Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

горския

New Member
Много бих оценил вашето мнение! Чисто нов е, накратко за сайта: един вид платформа за публикуване на обявления за издирвани престъпници, откраднати МПС-та, безследно изчезнали лица, изгубени домашни любимци, откраднати и намерени вещи, инциденти. Идеята е чрез сайта да бъдат събрани на едно място проблемите на хората и колкото повече сайта се популяризира и повече хора го гледат, тези проблеми да бъдат решавани.
На мен лично и на хората около мен много ми допадна тази идея и с голямо желание го направих. Между другото да е жив и здрав поне още 1000 години Краси, който ми помогна и написа сайта. Супер сериозно момче, да е жив и здрав Форума, защото тук го намерих!
Та ако евентуално все още ви е интересно и не е в разрез с правилата ето ви и сайта: http://izdirva.bg
 
Ау, сайтът е супер добра идея. Между другото задължително да сложиш една видео секция, в която да се шерват или качва видеа от видео камери, заснели кретени, прекрачващи закона нагло нагло. Сложи му една фавиконка, както и по-читаво лого (но това може натам). Ааа, наблегни много на шер бутоните - не се ограничавай само с Facebook, тия боклуци трябва да ги види цял свят. ;)

Направи също така в тайтъла на издирвания или измамника да присъства 100% имената му. И до името му престъплението, да си го види цял свят какъв е убавец.

Днес гледах във фейса се спукаха да въртят некви пръдни дето задигнаха ай фон пред камера. Що за мекотело глупаво трябва да си, за да го направиш. Нали си в нета утре. Защото е ясно, че полицията не става, поне да си ги знаем ние. ;)

Пред време бях си замислил един домейн mvr-spi.com, и беше точно нещо такова, не с малко по-изместен фокус - там щяха да се публикуват (от всеки) снимкови и видео материали на граждани, нарушаващи закона по една или друга причина. На ден има хиляди, да не кажа стотиси хиляди такива. Дори и полицията го нарушава често. От изхвъляне на фас през прозореца до грабеж посред бял ден, което в района на Лъвов мост и Женския пазар се случва доста често. Или как полицията минава да вземе рекета от сутеньорите, за да го предаде на горе по веригата към шефа на РПУ-то. Ей такава ми бе идеята, ама много щеше да загази този сайт. ;) Ако ще следваш този стил, внимавай, защото материал много, а тънкопишковци още повече. ;)
 
От: Re: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Ау, сайтът е супер добра идея. Между другото задължително да сложиш една видео секция, в която да се шерват или качва видеа от видео камери, заснели кретени, прекрачващи закона нагло нагло. Сложи му една фавиконка, както и по-читаво лого (но това може натам). Ааа, наблегни много на шер бутоните - не се ограничавай само с Facebook, тия боклуци трябва да ги види цял свят. ;)

Направи също така в тайтъла на издирвания или измамника да присъства 100% имената му. И до името му престъплението, да си го види цял свят какъв е убавец.

Днес гледах във фейса се спукаха да въртят некви пръдни дето задигнаха ай фон пред камера. Що за мекотело глупаво трябва да си, за да го направиш. Нали си в нета утре. Защото е ясно, че полицията не става, поне да си ги знаем ние. ;)

Пред време бях си замислил един домейн mvr-spi.com, и беше точно нещо такова, не с малко по-изместен фокус - там щяха да се публикуват (от всеки) снимкови и видео материали на граждани, нарушаващи закона по една или друга причина. На ден има хиляди, да не кажа стотиси хиляди такива. Дори и полицията го нарушава често. От изхвъляне на фас през прозореца до грабеж посред бял ден, което в района на Лъвов мост и Женския пазар се случва доста често. Или как полицията минава да вземе рекета от сутеньорите, за да го предаде на горе по веригата към шефа на РПУ-то. Ей такава ми бе идеята, ама много щеше да загази този сайт. ;) Ако ще следваш този стил, внимавай, защото материал много, а тънкопишковци още повече. ;)

Благодарско. Видео секция имам, но засега само аз мога да качвам видео вътре. Точно с такава цел съм го направил, за да качвам клипове от всякакви инциденти и хората да си ги гледат. По-нататък ще могат и хората да си ги качват, нека мине малко време и да свикнат с него. Иначе нататък идеята ми е същата като твоята, спокойно могат в инциденти да се публикуват кой какво що...да се знае!
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Ще има успех сайта, помисли в посока как да се предпазиш ти самия от измами и измамници. Сам разбираш, че като има обявени награди, ще има и опити да бъдат спечелени. Когато някой иска да натопи друг, и да го очерни като измамник също е слабо място, най - вече за хората които няма да имат право да се защитят. Така, че помисли превантивно в тази посока и ще има голям успех. Така мисля.

