Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

От: Шибаняците от Нова ТВ

Прави сте за надценката, но в случая тя е по-малкия проблем. Големия проблем е, че работодателите са стиснати педали и печелят от заплатите на работниците си. Това 300-400 лева заплата дават. С такива заплати как да пазаруваш като нормален човек. Реват, че няма оборот, е как да има като всички гледат да скатаят от заплатите и после тези хора как да пазаруват. Не разбират, че по този начин вредят само на себе си. Като се е превърнало в масова практика, после ще ги удари масово самите тях.

БИЛА правят стотици хиляди лева оборот на ден, незнам колко са им разходите, но се излагат със смешните си заплати.
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

Големия проблем е, че работодателите са стиснати педали и печелят от заплатите на работниците си.
Това от къде го прочете/чу ?

Абе, тия мами могат да засенчат CSI Miami. Снимки сравнявали, фотошопи, зуумове, триангулация на телефонни сигнали... Трябва да им отредим тема !
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

Абе, тия мами могат да засенчат CSI Miami. Снимки сравнявали, фотошопи, зуумове, триангулация на телефонни сигнали... Трябва да им отредим тема !

Туй ще е някой (може би мъж) под прикритие - трупа рейтинг и ще си избълва линковете накрая ... ама ще е "проверен" и следователно "доверена мама" :D
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

Остави, сега се загледах. То телефони се сравняват, IP-та, регистрационни номера на фирми ...
Внимайте тия да не ги прецакате нещо, че ще ви лъснат всички ризи в някоя тема при мамите. Няма спасение после, ей !
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

Не съм го чул, а съм го видял със собствените си очи на доста места.
 
От: От: Шибаняците от Нова ТВ

Пф точно пък за парфюмите и надценките им в онлайн магазините мога да споря до утре че не са големи!!! Офлайн магазините са с 50% минимум надценка, а онлайн от 10% до 30% максимум за новите парфюми. А колкото до другите стоки винаги преди да си купя някоя нова джаджа я проверявам в интернет и почти винаги ми излиза по евтино от колкото в обикновенните магазини.
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

Ей я се стегнете малко - Като не ви харесват цените в тукашните онлайн магазини що не си отворите по един и не ги цакате с наполовин по ниски цени нали слагат по 200% Ще печелите по 100%
Имам над 100 поръчки от Ебай и няколкото дървета които съм захапал обезсмислят останалите добри сделки
Онлайн пазара в България е може би последното останало място на свободна конкуренция и всички телевизии добре се стараят да го потопят а вие им пригласяте.
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

Мда, в интерес на истината в чуждестраните сайтове можем да гризнем дръвцето много по-често от тук. Поради няколко причини: 1. Тук никой няма да застане за 100 лева да си цака името, поне не такъв, който иска да остане в бизнеса.; 2. Тук органите са на локално ниво и е леко по-тегаво, ако го играеш терикат (КЗП).; 3. Глобите не са малки, особедно за пробиващ интернет магазин.; 4. Има голяма вероятност да се стигне до персонална саморазправа. И определено всеки си пази гърба, както потребителя, така и клиента, което е и правилно. Наивните хора отдавна са мит, особедно когато става дума за пари и интереси.

И определено не знам телевизиите какво толкова им пречат тия сайтове, тъй като ако е необходимо да правят скапани репортажи за измами и неправди при пазаруване, могат да почнат от оффлайн бизнеса, там има толкова материал, че няма да им се налага да стигнат с хранилката до интернет магазините. Даже им знам потенциала на нашите журналисти и ще им дам малко жокерче - почнете от Женския пазар, минете през Илианци и вижте как е хавата на Битака.

Но тези пазари не са им конкурент (на тях и техните рекламудатели) и да ги хранят е все едно куче да лае самолет. За това всичко е целенасочено и реално това е целта им, да не се даде въздух на интернет, за да не паднат техните цени и продажби на рекламите им. Всичко има логика, важното е да се хване, другото са емици и преположения. :)
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

Ибаси яката и доходоносна ниша дето дето намерихте. Търгашите са абсолютни аматьори; дебили, наточили големите брадви. Само чакат бедния наивен клиент да им влезе в онлайн сергийката, та да му осмучат кръвчицата до последната капка. Тоест конкуренцията може спокойно да я пренебрегнете и да се гмурнете в океана от лесни пари.

...
Мошеници и спекуланти има по цял свят. Поне вие трябва да го знаете. И да обобщавате е крайно неприемливо и вредно.

Същата работа като психозата с китайските стоки. Купил някой някога си възможно най-евтината дрънкулка, тя се счупила (ъф корс) и айде всичко китайско е долнопробно менте. И бяга като дявол от тамян от китайски стоки, пак търси ефтинко, ама да било "марково". Ми то марковото къде е правено? Пак там, щото големите фирми отдавна масово са си изнесли производството в азия.
Качество и параметри трябва да се гледат, не кой си е турил етикета.

Не бъдете предубедени. Поучвайте и сравнявайте. Просто е.
 
От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

В доста онлайн магазини попадам напоследък покрай търсене на подаръчета за Коледа и съм изумен от наглите лъжи в описанията на стоките.
Общо взето в БГ се продават китайски джунджурии с претенции за маркови и цени между марковите и китайските.
Чудя се как има още такива балъци да се връзват, че купуват маркови стоки на такива цени, но щом има такива,
които не знаят как да потърсят малко инфо в Гугъл и да съберет 2+2, значи наистина си заслужават да бъдат лъгани.
Е, има и изключения в онлайн магазините, които не пишат произход на стоката, но поне не лъжат, че била еди каква си.
 
