ето и въпросната кореспонденция, от нея махнах само данните от банковата си сметка. Съдете сами:

> >-------- Оригинално писмо -------- >От: Diana Petrova >Относно: 2-ra statia >До: Marineris MM >Изпратено на: Петък, 2009, Септември 11 07:37:58 EEST > >Здравейте, >Изпращам и втората статия. Ще ви помоля само да преведете по сметката ми да речем към 20 лева (това е сума за 4 статии), за да мога да продължа работата. >Ето и сметката ми: >Диана Петрова > >Драснете ми два реда, когато преведете парите. >Поздрави, >Диана Петрова > > >-------- Оригинално писмо -------- > >От: Marineris MM > >Относно: Re: 1-ва статия > >До: Diana Petrova > >Изпратено на: Сряда, 2009, Септември 9 16:53:50 EEST > > > > > Здравей Диана,Получих стстията. хареса ми. Искам само да обсъдим нещо. Изпращам ти цитат опт статията " Живеещите > >близо до делтите на големите реки като Нил, Дунав ще бъдат застрашени от > >повишаващото се ниво на водата. Крайбрежните градове на морета и океани също ще > >бъдат заплашени от наводнения."Искам да не конкретизираме точно така. Вместо живеещете ... да напишем " Според много учени живеещите близо до реките и т.н"Защото това ако го публикуваме така може да носим отговорност. Ние сме сме направили такова проучване и разбираш, че няма как да публикуваме толкова конкретни неща :)Иначе е супер. Очаквам продължението ако има такова.Поздрави,Бранимир > >-------- Оригинално писмо -------- >От: Diana Petrova >Относно: 1-ва статия >До: Marineris MM >Изпратено на: Сряда, 2009, Септември 9 16:18:32 EEST > Здравейте, >Изпращам Ви първата статия. >Поздрави, >Диана > > > >-------- Оригинално писмо -------- > >От: Marineris MM > >Относно: Re: Re: Re: statii > >До: Diana Petrova > >Изпратено на: Понеделник, 2009, Септември 7 15:12:25 EEST > > > > > Здравейте г-жо Петрова,Благодаря ви за предложението и изпратените статии. Харесват ни и вашето предложение за сътрудничество е преимливо. Можете да започнете да пишете. Искаме като начало да се ангажираме взаймно с 10 статии. Предполагам, че ще се справите, но искам да обсъдим и нещо друго. Понеже на сайта се виждат предимно заглавията искам да обсъдим точно тях. Каквото и да пишете искаме да знаете, че именно заглавията са много важни. Трябва да привличат внимание и да накарат посетителя на сайт да прочете цялата статия.Иначе за начина на плащане и цената от 5 лв. е окей. на този етп не разполагаме с голям бюджет, но сме съгласни, че с ваши услия и хубавите статии ще ни помогнат да намерим и членове за нашата организация.Кога можете да ни изпратите първите 2-3 статии? Също така дали е възможно да ни изпратите телефон за връзка, име и банкова сметка по която да правим плащането?Поздрави,Бранимир Вълчев >-------- Оригинално писмо -------- >От: Diana Petrova >Относно: Re: Re: statii >До: Marineris MM >Изпратено на: Понеделник, 2009, Септември 7 15:01:01 EEST > Здравейте, г-н Вълчев, >Като начало изпращам няколко статии (на български (docx files) и английски (doc files)), които съм писала, за да придобиете представа от начина ми на писане. По принцип темата ми е интересна, особено методите, които се използват за предпазване и подобряване на околната среда, например фината мъгла, която използват в някои градове в Япония. Ако искате мога да пиша за вредното влияние на човека върху околната среда и тактики, методи за избягването му, бури, наводнения, суши, изчезване на животни и растения, промени в микро и макро системите на природната среда и т.н. >По принцип, както сте прочели в предприемач.