14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Ред, не коментира нищо за ЕС и това, което съда казва за господстващото положение на Газпром...
Ето ти друг пример с ЕС и нашенци - http://www.investor.bg/telekomunika...hila-konkurenciiata-pri-multipleksite-193453/
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Ще ми обясниш ли как по-точно се е повлияло ИТ-то от това, че сме в ЕС?
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Ще ми обясниш ли как по-точно се е повлияло ИТ-то от това, че сме в ЕС?

Питай Куул-а той най-добре ще ти каже всичко, но с една дума доверие!

Я да те питам теб ти какво предпочиташ да използваме ИТ сектроа си на макс, да се специализираме там и да ганеририаш милиарди или да се специализираш в зеленчуко/плодопроиводстовто и да чакукаш стотици милиони и накрая да не вземеш потчи нищо щото тези субсидии ги вадиш като нетен ефект? Или е по-добре да развиваш индустрия за милиарди и да си купуваш вносни стоки? А като на всички не им хареса и искат БГ да имат парите си да го купят щото ще е по-скъпо - къде е проблема?
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Ще ми кажеш ли каква политика има ЕС за развитие на ИТ сектора в съюза? Ясно е, че България няма такава политика. Как по-точно ще го развиваш на макс? Иначе, ние сме традиционно земеделска държава, единият сектор не изключва другия. Предпочитам да развиваме и двете ;) Но ЕС има знаеш ли каква роля в развитието на сектора, точно никаква. Относно доверието, то е минимално. Знаеш ли, че при регистрация на фирмен профил в ибей ми проверяваха фирмата около един месец, преди да ми одобрят акаунта :wink:
 
От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Ще ми кажеш ли каква политика има ЕС за развитие на ИТ сектора в съюза? Ясно е, че България няма такава политика. Как по-точно ще го развиваш на макс? Иначе, ние сме традиционно земеделска държава, единият сектор не изключва другия. Предпочитам да развиваме и двете ;) Но ЕС има знаеш ли каква роля в развитието на сектора, точно никаква. Относно доверието, то е минимално. Знаеш ли, че при регистрация на фирмен профил в ибей ми проверяваха фирмата около един месец, преди да ми одобрят акаунта :wink:

Май си забравил периода как ни третираха като 3-та страна до 2007. Самият факт, че страната е залята от аутсорсинг и ИТ от запада е показателен за доверие - нали ти е ясно, че не са се пръкнал този целият ИТ от днес за утре? И преди 2007 имаше програмисти, но нямаше това което е сега в БГ или се бъркам нещо?

Кой те излъга, че си традиционна земеделска държава, май не си гледал скоро данните за селският сектор в икономикта - колкото някоя страна от западна Европа е традиционно земеделска толкова сме и ние сега.

Гледай сега в икономиката има едно нещо наречено специализация и конкуретно предимство - на теория е хубаво да имаш и двете, но на практика е добре да се специализираш там където си силен - в момента сме в пъти по-ефективни в ИТ от колкото селсктото - поправка зърно бизнеса ни е и той доста силен не случайно над 6 милиона тона сме изнесли зърно (пшеница, царевица ечемик)
На 11 мяство света сме по износ на пшеница, като пред нас има страни с пъти по-голяма територия от нашата. Та ти си седнал, да ревеш за лошият ЕС и субсидиите в зеленчук/плодовете след като заема нищожен процент. Като цяло страна ни е нетен износител на храна, но гледай колко страно на всякъде тръбим и манипулираме внасяме храна и то какво било 200 милиона плодове и зеленчуци, само за сметка на това изнасяме над милиард само зърно ... Та ей ти чисти пример къде си силен и къде си слаб - специалзираш се там където можеш и търгуваш!
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Много пишеш, малко казваш. Редовните мантри, уж в защита на свободния пазар, а всъщност изкривяващи пазара. Предлагам ти да прочетеш тази статия за Хърватия:

Хърватия казва сбогом на корабите си

Другите ти неща нямам време да ги коментирам сега, но са пълни с еврощуротии и мантри. Супер смешно е как ми говориш против субсидиите и едновременно с това си ок със субсидирането от ЕС, което разбира се не е еднакво за всички.


Щото германските производители получават огромни субсидии, които им позволяват да продават стоката си на безценица?


Все пак отнякъде трябва да идват тези пари - не може всички да са субсидии.


:lol: :lol: :lol: :lol:


А статията е пълна глупост. Някъв работник реве що държавата спряла субсидиите на корабостроителниците - пъ те видиш ли в цял Свят били субсидирани. Ми те и тука да спрат субсидиите на БДЖ - знаеш ли колко народ ще почне да реве.

:lol: :lol: :lol: :lol:


Сички реват за субсидии и сички казват че точно техните сектори са супер субсидирани в другите държави.

