Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

  • Да, със сигурност ще ни закопае!

    Votes: 42 66.7%
  • Не, няма да ни закопае!

    Votes: 8 12.7%
  • Развива ме се във възможно най-правилната посока!

    Votes: 11 17.5%
  • Не ме интересува!

    Votes: 2 3.2%

  • Общо гласове
    63

biaaro

Well-Known Member
И аз като повечето хора възлагах надежди на това правителство, че ще обърне пътя на България в правилната посока. Въпреки че не съм гласувал за ГЕРБ. За жалост чувството, че отиваме в съвсем погрешна посока не ме остава последните седмици. Интересно ми споделят ли предприемачите това чувство и какво мислят по въпроса и има ли алтернатива на бат ви Бойко?

Една политическа тема мисля е добре за уикенда...
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Те вече хич да не е са ни позакопали малко. Иначе и аз споделям мнението, че са ни хлъзнали по грешната пързалка. :)
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Ще оправдае ли Бойко Борисов народното доверие? С всеки изминал ден от управлението на сегашното правителство започвам да си задавам този въпрос все по-често и по-често. При евентуално падане на правителството на г-н Борисов (загуба на предсрочни или редовни избори) как би възприел самият той това и как би се отразило на ГЕРБ като цяло?

Въпреки неговия рязък и твърд стил на изказване, обаче, съм далеч от мисълта, че Б.Борисов би обвинил народа и би го обявил за прост и неразбиращ. Ако това все пак се случи проблемът би дошъл от това, дали когато е спечелил изборите не е управлявал с презрение и надменност?

Независимо от всичко уважението към българската нация налага да й се признае правото на политически избор. На избори не се раздават награди за добра служба. Историята е пълна с примери за това как правителства, които са постигнали значими неща, дори спасителни за държавата, въпреки това са били отстранявани от властта. Разбира се, няма нищо осъдително в това ( колкото и болезнено да е за конкретните политици и държавници). Дори и в действителност да не е точно така, нормално е избирателите да гледат на политиците като на свои служители, от които могат да изискват, но на които не дължат нищо повече от властта, която им предоставят. Всеки път избирателите решават какво е най-подходящо за държавата. Те не изплащат кредит (всъщност повечето хора изплащат, но финансов), натрупан чрез резултатите от управлението. Това е и самият смисъл на властта. Редно ли е тя да се превърне в безкрайна последователност от компенсации? Последното е по-характерно за семейството или приятелските кръгове. Вършенето на полезни, значими дела и завоюването или запазването на народното доверие са две напълно различни неща. Доверието не е някакво право, на което държавниците могат да се позовават и да получават постоянно. То просто е въпрос на чувства. Политиците или успяват да възбудят тези чувства у избирателите, или не. Безсмислено е да се твърди, че едно управление е било безпроблемно, след като изборните резултати показват, че хората са на противоположното мнение. По-разумно е да се изследва какви са проблемите и как би могло да се избегне възникването на подобни в бъдеще.

Разбира се, друг е въпроса дали именно това ще се случи със сегашното правителство. Факт е, че има изключително много очаквания към този кабинет и лично към премиера. От реализирането на тези очаквания или от разочарованието при неизпълнението им зависи съдбата на държавата, курса на политиката в следващите години, бъдещето на ГЕРБ и най-вече общественото доверие и настроенията спрямо личността Б. Борисов. Остава да разберем.
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Същата боза е като другите, даже една идея повече, понеже и те искат да заграбват каквото могат.
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Нямам такова чувство. Дори - напротив. А и щом България оцеля при Виденов и при тройната коалиция - нищо не може да ни бутне.

На всичко отгоре много малко неща зависят от правителството. Дай да си кажем истината - членувайки в ЕС, НАТО и във валутен борд под контрола на МВФ, правителството има много малко място да лавира.

За мен е важно, че това първото правителство, което не само обяви инфраструктурата като приоритет, а и наистина е така.

Оттам нататък - какво мога да искам. Демокрация сме, пазарен капитализъм, членове на ЕС.

Това че 90 процента от българите са с грешен чип, няма как да го промени това правителство. Времето ще го направи.

И според мен анкетата е манипулирана - моят отговор е с различен шрифт и с правописна грешка !8)
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

И аз като повечето хора възлагах надежди на това правителство, че ще обърне пътя на България в правилната посока. Въпреки че не съм гласувал за ГЕРБ. За жалост чувството, че отиваме в съвсем погрешна посока не ме остава последните седмици. Интересно ми споделят ли предприемачите това чувство и какво мислят по въпроса и има ли алтернатива на бат ви Бойко?

