ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Дискусията в 'Дискусия за Пазара' стартирана от advaworx, Юли 31, 2009.

1. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,415
    Харесвания:
    2,046
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Oks, Сега ще го видя. Уж го оправяхме и този шит. Скоро сменяме и слагаме новата версия. Само да не се стреснете от дизайна. :)

kamentk харесва това.
  2. bambina1994

bambina1994 New Member

Рег.:
    Март 11, 2019
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Здравейте, нова съм, но за съжаление вече ме излъгаха и не ми платиха за свършената работа. Как процедирате в такива случай? :)

3. ReminD

ReminD Well-Known Member

Рег.:
    Ян 22, 2008
    Съобщения:
    6,320
    Харесвания:
    1,244
    Точки:
    113
    Разказваш надълго и представяш някаква кореспонденция, която се е провела...

kamentk харесва това.
  4. jair

jair Active Member

Рег.:
    Март 3, 2013
    Съобщения:
    412
    Харесвания:
    151
    Точки:
    43
    Първа стъпка: оплакваш се в темата. Дотук добре.
    Втора стъпка: разказваш подробно, ако може да включиш, чатове, скрийншоти, всичко. Колкото повече данни, толкова по-добре за сеирджиите. Бонус точки, ако имаш истински имена, телефони, егн-та, фейсбук профил с лични снимки.
    Трета стъпка: сеирджиите ще огледат внимателно, ще поцъкат с език и ще си дадат ценното мнение, което никой не иска така и така.
    Четвърта стъпка: дано се включи и обвинения в разговора, така става истински купон.
    Пета стъпка: в крайна сметка нищо не се случва, защото бановете и триенето на потребители са неефективни както стана ясно. Пиеш една вода и продължаваш напред като Кубрат Пулев.

Ако не ти се занимава да правиш сеир на хората, давай директно към пета.

nandibandi харесва това.
  5. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,415
    Харесвания:
    2,046
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Кой е потребителя, и ако може повече инфо. Ще си понесе наказанието, така и така сме почнали по веригата. :) И какво за рейтингите? Хората си търгуват със стари, нови и т.н. В крайна сметка бановете ще позволят нови регистрации, нови банове и така. Кофти тръпка е, но за жалост в държавата на мишките и тарикатите е така. Малко повече наблюдателност и предпазливост е нужна. Мен лично ме завлече човек, който уж бил голямата работа в сферата си, а се оказа и той обикновен тарикат, който да са му хвала парите. ;)

kamentk харесва това.
  6. kamentk

kamentk Well-Known Member

Рег.:
    Юни 3, 2012
    Съобщения:
    2,092
    Харесвания:
    249
    Точки:
    63

Пиши го кой е тоя мошеник, ако имаш информация за него - дай я, за да няма други излъгани. Пък дано си купят лекарства и свещи с парите всичките тези тарикати на дребно ...

7. Kaloyan Hristov

Kaloyan Hristov Member

Рег.:
    Авг 5, 2017
    Съобщения:
    78
    Харесвания:
    49
    Точки:
    18
    Виждам, че bambina1994 се жалва по-горе за неизплатена поръчка. Ако е насочена към мен, вече не попадам в този списък. Питал съм я за разплащателен метод и очаквам отговор.

Макар да си губя времето, нека да разкажа цялата история и да видим кой крив, кой прав :)

Та, нуждаех се от човек, който да пренапише статия за мой сайт. Трябваше ми текст, след това щях да го оптимизирам и да го подготвя за публикуване. Единственото, от което се нуждаех, бе уникалност в порядъка на 92-95% и грамотност.

Момичето ми прати линк към блога ѝ. Текстовете изглеждаха добре, но моята задача бе в съвсем различна насока. Все пак споделих изискванията си и получих положителен отговор, че ще получа статията. Казах си добре, ще дам шанс за изява, а ако се получат нещата, имам куп други проекти, към които мога да я включа. Всичко бе изпълнено в срок, но забележете!!! Пратен ми бе линк към нея от някакъв блог. Кой себеуважаващ се копирайтър качва материали в интернет, та нали ми трябва уникален? Сложих отметка на Адвегото да не търси в съответния сайт, но уникалността бе около 85%. Казах ѝ, а тя отговори, че ще оправи нещата. Няколко дни по-късно ми праща втори, преправен вариант, който даже е с по-ниска уникалност. Това се случва в понеделник, а аз ѝ отвърнах, че до вторник сутрин ще прегледам материала. Тук идва моят пропуск! Имах офлайн ангажименти и не успях да проверя статията. Писах ѝ вчера (сряда) да ми остави данни за паричен превод, а в четвъртък сутрин всичко ще бъде изплатено. Признавам! Забавих се, но 2 дни! Та, аз имам неизплатени 1000 лв. от колко време... Да съм се жалвал тук?! Както и да е...

Е, не получих нито уникалност, нито грамотност. Вие ми кажете тази статия отговоря ли на някакви критерии, изисквания и може ли да се използва изобщо?!
    https://ibb.co/DgG5YS4

P.S. Цялото действие няма нищо общо с този форум! Бях публикувал обява в друг сайт, а въпросната дама се свърза с мен.

