ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Да беше го написал. Все пак две мнения са по-силни от едно. Дори и от ник хейтър. :)
На 85-та страница съм писал за него. Повече от две са мненията, дори и ако не броим коментарите в темата му/й.
cIVn9NN.png

LDaskU1.png
 
Последно редактирано:
На 85-та страница съм писал за него. Повече от две са мненията, дори и ако не броим коментарите в темата му/й.
cIVn9NN.png

LDaskU1.png
Аз за хейтъра споменах. Не знам защо така е постъпил, а в последствие не е дал никакво обяснение за ситуацията. А последно влизане на самия потребител? И на мен ми беше предложен акаунт, но тъй като не намирах за какво да го ползвам и отказах. Идеята беше да дам после ревю, но не мога да дам ей така ревю, като реално нямах и времето да го изпробвам. А отделно, не ми бе нужен. Сега виждам, че явно нещо не много ОК. Ще се радвам да се включи и да хвърли повече светлина върху създалата се ситуация, и то не с един потребител. ;)
 
След като няма свършена услуга няма какво да се коментира. И на мен всеки ден ми пишат хора за публикуване на статии, които в последствие изчезват и не отговарят, но какво от това? Да ги добавя в черния списък за това ли? :D Абсурдна ситуация...
 
Добавила съм го защото, имахме уговорка която той не изпълни.
Искаше да ми възложи текст за превод, в резултат на което дори и не ме изчака и хоп на лесното да го даде на друг.
Нарочно го слагам тук, защото постъпи некоректно и ме излъга.
 
След като няма свършена услуга няма какво да се коментира. И на мен всеки ден ми пишат хора за публикуване на статии, които в последствие изчезват и не отговарят, но какво от това? Да ги добавя в черния списък за това ли? :D Абсурдна ситуация...
Не се знае до каква стенен я е ангажирал. Може да е отказала поръчки и тн.
 
Отказах една не заради него, всичко останало е в горното ми мнение.
Когато се прави уговорка за какъвто и бизнес да е, се подписват договори, или се праща капаро от поръчителя, и чак тогава се извършва услуга или каквото е било там.

Както спомена колегата @slavchev
всеки ден пишат какви ли не хора с въпроси, запитвания и т.н. И на мен ми се е случвало не веднъж да комуникираме по 1-2 часа с потенциален клиент, който след време просто изчезва и не отговаря повече, или отговаря след месец "давай да почваме" Има всякакъв тип хора и малко е неуместно да вкарваме хората в черен списък само защото сме обсъждали уж бъдещ ангажимент и те са се обърнали към друг.
Ако нямате устна или писмена уговорка и поет реално ангажимент, то аргумента е неуместен. Аз за това вече изисквам плащане предварително и си решавам проблема с по-късни откази и прочие, макар в случая до колкото разбирам Вие изобщо не сте започнали някакво извършване на ангажимент към потребителя.

Нека ползваме темата за измамени и измамници реално за да може хората да се предпазват реално от рискове.

Аз също съм отправял запитване към определен потребител за извършване на услуга, и поради факта че не ми хареса как ми отговаря въпросния потребител и по ред други причини просто спрях комуникацията, и какво? Трябва да ме добави в черен списък защото съм решил да ползвам други услуги, а не неговите?

Нищо лично, но се намесвам в разговора защото тук специално ежедневно се извършват най-различни запитвания и ако всеки тръгне като Вас да споделя хора които не са успели да грабнат като клиенти, то списъка ще стане прекалено дълъг.
Успех!
 
Отказах една не заради него, всичко останало е в горното ми мнение.
Това е твое решение на база уговорки. Няма отношение към това дали човека е коректен или не. След неизпълнение на сделка може да се каже дали е коректен или не. ;)
 
Попълвам листа с името на @frukt0

На 10 юли ме пита за инстаграмите от подписа, час по-късно има линк към тях на ЛС. Първото ми впечатление за него беше, че е със супер надменното държание и все едно съм му длъжен, едва ли не, да му ги дам без пари. С две думи - предприемаческо отношение, което рядко се среща дори и в БГ базарите.

Споразумяхме се, заангажирах човек, който да поеме парите в удобен за него разплащателен процесор. Ясно съм написал сумата, която търся, а той от своя страна казва "- Веднага правим работата.".

