14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

От: От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Това никога няма да се промени бе. 7 години минаха. Докато чакаш да се промени, ще ти изчезне производството. Просто ще ни ликвидират.

Това, че не знаеш не значи, че не е така от 2016 например се изравняват субсидиите в агробизнеса!

Това, че нашите политици през 2007 са договорили шиткави пак прави проблема локален при нас!
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

http://www.economic.bg/bg/news/5/mlrd-lv-e-spechelila-balgariya-ot-chlenstvoto-si-v-es.html

Темата е пускам с целта, за напред като спорите на + или на - сме от членството ни от ЕС да си имате една референция.
В тези числа не влизат парите, които изпращат всички българи в ЕС към роднитете си в БГ някъде около 1 милиард на година.

А ползите за бизнеса от единият пазар, няма да ги коментираме.

Блеки, тази информация потвърдена ли е? Цитираните получени средства година по година предвидените ли са или реално изплатените? Питам, защото по спомен 30+% от предвидените средства сме усвоявали средно през годините
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

БГ фермерите по дефиниция са обречени на гибел от разпределението на субсидиите в ЕС

Ето ти факти и защо ядем германски ябълки. Мантрата с ефективността ми е много забавна.



Ето доматите. Сега ще почнеш да ми пишеш глупости за ефективност и климат. Ама аз домати ям и не съм останал с впечатление 2007 г. да са били по-скъпи от сега. Просто сега няма български, а тогава имаше доста повече. Сега е трудно да си намериш каквото и да е родно, освен ако не е пика на сезона. Това е щото сме заляти със субсидирана ес продукция.

Не знам защо ти е кеф да говориш глупости - виждал ли си гръцки клъстер от прозиводители на зеленчици - това са стотици малки фермери обединени в една голяма територията, която има цялострана свързваща инфраструктура + хидромилирорация и за капак това в оръжерии - това е целогодишно. Ние може да прозвеждаме само в сезона. На село знаеш ли как се гледат доматите от години? Всичко е в орънжерии, защото от години има силни киселини дъждове и то пак в сезона. За другото си трябва отпление - а то си стурва пари. Ако тока ти е 0 стинки няма да имаш проблем да биеш гърка или търчна по клима, ще докараш една и съща степен на темепертурата.

Това със спада именно доказва, че фермерите решават да засяват други неща - простият пример е както ти казах излизващите пари в зърно бинзеса.

Миналата година в БГ марулята се е изкупувала на безценица, сега са засяти 50% по-малко марули - цените са над 2 лв вече - фермера решил друго да сее - никой не е казал, трябва да има моно кулутри така че стига с тези спекулации. Вадиш нещо от контекста и айде края.
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

това са стотици малки фермери обединени в една голяма територията, която има цялострана свързваща инфраструктура + хидромилирорация и за капак това в оръжерии - това е целогодишно.
С какви пари е изградена инфраструктурата. Отпуснати ли са безлихвени кредити, като в Турция?3

Миналата година в БГ марулята се е изкупувала на безценица
Защо? Да не би защото гръцкия производител получава толкова субсидия, че му е все тая дали ще продаде нещо или ще го изхвърли?
 
От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

С какви пари е изградена инфраструктурата. Отпуснати ли са безлихвени кредити, като в Турция?3


Защо? Да не би защото гръцкия производител получава толкова субсидия, че му е все тая дали ще продаде нещо или ще го изхвърли?

Чудесно, значи тезата ти е дай да не сме в ЕС и да нямаме възможността да се изравним като субсидии с гърците и така ще сме по-добре. Малко ми е никва логиката, не мога ти хвана спатиите днес.
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Марулята изчезна, цената й удари рекорд от 3 лв.

"Министърът на земеделието Десислава Танева казва, че производството на плодове и зеленчуци е приоритет на МЗХ, но това изобщо не е вярно. Преди 4-5 години сме взимали повече субсидии, отколкото ни дават през следващия програмен период до 2020 г. А без субсидии няма как да конкурираме гърци и турци"
 
От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Чудесно, значи тезата ти е дай да не сме в ЕС и да нямаме възможността да се изравним като субсидии с гърците и така ще сме по-добре. Малко ми е никва логиката, не мога ти хвана спатиите днес.
Не бе, дай да сме в ЕС, да им купуваме продукцията и да им плащаме субсидиите. Супер е така.