От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

Аз също не разбирам българските онлайн магазини.
какво ни предлагат:
- лош дизайн и функционалност
- лоши снимки или по-лошо снимки гепини от някъде които не отговарят съвсем на реалния продукт
- кратки и твърде общи описания на продуктите или още по-лошо автоматично преведени
- липсва информация за фирмата, телефон, адрес и общи условия
- цени които не са по-ниски от офлайн магазините.

А снимката с маймуните е много много добра. В телевизиите е зле но могат да се оправят нещата, но за вестниците няма никаква надежда.
 
От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

Негативните новини в медиите са около 90% от всичко, така че спокойно - така печелят рейтинг. Някой ще обърне ли внимание на репортаж за това как са дадени 10к за дом за сираци? Не! Ама ако дават 8 катастрофи с 13 загинали, рейтинга им ще се вдигне до небето. Мисля, че хората със свободен достъп до интернет, отдавна са им теглили по една дълга на ефирните медии. (Естествено и интернет е пълен с онлайн медии,които не остават по-назад)

Аз също ще защитя бг бизнеса, защото това за което говорите е по-скоро препродаване на стоки, а не български стоки. Има онлайн магазини за български стоки, в които цените са добри, продуктите също. Естествено няма как да намерите български Пасат 7, ама както и да е. Пък и човек е свободен да си купува от Луната , ако иска.
 
От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

От първия сайт безплатна ли е доставката до вратата ми? Да не се окаже, че трябва да си ги взимам от някой пощенски клон? И второ - некоректно сравняваш нещата, едните са в промоция, така че им сложи цена от 35 паунда, а не 28. От друга страна, множеството клиенти предпочитат да има български посредник, та ако нещо е дефектно директно да отправят рекламацията към бг посредника. На повечето хора не им се занимава с обяснения на английски, а и не го знаят, какво остава за френски, немски и други онлайн-магазини. Ето тези дребни неща наклоняват везните в полза на бг търговеца, щото тези дето знаят чужди езици и могат да си проверяват и поръчват от другия край на света са не повече от 5-10% от всички потребители. И така както каза някой по-нагоре от 80 до 125 лв са 50% надценка - не е като 300% нали?
 
От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

50% ти се струва малко, така ли ? Предлагам ти да си поръчваш маратонки през мен. С 50% надценка. Всички ще сме доволни.
 
От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

Направи си сайт, докарай си трафик и ще купуваме от теб - надценка си слагай каквато искаш. Типично за българина - тоя колко печели, оня колко печели - както каза Мантата - направете си сайт и печелете, щом е толкова лесно. Стига мрънкане.

Ето още едно безсмислено сравнение: (излиза, че в Бг е по-евтино, сайтовете са първите резултати в гугъл, нямам нищо общо с тях)
http://www.fragrancedirect.co.uk/hugo/hugo-eau-de-toilette-spray-150ml/invt/0001451/
http://parfums-bg.com/парфюми/hugo-мъжки-парфюм-тестер


 
Последно редактирано:
От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

Направи си сайт, докарай си трафик и ще купуваме от теб - надценка си слагай каквато искаш. Типично за българина - тоя колко печели, оня колко печели - както каза Мантата - направете си сайт и печелете, щом е толкова лесно. Стига мрънкане.

Ето още едно безсмислено сравнение: (излиза, че в Бг е по-евтино, сайтовете са първите резултати в гугъл, нямам нищо общо с тях)
http://www.fragrancedirect.co.uk/hugo/hugo-eau-de-toilette-spray-150ml/invt/0001451/
http://parfums-bg.com/парфюми/hugo-мъжки-парфюм-тестер


Само където в нашия магазин е тестер доколкото видях. Който както иска да поръчва, но аз от както си купувам дрехи от sportsdirect съм спестил хиляди левове и не само аз, защото си купуваме групово няколко човека. Има доставка от 29 лири, но тя е обща за всички, така че не излиза скъпо. Който предпочита да се набутва и да се радва че си е купил от БГ на двойна цена - нека да го прави, мен това не ме интересува, но аз гледам къде ми е по-изгодно.
 
От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

Искаш да кажеш, че към тези 35 паунда трябва да добавя още 29? Ако е така, много готин пример си дал. Сега кой си купува групово, на кой му го носи приятел със самолета,..това съвсем вече изпраща сравнението в небитието. Както и да е - темата беше, че медиите плюят по онлайн бизнеса, за да печелят рейтинг, нищо че пречат на бизнеса.
 
От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

Направи си сайт, докарай си трафик и ще купуваме от теб - надценка си слагай каквато искаш. Типично за българина - тоя колко печели, оня колко печели - както каза Мантата - направете си сайт и печелете, щом е толкова лесно. Стига мрънкане.

Ето още едно безсмислено сравнение: (излиза, че в Бг е по-евтино, сайтовете са първите резултати в гугъл, нямам нищо общо с тях)
http://www.fragrancedirect.co.uk/hugo/hugo-eau-de-toilette-spray-150ml/invt/0001451/
http://parfums-bg.com/парфюми/hugo-мъжки-парфюм-тестер


Други неща са типични за българина търговец, ама не ми се зачеква темата... Давай си парите както искаш.
 

Горе