Получавам около 20% под сумата, за която сме се уговорили. Той много добре знае за цената. Съвсем добронамерено го попитах, защо парите, които е пратил не отговарят на сумата, за която сме се разбрали. Всеки бърка, но уви - циганските номера започват тук.
Наглият отговор беше, цитирам "Заеби брат върни ми ги, аз мислех че Х$ бяхме говорили" (сумата (-20%), която той ми изпрати, уж неразбрал), прикачвам и снимка на част от разговора, където потвърждава, че е съгласен:

Screenshot_1_copy_copy.png


След като му казах, че съм ангажирал друг човек, за да стигнем до сделка успешно, ми се казва следното "- Ако изчакаш до вторник ще ти дам 5 лева горница" (вторник - 26 юли). Пратих му акаунта, не че защото толкова очаквам парите, а защото ми е неудобно да разкарвам човека, който е решил да ми помогне, само заради циганските номерца и прищявки на някакъв си "предприемач".

5 лева горница го дефинирам в съзнанието си като: Ще ти изпратя сумата, за която сме се уговорили, както и 5 лева горница, за проявеното търпение? Все тая. Нито стотинка повече, дори и 8 дни след срока, който той сам си постави.

Напомних му вчера, но е влизал, без да ми отговори на съобщението.

Не ми е заради парите, затова и никъде не ги споменавам като цифра. Яд ме е, че нищо предприемаческо няма в човек, който се прави не неразбрал и недочул, още повече, че договорката става в интернет, а не по телефона, където може да извърти, че съм се объркал или е неразбрал. Много жалко за него.

Поставям му отрицателна репутация с препратка към това ми мнение, за да си направи сметка, този, който реши да има вземане-даване с него в бъдеще.
 
@Blinky , може да е добре да се направи една листа на черен списък с никовете на потребители , които са некоректни или измамни за по-лесно търсене. В случая тази тема да се използва за доклади срещу такива потребители , да се водят дебати и в крайно заключение "ДА ИЗМАМНИК Е" или "НЕ , НИЩО МУ НЯМА" да се добавят или не в този черен списък. Така , когато потребители на форума правят сделки , може за 1 секунда да проверят в тази листа дали фигурира лицето срещу тях в форума. В случая в тази тема предполагам трудно се търси даден никнейм в 87 страници. Това е предложение. Знам , че е свързано с доста работа в началото , но би било адски полезно. Ако имате време , може да помислите.

Скоро претърпях измама. Един потребител продаваше фейсбук страница на футболна тематика. Явно не е негова и е копирал линка , но както и да е. Тук в този сайт сме свикнали на коректност , която наистина я има в продажбите (правил съм много продажби и покупки , всичко е било точно). И тук така се подведох. Парите се изпращат преди предоставянето на администраторски права в страницата (окей , изпратих ги) и човека изчезна. Не ми се занимава да го търся за 150 лева или да съобщавам за измама към cybercrime , но в случая може да се измисли такава листа , която да ни помага в преценката за даден потребител.
Пак казвам , повечето потребители в продажбите и покупките са адски коректни , но точно това понякога ни прецаква , защото сме свикнали на коректност и изведнъж БУУУУУУУУУММ момче :D
 
@Blinky , може да е добре да се направи една листа на черен списък с никовете на потребители , които са некоректни или измамни за по-лесно търсене. В случая тази тема да се използва за доклади срещу такива потребители , да се водят дебати и в крайно заключение "ДА ИЗМАМНИК Е" или "НЕ , НИЩО МУ НЯМА" да се добавят или не в този черен списък. Така , когато потребители на форума правят сделки , може за 1 секунда да проверят в тази листа дали фигурира лицето срещу тях в форума. В случая в тази тема предполагам трудно се търси даден никнейм в 87 страници. Това е предложение. Знам , че е свързано с доста работа в началото , но би било адски полезно. Ако имате време , може да помислите.

Скоро претърпях измама. Един потребител продаваше фейсбук страница на футболна тематика. Явно не е негова и е копирал линка , но както и да е. Тук в този сайт сме свикнали на коректност , която наистина я има в продажбите (правил съм много продажби и покупки , всичко е било точно). И тук така се подведох. Парите се изпращат преди предоставянето на администраторски права в страницата (окей , изпратих ги) и човека изчезна. Не ми се занимава да го търся за 150 лева или да съобщавам за измама към cybercrime , но в случая може да се измисли такава листа , която да ни помага в преценката за даден потребител.
Пак казвам , повечето потребители в продажбите и покупките са адски коректни , но точно това понякога ни прецаква , защото сме свикнали на коректност и изведнъж БУУУУУУУУУММ момче :D
Ами все пак напиши му ника от форума или ФБ да се знае за протокола на този юнак. Пък може да се включи да се защити, ако се чувства прав.
 
@Blinky , може да е добре да се направи една листа на черен списък с никовете на потребители , които са некоректни или измамни за по-лесно търсене. В случая тази тема да се използва за доклади срещу такива потребители , да се водят дебати и в крайно заключение "ДА ИЗМАМНИК Е" или "НЕ , НИЩО МУ НЯМА" да се добавят или не в този черен списък. Така , когато потребители на форума правят сделки , може за 1 секунда да проверят в тази листа дали фигурира лицето срещу тях в форума. В случая в тази тема предполагам трудно се търси даден никнейм в 87 страници. Това е предложение. Знам , че е свързано с доста работа в началото , но би било адски полезно. Ако имате време , може да помислите.