Много ясно, че трябва да има протекционизъм и да се пази родното производство. Нещо повече, трябва да помощта на държавата да се завладяват нови пазари. Т.е. това, което правят западноес страни с нас.
 
От: От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Не бе, дай да сме в ЕС, да им купуваме продукцията и да им плащаме субсидиите. Супер е така.

Много ясно, че трябва да има протекционизъм и да се пази родното производство. Нещо повече, трябва да помощта на държавата да се завладяват нови пазари. Т.е. това, което правят западноес страни с нас.
Би било чудесно, ако протекционализма работеше - тогава просто нямаше да има международна търговия, а в исторически план всички, който го играят протекционализъм губят!

Ти и преди като беше в ЕС им купуваше пак стоките да не би да имаше маркови БГ дрехи, маркови БГ коли, маркови БГ телефони, маркови електротехники и т.н. - седнал да реве за магазини и за зеленчуци и селскостопански неща, само където след влизането в ЕС само благодарение на него ИТ-то и аутосросинга дава повече стойност от какво е било загубено, а ефективността на икономиката бива усещана през увеличен излишък, който води и до повече спестени пари а те до инвестиции. Това, че имаме вътрешни проблеми е поради наша си причина.

Това е търговията работиш там където се специализираш и го търгуваш там където не си - ИТ примерно за домати.

Просто не мога ти хвана спатиите имам тотален енергин монопол, който ЕС иска го разбие, само ако се разбие ще имаме повече печалба от колкото всичките загуби от ЕС, за които може да се сетиш, но ЕС виновен не нашите ...

ПП При протекционализъм няма как да заялвадяваш чужди пазари, чуждият пазар ще ти играе същата политика - нали това казвам, никой не печели от това!
 
Последно редактирано:
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС


Именно просто фермерите решили друго да правя и това е резулата нищо ново под слънцето.

Гледай интервюто тук:
http://www.vesti.bg/pari/stoki-i-ceni/zashto-marulite-stignaha-do-rekordnite-3-lv.-za-brojka-6034815

И искам да видиш как тези са сопнали да реват, а другият какво прави в оранжерите си - ха да питам ли тези, двамата ако са на улицата ЕС ли ще е виновен, и това че онзи няма да е на улицата пак ли ЕС ще е виновен или нещо друго ще да е?
 
От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Блеки, тази информация потвърдена ли е? Цитираните получени средства година по година предвидените ли са или реално изплатените? Питам, защото по спомен 30+% от предвидените средства сме усвоявали средно през годините

Нещо спомена ти е избледнял, 56% са към средата на 2014 http://projectmedia.bg/articles/index.pcgi?material_id=60456

От тук можеш да провериш данните http://ec.europa.eu/budget/figures/interactive/index_en.cfm до 2013
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Не е виновен ЕС, държавите в ЕС си защитават националните интереси, ние като имаме нагъзени управници много ясно че ще ги е**ат
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Не е виновен ЕС, държавите в ЕС си защитават националните интереси, ние като имаме нагъзени управници много ясно че ще ги е**ат

Боби, този път съм на пълно съгласен с теб!
 
От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Нещо спомена ти е избледнял, 56% са към средата на 2014 http://projectmedia.bg/articles/index.pcgi?material_id=60456

От тук можеш да провериш данните http://ec.europa.eu/budget/figures/interactive/index_en.cfm до 2013

Значи от 14 остават 8 млрд. Аз съм за да сме в ЕС, но смятам, че сме по-скоро ощетени, отколкото на плюс. Като пример давам затварянето на 2 блока на АЕЦ Козлодуй, за сметка на вредните ТЕЦ-ове с десетократно по-скъп ток(и с многократно по-вредни емисии от затворените блокове на АЕЦ-а), затварянето на редица заводи начело с Кремиковци, задължаването ни % от електроенергията ни да е от ВЕИ-та, чийто ток е с няколкостотин пъти по-скъп от този на АЕЦ-а, и т.н. и т.н... Та, сметката реално не е много вярна, поне за мен.
 
От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Значи от 14 остават 8 млрд. Аз съм за да сме в ЕС, но смятам, че сме по-скоро ощетени, отколкото на плюс. Като пример давам затварянето на 2 блока на АЕЦ Козлодуй, за сметка на вредните ТЕЦ-ове с десетократно по-скъп ток(и с многократно по-вредни емисии от затворените блокове на АЕЦ-а), затварянето на редица заводи начело с Кремиковци, задължаването ни % от електроенергията ни да е от ВЕИ-та, чийто ток е с няколкостотин пъти по-скъп от този на АЕЦ-а, и т.н. и т.н... Та, сметката реално не е много вярна, поне за мен.