ком взимам по 5 лева за статия от около 500 думи на български език, но разбира се няма да откажа и по-висока сума :), ако статиите са важни за вас и изискват по-специално внимание. Парите ми превеждат в ипей или по банков път. Процедирам по следния начин: изпращам определен брой статии, например 2-3, очаквам вашето одобрение, ако одобрите статиите, ми плащате по банков път, ако не - можем да обсъдим какво не ви харесва и да се пренапише. Ако ли пък съвсем не ви хареса, приключваме взаимоотношения. >Нямам нищо против вашите условия за името и имейла ми, както и за това, че се освобождавате от отговорност, разбира се, стига да не изменяте статиите ми до неузнаваемост. Мисля, че евентуално трябва да съгласуваме най-общо вашите промени и допълнения. > >Ако решите да работим заедно, само ще помоля да ми давате крайни срокове за определен брой статии, тъй като напоследък имам доста поръчки (хората се върнаха от море и започнаха да поръчват:)) >Но нека си пишем за по-нататъшни подробности, след като прочетете изпратеното и вече имате ясно виждане дали ще ползвате моите услуги. >Ще се радвам, ако решите да работим заедно. >Поздрави, >Диана > > > >-------- Оригинално писмо -------- > >От: Marineris MM > >Относно: Re: statii > >До: Diana Petrova > >Изпратено на: Понеделник, 2009, Септември 7 09:51:08 EEST > > > > > Здравейте Диана,Благодарим за отговора и за тов,а че бихте написали няколко статии за нас. Кажете как предпочитате да рабитм и какви са вашите условия. В момента тече регистрацията на нашата организация. До няколко дни и сайта ще бъде готов. Желаем твоите статии да ги публикуваме на нашия сайт. > Идеята ни е да информираме обществото чрез сайта и други проекти, които ще разработим на по-късен етап за глобалното затопляне. Статии може да са за следните неща: промените в климата, горите, водите, животните и растенията. Също така може да пишеш за опазване на околната среда, парниковите газове, ефектите на човека в/у природата. Темата " гобално заътопляне" е > обширна и може да се говори за много неща и начини за предотратяването му. Сайта ще е тип информационен, но самос опоменатите по-горе теми. Няма да има новини, спор и хороскопи ;) . Също така като нова организация ние ще имаме и нужда от членове. Целим чрез сайта и стаиите да накараме хората да си променят начина на живот и да се присъединят към нас. Знаем, че ще ни е трудно, но сме решени твърдо да направим много в тази насока. > Аз като управител на тази организация съм сигурен, че всеки нас член ще бъде горд. > Пишати всичките тези неща, за да разбереш смисъла и важността на всяка една стаия. Искам да знаеш, че след като ни предоставиш някой текст аз ще го проверявам и ще е възможна промяна или допълнение към това, което си написала. Очаквам твоя имайл с условията за нашето сътрудничество или с други върпоси относно тематиката в/у която би работила. Също така те умолявам да ми изпратиш някоя твоя статия, за да добия предтсава от начината ти на писане.Диана, благодарим ти за отделеното време. Надяваме се, че можем да работим заедно.Оставам на твое разположение.Поздрави,Бранимир Вълчев > >-------- Оригинално писмо -------- >От: Diana Petrova >Относно: statii >До: [email protected] >Изпратено на: Неделя, 2009, Септември 6 19:48:03 EEST > Здравейте, >Няма проблем да пиша по тези теми, както и по други. Досега не съм писала статия, която не е авторска - лесно се разбира, ако е така, а и пиша статии за удоволствие, така че копирането изобщо не ме вълнува. Мога да гарантирам, че ще са авторски. >Приемам плащане по банков път. >Ще се радвам да работим заедно. > >Поздрави, >Диана > > Ако пишете статии и смятате, че опазването на оклната среда, промените в климата и глобалното затопляне са ви познати като материя, моля свържете се с нас на имайла: marineris (at) abv.bg . >Като начало ще са ни нужни около 25 статии с до 600 думи. >Има и други неща за писане, но тях ще ви ги кажа на по-късен етап. Искам да знаете, че тези статии трябва да са авторски. Не приемаме нищо копиране или преправяно от интернет. Всяка статия ще съдържа вашето име и имайл за връзка и ние ясно ще заявим в сайта, че не носим отговорност за статиите, които са написани и публикувани от вас. >Плащаме само по банков път. > > > > > > > > > > > > >
>
 
