проблем с КЗП

Аз пък съм доволен от КЗП. Два пъти съм пускал жалби към пишман търговци с успех. Все пак това е единствения хаир де съм видял от данъците, които изсипвам.
Не знам Сео.бг какъв ти е казуса. Горе дето си изтрил получателя, фирма или частно лице пише?
 
Аз пък съм доволен от КЗП. Два пъти съм пускал жалби към пишман търговци с успех. Все пак това е единствения хаир де съм видял от данъците, които изсипвам.
Не знам Сео.бг какъв ти е казуса. Горе дето си изтрил получателя, фирма или частно лице пише?
аз се чудя и мая от толкова написани постове кое точно не ти стана ясно? Изпий си кафето преди да коментираш.... не си се събудил.
 
аз се чудя и мая от толкова написани постове кое точно не ти стана ясно? Изпий си кафето преди да коментираш.... не си се събудил.
Написал съм, кое не е ясно. Не лай Ласи!
 
Написал съм, кое не е ясно. Не лай Ласи!
Джаф Джаф ... ми не си личи да си толкова умен щом от 15 поста не си разбрал, че писмото е пратено на името на ЦЕО , а не на фирма...
 
Най-добре се обади да питаш за какво става въпрос. Иначе само да ви светна, че въпреки името си - Закон за електронната търговия, няма нищо общо с онлайн магазини и пратки по Еконт. Името заблуждава. Там се уреждат по-скоро информационни сайтове с текст, няма никакви продажби и никаква електронна търговия. Подозирам, че имаш някакъв сайт със статии, където е трябвало да дадеш следната информация:

Чл. 4. (1) Доставчикът на услуги на информационното общество е длъжен да предоставя безпрепятствен, пряк и постоянен достъп на получателите на услугите и на компетентните органи до следната информация:
1. името или наименованието си;
2. постоянния си адрес или седалището и адреса си на управление;
3. адреса, на който упражнява дейността си, ако е различен от адреса по т. 2;
4. данни за кореспонденция, включително телефон и адрес на електронна поща, за осъществяване на пряка и навременна връзка с него;

надолу продължават точките, може да ги видиш в закона...

Та, някой недоброжелател явно ти е пуснал сигнал.
Безумна работа като цяло. Даже не знам как са стигнали до тебе за такава глупост, защото това сигурно всеки втори блог не го спазва, за големите новинарски сайтове разбирам, но едва ли случая е такъв.

Но да, няма нищо общо с продажбите ти на вещи по куриерите, там са други закони.
 
  • Like
Реакции: Vbb
Другото, което виждам да пръв поглед като опции за санкция в този закон е тъпите бисквитки, онова досадно съобщение, но се чудя дали има някой санкциониран за него до момента, както и нарушение свързано с изпратени мейли (непоискани търговски съобщения), може и там някой да се е оплакал. Но да пак казвам, изобщо не става дума за онлайн магазини. Питай по телефона за кой член си санкциониран.

П.П. Гледам, че предлагаш СЕО и други услуги, така че най-вероятно някой конкурент е замесен в играта :D
 
писмото е пратено на името на ЦЕО , а не на фирма...
Джаф джаф, ама виж какво намерих в Закона за защита на потребителите (ЗЗП). Много бързо от физическо лице те третират и глобяват, като търговец, доставчик, вносител или производител .


Допълнителни разпоредби

Търговец
" е всяко физическо или юридическо лице, което продава или предлага за продажба стоки, предоставя услуги или сключва договор с потребител като част от своята търговска или професионална дейност в публичния или в частния сектор.
3. "Производител" е всяко физическо или юридическо лице, което:
а) по занятие произвежда стоки в завършен вид или съществено променя или преправя стока с оглед пускането й на пазара;
б) се представя за производител, като поставя върху стоката, опаковката й или върху техническата или търговската документация за нея своето име или фирма, свой производствен или друг отличителен знак.
4. "Доставчик" е всяко физическо или юридическо лице по веригата на доставката на стоката, което по занятие прехвърля собствеността или учредява, или прехвърля други вещни права върху стока в полза на друг доставчик или
търговец, или което сключва договор с потребител в публичния или в частния сектор.
5. "Вносител" е всяко физическо или юридическо лице, което внася стока на територията на Република България като част от своята търговска или професионална дейност с цел стоката да бъде разпространена на територията на страната.

Чл. 150. 3 Продавач е всяко физическо или юридическо лице, което в рамките на своята професионална дейност учредява, прехвърля или се задължава да прехвърли правото на ползване на недвижим имот за определен период.

 
Джаф джаф, ама виж какво намерих в Закона за защита на потребителите (ЗЗП). Много бързо от физическо лице те третират и глобяват, като търговец, доставчик, вносител или производител .