П.П Прочетох общите условия, но не съм сигурен, че това е достътъчно.
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Поздравления за идеята и сайта! Има едно нещо, което не ми харесва, но може много лесно да се оправи. Това е надписа Izdirva.BG в логото. Не искам да го приемаш, като подигравка или обида, но изглежда все едно е правен на някой уеб тул за free text effects от тея дето, като влезеш вътре и ти изкачат един pop-up, два pop-under, а самия тул е обграден от 10 реклами. :) Сайта има потенциал, но за да бъде ефективен трябва да го знаят изключително голям брой хора. Трябва да работиш най-вече по популяризацията на сайта за да може самият той да има ефект. Успех ти желая!
 
И на мен много и допада идеята. Имаме нужда от нещо такова. Ако си забелязал има едно апче, което стана доста популярно по подобна причина. Снима някакви нарушители и шерва в мрежата, както и уж пращало на полицията, което и да е така, то е глас в пустинята. ;) Но като цяло доста популярно стана апчето и всеки го има и използва. Сигурен съм, че същото ще стане и с този сайт. И то не само за хора, които се издирват, но и за качване на инциденти, изгубени или откраднати предмети. Примерно наскоро някъде четох, че някакъв малоумник убит от Бога откраднал от задната седалка хладилна чанта, в която е имало лекарства, предназначени за детенце и са били животоспасяващи. Ето такъв да го убиеш с камъни. И според мен заслужават такава "популярност", а полицията ако иска да взима действия, ние после ще си помислим за данъците. :)
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Ако мислиш да развиваш форума пиши едно ЛС да го вкараме в 21 век. Не вземам скъпо.
Инак ако реша да очерня някой какво ме спира?
Някакъв контрол има ли?
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Форума задължително ще се развива, кажи как да го вкараме в бъдещето. Контрол има и ще има ежедневен! Разбирам, че категорията "Измамници" е малко деликатна, но съм оставил инструмент за докладване на такива публикации, както и имейл. Естествено, че ще се налагат блокажи на айпи-тата на прекалилите, както и пълно съдействие на органите и на евентуално пострадалите. Идиоти бол, но ще се борим.
Вчера го пуснах, почвам да действам за популяризацията. Имам идея за малко оффлайн реклама на билбордове, ако някой има контакти по рекламни агенции за евентуално някаква отстъпка да казва. Много сериозно съм се заел да видим докъде ще стигнем :rolleyes:
За дизайна исках да е максимално опростен, никакви шаранийки никакви флашове. Това е сериозен сайт. Трагедии се случват всеки ден на хората и трябва по максимален начин да им се помага. Колкото повече хора знаят за нещо откраднато или изгубено или пък нещо по-сериозно, толкова по-голям шанс има да им се помогне.
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Браво колега, поздравявам те за добрата идеята, аз също имам няколко забележки, които не са фрапантни, но ги промени защото изглеждат несериозно, поне според мен.
1. Този надпис Izdirva.BG наистина много грозно изглежда.
2. Надписа "Важно!!!" не се набива на очи, измисли нещо по привлекателно и да се набива на очи.
3. Тези клипчета не са свързани с тематиката на сайта и ми се струват неуместни.
4.Как наистина ще осъществяваш контрола, много хора могат да бъдат почернени от някой хейтър?
Полежелавам ти успех с проекта и дано го развиеш, за да помагаш на хората.
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Форума задължително ще се развива, кажи как да го вкараме в бъдещето. Контрол има и ще има ежедневен! Разбирам, че категорията "Измамници" е малко деликатна, но съм оставил инструмент за докладване на такива публикации, както и имейл. Естествено, че ще се налагат блокажи на айпи-тата на прекалилите, както и пълно съдействие на органите и на евентуално пострадалите. Идиоти бол, но ще се борим.
Вчера го пуснах, почвам да действам за популяризацията. Имам идея за малко оффлайн реклама на билбордове, ако някой има контакти по рекламни агенции за евентуално някаква отстъпка да казва. Много сериозно съм се заел да видим докъде ще стигнем :rolleyes:
За дизайна исках да е максимално опростен, никакви шаранийки никакви флашове. Това е сериозен сайт. Трагедии се случват всеки ден на хората и трябва по максимален начин да им се помага. Колкото повече хора знаят за нещо откраднато или изгубено или пък нещо по-сериозно, толкова по-голям шанс има да им се помогне.
Имах предвид да се интегрира дизайна да е същия като на сайта + потребителски функции в сайта.
А за билбордовете:
http://www.predpriemach.com/member.php?u=15983
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