Последно редактирано:
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

@marineris, кихай кинти, братле!
Процедирам по следния начин: изпращам определен брой статии, например 2-3, очаквам вашето одобрение, ако одобрите статиите, ми плащате по банков път, ако не - можем да обсъдим какво не ви харесва и да се пренапише. Ако ли пък съвсем не ви хареса, приключваме взаимоотношения.

Харесват ни и вашето предложение за сътрудничество е преимливо. Можете да започнете да пишете. Искаме като начало да се ангажираме взаймно с 10 статии.

Тези 2 извадки са достатъчки за сформирана онлайн сделка. Аз също съм поръчвал разни неща, които не съм ползвал, но съм си плащал.

ПослеПис: Нищо лично, но ми "звучите", като някоя секта с тези глобални проблеми, които Вие ще "разрешите".
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Тази информация е напълно достатъчна за включване в черния списък. Самопризнания ли чакате сега?
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Ако няма друга кореспонденция, работата взе да клони малко към - guilty :mrgreen:
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Подкрепям Kirev, че инфото е достатъчно за да има плащане!
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Айдеее в черния списък го слагайте.. какво му мислите :)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

След като сте си направили труда да прочетете ималите значи може да прочетете и това. Изпращам цитат от статията със заглавие Питейната вода свършва! ( ако това го публикуваме без да докажем, че е така ще имаме големи проблеми. И най-малкото е несериозно да се твърди такова нещо.) Както и да е. Прочетете част от текста.
" Живеещите близо до делтите на големите реки като Нил, Дунав ще бъдат застрашени от повишаващото се ниво на водата. Крайбрежните градове на морета и океани също ще бъдат заплашени от наводнения. И докато някои ще изграждат диги, за да спасяват домовете и живота си, то други ще страдат от изгаряща суша." или " В обозрим период от 1-2 деситилетия масово ще се сблъскаме с две гибелни „водни” явления: наводнения и суша"

Звучи ви добре написано, нали? Представете си това бъде публикувано в сайта. Доста от посетителите биха се разтревожили при така написаниете неща. А ако някой ни каже абе вие откъде имате тези данни? Правили ли сте проучване и можете ли да докажете това? Представете си настъпи смут в населението и ни подведът под съдебна отговорност. За тези неща не мислите, нали? Никъде не е посочен източник на тази инфомрация. Ние небихме защитили тези фантазии. Ако има нещо таклова то трябва да е с данни. Хората сами трябва да решат това дали е така или не. Няма източник или агенция. В тези изречения задължително трябва да има думичката" според" и се посочва кой е казал това и как е стигнал до тези убеждения.
Казах на Диана, че трябва да се корегират малко някои неща. Тя призна, че съм прав и всичко ще бъде корегирано. Край на нашата кореспондеция за няколко дни. Понеже тя не е единсвената с която работим ние започнахме да получаваме много хубави статии. В един момент тя се "показва" на имайла и иска пари. Тогава реших, че това трябва да го обсъдим. След няколко имайла и отказах любезно без намерение да се карам или споря. Мислех, че ще се досети сама за тези неща. Няма как да плащаме за нещо, което трябва да корегираме и да казваме на автора как да пише. В крайна сметка тя си прави реклама, че пише от строителство до еротика. Обаче не е споменато, че на темите екология са извън възможностите.

Извинявам се на всички за този мини скандал, който се получи в този форум. Спирам да пиша и пак ви казвам хубаво да си помислите преди да съдите.

Беше ми приятно, че съм член на този форум. Благодаря на всички, които се свързаха с мен и започнахме да работим като големи хора. Искам да ви кажа, че сайта е супер и найстина има автори, които не задоволяват нуждите на тинейджърте като им пишат ерочични статии.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Ама ти май наистина си се вживял в този Ваш сайт. По Discovery приказват какви ли не простотии. Постоянно чета как британски учени доказали разни неща от рода на това, че ругаенето намалява болката.
Ми да Ви *ба ма*ките тогава на всички, които не плащате... Охх, олекна ми. Ходете сега се сърдете на британските учени, не на мен.
Щом правите проблем да платите на момичето 10-20 лв., просто е невъзможно да си представя "сериозността" в/у бъдещия Ви проект. В подобни проекти трябва да се "наливат" много пари. Вие какво си мислите, че ей така ще вързвате чат-пат по някой балама и другите ще въздъхнат "Ах, колко са добрички в този сайт и как мислят за нас.". Е да, ама - не! При такова некоректно отношение сайтът Ви едва ли въобще ще просъществува.

