25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

uni-web

Well-Known Member
Направо откачих, 25 ст. ме натовариха за една торбичка, дето не издържа и се скъса в входа.

Това вече е направо нямам думи. Интересно коя ли е фирмата производител баз държа, че има бокова намеса вътре.

Спираме едните торби и пускаме от другите, и няма да са 5 ст. ами вече ще са 25-30 ст. еййй много сме Богати в тая държава ейй. Не стига че всичко се покачи и цените са да си е.. мамата ами сега и ще ме цакат с хартиени боклуци да може някой мутраген дето ги произвежда да забогатее.

Дето вика Слави нема такава Държава! :mad:
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Е поръчай да ти ушият една платнена торбичка, де, не е чак толкова лошо, наистина :)
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Уни, баце пий докато виждаш, че не целиш разделите. :mrgreen: Аз по принцип не им гледам цените на торбичките ама бях чул, че ще са по 35 ст. Така че взел си от евтините не се оплаквай. :D
 
От: От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Уни, баце пий докато виждаш, че не целиш разделите. :mrgreen: Аз по принцип не им гледам цените на торбичките ама бях чул, че ще са по 35 ст. Така че взел си от евтините не се оплаквай. :D

Ама се похаби мезето.

Бурканчето краставички бог да го прости вече.:(

:(
Абе дае, уж на офтопика бях кликнал.

Ще помоля да се премести веднага!
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

нещо не разбрах - за 25 ст. хартиена ли си купил?

иначе това е нещо с които съм съгласен :)
има само един минус...и той е, че фирмите произвеждащи такива торбички ще си свият производството...

но като са безплатни ние се уляхме...четох, че за година използваме 1 милиард!!! торбички...

а по принцип тези най-тънките са трудни за рециклиране и нз дали въобще се рециклират...

така, че всичко което в + за природата - гласувам с две ръце


според мен неудобството не е толкова голямо
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Там е работата, че не е никакъв плюс за природата. Всякакви торбички все още са разрешени, ако са без дръжки. Аз взимам такива, дават ги без пари. И не е проблемът толкова в торбичките. Огледай около някой блок какъв е съставът на боклука, който се ветрее. Много малка част от него са торбички. Единственото решение е да има много хора на заплата, които чистят. На Запад е така. И там са свине хората, дори цапат повече от нас, но просто има кой да чисти. По това се различаваме. Особено около жилищните блокове у нас са най-големите погроми, защото живеят страшно много хора на малко място. На 50 семейства стига да има 2 с катунарско възпитание и това е достатъчно да се зарине с боклук целият район.
 
От: От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

нещо не разбрах - за 25 ст. хартиена ли си купил?

Само такива имаше другите им забранили да ги пускат въобще, и днес слушах по радиото, че почвали масови проверки ако не си платиш там колко беше за торбичка глоба и на магазинера и на теб, нещо от този род беше.

А 25 ст. за една торбичка каквото и да си говорим не са никак малко.
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Ами пичове тук бат ви Боко в цените не се намисва щото му е кеф. Това си е типичен пример от икономиката за пазарен дефект при пластмасовите торбички. Разбрали са преди време, че това води до екологични проблеми, замърсяване и т.н. И ако имаш 1 милки. торбички из замърсяващи околната среда би отнело 1 милион да се изчисти и да не тежи на природата(все пак доста десетки години отнема разлагането) та затова удрят високите цени на найлона. А отделно хартиена нали се пада заместител стока, няма да ви я дават за безценица а ще е на конкурентни равнища. Вече калпавили са, кой на кого роднина е отделна работа :D. Все пак в западния свят от доста години са на хартия, просто щото са по евтини, ако ти е кеф найлон ще трябва си заплатиш няма как ;/

Друго е си вземеш една платнена торба и си я товариш колкото щеш - ние примерно за буркани ги ползваме, яка сила са :D
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Там е работата, че не е никакъв плюс за природата. Всякакви торбички все още са разрешени, ако са без дръжки. Аз взимам такива, дават ги без пари. И не е проблемът толкова в торбичките. Огледай около някой блок какъв е съставът на боклука, който се ветрее. Много малка част от него са торбички. Единственото решение е да има много хора на заплата, които чистят. На Запад е така. И там са свине хората, дори цапат повече от нас, но просто има кой да чисти. По това се различаваме. Особено около жилищните блокове у нас са най-големите погроми, защото живеят страшно много хора на малко място. На 50 семейства стига да има 2 с катунарско възпитание и това е достатъчно да се зарине с боклук целият район.

