Ще фалира ли България?

От: Ще фалира ли България?

Ндей са опитва да се измъкнеш мазно - нема нужда, не съм те завел на съд, че да пробваш постфактум да ми внушиш че аджеба Варненска област си имал предвид вместо Варна.
 
От: От: Re: От: Ще фалира ли България?

Хора с богата фантазия могат да стоят без да се занимават с нищо в продължение на много време.
В казармата исках единствено никой да не ме занимава с нищо - да си стоя и да си блея - я книжка нещо да си чета...
нямаше нет тогава... ако няма за четене - аз си пишех :) рисувах си.

Това не го разбирам. Струва ми се ненормално (ама не в смисъл на "луд") човек да бездейства, да не прави нищо, цял ден само да мързелува и да се чуди кво да прави. Т.е. ако аз стигна да не ми се прави нищо или да ме мързи, ще се уплаша, че нещо съм се развалил и съм се побъркал.

Не мога да не правя нищо - насъбраха ми се интересни технически хрумвания и нямам търпение да се захвана с тях. но повече от месец се мъча по една задача. Останаха само 2 гадости, с които да се преборя по нея и приключвам. Нямам търпение да ми се махне от главата, щото ми писна вече. Задачата е много яка, много ме кефи, но минах през такива трудности, че се отегчих.

Напоследък се чудя къде да вляза и какво интересно да прочета, че не ми се занимава вече. Но трябва да я довърша - взех да си повтарям "Влах се дави накрая на Дунава" (не знам дали съм влах, но съм от Вд :D ) Буквално преди една седмица не виждах светлина в тунела - нямаше никаква надежда, но вторник-сряда нещата започнаха да стават малко по малко :) В тази задача ми е надеждата, защото имам много сметки за плащане, които отлагам в момента.

Междувременно ми хрумнаха 1-2 идейки, от които да изкарвам пари, дори ми се струва, че има шанс сайтовете да потръгнат бързо, не да чакам месеци за няколко десетака от Адсенс. Просто нямам търпение да свърша тази задача, за да си взема парите и да си оправя сметките, че ми е много търсене :) А после нямам търпение да пусна тези идейки, щото готините идеи за електрониката чакат кинтите :)

Много ми се ще тази фрилансърска задача да е последната, с която се знаимавам, т.е. да не ми се налага да търся друга. Вече напуснах работа и не мисля да си търся друга, ще съм упорит и само в много краен случай може да потърся. Надявам се да стане така и с фрилансърството. Иска ми се до Великден (честно казано не знам кога е) да започна да изкарвам някой лев от сайтове, може и 10-на лева, просто да има някакъв приход. Вярно, че ми се иска да посрещна Великден с прилични доходи от сайтове; едва ли ще стане толкова бързо но нищо не се знае :)


Като цяло някак си се чувствам свободен, макар все още да нямам актив. Някак си ми става готино, че правя каквото си искам, когато другите са на работа :D Но ми харесва така :) Искам да си запазя квартирата в Пловдив, вчера с такъв кеф разглеждах сградите по центъра! Почти всеки ден минавам от там и ги гледам, но никога не се бях замислял, че са в старинен стил. Много готин град! :)

Искам и във Видин да си наема едно жилище на 100 метра от Дунава - градската градина да ми е пред блока. През пролетта и лятото да се шляя цял ден там, кеф ти на бира и картофки с приятели, кеф ти с някоя мацка край брега :) Един път Видин, един път Пловдив, от време на време някъде другаде.

Много сте прави относно времето и приятелите. В ежедневието си мяркам разни мацки, които работят на местата, покрай които минавам и започнах да се замислям, че не са добър вариант за мен. Трябва да намеря някоя уеб-дизайнерка - фрилансърка, която обича да пътува и не е работохоличка, та да е свободна като мен :)


Иначе аз не ща яхти като Coolice и подобни скъпи луксозни неща. Но много бих се изкефил да произвеждам някакви неща, които вършат хубава работа на много хора и се продават масово. Това ще е наистина готино. :)


Стара планина свършва край Обзор. Лудогорието не е част от Стара планина. Още по-малко пък Варна.
Като четях и очаквах да кажеш че Варна било пристанище на Шумен.

