Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

  • Да, със сигурност ще ни закопае!

    Votes: 42 66.7%
  • Не, няма да ни закопае!

    Votes: 8 12.7%
  • Развива ме се във възможно най-правилната посока!

    Votes: 11 17.5%
  • Не ме интересува!

    Votes: 2 3.2%

  • Общо гласове
    63
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

И за да разведрим малко, ето една снимка на стълбите на Метростанция Жолио Кюри в София :)))
29032012199.jpg
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Как се пуска анкета бре? :) Може ли някой да пусне още една - за кого бихте гласували или нещо от сорта :)

Че и това е интересно да видим.
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Ако не ни съсипе той, ще е следващият. Всеки нов политик с власт ни копае гроба все по-дълбок.
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Агейнст няма нужда да се пуска друга анкета защото тя също като тази няма да е представителна - Тоест в нея ще видиш че над 60% от членовете на форума са заявили че няма да гласуват за ГЕРБ, а пък догодина на изборите пак ще си печелите.

Разликата идва от това че средно интелигентното равнище във форума е доста по високо от това за страната и данните от тези анкети са представителни само за този кръг от хора.

За съжаление съм установил че на обикновеният българин - който всъщност е най прецакан това положение му харесва - И не защото на него му е добре а защото непрекъснато гледа по телевизията как държавата мачка бизнеса и мисълта че на другите им е по зле го изпълва с радост.
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Точно за това, понеже е по-интелигентна аудиторията е интересно да видим накъде се насочва.

Не се опитвай да се измъкнеш с тия номерца :) И ти много добре знаеш, че едно е да питаш - доволни ли сте от ГЕРБ, съвсем друго е да питаш БСП или ГЕРБ :D
На места може да получиш любопитни противоречия :) Затова ли викаш няма нужда да се пуска друга? :D Бесепарчеееее :D
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Разликата идва от това че средно интелигентното равнище във форума е доста по високо от това за страната и данните от тези анкети са представителни само за този кръг от хора.

Ние сме гордостта на Blinky, неговата най-добра реклама и интелигенцията на България. :beer::clap::beer:
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Агейнст няма нужда да се пуска друга анкета защото тя също като тази няма да е представителна - Тоест в нея ще видиш че над 60% от членовете на форума са заявили че няма да гласуват за ГЕРБ, а пък догодина на изборите пак ще си печелите.

Разликата идва от това че средно интелигентното равнище във форума е доста по високо от това за страната и данните от тези анкети са представителни само за този кръг от хора.

За съжаление съм установил че на обикновеният българин - който всъщност е най прецакан това положение му харесва - И не защото на него му е добре а защото непрекъснато гледа по телевизията как държавата мачка бизнеса и мисълта че на другите им е по зле го изпълва с радост.

Препоръчвам ти да видиш разбивката от последните парламентари и президентски избори. За кой гласуват хората с висше образование, от големите градове и с доходи на средното равнище. И обратното.

Просто това твое заключение не отговаря на истината.
 
Re: От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Ние сме гордостта на Blinky, неговата най-добра реклама и интелигенцията на България. :beer::clap::beer:
Дано да няма сарказъм тук. защото си е точно така. Като гледам управляващите ни и как хората по улицата не те бръснат за нищо, ако нямат лична изгода, съм много щастлив, че има местенце като този форум и хора като вас, които го запълват. С ръка на сърцето бих предпочел някой от тук да води държавата, отколкото някакви недохранени и алчни господа, които са едни и същи вее 20 години и пак не им влезе в главите, че не са за тази работа и че достатъчно откраднаха.

Така, че е меко казано, че сте гордост не само на мен, но и като цяло. Ако някой е виждал това, което се разиграва тук някъде другаде, ще се изненадам много. Не за друго, но хората са такива и не само тези в правителството са за тоягата, ами всички. И то подред на номерата. Дадох вот в анкетата, но категорично съм за хората тук, знам, че там няма да намеря такава опция. :)
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Препоръчвам ти да видиш разбивката от последните парламентари и президентски избори. За кой гласуват хората с висше образование, от големите градове и с доходи на средното равнище. И обратното.

Просто това твое заключение не отговаря на истината.

Пращал съм му я преди, ама се прави на ударен: http://bnt.bg/bg/news/view/62708/danni_na_alfa_risyrch_pri_90_na_paralelnoto_prebrojavane (в момента май нещо не бачка)
Това са най-интересните данни от цялото гласуване, за съжаление умишлено не се коментират из медиите, че ще ги обвинят в дискриминация и цели електорати ще се засегнат.

Но ясно се вижда и тук и на всички избори, че сегашната власт е избрана предимно от интелигентната част от народа, които предни не са гласували.

Сравнението Плевнелиев - Калфин беше нещо катастрофално. 90% от електората му - над 60г или без никакво обравонание или от малцинствата.... и взе цели 45%, замалко пак олигофрените да определят...
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Ники, с риск да станем скучни на аудиторията, но просто няма как да оставя твоето без отговор.

Този стандарт Стара планина, който направи всико по-скъпо, без отново да е сигурно какво има в продуктите? Ходят по магазините с Министъра да гледат колк оструват яйцата. Това ли е? Къде са доволните земеделци покажи ми ги?, иначе не мога да ти повярвам.

Не е само този стандарт, има и други стандарти. И разбира се, че ще направи продуктите по - скъпи. Всичко и в цял свят, което е по - здравословно и биологично е по - скъпо. Аз предпочитам да имам избор. Колкото до яйцата - ако не бяха направили нищо, щяхте да казвате, че бездействат. Като тръгнаха по магазините - защо ходят по магазините. Не знам от кой град си, но аз доста обикалям България. Земеделците получават огромни субсидии - проблема е, че пуста алчност се опитват да лъжат и крадат. Махни ги тия протести на както се изрази премиера "милионерите". Това беше, предполагам знаеш, но ще повторя защото се прие едно по - справедливо разпределение на средствата. Сега добри средства получават и животновъдите.

За магистралите е цяла отделна тема. Те не трябва да се строят за сметка на наука, образование, здравеопазване. Хората вече се чудят къде да учат децата им, къде да се лекуват. Никой не иска да става учител. Лекари и сестри заминават за чужбина, повечето са в предпенсионна възраст. А премиерът реже лентички. Виж сравнението между построените км от предишното и сегашно правителство. Б.Борисов е властелина на медиите и представянето на нещата

Магистралите са най-хубавото, което ще се случи на България в последните 22 години. Хората не знам защо се чудят къде да учат децата им - като университети бол. Здравеопазването е една тъмна дупка в която потъват огромни средства и е нужно много време да се оправят нещата. За учителите не си прав - да си чул учителите да протестират последните години. Майка ми е учител и мога да ти кажа, че в сравнение с преди, сега нещата са много по - добре с делегираните бюджети. Лекари и сестри - да. Тук има проблем. Но това е проблем от 20 години и искрено се надявам да се реши. И нещо много важно - магистралите не са за сметка на нещо друго. Огромната част от средствата идват от европейските фондове. Същите, които бяха спряни при предишното правителство.

Още третият президент на САЩ - Томас Джеферсън, през 1801г. , има възможността да се "разправи" с предишното правителство, но я отхвърля с доводите, че чрез създаването на подобна традиция, всяка следваща администрация все ще намери за какво да преследва предишната. Това от своя страна води до рушене на моралните устои на държавата и стимулира управляващите да търсят начини или за насилствено запазване на властта, или за вплитане на интересите на различните парти в една обща мрежа, която още повече би отделила управници от управлявани.

Не знам какви са били мотивите на Джеферсън, но тоя човек е живял преди 200 години. Тук не става въпрос за разправа с предишното правителство, а за възмездие. Което беше отказано от българския съд. А Бойко много ясно каза, че всички прстъпници от предишния кабинет много добре са си вързали гащите. Включително и Доган. Никой не се е и съмнявал, че това е така. Рушенето на моралните устои на държавата идва точно от това - от тази безнаказаност на управляващите. Та - не знам в какво време е живял Джеферсън, но не подкрепям думите му.

Добре, че и там не може да "раздава акъл" и наставлява, като слушам и какви глуости говори и неговия най-близък Цв.Цв. нямам думи просто. Какъв е смисълът на разделението на властите? Преди всичко смисълът се състои в това, че при нормално възникващи конфликти, като този който наблюдаваме в последно време, между тези институции, конституционните права и преимущества трябва да бъдат ясно определени и двете страни на спора да са снабдени с равностоен набор от “оръжия”, за да могат да се противопоставят една на друга ефикасно и по установени правила, като по този регламентиран начин да не се подкопава авторитета на нито една от двете страни. От комунизма се е запазила вредната теза, че доброто, полезното състояние на институциите е това те да бъдат в мир. Институциите съществуват не за да радват държавата или държавността, а за да служат на гражданите. Най-добрият начин държавата да се превърне в чудовище, което потиска, е именно институциите да са в хармония помежду си. Тогава няма кой да защити човека срещу естествената им склонност да го потискат. Само в борбата на институциите индивидуалните права могат да бъдат зачитани. И само когато тази борба протича по установени и достатъчно честни правила, това зачитане може да доведе до реализацията им.