Една политическа тема мисля е добре за уикенда...

Кажи правилната посока и алтернативата на Мухо Бойко, в противен случай издишаш и с нищо не се различаваш от на Гоце платените пачаври Еврей Рйчев и Стойчевия Кънчо.

За мен единствения печеливш за България вариант е този :

[video=youtube;HzvpxrbWpVM]http://www.youtube.com/watch?v=HzvpxrbWpVM[/video]

Всичко останало е мъчение и безмислено отлагане смърта на Задунайския кенеф....не че има лошо, но аз съм по бързите работи
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

въобщееее ми е през бананата кой ни управлява и какво прави...
аз от никого добро не очаквам!
 
От: От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Нямам такова чувство. Дори - напротив. А и щом България оцеля при Виденов и при тройната коалиция - нищо не може да ни бутне.

На всичко отгоре много малко неща зависят от правителството. Дай да си кажем истината - членувайки в ЕС, НАТО и във валутен борд под контрола на МВФ, правителството има много малко място да лавира.

За мен е важно, че това първото правителство, което не само обяви инфраструктурата като приоритет, а и наистина е така.

Оттам нататък - какво мога да искам. Демокрация сме, пазарен капитализъм, членове на ЕС.

Това че 90 процента от българите са с грешен чип, няма как да го промени това правителство. Времето ще го направи.

И според мен анкетата е манипулирана - моят отговор е с различен шрифт и с правописна грешка !8)

Тъкмо се зачудих, кой е гласувал там...

Най-големите провали на това правителство са:
* отсвирването на малкия и среден бизнес и нулевата борба с кризата;
* тоталното забатачване на образованието;
* кризата в здравеопазването и смяната на министри като носни кърпички;
* абсолютно никаквата реформа на съдебната власт;
* абсолютно никакво търсене на отговорност от предишните правителства;
* провал в земеделието и храните;
* провал в укротяването на монополите;
* полицейските своеволия;

На първо четене само за това се сещам...

Ако цената на списъка е 40тина километра магистрали, ще карам и без тях!
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Умолявам горното да не се възприема като подкана за гласуване на следващите избори за онази разтечената псевдо интелектуалка.

Ако не се сещате - тази:

f67a2758a40d37bd0861079075fbea7e.jpg
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Хубава анкета и на мене отдавна ми се въртеше в главата. Моето мнение (както някои сигурно знаят :D) e че с Бойко - зле, без Бойко - 10 пъти по-зле.
Тоест аз ги гледам нещата от ъгъла на това какви са алтернативите и съм убеден, че при свинщината, в която се намира държавата няма политик, който да е способен да направи нещо. Със сигурност не и от мекеретата, дето са на сцената (макар че за сините немога да се изкажа на 100%, че все нещо немога да им хвана спатиите какви са).

Най-трудния за отговаряне въпрос в случая е - по-добре ли щеше да е ако ГЕРБ не бяха взели властта. Аз за себе си категорично на 100% съм сигурен, че сега България нямаше да има. И щяхме да сме в нещо като гражданска война с турците, които щяха да са в позиция вече да взимат нещата с свои ръце (което все още немогат, понеже не сме паднали под точката на крепене).

Но пак с малката уговорка, че ако нямаше ГЕРБ, част от електората им можеше да се прелее към сините, които евентуално да поудържат фронта. Но това само при много висока избирателна активност, която да компенсира твърдите електорати на ДПС и БСП.

Гадното в случая е, че и сините и ГЕРБ са си изкарали мандатите в коренно различна атмосфера, от тази в която БСП е управлявала, което на много хора им замъглява преценката. Сините имаха един мандат, в който изправиха държавата на крака, но понеже беше след БСП - хората викат - при Костов ДОД беше 30%....
Ако можеше да се поставят отделните правителства при подобни условия - тогава да може да направим сравнения, ама сега трудно. И олигофренски аргументи като тия на мантаман - че при Бойко безработицата скочила с 5%, пък при Костов ДОД бил 30%... а 2007ма при Станишев сме били ехееее..... ходи им обяснявай.

Пак казвам - това си е мое мнение, аз за себе си съм 100% убеден в него, но ми е ясно че много хора не го споделят и ги разбирам.