8. bbb12

bbb12 Active Member

Рег.:
    Март 10, 2013
    Съобщения:
    263
    Харесвания:
    60
    Точки:
    28
    Статията е потресаваща. Мисля, че гугъл преводачът има по-добър изказ... Многото бамбини в копирайтърския бизнес водят до това. :)

kamentk, Kaloyan Hristov и nandibandi харесват това.
  9. Kaloyan Hristov

Kaloyan Hristov Member

Рег.:
    Авг 5, 2017
    Съобщения:
    78
    Харесвания:
    49
    Точки:
    18
    Аз не го мисля, аз съм убеден! Знаейки само жотем и се ла ви, ще напиша по-добра статия на френски :D Или е превеждана с Гугъл преводач, без да се правят редакторски намеси, или е използван някой скапан инструмент за рерайтинг.

Ама май и аз си заслужавам място тук, защото плащам, ще си помислят, че имат някакви заложби и впоследствие ще изгърмят още хора...

kamentk харесва това.
  10. waldes

waldes Well-Known Member

Рег.:
    Февру 9, 2011
    Съобщения:
    3,390
    Харесвания:
    681
    Точки:
    113
    Статията не става.

kamentk харесва това.
  11. Kortes

Kortes Active Member

Рег.:
    Юли 13, 2011
    Съобщения:
    375
    Харесвания:
    74
    Точки:
    28
    @Kaloyan Hristov ако не е тайна, колко плати за този текст?

12. Kaloyan Hristov

Kaloyan Hristov Member

Рег.:
    Авг 5, 2017
    Съобщения:
    78
    Харесвания:
    49
    Точки:
    18
    Спокойно, не е потресаваща сума. Всъщност исках да дам шанс за изява на някого и ако потръгнат нещата, да продължа дългосрочно с него, работейки по мои проекти. Уви, не се получиха нещата :)

13. Leverage

Leverage Active Member

Рег.:
    Юли 3, 2015
    Съобщения:
    414
    Харесвания:
    96
    Точки:
    28
    Не бан, а примерно служебено 10 трейд в червено за доказани измамници, пък да си обикалят форума и да си правят сделките ако има с кой...

14. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,415
    Харесвания:
    2,046
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Да, хубаво е самите хора да му дадат тия 10 негативни трейда. За това е сложен. Следващата версия на този адон е идея по-сполучлива, поне това пише автора му. Така, че ще може да се ползва доста по-свободно. Иначе банна е определено временно решение, докато не реши отново. Нали имаме такъв пример с един пич тук с директории и лога. Направо се съсипа. И въпреки всичко хората чат пат му се връзваха и пак форума излиза, че държи мошеници. :)

15. Leverage

Leverage Active Member

Рег.:
    Юли 3, 2015
    Съобщения:
    414
    Харесвания:
    96
    Точки:
    28
    За хората не е много добра идея да го дават, защотото може да има и лични нападки чрез трейда и ще стане мазало от фалшиви такива и положителни, и отрицателни. В смисъл една сделка има две страни и ако въобще вие като админи може да вземете отношение то това по-горе е решението. Иначе както казваш при бан, утре пак ще е тук с нов профил.

16. xainov

xainov Well-Known Member

Рег.:
    Февру 7, 2013
    Съобщения:
    1,328
    Харесвания:
    144
    Точки:
    63
    И к'ва е застраховката, че като дадеш на някой тъпанар негативен трейдър, той няма да си направи втори акаунт тук, от първия да си даде позитивен фийдбек, за да има някакъв и пак да си работи схемите? Ако е бан, той трябва да е по IP, по име и по всичко + кик от форума.

slavchev харесва това.
  17. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,415
    Харесвания:
    2,046
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Не, не всеки. Трябва да си имал кофти експиринас с човека, за дадеш. Иначе не е редно да се използва за инструмент за отмъщение. :) Ние като админи няма как да вземем отношение. Нашето отношение се свежда до там дали потребителя нарушава правилата. Вече след доказване в темата тук или в друга, се взима решение. Но докато не стане на 100% ясно, което е супер занимавка за някакви си (обикновено) 20 лева, където седиш и се чудиш какво да му кажеш на човек, щото за него проблема бил "принципен", не бил за парите. :) И се почва.

@xainov , няма как по IP, брат. Знаеш ли тук колко хора минават през кафенета, в които има free wi-fi, ако набанираме едно 10-20 кафета, в които ходят хора да работя и прочие. Отделно и много мрежи имат едно, което е маска. Не става този номер. Има бан, мейл, защото е задължително. Името не е задължително, а и там пак може да вкара фалшиво. Но и то и като се замислиш, един тук си регна около 10+ мейла, така, че...... :)

18. xainov

xainov Well-Known Member

Рег.:
    Февру 7, 2013
    Съобщения:
    1,328
    Харесвания:
    144
    Точки:
    63
    Брат, не става въпрос за 20 лв. Може да са 20, 200, 2000, разлика няма. Въпросът е принципен. Щом някой ще се прави на хитър, яде хурката. Защото като 1 хомо прецака 10 човека с по 20 лв за 5 дена да кажем, ми това са 1200 лв на месец, изкарани на гърба на другите.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice