Шефа неглижира SEO усилията ми

От: Шефа неглижира SEO усилията ми

7 човека с шефа - сам прецени
в малките фирми хората са мултифункционални, или поне шефовете гледат да стане така
иначе мерси за уточнението
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Не ми се четат парцали, за това пропускам написното до тук. Ако шефът ти неглижира seo усилията ти, то е защото тези усилия не показват резултати. Ако му изкарваш пари, няма как да го прави.
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Ще падне малко учене как да внедря идеите. Оставам да следя темата, ако някой има какво да добави.
 
Последно редактирано:
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Не ми се четат парцали, за това пропускам написното до тук. Ако шефът ти неглижира seo усилията ти, то е защото тези усилия не показват резултати. Ако му изкарваш пари, няма как да го прави.

Явно нямаш понятие какви са повечето шефове на фирми в БГ. Аз съм в подобна позиция на този човек тук, но не ми се влиза в подробности. За жалост не е както казваш...
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Явно нямаш понятие какви са повечето шефове на фирми в БГ. Аз съм в подобна позиция на този човек тук, но не ми се влиза в подробности. За жалост не е както казваш...
А ти какво направи, за да покажеш на шефа ти, че греши в преценката си?
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Отделен телефонен номер само сайта, чат форма и брояч на страницата с контактите в сайта би трябвало да даде някаква представа колко клиента идват от него
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

2рото мнение в темата е най-полезно :D Това да се доказваш пред шефа е загуба на време. По добре гледай да си развиваш нещо отделно и в един момент да си напуснеш сам.
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Шефа ти е от този тип хора, който освен да грухти и громули друго не му е вродено. Сигурно е от първичните хора, които винаги и на първо място трябва да хвалят себе си и да оказват надмощие на по-ниско сложените в живота. Запиши си го в CV'то това и кандидатствай в сходна по дейност фирма.
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Освен телефон, за който са те посъветвали можеш да предложиш купон за отстъпка, който може да бъде свален и изпринтен от сайта, която да се ползва на място. Това ще докаже, че хората използват сайта. Естествено купоните ще са със определен срок и определен брой. Като мина 100 души ... ще искаш % от новите клиенти и продажбите :)
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Шефът ти ли ти възложи да направиш и оптимизираш сайта или ти прояви инициатива?
Имах личен сайт, бях се похвалил, а и на визитката ми беше също като започвах работа. Подхвърлиха ми дали не мога да направя на фирмата сайт и аз захапах кукичката. Без въобще да преговарям за заплащане. Смятах, че един честен и коректен шеф сам ще се сети за това. Наивник.
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Имах личен сайт, бях се похвалил, а и на визитката ми беше също като започвах работа. Подхвърлиха ми дали не мога да направя на фирмата сайт и аз захапах кукичката. Без въобще да преговарям за заплащане. Смятах, че един честен и коректен шеф сам ще се сети за това. Наивник.
В гадна ситуация и, ако сега спреш да се занимаваш със сайта, шефът ти ще те гледа с лошо вече, тъй като го е приел за даденост.
Моя съвет е да използваш това че работиш фрии, за да ползваш някакви други привилегии във фирмата.
Иначе не е толкова голяма драма, направил си нещо, не е оценено-случва се ежедневно във всички фирми. Както каза колегата по-горе, приложи си сайта към CVто и си търси друга работа :)
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

doncho73 - и сега дилемата ти е как от жертва да станеш акула? Трудна работа. Тук има добри съвети, възползвай се от тях. Примерно съвета с купоните е добър. Ако искаш съчетай го като направиш форма в сайта за коментари и обратна връзка. И нека всеки който си вземе такъв купон от сайта задължително да остави коментар за това, примерно мнение защо желае да се възползва от услугите на фирмата - така, ще знаеш реално колко човека са се възползвали от офертата.

А освен това в тази форма за коментари нека да пишат и всички които от сайта са намерили и са се възползвали от фирмата в която работиш. Също така може да се направи една анкета с няколко конкретни въпроса за хората, които от сайта са намерили и ползват услугите на фирмата. Това няма как да се скрие.
 