ПС: трябваше да направиш анкетата публична бре :) да видим мантата за кое ще гласува :)
а още по-интересно ще е да пуснем една - за кого бихте гласували на следващите избори. Щото е ясно, че по в-моментната власт винаги се плюе.
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Интересно ми е, колко от вас мислят, че българските политици могат да взимат самостоятелни решения, без да се допитват до Големите си братя? В тоя дух, какво значение има, кой управлява, след като България е колониална държава и бананова република без собствена воля, национални интереси, позиции и политика.
 
От: От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Тъкмо се зачудих, кой е гласувал там...

Най-големите провали на това правителство са:
* отсвирването на малкия и среден бизнес и нулевата борба с кризата;
* тоталното забатачване на образованието;
* кризата в здравеопазването и смяната на министри като носни кърпички;
* абсолютно никаквата реформа на съдебната власт;
* абсолютно никакво търсене на отговорност от предишните правителства;
* провал в земеделието и храните;
* провал в укротяването на монополите;
* полицейските своеволия;

На първо четене само за това се сещам...

Ако цената на списъка е 40тина километра магистрали, ще карам и без тях!

По ред на номерата:

- отсвирването на бизнеса. Не знам как стигна до този извод. Бизнесът страда от световната, глобална криза, а не от Бойко ли Дянков. И това не е само в България. Смея да твърдя, че в други страни от ЕС положението по тази точка е по - лошо.

- тоталното забатачване на образованието. Образованието е забатачено от много години. И тук не съм съгласен -- Игнатов въведе много реформи, които подобряват положението.

- кризата в здравеопазването. Пак - не е от вчера. И да - там правителството най-много куца. Затова и се сменят министрите. По - добре ли е ако някой не се справя да седи там 4 години?

- съдебната власт. Това е съвсем отделна власт, където Бойко не може да се бърка. Проблемът е с морала и съвестта на съдиите.

- отговорност от предишните. Колко министри бяха арестувани и им бяха повдигнати обвинения? Но Бойко не може да ги вкара в затвора. Виж горната точка.

- провал в земеделието и храните???? Напротив ! Точно обратното. За мен това е една от най-силните сфери на правителството. Въведоха се стандарти за храните, правят се постоянни проверки, гонят се картелите. А за земеделците - вярвай ми - те по - добре не са били никога. Милиарди левове субсидии всяка година.

- укротяване на монополите. Кой досега беше скочил на Лукойл? Кой в прав текст каза на електроразпределителните дружества, че ако не си гледат задълженията, ще бъдат изгонени. И отново - картелите в храните са гонени както никога преди.

- полицейкски своеволия. Тук съм съгласен.

И много важно - магистралите са мнооооого повече от 40 километра. Струма + Тракия + Марица + Люлин. Да добавим и Дунав Мост. И всички други скоростни отсечки, които се строят в момента.

Криза е хора. Бъдете малко толерантни. Виж какво става в Гърция, Румъния, Унгария, Испания....
 
От: От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

- полицейкски своеволия. Тук съм съгласен.

Аз пък тук съм най-несъгласен. Полицейски произволи е имало много десетилетия преди ГЕРБ, но тогава нямаше такава притисната в ъгъла опозиция, че да ги вади. И обществото не ги виждаше, пък и никой нищо неможеше да направи. Аз съм разправял тука 2009та като ме опандизиха на протеста на какви неща се нагледах - дето келеша от Мировяне и другите там ще им се сторят като приказка за лека нощ. ЕДНА ДУМА НЕ ИЗЛЕЗНА В МЕДИИТЕ и затова и хората не знаят.
Сега хем са по-малко, хем най-голямата глупост се раздухва по всички медии с години, та се извиняват като ученички после - като тия кретенизми, дето при арест сритали някой.... мамооооо... докъде стигнахме :)
 
От: От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

По ред на номерата:

- отсвирването на бизнеса. Не знам как стигна до този извод. Бизнесът страда от световната, глобална криза, а не от Бойко ли Дянков. И това не е само в България. Смея да твърдя, че в други страни от ЕС положението по тази точка е по - лошо. - Само един пример - Началото на мандата на ГЕРБ - бяха задържани плащания за 650 млн. лв. и последиците бяха плачевни.