ПослеПис: И не искам да изглежда така, че защитавам госпожица Петрова. Просто се дразня на некоректно отношение.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Британските учени и Discovery имат възможност да докажат всичко. Във въпросните статии не се пише за източника на тази информация. Ти май само псуваш като каруцар, но не четеш внимателно.
Съгласен съм с теб, че се наливат много пари, но не се раздават. Нали има разлика?
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Да, но всеки нормален човек знае, че НЕ трябва да им вярва. Защо хората да вярват на теб/Вас?
А и да, прав си! Пари се наливат и не се раздават. Но в случая ти трябва да ги дадеш, а не раздадеш. Сега като се замисля... до някъде е кофти, че се опитваш да се измъкнеш с това, че не си и говорил директно, за да не я нагрубиш или нещо такова, а си подходил тактично към създалата се ситуация. Ако си го направил с чиста съвест... евала! Малко хора биха проявили подобна съобразителност, но ако е било наистина само, за да се измъкнеш... Нямаш място тук, сред нас.

ПослеПис: Следващият път като се опитваш да бъдеш вежлив към някого - бъди. Но бъди открито вежлив. Надявам се хващаш тънката мисъл. ;)

Със здраве!
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Сами видяхте, че текста на Диана е безупречен. Всеки може да предяви претенции към определен текст, за да откаже плащане. Самозванеца, прикриващ се зад добри намерения, е решил да използва точно този факт. Дори не прави опити да прикрие собствените си правописни грешки, демонстрирайки по този начин неуважение към всички.
За разлика от Диана, аз долових несериозност и празнословие в разговора, който той се опита да наложи по телефона. Приключих го набързо и не се свързах с него пак.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

ИМА РЕШЕНИЕ НА ТОЗИ СПОР!

ПРЕДЛАГАМ СЛЕДНОТО:

Диана, разбери, че пари не се раздават за проба-грешка. Както Кирев каза в тези проекти се наливат пари, но аз казвам, че не се раздават.
Имаш ли свободно време? Напиши 2 качествени статии и ги изпрати на твой познат. Аз ще общувам с него. Ако статиите са ти окей и кажа, че ще ги публикуваме тогава ти ще бъдеш ангажирана за още 50 статии и ще ти ги предплатя. Няма да ги капарирам, а ще ти платя цялата сума предварително. Плащам, показваме преводното нареждане тук във форума и тогава започваш да пишеш. Всяка твоя статия ще бъде на цена по договаряне тук във форума.
Всяка твоя грешка ще бъде показвана тук. Всяка забележка от моя страна ще бъде публукувана тук. Искаш да си център на внимани и всички да се съгласяват с теб :) предоставям ти тази възможност сега!
Действай ако можеш!
 
Последно редактирано:
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

@cod4, теб те разбрахме, че си човек на Диана.
Няма нужда да дъвчеш срещу човека. В противен случай заминавай с него. Случая се разясни и няма нужда да се налива малко с огъня!

Предлагам и cod4, и marineris да се разминат с последно предупреждение...
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Защо аз трябва да получавам последно предупреждение г-н Кирев? Защото така е най-лесно ли? Малко не съм съгласен. Искам на всички да стане ясно, че не съм виновен и мога да го докажа ако искате. Само, че не ме съдете, бесете, псувайте и т.н преди да сте разбрали истината. Не е ли важно за вас да знаете кой е крив и кой прав? Или пак така е по-лесно. Не съм съгласен нито за последно предупреждение нито с код4, който не съм чувал никога. Аз нямам поставени лица в този форум, но какво ще кажете за Диана и нейния код4. Чак пък КОД4?! Можеше да го кръсти 10LV. или marineris_mi_dalji_pari примерно. Така можеше да заблуди само нея си. Но да се опива да заблуждава всички с нейното мнение, е малко некоректно. Мен ме е защитил само един човек от форума и съм му благодарен.

Аз мога да намеря решение на спора, а вие можете ли да си върнете думите назад и да кажете ИЗВИНЯВАЙ? Какви последни предупреждения, какви псувни и съдилища?!

Да сте виждали некакви вафли тука?
- К'ви предупрежнеия бе Кирев?
- Не се вкарвай в некакви филми бе братле!
- Объркал си форума пич! ( така се казва в рекламата. Админа на форума решава кой е объркал форума )
 
Последно редактирано:

Горе