Не знам за какви 14 милиарда говориш.
За 2-та блока съм говорил и друг път, но няма смисъл - само да те питам, сега като имаме свръх производство що почти не изнасям? Сега бутни и 2-та реактора. Не знам ТЕЦ-а да е 10 пъти по скъп, но че е по вреден от АЕЦ-а ДА. Кремиковци този мастодон на комунизма трябваше да бъде нарязан още преди години, чудно ми е кога ще приватизираме БДЖ - за 10 години няколко милиарда лв закопахме там, колкото един реактор ...
ВЕИ-то никой не беше казал, да стане за 1 година просто схемата беше 80 стинки на киловат през 2008 и това беше гарантирано, а ВЕИ-то спадеш драстично един солар - но нашенци видяха схемата и познай ... до 2009 се потвърдиха огормана част от ВЕИ проектите и то по онези цени смятай за 2-3 години избиваш инвестицията ...

ПП Дали е вярна или не, само давам пример парите, които взимат от субсидии е повече от цялата вноска - така, че си нетно на + само на това, другото ако мислиш, че е фиктивно...

Дори и всичко да е фиктивно с цифрите, приноса за бизнеса е огромен ...
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Дори и всичко да е фиктивно с цифрите, приноса за бизнеса е огромен ...
За европейския бизнес, който не плаща данъци в БГ, да, приноса е огромен.(примери: Кауфланд, Лидъл, Била, Пени, Мени и т.н.)..
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

За европейския бизнес, който не плаща данъци в БГ, да, приноса е огромен.(примери: Кауфланд, Лидъл, Била, Пени, Мени и т.н.)..

Е ти ме уби, точно тези са изцяло в светлата гама и плащат всичко - осигуровки, данъци, ДДС-та и т.н
Това не може го кажем за кварталното магазинче ...
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Не знам какво плащат, но ще е интересно да се види колко данък печалба плащат въпросните :) Също, какви инвестиции правят в България, щото иначе значи, че изнасят капиталите в държавите-майки.

Между другото, държавите от западна Европа си водят протекционистична политика, а ти си против да се води тук такава :)
 
От: От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Между другото, държавите от западна Европа си водят протекционистична политика, а ти си против да се води тук такава :)

Къде е виждаш тази протекция на ЕС пазара? Българин може да продава на немеца, немеца на българин и така докато има възможност ...
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Ама много ясно, че може. То и ти можеш да си купиш самолет, ама не си купуваш, щото нямаш пари. Българинът не може да продава на немеца, щото немците получават 10 пъти по-големи субсидии и си продават толкова евтино продукцията, че нашата става неконкурентноспособна. Кое по-точно не ти е ясно? Че германците си защитават икономиката ли?
 
От: 14,7 млрд. лв. е "спечелила" България от членството си в ЕС

Ама много ясно, че може. То и ти можеш да си купиш самолет, ама не си купуваш, щото нямаш пари. Българинът не може да продава на немеца, щото немците получават 10 пъти по-големи субсидии и си продават толкова евтино продукцията, че нашата става неконкурентноспособна. Кое по-точно не ти е ясно? Че германците си защитават икономиката ли?

Не мога да разбера как задълбаваш в сектора с най-ниска добавена стойност и правиш индукация за цялата икономика и бизнес - за напред те съветвам да си отвориш данните за селското стопанство виж стойности брой заети и може да видиш какво става с ИТ-то. Също ми е чудно как станаха 10 пъти, но най-ми е чудно, ако не бяхме в ЕС нямаше да имаш и йота от сегашното тогава сигурно немеца щеше да има десетки пъти повече субсидии спрямо нашенци - та се пита как щеше да ги конкурираш?

Не знам как ще реагираш ако ти кажа, че целият внос на плодове и зеленчуци в България няма и 200 милиона лв - на фона на 80 милиарда икономика(говорим си за 0.2%) ... само износа на зърно е в пъти ...

Много е удобна манипулацията по най-елементарно скачаш на хората и даваш колко лоши едните, а това че примерно един под сектор правя в пъти повече вноса не го коментираме или пък примерно едно IT прави повече от целият агросектор - заменяш едно за друго, но не виждаме протекционализъм и правим индукация за всичко ...
 

Горе