- тоталното забатачване на образованието. Образованието е забатачено от много години. И тук не съм съгласен -- Игнатов въведе много реформи, които подобряват положението. - Нека си припомним това: http://vbox7.com/play:440d5ecad9&r=emb
Игнатов да казва после че "Азис е герой за тези дечица", ако не вярваш за цитатапровери стенограмите на Парламента от пленарните заседанията, източник:
http://www.parliament.bg/bg/plenaryst/ID/2721


- кризата в здравеопазването. Пак - не е от вчера. И да - там правителството най-много куца. Затова и се сменят министрите. По - добре ли е ако някой не се справя да седи там 4 години? - Подигравка е това, подигравка.
РЕФОРМИ РЕФОРМИ РЕФОРМИ! Нищо друго. Навсякъде са необходими, като образованието е само едно от направленията. Административна реформа, реформа в здравеопазването - това са едни от основните, които трябва да бъдат направени, но друг е въпроса, че никой от досегашните управляващи не смее да ги направи. Защо питате вие? Защото веднага ще оберат негативите, в краткосрочен план нещата ще изглеждат тежки, изключително тежки, народните нагласи ще се обърнат срещу управляващите, недоволство, ще падне рейтинг, да не продължавам.... Всеки е наясно, че тези неща ще дадат резултати едва след години, та кой ще се съгласи друг след него да обере лаврите за извършените реформи? Липсата на решителност, политическа воля и най-вече необходимостта от одобрение сред населението(висок рейтинг) и липсата на социално напрежение, на всяка цена, спъва споменатите реформи и промени ( независимо от това правилни в обективен план или не). Наличието дори на леко недоволство от страна на хората, за което и да е решение на сегашното правителство = отбой! От страх рейтинга на правителството да не намалее, не се вземат жизненоважни решения. Такова поведение най-вече по време на криза е недопустимо.



- съдебната власт. Това е съвсем отделна власт, където Бойко не може да се бърка. Проблемът е с морала и съвестта на съдиите. Добре, че и там не може да "раздава акъл" и наставлява, като слушам и какви глуости говори и неговия най-близък Цв.Цв. нямам думи просто. Какъв е смисълът на разделението на властите? Преди всичко смисълът се състои в това, че при нормално възникващи конфликти, като този който наблюдаваме в последно време, между тези институции, конституционните права и преимущества трябва да бъдат ясно определени и двете страни на спора да са снабдени с равностоен набор от “оръжия”, за да могат да се противопоставят една на друга ефикасно и по установени правила, като по този регламентиран начин да не се подкопава авторитета на нито една от двете страни. От комунизма се е запазила вредната теза, че доброто, полезното състояние на институциите е това те да бъдат в мир. Институциите съществуват не за да радват държавата или държавността, а за да служат на гражданите. Най-добрият начин държавата да се превърне в чудовище, което потиска, е именно институциите да са в хармония помежду си. Тогава няма кой да защити човека срещу естествената им склонност да го потискат. Само в борбата на институциите индивидуалните права могат да бъдат зачитани. И само когато тази борба протича по установени и достатъчно честни правила, това зачитане може да доведе до реализацията им.

- отговорност от предишните. Колко министри бяха арестувани и им бяха повдигнати обвинения? Но Бойко не може да ги вкара в затвора. Виж горната точка. Още третият президент на САЩ - Томас Джеферсън, през 1801г. , има възможността да се "разправи" с предишното правителство, но я отхвърля с доводите, че чрез създаването на подобна традиция, всяка следваща администрация все ще намери за какво да преследва предишната. Това от своя страна води до рушене на моралните устои на държавата и стимулира управляващите да търсят начини или за насилствено запазване на властта, или за вплитане на интересите на различните парти в една обща мрежа, която още повече би отделила управници от управлявани.

- провал в земеделието и храните???? Напротив ! Точно обратното. За мен това е една от най-силните сфери на правителството. Въведоха се стандарти за храните, правят се постоянни проверки, гонят се картелите. А за земеделците - вярвай ми - те по - добре не са били никога. Милиарди левове субсидии всяка година. - Този стандарт Стара планина, който направи всико по-скъпо, без отново да е сигурно какво има в продуктите? Ходят по магазините с Министъра да гледат колк оструват яйцата. Това ли е? Къде са доволните земеделци покажи ми ги?, иначе не мога да ти повярвам.

- укротяване на монополите. Кой досега беше скочил на Лукойл? Кой в прав текст каза на електроразпределителните дружества, че ако не си гледат задълженията, ще бъдат изгонени. И отново - картелите в храните са гонени както никога преди.
-Какво точно е укротил? Лукойл бе за парлама, замазване на очите.. каква е цената на бензина можеш ли да ми кажеш? Много се говори малко се прави, но номрално всичко това е за да се замажат очи!

