Шумни съседи - как се справяте с тях?

Сега едно мнение от другата гледна точка. Имах преди няколко години един такъв съсед дето му пречел компютъра ми и печката духалка да спи. Две седмци не се спря да се качва да звънка по вратата накрая се опита дори да ми налита на бой.

Та такива нерваци с прекалено добър слух се лекуват с жалба в полицията, че упражняват системен тормоз. Забраниха му дори да се разминава с мен в коридора на блока. В крайна сметка шума се оказа от климатиците на съседа до него, а не от мен.

Но който иска да му е тихо да живее в малка къща в прерията. В града е шумно, мръсно и миризливо.

Изключение за вдигане на шум се прави само когато има малки деца. Лаещо куче в 6 или разговори в хола и смях са откровени лигавщини
 
Лаещо куче в 6 или разговори в хола и смях са откровени лигавщини

Лигавщини са на баба ти терлиците. Пълна ориенталщина е подобно мислене, Крумов и непознаване на етичните норми.
Аз не съм длъжна да търпя неудобства, щото на някакви кучкари им е скимнало да ми плеснат псе на 15 метра от прозореца. Запознай се със законите и тогава давай оценки.
В прерията да ходят да живеят социопатите, които отказват да се интегрират в социума и да се съобразяват с правилата.

Случка с мои познати от Гьотеборг, Швеция - кучето лае в двора следобяд, докато стопаните му (моите приятели) са на пазар. Съседите подават оплакване, на което се реагира мигновено. Глобата е солена, а предупреждението още по-интересно: При повторно нарушение, кучето се иззема и завежда в приют за сметка на стопаните. След тая случка, прибираха кучето вътре в къщата за през нощта. ;) Така е в развитите страни, но споко - при нас в третия свят това са лигавщини.
 
На село има куче във всеки двор, не ти харесва не живееш на село. Отиваш на санаториум там е тишина 24/7
 
Аз започвам да го разбирам този твоя съсед и защо ти говори с този тон. Обясняваш се тука вече стана 3-4 дни какво ще направиш и как. Направи ли нещо за това време ? Реши ли проблема ?

@Svetliooo

Не се обяснявам, а пиша във форума, за да разбера как биха подходили други хора в тази ситуация.

И да, в момента действам по въпроса, макар че въпросното лице е заминало някъде, а без него събранието е излишно.
 
Последно редактирано:
Сега едно мнение от другата гледна точка. Имах преди няколко години един такъв съсед дето му пречел компютъра ми и печката духалка да спи. Две седмци не се спря да се качва да звънка по вратата накрая се опита дори да ми налита на бой.

Та такива нерваци с прекалено добър слух се лекуват с жалба в полицията, че упражняват системен тормоз. Забраниха му дори да се разминава с мен в коридора на блока. В крайна сметка шума се оказа от климатиците на съседа до него, а не от мен.

Но който иска да му е тихо да живее в малка къща в прерията. В града е шумно, мръсно и миризливо.

Изключение за вдигане на шум се прави само когато има малки деца. Лаещо куче в 6 или разговори в хола и смях са откровени лигавщини

И кое е лигавщина? Да не мога да спя до 3:00 - 4:00 часа, защото някакви момченца се побъркват и крещят все едно някой ги коли?

Не знам ти ако беше на мое място, дали щеше да мислиш по този начин, жестоко се съмнявам.

И ми е интересно ти като разговаряш крещиш и се смееш като луд ли? Ако е така съжалявам, но по закон аз имам право на тишина след 22:00 часа.
 
На село има куче във всеки двор, не ти харесва не живееш на село. Отиваш на санаториум там е тишина 24/7
Ма не ме пращай на санаториум, освен ако не възнамеряваш да ми подариш ваучер за СПА. ;)
Прочети закона за обществения ред и особено главата за отглеждане на домашни любимци и тогава ме подреждай. Аз съм чела закона и си знам правата. Това, че няма работещи институции, които да налагат санкции при шум, е причината да има толкова идиоти, които да издевателстват над останалите.

Затова съм ЗА грубите незаконни мерки срещу агресорите. Тук е валиден законът на джунглата.
Вместо да свикваш събрание, причакай дебила по тъмно, фрасни го с чук по главата, счупи му и двете ръце и краката, заври му по една пиратка във всяко ухо и ги запали - като не щеш мира - на ти секира е валидния закон в тая циганска територия, наречена (незнайно защо) държава.
 