Това ми хареса много, посмях се :) Ще го пратя на един приятел от Шумен да се посмее и той, наистина звучи забавно :D
 
От: От: Re: От: Ще фалира ли България?

... Но много бих се изкефил да произвеждам някакви неща, които вършат хубава работа на много хора и се продават масово. Това ще е наистина готино. :)
Това е правилната настройка.

Не знам за колко пъти съм се опитвал да внуша на аудиторията, че едното СЕО и другите дребни предприемаческо-спамерски тарикатлъци няма да ги отведат далече.
Годините ще си минат, те все още пробват поредната адванцед стратегия...
И разни Панди ще ги клатят напред-назад, нагоре-надолу...

А някои от тях ще свършат край кофите.
 
Последно редактирано:
От: Ще фалира ли България?

Извинявам се за силно несвързания с темата офтопик, ще постна линк как върви строителството на Дунав Мост 2 - Видин-Калафат. Ако го добавя в горния ми пост, може да бъде подминат, затова го слагам тук:

Danube bridge 2 | Дунав мост 2

Ебаси якото, много се кефя! :)
 
От: Ще фалира ли България?

Извинявам се за силно несвързания с темата офтопик, ще постна линк как върви строителството на Дунав Мост 2 - Видин-Калафат. Ако го добавя в горния ми пост, може да бъде подминат, затова го слагам тук:

Danube bridge 2 | Дунав мост 2

Ебаси якото, много се кефя! :)

Като строителство, да, готино изглежда. Но отново егати недалновидното строителство. Като гледам мостчето ще е само с две платна, а който е минавал Дунав мост знае що за простотия е това. Толкова късогледо мислене, че ме изкарва от кожата чак :cry:
дано греша...
 
От: Ще фалира ли България?

По две платна във всяка посока, ЖП линия по средата, велоалея и 2 пешеходни алеи

danube.jpg
 
От: Ще фалира ли България?

А, това е хубаво, тъкмо ги гледах пак, с надеждата снимките да са ме заблудили. Че Русе-Гюргево е пълен кошмар дори когато няма ремонт на настилката.
 
От: Ще фалира ли България?

Ндей са опитва да се измъкнеш мазно - нема нужда, не съм те завел на съд, че да пробваш постфактум да ми внушиш че аджеба Варненска област си имал предвид вместо Варна.

E ти пък кво сега .... не ти бягам потъча - квото съм искал съм го написал

... Но много бих се изкефил да произвеждам някакви неща, които вършат хубава работа на много хора и се продават масово. Това ще е наистина готино.

Е то това е целта на начинаието, да разбереш от какво имат нужда потребителе и да им го осигориш с висока добавена стойност, просто да се избиват ти го купуват - без реклмни/маректингови/психологични похвати
 
От: Ще фалира ли България?

По две платна във всяка посока, ЖП линия по средата, велоалея и 2 пешеходни алеи

Виж файлът 3360

Това чудо за кога е запланувано
 
От: Ще фалира ли България?

E ти пък кво сега .... не ти бягам потъча - квото съм искал съм го написал
Е ти ко се връзваш пък.

Абе какви са тия про-Дунавски настроения неска у форума?
 
От: Ще фалира ли България?

Ти пък, тука минуса на онлайн комуникацията, сериозно се губят някой неща както е реалната комуникация.

Хаха ми ддз, що така се получи я да върна пак темата в изначале.

