Шахмат - Извинете, има ли умни предприемачи тук?

От: Извинете, има ли умни предприемачи тук?

E браче човек едно стихотворение да не пущи...
 
От: Извинете, има ли умни предприемачи тук?

ууууууууу бесепар....


Ето за твоите хора една история по истински случай:

Първи училищен ден в едно средно училище в САЩ. Учителката представя нов ученик – Такиро Сузуки от Япония.
Часът почва и тя казва:
- Сега ще видим дали познавате историята. Кой е казал “свобода или смърт”?
Никой не знае, но Сузуки вдига ръка:
- Патрик Хенри, Филаделфия, 1775 г.
- Много добре, Сузуки. А кой е казал “Държавата е народът и като такъв никога не може да умре”?
Сузуки става:
- Ейбрахам Линкълн, Вашингтон, 1863 г.
Учителката поглежда другите деца и им казва:
- Засрамете се, деца! Сузуки е японец, а знае по-добре от вас американската история.
Тих глас от последните чинове:
- Да им го начукам на японците!
- Кой каза това? – изкрещява учителката.
Сузуки вдига ръка:
- Генерал Макартър, Пърл Харбър, 1941 г. и Ли Якока на събранието на акционерите в Крайслер, Детройт, 1982 г.
Учениците стоят в пълна тишина, когато пак някой се обажда:
- Да go духаш!
Учителката, извън кожата си:
- Стига вече! Кой беше това?
Сузуки:
- Бил Клинтън на Моника Люински, Белия дом, 1997 г.
Някой друг извиква:
- Сузуки е лайно!
Сузуки веднага отвръща:
- Валентино Роси, мото-състезанието Гран-При в Рио де Жанейро, Бразилия, 2002 г.
Всички изпадат в истерия, учителката припада, а на вратата се появява директора:
- Да го ‘еба! Никога не съм виждал такъв хаос.
Сузуки е готов:
-Министърът на финансите Пламен Орешарски, за положението в България,2008 година.
 
Re: Извинете, има ли умни предприемачи тук?

На 27-ми март, в този ден славен,
against си помисли, че по акъл на Харкона е равен.
Опълчи му се пред форума открито,
самочувствието му, обаче бе разбито.

Съдбовна грешка бе това,
тъй като Харкона в миг разбра.
Показа той на against, че за нищо не става,
щом не може в шаха като цар да го раздава.

Сега на against му остава да направи като Фози
и да си поплаче тихичко, свит в различни пози.
Да разбере, че на този свят няма да пробие,
щом на Харкон теста не успя да покрие.

О, велики Харконе нас съжали,
ние сме умствено бедни души.
Нямаме твоя ум,
той е като локум.
 
От: Извинете, има ли умни предприемачи тук?

Веднъж, събрали се трима човека без работа...
 
Re: От: Извинете, има ли умни предприемачи тук?

Само малоумници ми се лепят напоследък. Последният и простак започна да го раздава.

Преклено провокативните заглавия привличат повече посетители ... обаче не всички ще са реално заинтересовани от контента и ще реагират различно както се и получи офтопик в офтопика :lol:

Прекалено таргетираното но не описателно заглавие като само Шахмат... може да не привлече достатъчно посетители дори и да се интерсуват от шах... затова изхода е описателно заглавие с провокация :) който е умен и смята че го бива на шах ще е предизвикан да се разпише :) по темата :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Шахмат - Извинете, има ли умни предприемачи тук?

Тоя недорасъл прошляк така и не осъзна, че интелигентността се измерва само и единствено в съотношението доходи/свободно време. Да бачкаш като роб по гишетата и да се занимаваш с олигофренски тестове в останалото време е достатъчно показателно. Виж го, че не може да сглоби едно изречение като хората, всяка втора дума му е клоунска обида, характерна за 2 клас. Добре, че чат-пат някой като Noke му пуска некой лаф, та да има какво да репостне 5 пъти, иначе остава безмълвен като ученичка.
 
От: Шахмат - Извинете, има ли умни предприемачи тук?

Интересно как темата привлече всички комплексари. Само Coolice разбра идеята. Имената на трезво мислещите са на блога, а тези на малоумните комплексари, правят дълъг списък тук.
 
От: Шахмат - Извинете, има ли умни предприемачи тук?

chessboxing.jpg


Шахът може да бъде и силов спор(т).

Перефразирано от Гари Каспаров - "Шахът е най-жестокия спорт."
 