И много важно - магистралите са мнооооого повече от 40 километра. Струма + Тракия + Марица + Люлин. Да добавим и Дунав Мост. И всички други скоростни отсечки, които се строят в момента. За магистралите е цяла отделна тема. Те не трябва да се строят за сметка на наука, образование, здравеопазване. Хората вече се чудят къде да учат децата им, къде да се лекуват. Никой не иска да става учител. Лекари и сестри заминават за чужбина, повечето са в предпенсионна възраст. А премиерът реже лентички. Виж сравнението между построените км от предишното и сегашно правителство. Б.Борисов е властелина на медиите и представянето на нещата

Криза е хора. Бъдете малко толерантни. Виж какво става в Гърция, Румъния, Унгария, Испания... - Такова поведение по време на криза е недопустимо!!!
И щях да забравя , би ли м иказал колко е бюджета на МВР и колко от тези средства за са подслушвания? Благодаря!

Виж по-горе коментарите!
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

И между другото сегашната формула ГЕРБ -> всички срещу ГЕРБ е изключително здравословна за държавата. Щото досега власт и опозиция винаги са си живели кротичко, без много много да се настъпват.
Сега първо че не е така, ми чак даже бомби си поставят, второ - на ГЕРБ властта винаги им виси на косъм и те немогат да си го позволят лукса на другите да турят средния пръст и да кажат - боли ме гъза, след 4 години твърдия ми електорат пак ще ме върне.
И се вижда, че тях опозицията наистина ги яде, не е като да не им пука. И съответно поне се мъчат да правят нещо.

Примерно даренията в МВР спрахя, бонусите спряха, полицаи уволниха, заради "произвол".... министрите къде ги сменят за най-малката стъпка накриво...
 
От: От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

И според мен анкетата е манипулирана - моят отговор е с различен шрифт и с правописна грешка !8)

Шрифта не е от мен, а от форума. Правописната грешка админа да я оправи, сори.



въобщееее ми е през бананата кой ни управлява и какво прави...
аз от никого добро не очаквам!

И за мен е без значение, защото така съм си организирал нещата, че каквото и да стане пак ще съм едно ниво над масата. Просто ми се иска да живея между по свежи хора, а в тази мизерия това няма как да стане.



Кажи правилната посока и алтернативата на Мухо Бойко, в противен случай издишаш и с нищо не се различаваш от на Гоце платените пачаври Еврей Рйчев и Стойчевия Кънчо.

Ако я знаех щях да я кажа. Съвсем доскоро съм защитавал това правителство в тоя форум, но вече не съм съвсем убеден, че знаят какво правят.
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Явно освен Агейнст има още един двама дето не са от този свят, паднали са за малко и утре ще си ходят.

На мене вече ми е омръзнало да дъвча едни и същи неща, а и не е необходимо резултатите от анкетата са смазващи всякакъв ентусиазъм.

Разбира се че България не може да взима важните решения сама - както това например за спирането или пускането на АЕЦ белене и други подобни неща от геополитическо значение - но не са това нещата които утежняват живота на българина.

Предполагам че няма хора в този форум които да си мислят че от ЕС са наложили на ГЕРБ да се прави че няма криза и да не предприеме нито една мярка в подкрепа оцеляването на дребният бизнес.
Предполагам че няма хора които да си мислят че на правителството е наложено въвеждането на новите касови апарати.
Предполагам няма хора които да мислят че извращенията с бюрокрацията - ХЕЙ, данъчни, туродова медицина и други подобни са ни наложени от ЕС.

За мен лично всичко това се квалифицира като престъпно бездействие и умишлено убиване на дребният бизнес - Данните за безработицата са достатъчно показателни за да се види че БГ е на прага да премине в групата на Гърция и останалите фалирали държави с малката разлика че на нас никой нищо няма да ни опрости - и за това не е виновна кризата а бездарното управление.
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

@никс
немаме си пиночет ,защоио нямаме войска
а и днешните не ходили в казарма тъй че този вариант не може да има.

но си представям америкката или русията ни колониззират и по добре ще се живее
 
От: Ще съсипе ли правителството на Бойко Борисов България?

Айде магистралите не ми ги хвалете и инфраструктурата. Вижте тази тема и пак ми сравнявайте 20 км магистрали.

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=31839

Че като почнете така с инфраструктурата и става смешно.

311935_10150407608949889_179911419888_8096211_1541470266_n.jpg
 

Горе