Ма не ме пращай на санаториум, освен ако не възнамеряваш да ми подариш ваучер за СПА. ;)
Прочети закона за обществения ред и особено главата за отглеждане на домашни любимци и тогава ме подреждай. Аз съм чела закона и си знам правата. Това, че няма работещи институции, които да налагат санкции при шум, е причината да има толкова идиоти, които да издевателстват над останалите.

Затова съм ЗА грубите незаконни мерки срещу агресорите. Тук е валиден законът на джунглата.
Вместо да свикваш събрание, причакай дебила по тъмно, фрасни го с чук по главата, счупи му и двете ръце и краката, заври му по една пиратка във всяко ухо и ги запали - като не щеш мира - на ти секира е валидния закон в тая циганска територия, наречена (незнайно защо) държава.


Демокрацията нали беше правото на мнозинството, щом на 10 къщи с кучета не им пречи къде е проблема ако на един му пречи.
 
И кое е лигавщина? Да не мога да спя до 3:00 - 4:00 часа, защото някакви момченца се побъркват и крещят все едно някой ги коли?

Не знам ти ако беше на мое място, дали щеше да мислиш по този начин, жестоко се съмнявам.

И ми е интересно ти като разговаряш крещиш и се смееш като луд ли? Ако е така съжалявам, но по закон аз имам право на тишина след 22:00 часа.

Бил съм и в твоята позиция. Колкото повече се вълнуваш толкова по-зле ще става. Дори и временно със законови мерки да го спреш рано или късно пак ще ти скрои шапката.

И едно нещо не мога да разбера защо всеки си мисли, че има право на това и на онова.
 
Демокрацията нали беше правото на мнозинството, щом на 10 къщи с кучета не им пречи къде е проблема ако на един му пречи.

Тцъ, бъркаш демокрацията с анархия. Демокрацията се отнася за политическото управление на страната/общността. В демократичните общества има закони, които регламентират социалното поведение, за няма своеволия, когато мнозинството е съставено от социопати. ;)
 
Бил съм и в твоята позиция. Колкото повече се вълнуваш толкова по-зле ще става. Дори и временно със законови мерки да го спреш рано или късно пак ще ти скрои шапката.

И едно нещо не мога да разбера защо всеки си мисли, че има право на това и на онова.

А ти най-вероятно си мислиш, че нямам права ли? Това беше много тъп въпрос, наистина.
 
Тцъ, бъркаш демокрацията с анархия. Демокрацията се отнася за политическото управление на страната/общността. В демократичните общества има закони, които регламентират социалното поведение, за няма своеволия, когато мнозинството е съставено от социопати. ;)

С нетърпение чакам да забранят на хората на село да имат куче в двора, да режат дърва и да колят прасета. Закони или не няма да забраниш нещо правено от стотици години в българските села.

Как някъде все се намира един на сто да му пречи я куче, я шумно тоалетно казанче. Българина е завистлива маймуна....
 
С нетърпение чакам да забранят на хората на село да имат куче в двора, да режат дърва и да колят прасета. Закони или не няма да забраниш нещо правено от стотици години в българските села.

Как някъде все се намира един на сто да му пречи я куче, я шумно тоалетно казанче. Българина е завистлива маймуна....

Глупости, Крумов. На кое завиждам, че някой има куче? Че и аз мога да имам, ама не искам.

Има ситуации, в които шумът е оправдан. Точно в момента комшията до нас реже дърва с моторна резачка, и въпреки че реже по време, по което възрастни хора и малки деца си почиват, не бих направила забележка. Зима е, а човекът трябва да си топли децата - в този случай е разбираемо и ще търпим, въпреки че се нарушават правилата.

За псето до нас също има решение, но за целта е нужно да се сетиш, че пречиш на съседите. Кобилата (стопанката на псето) може, излизайки за работа просто да отиде при него, да го погали, да му даде шепа гранули и да му отклони вниманието, докато потегли за работа. Вместо това кучето лае от момента, в който се отвори входната врата, до момента, в който овцата потегли с колата - 2-3 минути, колкото да те събуди.
 
Кви права има тоя урод дето ще ми вдига шум по нощите системно бе... С кефа му ли ще се съобразявам.... Че на мене може да ми е кеф да го причакам и пребия с права лопата или да му запаля апартамента... Щото ми е кеф това. Ама ще търкам нара и ще му плащам обзщетение. Ама защо бе, нали ми е кеф. По същото право в което той ми пречи да спя.