Не само в чистачите братле, ами и в културата. Тук смея да твърдя, че е сравнително доста чисто, но да не дойде време за дискотеки да видиш каква мизерия настава след това. Иначе на другия ден до макс 9 часа е изчистено.
Инче да не е проблема в торбичките. Според мен всичко е направено за да потръгне бизнеса на някой от властта.
 
  • Like
Реакции: Test
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Да добавя още нещо към предното ми мнение. В Англия съм пазарувал с найлонови торбички, които са биоразградими и също ги дават безплатно. Една такава по някаква причина я бях забутал някъде за около една година. После като я извадих направо се разпадна в ръцете ми на прах. Можеха в България да разрешат такива да се използват безплатно примерно, но то за това се иска акъл. Въпросът е наистина ли се гледа за екологията или просто някой си е навил нещо на пръста и го е прокарал, както обикновено стават нещата при ГЕРБ?

@uni-web
Виждал съм какво става. Според мен англичаните цапат повече от българите. Такива са ми преките впечатления.
 
От: От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Друго е си вземеш една платнена торба и си я товариш колкото щеш - ние примерно за буркани ги ползваме, яка сила са :D

Абе не, че едно време не беше така, ама като ти се сервира изведнъж и не носиш в теб. От сега нататък до магазина с сак или платнена торба.
 
От: От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Абе не, че едно време не беше така, ама като ти се сервира изведнъж и не носиш в теб. От сега нататък до магазина с сак или платнена торба.

Ами или малко стоки взимаш или в колата си носиш торба или мислиш предварително или си на хартиени или на найлони избор голям имаш. Виж ако бат ти Бойко Кажи само тези весели торби ще ползвате и никви други и ако ви сгащим, че ползвате алтернативи ..... е тогава вече е друго :D
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Очаквам скоро да пуснат агенти на ГДБОП пред входовете на магазините и ако забележат някой с найлонова торбичка ще викат качулките, а после бой, бой, бой...
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Очаквам скоро да пуснат агенти на ГДБОП пред входовете на магазините и ако забележат някой с найлонова торбичка ще викат качулките, а после бой, бой, бой...

И ще се продават само хартиени с лика на Вожда. :lol:
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Въпросът е наистина ли се гледа за екологията или просто някой си е навил нещо на пръста и го е прокарал, както обикновено стават нещата при ГЕРБ?

Не знам..но факт е, че на доста места има торбички по дърветата и че трудно се рециклират (ако въобще се)

хвърляме торбичката, нали е безплатна - това ни е черта :D

@uni-web, купи си една торбичка (здрава и плътна) - слагаш я в колата и вечерта като минаваш през магазина с нея.
Същото е и когато си в къщи - взимаш си тази торбичка и отиваш до магазина....

може да я сгънеш и да я сложиш в джоба, не тежи много :)
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

И ще се продават само хартиени с лика на Вожда. :lol:

Може и платнени на известни марки, като тази:
mango_s_boiko.jpg
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Може и платнени на известни марки, като тази:
mango_s_boiko.jpg

Изби рибата, утре Бойко пак е в битка. :lol:
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

За каква екология говорите изобщо? Тука става въпрос за поредното дране на овцата, толкова е просто. Пука им за екология... Печалба от мащаба:)
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Очаквам скоро да пуснат агенти на ГДБОП пред входовете на магазините и ако забележат някой с найлонова торбичка ще викат качулките, а после бой, бой, бой...

А, те си мислеха, че могат да претичат незабелязано с найлонови торбички в ръка от входа на магазина до колата. :lol:



Източник на снимката: stzagora.net
 

Горе