Аз съм про фалитите, да фалира всичко от бизнеса дето не става за нищ, така се чисти тази система, с нови подейни и инциативни бизнеси, (не с този шибан монопол, къде има неофицално дъражвни гарнации за съпорт за подържане на губещи предприятия или лобита, който пак са на хранилкатана д-вата, който те пак са губещи)- а с некой изцепки на правителствно ниво и влошаване на глобалната икономика, като нищо може му излезнат точни думите на борисов, само дето тогава съм на 1001% че директно ще вземат този сребърен фонд за да купуват ДЦК-то да финансират Хикс дефиците, е яко би било ако се приеме нов закон за разплащане с ДЦК специално за пенсионерите(щото това си е чист паричен актив, зад който стой държавно обепечение), ама ........
 
От: Ще фалира ли България?

Това чудо за кога е запланувано

Първоначално май е било за края на 2010, но започването на строителството се е забавило първо заради румънците, после заради липса на една концесия... някакви такива неща. Иначе някой във форума направи груба сметка, че през ноември т.г. се очертава да завършат грубото строителство.


И донякъде има логика да е така: на седмица пускат по един комплект ванти ("въжета") от всяка страна (по една двойка откъм Бг и една двойка откъм Ро) на съответния стълб. Стълбовете в плавателната част са 4 (PB9-PB12). На всеки стълб са по 13 комплекта ванти = 52. До момента са сложени 18 (13 на PB9 - там са сложени всички и 5 на PB10). Значи им остават още 34 комплекта или 34 седмици. Пътната плоча в плавателната част (PB9-PB12) се изгражда успоредно с монтажа на сегментите.

В неплавателната част стълбовете са PB1-PB8, сегментите са монтирани отдавна, остава да изградят пътната плоча от PB6 до PB8 и пешеходните алеи от PB5 до PB8.

Напредък - 02.2012


Абе какви са тия про-Дунавски настроения неска у форума?

По моя вина са :) Много ме изкефиха снимките и реших да ги постна тук.
 
Последно редактирано:
От: Ще фалира ли България?

По две платна във всяка посока, ЖП линия по средата, велоалея и 2 пешеходни алеи

Малко да ти поохладя ентусиазма - Мини от другата страна да видиш какво са направили Румънците с инфраструктурата и ще получиш комплекси.
В Румъния по този път съм минавал преди три години и беше като лунен пейзаж ако ГПС не твърдеше че това е пътя щях да си мисля че съм объркал и съм хванал някой черен селски път.
Сега като минах (преди 4 месеца) ми падна шапката Румънците са ни надбягали с три обиколки целият път от Калафат до Арад около 380км (от българската до унгарската граница) е чисто нов с перфектна маркировка, светлинна сигнализация и каквото още се сетите

Ако Мутрафона за три години беше построил такъв път един лайновоз нямаше да може да му напълни устата
 
От: От: Re: От: Ще фалира ли България?

Като цяло някак си се чувствам свободен
Това е най-голямата сладост да работиш за себе си!
Никакви часовници, никакви стресове от типа "Ей ся, кат` не дойде още малко проклетия трамвай (щото някаква п*тка (независимо от пола!) направила ляв завой пред трамвая), и ша закъснея за работа и шефа ша ма кастри!".
Или оперативка в 16 часа, която продължава до 18 ч. А на теб в главата ти е само "Няма кой да вземе детето от детската градина, и пак ще е последно, и пак само̀, и пак ще ме гледа укорно и със сълзи в очите..."

Мисленето също е работа. На който му се удава. И се е научил как да го прави. (Не напразно Амун се е оглеждал за ябълка в джакузито. Но вината си е негова, че не си е приготвил фруктиера под ръка, преди да влезе в джакузито.)
През соца имаше един виц:
Някакъв завод закъсал с икономическите параметри и викнали анализатори (сега одит му казват). Направили анализа и дали доклад: "... Всичко ви е наред, по нормите, средната заплата, 170 лв, ви е правилна. Разходите нормални. Производителността е добра. Но! Имате един служител, в 28 стая, със заплата 1300 лв, който през цялата седмица на проверка не видяхме нищо да свърши. Съкращавате го и нещата се оправят. ..."
А директора отговорил:
- А, целия завод бих съкратил, но него не бих пипнал! Той веднъж на две години дава предложение, от което целия завод се храни и изкарва и премиални.
 