От: От: Шефа неглижира SEO усилията ми

doncho73 - и сега дилемата ти е как от жертва да станеш акула ...
Нещо такова. Май е крайно време да си призная, че разбирам само от статични страници с обикновен html. За това казах, че ще падне яко учене. Освен ако някой случайно намери време и ми посочи лесен за мен начин да внедря тези неща в статичните си страници. Смятах да търся в cpanel нещо готово и аз не знам какво. Мисля, най-ценно ще е, ако обявя някаква отстъпка, за хората направили онлайн поръчка. В смисъл, комбинирам няколко от съветите по-горе. Тази поръчка ще идва направо при мен, така ще заобиколя търговците. Пък отстъпката ще е някаква минимална, ако шефа нещо се газира, ще му предложа да ми я дръпне от заплатата. Ако е достатъчно глупав да го направи, наистина нямам място там. Също форма за запитвания и чат, където който не е ориентиран може да задава въпроси. Тези две неща с малко помощ, мисля мога да ги внедря в html-а си. Ще направя една отделна поща на която да идват формите и от която да отговарям.
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Дончо разбира от SEO колкото коминочистач може да кара влак. Пуснал е 2 еднакви теми в 2 форума, демек дублирано съдържание.
 
От: От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Нещо такова. Май е крайно време да си призная, че разбирам само от статични страници с обикновен html. За това казах, че ще падне яко учене. Освен ако някой случайно намери време и ми посочи лесен за мен начин да внедря тези неща в статичните си страници. Смятах да търся в cpanel нещо готово и аз не знам какво. Мисля, най-ценно ще е, ако обявя някаква отстъпка, за хората направили онлайн поръчка. В смисъл, комбинирам няколко от съветите по-горе. Тази поръчка ще идва направо при мен, така ще заобиколя търговците. Пък отстъпката ще е някаква минимална, ако шефа нещо се газира, ще му предложа да ми я дръпне от заплатата. Ако е достатъчно глупав да го направи, наистина нямам място там. Също форма за запитвания и чат, където който не е ориентиран може да задава въпроси. Тези две неща с малко помощ, мисля мога да ги внедря в html-а си. Ще направя една отделна поща на която да идват формите и от която да отговарям.

аз ако съм ти шеф, директно си уволнен. за чии ще заобикаляш тъговците, като това не ти е работа?

да не говорим, че с тва изказване - знам само html, ама съм сео специалист, прозвуча като знам горе-долу азбуката, ама мисля, че съм конкуренция на Стивън Кинг.
 
Re: От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Като шева не се интересува от сайта, зарежи го. Направи си собствен сайт и оптимизирай него. Няма смисъл да правиш нещо в работата, което не е оценено и което въобще не се търси. Може да стане и по-зле даже - да ти каже, че ти плаща за една работа, а ти вършиш други глупости. Другият вариант е да напуснеш и да си намериш по-нормална работа, която ти харесва и където, ще се оцени това, което правиш.
Да, това е момента, който може да последва след като направиш това да докажеш всичко, което си направил и води резултати. И аз мразя това, което ти се случва, защото ми се случваше преди година в една малка фирма. И то точно в частта SEO. Така, че те разбирам напълно.

Та, ето ти стратегия. Говориш с селс екипа и ги молиш любезно да подпитват клиентите от къде знаят за тях, защото малко ми е странно да има един телефон, ойто звъни ей така, че и от другата страна на линията таргетиран клиент. Ако ти съдействат, то тогава ставате доста силна страна. Ако не - муфтиш един тел. номер, уж служебен, един онлайн чат, както казаха, една контакт форма и пренасочваш продажбите от сайта към теб. Или ги насочваш към селса, но вече си тракнал всяка една. Правиш хистори и си готов. И в двата случая печелиш, ако добре ги подредиш нещата.

Аз така си спечелиш доверието преди време. Трафикът от сайта се вдигна, позвъняванията също, респективно и продажбите. И гледай да го решиш бързо това, защото такива драми само ти пречат да си и по-продуктивен в SEO отношение и не само. ;)
 
От: Шефа неглижира SEO усилията ми

Човек ти имаш много голям проблем със самочувствието, пуснал си една и съща тема в 20 форума.
Работата явно ти е било последното място в което също не си "успял" и това те тормози.
 

Горе