И според мен сайтът ти е много добра идея, колега. Как ще го популяризираш, освен офлайн с билбордове? Мислил ли си за партньорство с НПО-та? Със сигурност има такива, които имат близки дейности до твоите в сайта.
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Сайтът изглежда адски зле. Идеята си я бива, но трябва мащабна рекламна кампания (било то и за кратко).
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Имам идея за малко оффлайн реклама на билбордове

Имаше един колега във форума с билбордове в цялата страна. Преди седмица си чистих съобщенията и сега не мога да му намеря ника.
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Сайтът изглежда адски зле. Идеята си я бива, но трябва мащабна рекламна кампания (било то и за кратко).

Коооооо...то па твоите са много убави :lol: То с тия убавци на началната страница нема как да е убав :twisted:
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Много добра идея, браво!

Недей рекламира офлайн, с ФБ реклама направо ще ти узбухне трафика, особенно като гледам тематиката. За български трафик също така, ФБ рекламата е доста евтина, а статия като тази http://pik.bg/роми-пребиха-бол безпроблемно може да стане вирал.

О междудругото сега като влезнах в статията ми дава 404 грешка и видях, че е на друг домейн що така?

Направи си собствена секция за новини, така най-добре ще събереш трафик. Също така не се тревожи много много за пускане на фалшиви обяви, даже може да направиш едно фейк такова, само и само да влезнеш в новините.

Също така самите теми във форума ги промени малко, да има място, където хората да могат да пишат ежедневно. Например да обсъждаш самите новини, които са пуснати в сайта.

Като цяло обаче темата е много добра. Там където пишеш "допълнителна информация" попълни с малко повече инфо. Например като кликна на тоя Илиян Тодоров, пише само, че е убил 2-ма пред някъв клуб. Ако имаш повече инфо за това как, кое, що, пиши го. Вместо хората като им стане любопитно, да му търсят името в Гугъл и да се опитат да разберат какво е станало, дай им информацията.

Също така направи "сподели" бутоните по-видими.

Също така махай тая промоция за рекламиране. Големите медии, на които хората се доверяват за набирането на информация не предлагат такива евтини рекламни полета. Изгради си малко имидж на големец, така хората ще им е по-лесно да споделят инфото от сайта ти, тъй като ще изглеждат по-авторитетно и няма да се плашат, че споделят нещо, от някакъв си сайт, което ако не е вярно, може да навреди на техния имидж.

Също така добави пискели за ре-маркетинг, като има някоя скандална новина, пускаш реклама, само на тия хора и тъй като ти знаят сайта, CTR-то ще е супер много, рекламата ще е супер евтина, всички ще четат скандалната новина при теб и ще споделят, а кокурентите ти няма да спечелят твоята аудитория.

Тия неща се сещам в момента. Успех с проекта, ако си упорит, 100% ще има много трафик. Даже ся се сетих, че може и да продаваш е-боок "Как да се предпазим от тези Х число интернет измами, които могат да изпразнят банковата ви сметка." или нещо подобно, особеноо ако се има напредвид психологията на хората, които ще прекарват време в сайта ти, ще се купува като топъл хляб, за цена от 9-19 лв. 10 000 копия да продаваш на година, ей ти 90-190к. Това само пример де.

Абе като цяло успех с проекта, кефи ме темата и вярвам, че ще е успешен ако се направи както трябва. Ъпдейтвай от време на време как вървят нещата, определено ще е интересно да гледам как се развива, ако искаш де, пък и така, може да ти даваме и други съвети в различните фази на бизнеса... ако имаш нужда де.
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

.. и задължително възможност за дарения!
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

.. и задължително възможност за дарения!

Не, това не мисля, че трябва да се прави.
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Много добра идея, браво!..........

Евала този път изригна с идеи, които супер много ми допадат и ще послушам! Видях, че ПИК са си махнали страницата, коригирах я. Мислил съм между другото за даренията....50 на 50 съм...
 
Последно редактирано:

Горе