14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Не смятам, че някога ще излезем от перманентната криза без да минем през нещо неприятно. Колкото повече се отлага, толкова по-тежко ще е неприятното.

Фактите са, че ЕС в момента ни използва за:

- пазар за продукцията им
- умни и млади хора, които да им освежават застаряващите държави
- буфер за нелегални имигранти

Все някога капацитетът ни ще се изчерпи и тогава ще ядем сопата.

А до 2007 всичко беше на н-та степен по-зле ... някак си ако ще иде Видов ден докато го чакаме по ми оферта да сме на това ниво от колкото на нивото на макетата ...
 
От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

А до 2007 всичко беше на н-та степен по-зле ... някак си ако ще иде Видов ден докато го чакаме по ми оферта да сме на това ниво от колкото на нивото на макетата ...
Не е било по-зле от демографска гледна точка. А това всъщност е най-важното за една държава, защото този капитал бъде ли изгубен веднъж, има вероятност да не може да бъде възстановен. Което значи смъртна присъда за държавата и нацията. Или сега ще ми извадиш статистиката, как в България има 7.5 милиона българи?
 
От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Не е било по-зле от демографска гледна точка. А това всъщност е най-важното за една държава, защото този капитал бъде ли изгубен веднъж, има вероятност да не може да бъде възстановен. Което значи смъртна присъда за държавата и нацията. Или сега ще ми извадиш статистиката, как в България има 7.5 милиона българи?

Не ми се вади статистика над милион и половина БГ напуснаха страна преди още да влезем в ЕС - така, че не знам какво вкарваш демографията като фактор. Значи, ако не бяхме в ЕС дали нямаше да сме и под 6?
Имаш много странни аргументи против ЕС, като реално точно щото влезязахме в ЕС по всички икономически фактори са на +, казвам ти ако ще иде Видовият ден ако има опцията да не съм в мизерията, познай какво ще избера!
 
От: От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Не ми се вади статистика над милион и половина БГ напуснаха страна преди още да влезем в ЕС - така, че не знам какво вкарваш демографията като фактор. Значи, ако не бяхме в ЕС дали нямаше да сме и под 6?
Имаш много странни аргументи против ЕС, като реално точно щото влезязахме в ЕС по всички икономически фактори са на +, казвам ти ако ще иде Видовият ден ако има опцията да не съм в мизерията, познай какво ще избера!
А да бе, точно така. Свободното пътуване и работа в ЕС спряха хората да емигрират. Логиката ти е желязна. И не те знам какво печелиш от ЕС, но аз пак ти казвам, за хората бачкащи нещата от тук, няма голямо значение.
 
От: От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

А да бе, точно така. Свободното пътуване и работа в ЕС спряха хората да емигрират. Логиката ти е желязна. И не те знам какво печелиш от ЕС, но аз пак ти казвам, за хората бачкащи нещата от тук, няма голямо значение.

Вземи най-накрая се примири с факта, че България един ден ще изчезна от картата и ще ти стане по-лесен живота.

:lol: :lol: :lol:


Процесите са много трудно обратими.


Най-много хора емигрираха на два етапа. Първо като падна желязната завеса и соца отвори границите.

След това до 1996 хората се надяваха и чакаха и после пак криза дойде (Виденов фалира за втори път България) - така че и след този период много хора емигрираха.

Ако не бяхме в ЕС щяхме да сме в перманентна криза и хората щяха просто да емигрират почти постоянно.


Ти си гледаш от твоята камбанария щото работиш за чужбина. Ама ако не бяхме в ЕС, дали щеше да можеш да работиш за чужбина. Или щеше да гледаш как румънците работят за чужбина.

:lol: :lol: :lol:
 
От: От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

А да бе, точно така. Свободното пътуване и работа в ЕС спряха хората да емигрират. Логиката ти е желязна. И не те знам какво печелиш от ЕС, но аз пак ти казвам, за хората бачкащи нещата от тук, няма голямо значение.

Защо не си провериш данните и после пак да говорим?
Виж си стандарта преди 10 години и виж сега после кажи печелиш ли губиш ли ...

Но някак си ме кефи, дай да затоврим тези дето могат тук и да стоят бездейни за да не бягат :D Този модел беше до 89 след него за няколко години 1 милион напуснаха ...

Икономическата мисъл не е трудно понятие, но ти казвам, след фалита 96, ако не бяхме тръгнали по пътя на ЕС - ти гарантирам, че сега щеше да пишеш от някоя западна страна на дали щеше да ти се живее тук пък какво и националистически идеал да изповядва!
 
От: От: От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Защо не си провериш данните и после пак да говорим?
Виж си стандарта преди 10 години и виж сега после кажи печелиш ли губиш ли ...

Но някак си ме кефи, дай да затоврим тези дето могат тук и да стоят бездейни за да не бягат :D Този модел беше до 89 след него за няколко години 1 милион напуснаха ...

Икономическата мисъл не е трудно понятие, но ти казвам, след фалита 96, ако не бяхме тръгнали по пътя на ЕС - ти гарантирам, че сега щеше да пишеш от някоя западна страна на дали щеше да ти се живее тук пък какво и националистически идеал да изповядва!

Случайно да и ти прави впечатление, че "фалита" 96 е шест години, след края на комунизма?
 
От: От: От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Случайно да и ти прави впечатление, че "фалита" 96 е шест години, след края на комунизма?

Случайно да знаеш, че това в 2-рият фалит, след края на комунизма? Говорим си за мораториума за 500 милиона долара през 90-та на Луканов и после период от тежки адмистративно-планови политики кулминиращи с дългова монетизация и право на неплащане кредитите на държавните предприятия към банките - всичко си влезе в бърза инфлационна сприрала и доведе стойността на лева до стойността на хартията и мастилото. Вече ще знаеш за напред, какво е било в този лек отрязък от 6 години - да не забравя кредитните милионери, нашите хора на входа и изхода, системно държавно унищожаване на малкото каквото има стойност и всичко източвано на вън - не случайно за тези години всичко беше разделено между 300 фамилии на БКП-то ...
 