От: Шахмат - Извинете, има ли умни предприемачи тук?

Играйте, играйте ... :mrgreen:

3-27-2012 8-40-54 PM.jpg
 
От: Шахмат - Извинете, има ли умни предприемачи тук?

Грешно зададена тема. Не е въпросът дали има умни такива, а дали има изобщо предприемачи? Аз досега (около 3 години в този форум) съм забелязал един среден търговец и двама представители на дребния бизнес. Хем съм гледал наистина (миналата година правих шеговито проучване за предприемачеството като идеен фетиш за Централна и Източна Европа).

А шахът пък е отделен кантар , предприемачеството няма нищо общо. Ей го Каспаров, примерно, - велик шахматист, бързо мислещ ум, световен шампион и т.н., но в живота се позиционира и се запомни като агентът-ревльо. В най-добрия случай - политик.

BTW, бях разгледал някои от партиите, които пускаше във форума, и съдейки по тях предполагам, че от 10 ще ти взема 9.5 : 0.5 (преценката не е заради твоята игра, а заради тази на противниците ти). Та си отговори сам дали е въпрос на предприемачество, дали е въпрос на самочувствие (респективно, комплексираност) или просто е израз на бивш спортен разряд (KМ, ELO 2200). Като в същото време един Фриц може да ме разпилее и в повечето случаи го прави....
 
От: Извинете, има ли умни предприемачи тук?

Редръм, не те кефи Харкон или принципно си спамиш? Поне напиши нещо смислено, като натискаш клавиатурата ... или недей ...
И кой си ти, че ще ми кажеш какво да пиша и какво не? Аре у лево. Харкон си ме кефи, затова и си го подбъзиквам и му тролвам темите от време на време. Това е офтопик раздела, да го уеба!
 
От: Шахмат - Извинете, има ли умни предприемачи тук?

BTW, бях разгледал някои от партиите, които пускаше във форума, и съдейки по тях предполагам, че от 10 ще ти взема 9.5 : 0.5 (преценката не е заради твоята игра, а заради тази на противниците ти). Та си отговори сам дали е въпрос на предприемачество,


Много си скромен - ако беше Niks-а тук, щеше да напише по-голяма разлика. :lol:
 
От: Шахмат - Извинете, има ли умни предприемачи тук?

Много си скромен - ако беше Niks-а тук, щеше да напише по-голяма разлика. :lol:

На дамската част винаги й е по-лесно :)
 
От: Шахмат - Извинете, има ли умни предприемачи тук?

Моше

Дърт педофил не се прави на шахматистка а кажи в коя пандела лежа толково време ?

Може би и ти бега по чужбинско клизми да правиш като истинска "предприемачка" ?
 
От: Шахмат - Извинете, има ли умни предприемачи тук?

:)

+ 10 символа
 
От: Шахмат - Извинете, има ли умни предприемачи тук?

Абре harkon-е, да беше озаглавил темата "Hate", че да обхване всичко дето обхвана впоследствие.
Иначе шахът наистина е свързан с интелигентността, но правилото не важи в обратна посока. Ако си добър шахматист, то наистина имаш акъл в главата, но ако имаш акъл в главата не е задължително изобщо да играеш шах. Имах възможност да поиграя с теб на шах и стилът ти на играене е предимно заучен (т.е. стандартни правилни ходове почти без грешка и без екстравагантности). Заучените тактики не са проява на интелигентност, но имат връзка с интелигентността, тъй като за да превключваш от една в друга заучена ситуация +импровизация чат-пат няма как да минеш без интелигентност. Като се комбинират знанията/опитът с интелигентността човек може да постигне много в живота.
Иначе ти се кефя, тъй като и аз се кефя на шаха. Умерено ме бива, но това не ми пречи да играя. Някой път може пак да поиграем. Ще се постарая да съм по внимателен, че да има полза и за теб от нашите игри.
 
От: От: Шахмат - Извинете, има ли умни предприемачи тук?

Иначе ти се кефя, тъй като и аз се кефя на шаха. Умерено ме бива, но това не ми пречи да играя. Някой път може пак да поиграем. Ще се постарая да съм по внимателен, че да има полза и за теб от нашите игри.
С теб играх със стандартни ходове, за да съм сигурен, че няма да изпусна партия.
Само не се захващай с Nik-a, че той бие всички на поразия - даже strana го е страх!
 
От: Шахмат - Извинете, има ли умни предприемачи тук?

Yeah! Ad virtutem via ardua est ...
 

Горе