От: От: Ще фалира ли България?

Малко да ти поохладя ентусиазма - Мини от другата страна да видиш какво са направили Румънците с инфраструктурата и ще получиш комплекси.

Знам, като си ходих на село, пътя минава на няколко километра от българския бряг, + още 2 километра до румънския. Там има един дълъг надлез точно над подходите към моста и от цялото това разстояние се вижда толкова величествено... А у нас са построили едни малки надлезчета... Иначе и в Румъния пътищата имат недостатъци - специално тези, които са от значение за нас и за моста, но не е тук мястото да ги коментирам :)

Обаче моста е най-величественото от целия проект - вижда се поне от 10 километра при хубаво време :) Не съм виждал този в Русе или други подобни съоръжения, и затова много се изненадах :)
 
От: Ще фалира ли България?

Да ти кажа не видях много недостатъци а даже неща над средно европейско - маркировката релефна като стъпиш на нея я усещаш на волана - всички пешеходни пътеки със светлинна сигнализация и осветени - през всички градчета където минава пътя между платната поддържани градинки с редовно косена трева и кашпи с цветя - даже в едното по цялата дължина действащи фонтани (не помня последно тия пред НДК дали още работят)
В останалата част от Румъния може да е си е цигания като едно време но специално за трасето по което минават чужденците и създава впечатление са се постарали много добре. След този път мини Видин - Монтана и ще се почустваш все едно си Флинстоун.

След войната в Сърбия съм минавал няколко пъти в продължение на една година - след всяко минаване виждаш как расте магистралата сега вече и те са на светлинни години от нас - А Боко на всеки сто метра новооткрит участък ходи та реже ленти за три години пуснаха 20км магистрала и ще има да си го повтарят докато са живи.
 
От: Ще фалира ли България?

Е в горния ми пост написах неща, казани от други хора, не е моя констатация :) И беше за някакво трасе, че минавало през селата, които били през 3-5 километра едно от друго. Но все тая, това, което описваш, е готино, затова не исках да навлизам в подробности :)
 
От: Ще фалира ли България?

Фалит? Т'ва да не е Гърция ? :D

Абе при масов bank run всекя дуржава може фалира без значение, коя е - е може би УСА те там са изключние на правилото :D
 
От: Re: От: Ще фалира ли България?

Кризата е ударила много здраво НЕ чалга заведенията в софия... не знаеш какви промоции има бутилка балантаинс за 50 лв с 4 шарка... това даже 2005 не бяха такива цените... или последната за която разбрах поръчваш едно голямо носят ти три... а в суденски има и по 30 лв феймъ гус и 25 лв за собиетски...

а какви да са на политиците им трябва прост народ който щото няма никакви умения не може да бяга от БГ и лесно манипулируем защото е прост
Не забравяй, че там конкуренцията е ОГРОМНА..
Ела в Пловдив да видиш..
В нормален ден, по-евтино от 70 лева за бутилки уиски(red label) няма да намериш..(без коли и такива зарибявки)
При промоциите, се стига до 45 лева..
Водката само дето е по-евтина.. от 25(търговище във версай, при студентско парти) или нормалната цена 60 лева..
Като включим 5 лева вход и 2 таксита(отиване и връщане)
тя една вечер ти идва златна..

Естествено, че простият народ се контролира и манипулира лесно.. Ама, те хората, не искат да се научат..
Ти ако видиш, какво е в училище.. и за какво си говорят "децата на България" в рейса, и как се държат с ПЕНСИОНЕРИТЕ, ти ще се отчаяш от живота..(Може и да си ги чувал..)
Поне аз всеки ден се возя в градски транспорт :lol:(ай да не е всеки ден) и ти казвам, че работата е ужасяващо зле.. Потресаващо зле..

Тука в тая държава е толкова зле нещата, че просто, живееш за да приживяваш..
 

Горе