превод от чужбина

nortrant

Well-Known Member
имам виза електрон.Може ли някой от друга държава да изпрати пари в тази карта и колко ще струва това
 
От: превод от чужбина

Може, няма проблем, а колко ще струва зависи.
 
От: превод от чужбина

зависи от сумата или от банката.Откъде да получа конкретна информация.
 
От: превод от чужбина

Най-добре питай в банката - вероятно има такса за получен превод във валута (има го в тарифата на твоята банка в сайта и в интернет, може и там да погледнеш)

Рядко, но понякога сметката е ограничена за получаване на преводи в друга валута т.е. ако картата ти е в лева само в банката могат да ти кажат какво ще направят с парите - ще ги задържат по буферна сметка? ще ги върнат? ще ти открият служебно разплащателна сметка?
 
От: превод от чужбина

добре, ако сметката няма ограничения и е в евро

колко ще се плати в чуждестранната банка за да се преведат пари в нея ?

дали ще е по-евтино от колкото ако се превеждат чрез уестърн юнион ?
 
От: превод от чужбина

Получавала съм в ЦКБ . Виж на сайта им е описано много добре . Даже става и без сметка .
За таксата не си спомням колко точно но не беше голяма.
С WU таксите са за сметка на изпращача винаги.
 
От: превод от чужбина

С WU е много по-скъпо. Преди 1 месец ми пратиха едни 400 евро от Люксембург в обикновенна сметка на ОББ и таксата беше около 20 лева.
 
От: превод от чужбина

С WU е много по-скъпо. Преди 1 месец ми пратиха едни 400 евро от Люксембург в обикновенна сметка на ОББ и таксата беше около 20 лева.

ми тогава защо повечето използват WU
като има и по-евтин вариант ?

иначе мерси, ще проверя по-обстойно...
 
От: превод от чужбина

С WU е много по-скъпо. Преди 1 месец ми пратиха едни 400 евро от Люксембург в обикновенна сметка на ОББ и таксата беше около 20 лева.
В ЦКБ беше по -малко за повече евра, около десетина лева :) ама това е таксата на банката за валутния превод , не че е с WU , но ако парите се пращат на името на физическо лице такса плаща само изпращача и сумата може да бъде получена от всеки клон на WU ...
примерно отива се там където е най - изгоден курса , ако не е евро :) или където е най-близко..
 
Последно редактирано:
От: превод от чужбина

В банките много зависи и откъде ще идва сумата. Например, скоро изпращах едни пари по сметка от България за Великобритания и платих към 80 евро за удоволствието, а се оказа, че половината разходи поема и получателят (без да е изразил съгласие за това), защото преводът бил в рамките на ЕС. Така че през WU изглежда по-добър вариант.
 
Re: От: превод от чужбина

ми тогава защо повечето използват WU
като има и по-евтин вариант ?

иначе мерси, ще проверя по-обстойно...

Ами ползват го защото много зависи ако пращаш пари по банков път парите не винаги (да не каже в повечето случаи) пътуват директно от банка Х до банка У по веригата за междубанков трансфер има други банки ако има повечко банки на клона които работят с малък процент такса, но не по нисък от някава минимална такаса за за малки суми става много неизгодно... другото което е скороста на трансфера ако пратиш пари по банков път в петък сутрин от сащ (малко преди затваряне в бг) тези пари ще се получат най рано в понеделник в банката да не казвам че някои банки са по тромави и може чак към сряда да си видиш парите с WU пращаш и има няма след час 24/7 вече може да се теглят от хората на които си пратил... А и WU имаха опция да можеш да получиш парите с парола без документи някога я рекламираха със следната хипотетична ситуация ако си в чужбина и си загубиш / откраднат ти парите и документите звъниш на роднини те ти пращат пари с WU и след това ти диктуват код с които да ги получиш без документи...

пп на този пазар също има конкуренция другата фирма е Money Gram или нещо подoбно беше и вероятно е по изгодна от WU
 
От: превод от чужбина

Един начин да се прецакат банките и Western Union е да се направи сметка с дебитна карта и дебитната карта да се изпрати с писмо на получателя. После получателят тегли парите от банкомат с дебитната карта и ако се налага я връща обратно с писмо.

Проблемът обаче е, че това е незаконно, защото картата може да се ползва само от лицето, името на което е написано на картата. Проблемът може да се реши като банката издаде няколко карти към една и съща сметка, но на името на различни лица. Недостатъкът на този законен метод е, че лицата трябва лично да си вземат картата от офис на банката.


liqpay.com предлага евтина услуга за превод на пари от една карта на друга, но има оплаквания по форумите от тази компания. Към таксите обявени на сайта им може да има и такси на банката (напр. като теглите от PayPal има такса на PayPal за това, но има банки, които също удържат допълнително; има и банки, които не удържат?).

Тема: liqpay.com - вярно ли е, че приемат чекове (Google AdSense, ClickBank и т.н.)?

Код:
https://www.liqpay.com/?do=pages&p=fees
 
Последно редактирано:
От: превод от чужбина

С WU е по-скъпо отколкото по банков път, но е по-бързо. Ако бързаш може и така, но таксите никак не са малки.
 
От: превод от чужбина

Здравейте искам да попитам чакам превод от чужбина на 31 ви са пуснати но още не съм ги получил да попитам какъв срок трябва да чакам защото в банката ми казаха от 3-5 работни дни превода ще бъде от англия и ще е над 1000 паунда дал съм само айбана номера на сметката моята банка е алфа банк някой ако може да помогне ще съм му благодарен !
 
Re: От: превод от чужбина

Здравейте искам да попитам чакам превод от чужбина на 31 ви са пуснати но още не съм ги получил да попитам какъв срок трябва да чакам защото в банката ми казаха от 3-5 работни дни превода ще бъде от англия и ще е над 1000 паунда дал съм само айбана номера на сметката моята банка е алфа банк някой ако може да помогне ще съм му благодарен !

Здравей и добре дошъл. По мои виждания и опит, трябва понеделник най-късно след обяд да са в сметката ти. Най-късно вторник. Няма нищо притеснително, просто така се случва, защото малко бг банки имат адекватна комуникация с чуждестранните. ;) Нищо ново под слънцето. :)
 
От: превод от чужбина

Не съм го разцъквал, но Р. Брансън напоследък рекламира тва и е уж с мега ниски такси. Ако ми се наложи бих го тествал https://transferwise.com/
 
От: превод от чужбина

Не съм го разцъквал, но Р. Брансън напоследък рекламира тва и е уж с мега ниски такси. Ако ми се наложи бих го тествал https://transferwise.com/
Зависи от сумата за превода и от държавата на изпращача - има и по-евтини варианти, че и много по-бързи.
 

Горе