Чувал ли е някой за adcash?

От: Чувал ли е някой за adcash?

Еми то човека си каза че след нова година ще има повече банер реклами, но явно няма за това по-добре site under използвайте.
 
От: Чувал ли е някой за adcash?

Получих отговор от тях с подробно обяснение. За да не цитирам целият текст ще отделя по-важните неща.
1.Банерите не се показват, тъй като системата използва "capping", или иначе казано ако един IP адрес види реклама хх пъти и не реагира на нея (предполагам се има на предвид клик), системата спира да показва рекламата за съответното IP за периода от 24 часа. Това според мен не работи правилно тъй като вече 2 седмици моите реклами не са се показвали нито за IP-то от вкъщи, нито за IP -то от работата.
2.Също може да се "скрият" рекламите когато няма каква реклама да бъде показана и за това има опция да се използва допълнителен рекламен код (fallback), например на адсенс който да се "включва", когато рекламите на adcash изчезнат. Всичко това е направено с цел висок eCPM.
3.Г-н Дудов обясни че банерите не са най-добрият и доходоносен вариант за България и препоръча използването на site-under, като посочи дори примерни печалби на 1000 показвания, които не са импресии. Също така обясни, че в тяхната система импресиите се различават от другите средства като analytics тъй като става въпрос за показани реклами, а не за импресии.
 
От: Чувал ли е някой за adcash?

Колеги, да питам... къде се поставя кода за тоя сайт ъндер на WP ?!?! Аз го слагам го в header.php но няма никой.
 
От: Чувал ли е някой за adcash?

Колеги, да питам... къде се поставя кода за тоя сайт ъндер на WP ?!?! Аз го слагам го в header.php но няма никой.

Показва се на заден план, но трябва да изчакаш малко, да "захапе" системата им и мисля, че е по удачно да го добавиш в края на страницата(footer.php).
 
От: Чувал ли е някой за adcash?

Моята статистика за 20 дена:

За 53 036 импресии - 51,12 €

Как ги правиш тези пари?

Моята статистика за декември за банер 468х60 горе в хедъра е:

Импресии - 591 182
*Fallback - 48 180
Клика - 93
Действия - 0
Печалба - 5,98 €
E-Cpm - 0,01 €
CTR - 0,02 %

Чудна работа???
 
От: Чувал ли е някой за adcash?

Не с банери, а само със site under. От банерите нищо не се изкарва. С твоите импресии сега щеше да си със 500 евра напред :)
 
От: От: Чувал ли е някой за adcash?

Показва се на заден план, но трябва да изчакаш малко, да "захапе" системата им и мисля, че е по удачно да го добавиш в края на страницата(footer.php).

Мерси колега, ще пробвам ;)
 
От: Чувал ли е някой за adcash?

Това site under може да е печелившо, но е отвратително. Така само можете да си изгоните потребителите. Според мен, това става само за някакви несериозни сайтове, на които целта е само печалба.
 
От: Чувал ли е някой за adcash?

Това site under може да е печелившо, но е отвратително. Така само можете да си изгоните потребителите. Според мен, това става само за някакви несериозни сайтове, на които целта е само печалба.
Мога да ти кажа че в повечето големи сайтове имат такъв тип реклама.
 
От: Чувал ли е някой за adcash?

Мога да ти кажа че в повечето големи сайтове имат такъв тип реклама.
А това чудо като изскача зад сайта, няма ли да има проблем с adsense рекламите? Те май са против такива изскачащи прозорци.
 
От: Чувал ли е някой за adcash?

ами май точно за това, че изскача зад сайта не е проблем т.е. не пречи на навигацията на сайта
 
От: Чувал ли е някой за adcash?

ами май точно за това, че изскача зад сайта не е проблем т.е. не пречи на навигацията на сайта

Ако обичаш да посещаваш някой сайт и всеки ден ти изскачат прозорци зад него, ще ти хареса ли?
 
От: Чувал ли е някой за adcash?

Ако обичаш да посещаваш някой сайт и всеки ден ти изскачат прозорци зад него, ще ти хареса ли?

Някой го беше казал "майната им на потребителите". При положение, че с 10К уникални на сайт се правят 10-15 евра (за български сайтове говорим) на ден, естествено, че на потребителите не им харесва, но на мен ми харесва.
 
От: Чувал ли е някой за adcash?

И при мен рекламите се показваха 2-3 дни, и изчезнаха. Мина месец оттогава и още ги няма. Писах им преди седмица някъде - никакъв отговор. За site-under става въпрос. Сложила съм ги в single.php.
 
От: Чувал ли е някой за adcash?

И при мен рекламите се показваха 2-3 дни, и изчезнаха. Мина месец оттогава и още ги няма. Писах им преди седмица някъде - никакъв отговор. За site-under става въпрос. Сложила съм ги в single.php.

Сложи ги в footer.php преди затварящият </body>.
 
От: Чувал ли е някой за adcash?

Защо във footer.php ? Не трябва ли в хедара ?пак преди </body>.
 
От: Чувал ли е някой за adcash?

Защо във footer.php ? Не трябва ли в хедара ?пак преди </body>.

Аз лично предпочитам джавите да се зареждат на края. Даже мисля, че имаше и такъв плъгин за wordpress-a дето си слага последни да се зареждат. Свързано е с бързодействието.
 
От: Чувал ли е някой за adcash?

Защо във footer.php ? Не трябва ли в хедара ?пак преди </body>.

В хедъра нама такъв таг "</body>". Хедъра значи горе, където ти е логото и горното меню на сайта.
 
От: Чувал ли е някой за adcash?

</body> трябва да е долу, горе би трябвало да е <body>
 

Горе