От: От: От: От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Случайно да знаеш, че това в 2-рият фалит, след края на комунизма? Говорим си за мораториума за 500 милиона долара през 90-та на Луканов и после период от тежки адмистративно-планови политики кулминиращи с дългова монетизация и право на неплащане кредитите на държавните предприятия към банките - всичко си влезе в бърза инфлационна сприрала и доведе стойността на лева до стойността на хартията и мастилото. Вече ще знаеш за напред, какво е било в този лек отрязък от 6 години - да не забравя кредитните милионери, нашите хора на входа и изхода, системно държавно унищожаване на малкото каквото има стойност и всичко източвано на вън - не случайно за тези години всичко беше разделено между 300 фамилии на БКП-то ...

Не съм на 15 да не знам какво беше и как беше. Такива ги разправяй на някой които няма спомени от тогава. А сценарият по който се случи е реализиран много пъти на много места по света.
 
От: От: От: От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Не съм на 15 да не знам какво беше и как беше. Такива ги разправяй на някой които няма спомени от тогава. А сценарият по който се случи е реализиран много пъти на много места по света.

Явно нямаш спомен какво е било, щом казваш фалита бил 6 години след краха на цоца, като това е 6 години след 1-вият фалит от 90-та!
 
Последно редактирано:
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Фалит слет фалит и масово цапат свешите с ръкия, шото уйскито им е скъпо,,, и за туй нема деца и нацията умирга
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

и де сапарите? аз лично не виждам абсолютно нищо да е станало по-добре. все по-голяма мизерия е в тая тъпа държава, няма град без циганско гето, а в малките села няма нищо освен цигани. Да бяха ги използвали тия пари да направят лагери и да ги вкарат тия мангали там :)
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

За кво отидоха тия пари? И за какво ще отидат новите колосални заеми? Не и за вдигане на иконимката, за откриване на работни места, за повишаване на доходите. Не са мръднали с години. Вчера направо се ушашавих, пакетче бестини, което беше 25 стотинки, като влезе на пазара, сега е 80 стотинки... за цигарите да не говорим. Днеска млякото е 80 стотинки, утре 85 след месец 90.
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

... след 2 1 левче, ама как те бива в празните приказки не е истина - това ЕС евро фондове и рефинансиращ кредити го свърза с бестината като професионален анализатор в добавка и "спекулата" на млякото правиш, след като падат тотално квотите в ЕС за мляко ...
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

... след 2 1 левче, ама как те бива в празните приказки не е истина - това ЕС евро фондове и рефинансиращ кредити го свърза с бестината като професионален анализатор в добавка и "спекулата" на млякото правиш, след като падат тотално квотите в ЕС за мляко ...
"Правя" ти тва, че средната заплата не е мръднала от 10 години !, Минималната е мръднала, колкото да се каже, че е мръднала ! Разходите са се качили с минимум 100% !
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

В твоят сектор може да не е мръднала - в другите не спира да се вдига - като има много хора с твоите умения как да се вдига заплатата ти?
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

В твоят сектор може да не е мръднала - в другите не спира да се вдига - като има много хора с твоите умения как да се вдига заплатата ти?
Абе, аз ти говоря принципно, бе човек/о. "Моя сектор", "твоя сектор". Нямам огромна нужда от правене на пари, правя го на първо място от ентусиазъм. На второ място го правя за пари, тъй като смятам, че труда и уменията, трябва да се заплащат подобаващо. Например вчера изкарах 80% печалба от някои неща, които препродадох. Но аз съм дал труда си и времето си за това. Не седя само пред един комп, да поръчвам от алибаба и да препродавам в олх. Имам, приемливо достатъчни доходи без да си мърдам пръста, но това не означава, че когато искам или правя нещо, ще е танто за кукуриго. Това, което изисквам е равнопоставеност. Ако ти, или аз можем да правим нещо качествено, то ти, или аз ще заплатим нормалната цена за това. Нито повече, нито по-малко. Аз съм на практика безработен, не работя нито за държавна, нито за частна фирма.
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Брей наченки ли виждам в теб ... нямам време но да винаги ще има маса и винаги ще има предприемчиви и богати хора и това ще е така докато масата и е кеф да е маса, но това е генетическо при тях. Ти и аз и другите ще правим качествени неща и ще ги продаваме подобаващо - а що 80% надценка с колко свали от печалбата си нали трябва да е морална?
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Брей наченки ли виждам в теб ... нямам време но да винаги ще има маса и винаги ще има предприемчиви и богати хора и това ще е така докато масата и е кеф да е маса, но това е генетическо при тях. Ти и аз и другите ще правим качествени неща и ще ги продаваме подобаващо - а що 80% надценка с колко свали от печалбата си нали трябва да е морална?

Ако въобще помниш, говорех за боклуците, поне според мен. Тъпите селски тарикати, които искат да изкарат 1к % печалба, като излъжат някой незапознат, или човек в нужда, да му дадат 5 лева за нещо, което струва 500 лева, или сто ! 80% печалба е малко малко, но действам според ситуацията, предпочитам 100%. 100% е нормално. Ако имам такъв случай, да взема нещо за 5 лева, понеже не съм конкретно запознат с цената, и да го продам за 500 лв. , най-малкото отивам да му дам 100 лв на тоя човечец.
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Е нямаш ли пазарна цена? Като не знаеш, то и 1к може да е малко, не знам какво продаваш ...
 

Горе