Допълнителни разпоредби

Търговец
" е всяко физическо или юридическо лице, което продава или предлага за продажба стоки, предоставя услуги или сключва договор с потребител като част от своята търговска или професионална дейност в публичния или в частния сектор.
3. "Производител" е всяко физическо или юридическо лице, което:
а) по занятие произвежда стоки в завършен вид или съществено променя или преправя стока с оглед пускането й на пазара;
б) се представя за производител, като поставя върху стоката, опаковката й или върху техническата или търговската документация за нея своето име или фирма, свой производствен или друг отличителен знак.
4. "Доставчик" е всяко физическо или юридическо лице по веригата на доставката на стоката, което по занятие прехвърля собствеността или учредява, или прехвърля други вещни права върху стока в полза на друг доставчик или
търговец, или което сключва договор с потребител в публичния или в частния сектор.
5. "Вносител" е всяко физическо или юридическо лице, което внася стока на територията на Република България като част от своята търговска или професионална дейност с цел стоката да бъде разпространена на територията на страната.

Чл. 150. 3 Продавач е всяко физическо или юридическо лице, което в рамките на своята професионална дейност учредява, прехвърля или се задължава да прехвърли правото на ползване на недвижим имот за определен период.
ти четеш закона дословно.... това няма нищо общо със случая. Законите се тълкуват , а не се четат дословно. Точно поради тази причина има тълкователни решения на ВКС и всички четат там.
 
не извършвам по никакъв начин онлайн търговия. Тук таме продавам по някоя стара джунджурия и някакви лични вещи и чаркалаци
Някой да е искал нещо да върне на последък?

Рекламации​


Чл. 122. Потребителят има право на рекламация за всяко несъответствие на стоката с договореното, включително за стоки втора употреба, когато след доставката, при първоначалния преглед или при съхранението, монтажа, изпитванията или експлоатацията са открити несъответствия с договора за продажба.


Пс: това да не го прочетат потребителите на олх и други родни боклучарски сайтове, че ще стане мармалад. Понеже по тази точка "плащаш след тест" в Еконт не те освобождава от отговорност, дори при продажба на неща втора употреба
 
Момци, прочетете ми па мнението, в грешиня закон сте, изобщо не става въпрос тук за продажба на стоки и за рекламации. Като звънне СЕО, ще потвърди мнението ми.
 
Момци, прочетете ми па мнението, в грешиня закон сте, изобщо не става въпрос тук за продажба на стоки и за рекламации. Като звънне СЕО, ще потвърди мнението ми.
прочетох го и съм съгласен на 100% с теб
 
Още нямаш АКТ, като идеш ще ти съставят. Евентуално може да завъннеш да питаш да се запознаеш с жалбата срещу теб и как е извършена проверката, съответно да предявиш некви претенции към акта.

Ако си с инициали ПИ, аз също съм на мнение, че иде реч за липса на инфо за търговеца.
 
Човека се покри. Сигурно вече е тръгнал към южна Африка :p

Айде кажи, звънна ли им ?
Какво се случва?
Цяла нощ не съм спал да те мисля :cry:
те качулките сутринта са го посетили заради жалбата ....
 
Ако имаш клиентски сайтове на твой хостинг акаунт може и заради тях да те търсят ако не е посочен собственик в тях.
 
Ако имаш клиентски сайтове на твой хостинг акаунт може и заради тях да те търсят ако не е посочен собственик в тях.
няма такова нещо , няма как да се докаже , че някой ползва акаунта за хостинг на СЕО , освен това по същата логика самият хостинг провайдер би го отнесъл...
 
Ако имаш клиентски сайтове на твой хостинг акаунт може и заради тях да те търсят ако не е посочен собственик в тях.
Да, ако са някакви шопинг платформи, на които се продават продукти, някой е купил, но няма данни за търговеца, използващ платформата, най-вероятно са се свързали с теб, като посредник. И реално търговеца, човекът продал му през сайта няма как да бъде открит. ;)
 
няма такова нещо , няма как да се докаже , че някой ползва акаунта за хостинг на СЕО , освен това по същата логика самият хостинг провайдер би го отнесъл...
пак празни приказки, нищо ново
 
Няма значение дали сайтът е магазин или не. Всеки сайт е обект на закона за електронна търговия, защото в него има информация, а предоставянето на информация е услуга, без значение дали се плаща за нея, или е предоставена безплатно,
 
Няма значение дали сайтът е магазин или не. Всеки сайт е обект на закона за електронна търговия, защото в него има информация, а предоставянето на информация е услуга, без значение дали се плаща за нея, или е предоставена безплатно,
Да, там е нужно да има данните за юридическо лице. Особено, ако го играе платформа за търговци.
 

Горе