Скоро претърпях измама. Един потребител продаваше фейсбук страница на футболна тематика. Явно не е негова и е копирал линка , но както и да е. Тук в този сайт сме свикнали на коректност , която наистина я има в продажбите (правил съм много продажби и покупки , всичко е било точно). И тук така се подведох. Парите се изпращат преди предоставянето на администраторски права в страницата (окей , изпратих ги) и човека изчезна. Не ми се занимава да го търся за 150 лева или да съобщавам за измама към cybercrime , но в случая може да се измисли такава листа , която да ни помага в преценката за даден потребител.
Пак казвам , повечето потребители в продажбите и покупките са адски коректни , но точно това понякога ни прецаква , защото сме свикнали на коректност и изведнъж БУУУУУУУУУММ момче :D
Във Наполи за €200 ако платиш на някой ще го начупят и ще ти върнат €475 от тия €75 дето ти дължи.
 
Аз съм за. Ако някои има желанието, да помага. Ама само молове, защото гдпр , нали? :)
Предполагам , че една тема , която е затворена и има една публикация с нея с доста голям списък с никове ще свърши работа - темата просто ще се обновява спрямо подаването на сигнали и информация. Ако някой срещне измамник. Качва информацията тук в тази тема , дискусира се от потребителите и екипа на сайта и ако наистина е така подава се сигнал с ясна информация към администратор и администратора обновява публикацията в темата. Тук са 87 страници , предполагам , че за един ден мога да помогна да изкарам всички докладвани за измама или некоректност и да ги изпратя. В случая , поне според мен тази "НЕкоректност" трябва да е доста сериозна близо до измама , за да се напише никнейма на някой в тази листа. Иначе за измамата двусмислици няма. Дори в този ред на мисли е хубаво да се записват само измамниците на дребно и на дебело, защото тази НЕкоректност на даден потребител през очите на другите може да се дефинира доста многозначно.

Относно измамата , която претърпях аз , беше преди адски много време и съм забравил данните на този дебил. Предполагам , че тази измама е била еднократна , този нема да се върне пак тук.
 
А ник, нещо? Има в началото на темата няколко поста с листи от такива "герои", но с времето се допълва във всеки един пост от някои пострадал. И така с времето се натрупват....докато не дойде и нуждата да се събере на едно място и някак си да е в първите ако не 1, поне 2-3 поста. И да е вързана с темата за пазара и правилата. Това е най-логичното нещо, което ми идва на ума. Но именно това събира е обвързано с преглед на 87 страници. :( Това вече е работа и то не малко. Но ще предотврати много грешки в бъдеще. ;)
 
А ник, нещо? Има в началото на темата няколко поста с листи от такива "герои", но с времето се допълва във всеки един пост от някои пострадал. И така с времето се натрупват....докато не дойде и нуждата да се събере на едно място и някак си да е в първите ако не 1, поне 2-3 поста. И да е вързана с темата за пазара и правилата. Това е най-логичното нещо, което ми идва на ума. Но именно това събира е обвързано с преглед на 87 страници. :( Това вече е работа и то не малко. Но ще предотврати много грешки в бъдеще. ;)

Това е профила на измамника - но, не е активен. ==>https://www.predpriemach.com/members/Велимир-Станчев.29096/
Както казах : Измамата е била еднократна и този нема да се върне. Смисъл забравил съм го , но мога да кача снимки от разговора ни, за да докажа, че е измамник.

Относно листата , мога да ти помогна да се изготви спрямо информацията от тази тема. Иначе относно НЕкоректните хора мисля, че скоро забелязах, че си има опция за негативен feedback.
 
Да, качи доказателства. Защото някои просто си хранят други, не повечето де, но все пак сме хора на думата си и нека има някакви доказателства. ;)

Да, листа ще се изготви изцяло и само от тази тема, защото е официална за момента - :) Ако мога да го нарека така. :)
 
Линк за сваляне: https://ndox.abv.bg/download?id=bbf9ca8b3e
Това е чата между мен и измамника (https://www.predpriemach.com/members/Велимир-Станчев.29096/)
Ставаше въпроза за закупуване на фейсбук страница или група, изпратих му парите, явно в биткойни и от там нататък след разписката, започна да овърта и изчезна. Честно казано ако аз бях измамника, нямаше да се занимавам да пиша толкова много. Чата е много голям и за това го качих в dox. Като кача някъде снимката доста се намалява и препращането няма да може да се чете.
 

Горе