След като всички сектори в другите държави са субсидирани - от де правят те тез пари, аджеба.
 
От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Ще ми кажеш ли каква политика има ЕС за развитие на ИТ сектора в съюза? Ясно е, че България няма такава политика. Как по-точно ще го развиваш на макс? Иначе, ние сме традиционно земеделска държава, единият сектор не изключва другия. Предпочитам да развиваме и двете ;) Но ЕС има знаеш ли каква роля в развитието на сектора, точно никаква. Относно доверието, то е минимално. Знаеш ли, че при регистрация на фирмен профил в ибей ми проверяваха фирмата около един месец, преди да ми одобрят акаунта :wink:

От една страна искаш програми за развитие, от друга страна плюеш срещу тях.

Няма да е зле да се уточниш първо насаме със себе си какво точно искаш.

:lol: :lol: :lol: :lol:
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Не знам само дали тези пари, които сме на плюс са допринесли нещо за развитието на икономиката ни или са били "просто усвоени"
 
От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Не знам само дали тези пари, които сме на плюс са допринесли нещо за развитието на икономиката ни или са били "просто усвоени"

Ми Метрото, магистрала Тракия, Дунав мост 2 - са си там. Могат се пипнат.

Все с нещо все са допринесли.


Скоро време ще пуснат и Марица, а за Струма трябва да се почака, Хемус не е много ясна.
 
От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

От една страна искаш програми за развитие, от друга страна плюеш срещу тях.

Няма да е зле да се уточниш първо насаме със себе си какво точно искаш.

:lol: :lol: :lol: :lol:
Ти от програма до програма можеш ли да направиш разлика? НАл' си либералист, що се кефиш на дирижираната икономика?

Някъв работник реве що държавата спряла субсидиите на корабостроителниците - пъ те видиш ли в цял Свят били субсидирани.
Вярно ли е това или не е вярно?
 
От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Ми Метрото, магистрала Тракия, Дунав мост 2 - са си там. Могат се пипнат.

Все с нещо все са допринесли.


Скоро време ще пуснат и Марица, а за Струма трябва да се почака, Хемус не е много ясна.

Не съм компетентен да коментирам магистралите, но май бяха съфенансирани а не на 100% от ЕС, пък кой колко взел и на какъв търг участвал си има разследващи органи да хванат вонята, освен ако и те не са в блатото и са привикнали на зловонията
 
От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Ти от програма до програма можеш ли да направиш разлика? НАл' си либералист, що се кефиш на дирижираната икономика?


Вярно ли е това или не е вярно?

Аз не се кефя на дирижираната икономика.

Просто казвам, че без ЕС щяхме да сме по-зле.

Ти си оптимист и си мислиш, че може да сме Швейцария на Балканите, ако сме без ЕС. А аз съм реалист и знам, че без ЕС щяхме да бъдем като Македония.

Или ЕС не е цвете за мирисане, но без ЕС е още по-зле.

ЕС трябва да се реформира, но ако се разпадне или ние излезем - ще стане още по-зле (поне за нас де).



Кво да коментирам за статията.

1. Верно е че ЕС не разрешава субсидии на сектори - освен той ако не (раз)реши.
2. В статията пише, че "великите" им корабостроителници са били като нашето Кремиковци - с една камара дългове и работещи на загуба.
3. Пише и че въпросните индустрии в други държави са били субсидирани - ама това всеки твърди за неговия сектор - което на всеки с 2+ мозъчни клетки му е ясно че няма как да e истина. Не може всички да е субсидирано.

Както може да се сетиш аз като един виден либералист няма нужда да чакам ЕС да казва дали да се затварят или не "великите" корабостроителници работещи на загуба. То мисля е, ясно, че нещо работещо на загуба трябва да се затвори/приватизира/преструктурира/етц.

Ако на теб ти се плаща - плащай за БДЖ, Кремиковци и другите велики предприятия работещи на загуба.

:lol: :lol: :lol: :lol:
 
От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Не съм компетентен да коментирам магистралите, но май бяха съфенансирани а не на 100% от ЕС, пък кой колко взел и на какъв търг участвал си има разследващи органи да хванат вонята, освен ако и те не са в блатото и са привикнали на зловонията

15%-30% съфинсиране - зависи от проекта. Мисля че специално за инфраструктурата са по 20%.
 
От: От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

15%-30% съфинсиране - зависи от проекта. Мисля че специално за инфраструктурата са по 20%.

Съгласен съм, че за толкова се прави, па другото се краде или се "усвоява по европейски"
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Абе важното е някой да ни е виновен за това, че не можем да си решим сами проблемите.