Тука бъркате моралното със законното. Ама вдигането системно на шум по нощите не е нито едното, нито другото за наше щастие.

Едно е да има малко бебе да речем и да се чува като плаче нощем. Сигурен съм, че никой нормален не би възразил, особено като знае, че ще премине до известно време. Друго е да прави пиянски оргии всяка вечер и да ти трови живота. Сега, че има идиоти, дето им пречат бръмбарите в главата, а си мислят, че околните вдигат шум има, обаче просто не трябва да им обръщате внимание.

Ясно е, че работещ компютър, освен ако няма отчайващи проблеми няма как да се чуе, ама една силна озвучителна уредба, може да вдигне накрак целия блок.

Сто пъти по-добре е да ме предупредят, макар и да не мога да направя нищо, отколкото да ме събудят с шушана или най новия кючек на азис в 11-12 часа по нощите, щото им дошло настроение.

Едно е да се събереш с приятели на по бира, друго е да правиш дискотечна обстановка в жилищен блок.
 
@kamentk

Аз понякога си мисля, че е по-добре да ми пуска някаква музика, тъй като това врещене и кикотене е много по-нагло и безочливо.

Той това използва като аргумент, аз си каня приятели да си лафиме, а той ми прави забележка.

На полицая му вика ами аз знам, че е панела това и УЖ се съобразявам, но явно му пречиме.

Е добре де аз 3 пъти ти казвам, че ми пречиш и 6 пъти викам полиция, до районния инспектор стигнах, но ти още не разбираш, че ми пречиш.

Последният път като ми вдига шум започнах да викам и да псувам, защото това мина всякакви граници.

Един ден по-късно историята е същата, че даже по-тегава. Сега прие в дома си някакво момче, което живее там, а него от 4 дни го няма и шум също няма.

В миналите два дни говорих с някои съседи. Те казаха, че ме разбират и ще се опитат да говорят с него.

Говорих и с баща му :) той ми каза, че ще се разправя с него и не е нормално да си кани гости в 23:30.

Аз щом стигнах до форумите да се оплаквам, значи проблемът е сериозен. Не съм такъв човек принципно.
 
Аз съм на мнение, че и най-шумния купон ще го издържиш. Примерно, съседското дете става на 16 години. Даже ще му честитиш, както се казва. Но всеки ден да метормозиш... Аз съм юрист по принцип и бих подходил първо приятелски, после чрез съответните институции, но ако не даде резултат, ги почвам със шамари. Колкото и неправилно да е и лошо да звучи. Но има начини да се спре с това.
 
@Svetliooo

Не се обяснявам, а пиша във форума, за да разбера как биха подходили други хора в тази ситуация.

И да, в момента действам по въпроса, макар че въпросното лице е заминало някъде, а без него събранието е излишно.
Минали са три дни от както си пуснал темата. А проблема е сигурно от доста повече време. А ти не си направил почти нищо по въпроса.
По скоро само събираш симпатии, отколкото да търсиш решение.
 
Минали са три дни от както си пуснал темата. А проблема е сигурно от доста повече време. А ти не си направил почти нищо по въпроса.
По скоро само събираш симпатии, отколкото да търсиш решение.

Приятелю аз съм в този форум от 2007 година и едва ли сега ще търся симпатии... Работя с много хора от тук и не търся съжаление, а мнение. Нещо заяждаш ли се с мен или какво не мога да разбера?
 
Ще си търсиш правата, но ако имаш такива! Правили ли сте събрание на което да приемете правилник за вътрешния ред в етажната собственост? Ако сте правили, то в този правилник записано ли е изрично, че се забранява шумно говорене след 22 часа? Щото не се сещам за някой закон или подзаконов нормативен документ, който да забранява шумно говорене, пък било то и след 22 часа... Ако ти знаеш такъв, моля цитирай съответния член, алинея и точка от него. Според мен, правилните стъпки са - приемане на правилник за вътрешния ред и съответните мерки срещу този, който не ги спазва (включително и можете да изгоните нарушителя за определен срок). Обаче помнете, че на всяко действие винаги има равно по сила и обратно по посока противодействие и понякога нашите камъни падат на нашата глава...
 

Горе