Е какви глупости казва Цветанов? Съдебната система е фарс. И това е ясно за всички ни. И не знам защо си писал другото. Ясно е, че Бойко не се бърка там. И ясно е, че институциите не са в мир.

- Само един пример - Началото на мандата на ГЕРБ - бяха задържани плащания за 650 млн. лв. и последиците бяха плачевни.

Последиците знам какви бяха, защото бях индиректно засегнат и то доста. И не бяха задържани, а просто извиха ръцете на бизнеса да вземе по-малко от това, което му дължаха. Но защо не кажеш каква беше причината? Всичките подводни камъни оставени от доган и ко, които направиха бюджета неизпълним.
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Дайте да си кажем истината, какво се промени последните 3 години?
Няма бонус към заплатата ми, всеки момент фирмата може да фалира, работа няма, цените се повишават колко бяха горивата преди и колко са сега. Няма здравеопазване, няма образование, бизнеса се накланя на долу, няма солидни външни инвеститори или поне аз не знам за такива, а и още нещо бит хората без дори да проверят дали са виновни. Няма алтернатива, и затова е така. Надявам се да не съм лош пророк, но зимата 2012=зимата1997. Тук има хора който разбират от пиар, надявам се виждат какво става. Политик, който се явява на обществени места и говори от първо лице единствено число е диктатор.
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Дайте да си кажем истината, какво се промени последните 3 години?
Няма бонус към заплатата ми...

Няма и да има, ако очакваш Бойко да ти го даде.
Бонуси се дават за други неща, не ги раздава държавата. Освен когато на власт не е БСП де, те нали пращаха пенсионерите на море преди последните избори.
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Спарк много точно си усетил нещата - просото българите са мазохисти - не случайно е български лафа - една работа за да се оправи първо трябва да се разтури до край - като безработицата удари 20% може и да се усетят до тогава ще се кефят че на вуте май му е по зле
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Няма и да има, ако очакваш Бойко да ти го даде.
Той Бойко само взима май, трудно дава, с миньорите и бонусите е такъв жалък театър, че се спуквам от кеф. Аз нямам нито един ден в държавно или бюджетно предприятие или институция. Моя шеф даваше бонуси защото преди 3 години вървеше бизнеса, сега няма продажби няма бонуси. Времето ще покаже кой крив, кой прав ама да не е късно само.
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Дайте да си кажем истината, какво се промени последните 3 години?

Значи по принцип ако нищо не се е променило последните 3 години, значи на бая кадърно правителство сме случили. Щото за тия 3 години на другите държави им се разказа играта.

Така че - евала Дянков, гоуем си! Геройски удържа на дебилните популизми на БСП и синдикатите, които искаха да фалират държавата, за да се харесат на кретените. В следствие на което се удави в плюнки и изгуби кретените като електорат, но какво да се прави... държавника по това се познава, че може да си сложи главата у торбата за едната кауза.
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Момчетааа, момчета, все едно чета бгмамите да се карат за SEO :D. Нямате база за сравнение с добро управление и се мъчите от много лоши примери да посочите най-добрия. Истината е, че сме надупени, вътре е, и ни остава само да се мърдаме по-малко. А вместо да се измъкнем, само се караме боли ли или ни харесва....
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Момчетааа, момчета, все едно чета бгмамите да се карат за SEO :D. Нямате база за сравнение с добро управление и се мъчите от много лоши примери да посочите най-добрия. Истината е, че сме надупени, вътре е, и ни остава само да се мърдаме по-малко. А вместо да се измъкнем, само се караме боли ли или ни харесва....

То именно за това е този форум, въпреки политически мозъчни диарии да не пречат за повишването на стандрта. Именно това са предпреамачите да действат въпреки трдностите, трябва се канализра енергият към проектите. Който и да дойде на власт все ще слуша кукловода си а че всички май са от един и същ се обезсмиля вскич, Тео е прав няма база или поне аз нямам. Единственото което имам е това горе в главата което променя реалността ми. Нали знаете докато сами не си помогнем няма и от вън, а все от вън чакаме ни оправят, е те ни оправят ама в др. смисъл.

А по темата вече се обърках с политиката ни, но като гледам как е назапад в лицето на Меркози и те фурнаджийски лопати, не е само БГ явлението това.
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Току що научих, че правителството е решило да изпревари вота на недоверие и е подало оставка още по обят, като е насрочило избори за 22 май. Честито на всички и да се надяваме на нещо по-добро.
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Току що научих, че правителството е решило да изпревари вота на недоверие и е подало оставка още по обят, като е насрочило избори за 22 май. Честито на всички и да се надяваме на нещо по-добро.

А аз научих, че сме 1-ви Април :D
 

Горе