Ней тъй, щото и далаверите са знаят и виновните за сегашната ситуация са известни, ама проблема е че трябва да се осъдят самички, а това няма как да стане
Как си представяте една триглава ламя да си изяде сама едната глава, това е нашенска коалиция, трява храним три гърла на ламята, ама ламята нема огин и на турски поток трява да я водим са нопие
„„„„„„„„„„„„„„„„„
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Абе важното е някой да ни е виновен за това, че не можем да си решим сами проблемите.
Фактът е, че ЕС няма нищо против да работи с нашата корумпирана класа, която разбира се е с комунистическо потекло. Всъщност, на ЕС му е изгодно в държави като нашата да цари хаос, може би дори го стимулират? ЕС и въобще запада осъждат престъпленията на нацизма, но не споменават нищо за престъпленията на комунизма. Защо ли? :)
 
От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Аз не се кефя на дирижираната икономика.

Просто казвам, че без ЕС щяхме да сме по-зле.

Ти си оптимист и си мислиш, че може да сме Швейцария на Балканите, ако сме без ЕС. А аз съм реалист и знам, че без ЕС щяхме да бъдем като Македония.

Или ЕС не е цвете за мирисане, но без ЕС е още по-зле.

ЕС трябва да се реформира, но ако се разпадне или ние излезем - ще стане още по-зле (поне за нас де).



Кво да коментирам за статията.

1. Верно е че ЕС не разрешава субсидии на сектори - освен той ако не (раз)реши.
2. В статията пише, че "великите" им корабостроителници са били като нашето Кремиковци - с една камара дългове и работещи на загуба.
3. Пише и че въпросните индустрии в други държави са били субсидирани - ама това всеки твърди за неговия сектор - което на всеки с 2+ мозъчни клетки му е ясно че няма как да e истина. Не може всички да е субсидирано.

Както може да се сетиш аз като един виден либералист няма нужда да чакам ЕС да казва дали да се затварят или не "великите" корабостроителници работещи на загуба. То мисля е, ясно, че нещо работещо на загуба трябва да се затвори/приватизира/преструктурира/етц.

Ако на теб ти се плаща - плащай за БДЖ, Кремиковци и другите велики предприятия работещи на загуба.

:lol: :lol: :lol: :lol:
Аз смятам, че останем ли в ЕС ни очаква демографско заличаване. В момента сме като труп, който го държат на командно дишане и системи. За да се променят нещата коренно, трябва да има нещо повече от поредния #нещосипротест. Ще поживеем, ще видим какво ще е когато следващите няколко години ни вкарат няколкостотин хиляди нелегални имигранти.

Относно другото, БДЖ е на загуба, защото го крадът. Демокрадцията (нашият вариант на демокрацията) може само това - да краде и ликвидира, щото не било "ефективно".
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Ред, а без ЕС щяхме да сме и без командното дишате - не знам имам усещането, че сънуваш нещо периода преди 2007 и го бъркаш, че ако не бяхме в него едва ли не царска БГ щяхме да сме от 37-ма ... Всичко, което казваш за проблемите, аз не виждам това да е заради ЕС, а ЕС точно това иска изкорени и съм ти казал няколко неща, които ти така удобно отбягваш - не слагай двойни стандарти, ако не бяхме в ЕС ми е чудно да те питам как щяхме да цъфнем и върже, хайде ей така за спорта представи си 2004 сме и викаме няма влизаме ЕС не случайно ти казавам 2004 защото от там насетне почва една маса от ПЧИ в графата на милиарди. От сега искам ти кажа. че това което имаш ще ти се струва като песен, колкото е силно икономически макетата толкова ще сме и ние - ако ти се живее като тях супер!
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Ред, а без ЕС щяхме да сме и без командното дишате - не знам имам усещането, че сънуваш нещо периода преди 2007 и го бъркаш, че ако не бяхме в него едва ли не царска БГ щяхме да сме от 37-ма ... Всичко, което казваш за проблемите, аз не виждам това да е заради ЕС, а ЕС точно това иска изкорени и съм ти казал няколко неща, които ти така удобно отбягваш - не слагай двойни стандарти, ако не бяхме в ЕС ми е чудно да те питам как щяхме да цъфнем и върже, хайде ей така за спорта представи си 2004 сме и викаме няма влизаме ЕС не случайно ти казавам 2004 защото от там насетне почва една маса от ПЧИ в графата на милиарди. От сега искам ти кажа. че това което имаш ще ти се струва като песен, колкото е силно икономически макетата толкова ще сме и ние - ако ти се живее като тях супер!
Не смятам, че някога ще излезем от перманентната криза без да минем през нещо неприятно. Колкото повече се отлага, толкова по-тежко ще е неприятното.

Фактите са, че ЕС в момента ни използва за:

- пазар за продукцията им
- умни и млади хора, които да им освежават застаряващите държави
- буфер за нелегални имигранти

Все някога капацитетът ни ще се изчерпи и тогава ще ядем сопата.
 

Горе