3 лв. литър бензин?

От: 3 лв. литър бензин?

Не може ли ? Ха... само не са решили - не са го направили. Тука всичко може. В Бългрия няма "не може" ! Как ни изиграха най нагло с цената тока - до последно говореха че само с 10 % ще го вдигнели, и хоп - баш в последния ден, в последния момент казаха "ами взехме решение да покачим цената с 13 %" ! Това са такива нагли и подли хора, от които всичко можеш да очакваш. Нищо чудно както говорят за уж "мъничко" покачване на горивата, в последния момент да обяват "ами бензин за литър няма да е 5 а 7, 50 лв." - примерно казвам. Само да не дърпаме дявола за опашката. Единствената държава в Европа в която цените на всичко расте - ток, храни и горива, а заплатите не мърдат. Това са такива изпечени тарикати управляващите, че не знаеш следващия им ход какъв ще е, всяка заповед предпоследна както се казва. Говорят едно - вършат друго, пример с цената на тока, излъгаха цял народ най безочливо и най подло. Способни на всичко.

Тогава просто няма да се издържа, цените на всичко ще се качи..
за таксито ми дойде първо на ум, но това не е най-важното - храната и тя ще се увеличи
примерно за да отида до морето ще ми трябват над 500 лв (600 км. - 10л./100) :shock:
вижда ми се абсурдно
повече от 4-5 лв. не мисля, че ще стане скоро..
 
От: 3 лв. литър бензин?

Споко бе, на прага сме на нещо ново - началото на края
 
От: 3 лв. литър бензин?

А niks-а сигурно вече е във вихъра на купона и с трепет чака края на 2012 и да изкрещи за последно "Всички вие сте славяно-мангалииииии" :lol:
 
От: 3 лв. литър бензин?

от кога го чакам :lol: нямам търпение вече 8)

Търпението е добродетел :)
Дори там да достигнем пак ще има + писах кога БГ се разбунтува като вече няма повече колко кожи се свали или по навътре ножа не може влезе - като едното нищо в момент на отчаяние може и да се национализра Лукойл или тотално да се либерализира и КЗК влезе яко в действие и спука Лукчо от глоби - до тогава само ще си драскаме във форума
 
От: 3 лв. литър бензин?

Единствения вариант, някой да ни чуе според мен е 50% от Българите да излезнат пеша или с колело на работа.. и 10дни никой да не зарежда нищо, освен, ако не е на живот и смърт дет се вика..
Днес видях един мъж и много му се изкефих.. С костюм и официални лачени обувки на колело и си караше като пич по ул.оборище :) Чак му завидях.. като знаех на къде отивам с колата :)
Освен таксито ще се покачи и цената на доставката.. което пък вече много започва да бърка в джоба на онлайн търговците като мен.. А бе тъпотия от всякъде.. Ще си карам аз колелото скоро време май :)

ПРЕДЛАГАМ ДА НАПРАВИМ ЕДНА ИНИЦИАТИВА НИЕ ОТ ФОРУМА :)
Ден без кола или нещо такова ? Има ли желаещи за това ?

Поздрави,
 
От: 3 лв. литър бензин?

ПРЕДЛАГАМ ДА НАПРАВИМ ЕДНА ИНИЦИАТИВА НИЕ ОТ ФОРУМА
Ден без кола или нещо такова ? Има ли желаещи за това ?

Не - ще трябва да си купя кола, за да участвам в инициативата.:)
 
От: 3 лв. литър бензин?

Единствения вариант, някой да ни чуе според мен е 50% от Българите да излезнат пеша или с колело на работа.. и 10дни никой да не зарежда нищо, освен, ако не е на живот и смърт дет се вика..
Днес видях един мъж и много му се изкефих.. С костюм и официални лачени обувки на колело и си караше като пич по ул.оборище :) Чак му завидях.. като знаех на къде отивам с колата :)
Освен таксито ще се покачи и цената на доставката.. което пък вече много започва да бърка в джоба на онлайн търговците като мен.. А бе тъпотия от всякъде.. Ще си карам аз колелото скоро време май :)

ПРЕДЛАГАМ ДА НАПРАВИМ ЕДНА ИНИЦИАТИВА НИЕ ОТ ФОРУМА :)
Ден без кола или нещо такова ? Има ли желаещи за това ?

Поздрави,

Аз съм навит братле, ама колко ще са такива като мен и теб ? Ще има ефект ако сме болшинство. А що се отнася до костюмар с лачени обувки и марков костюм да е на колело вместо в S-класа - то това е много често срещано в Дания, дори там е ежедневие да видиш важни господа от висока категория да карат колело. Само ако е много спешно хващат такси, но както писах в предния ми пост в Дания много рядко ще видиш лека цивилна кола по улиците да се шляе, защото там просто няма къде да си паркираш колата, всъщност има само платени паркинги но са страшно скъпи, малцина датчани могат да си позволят това, а точно в Дания да си оставиш колата на паркинг е лукс! Само в неделя най големия паркинг в Копенхаген е безплатен! И въпреки че в неделя дават бонус безплатен паркинг, пак няма много коли, защото хората са си свикнали с колелата. Ползват си колите ако е нещо много спешно или наложително или ако ще пътуват извънградско - тогава няма как. Ама тука бай-Ганьо отива с колата до будката да си купи цигари която е само на 300 м. от дома му, сакън да не свали някой килограм. Или отива на кръчме да прави гюзме, като кръчмето е само на не повече от 500 м. от дома му. Обърни внимание по улиците, гледай вътре в колите да видиш по колко човека се возят... Just one. Претъпкан трафик с коли, и във всяка кола по един човечец. Е на какво мяза туй ? Разбирам да по 2-ма или поне 3-ма челяци в колата, а то по един... Е къде киро на кирия ? И после що имало претъпкан трафик, и онези вдигали горивата. Ами ей на заради такива дебили и катили.
 
От: От: 3 лв. литър бензин?

Аз съм навит братле, ама колко ще са такива като мен и теб ? Ще има ефект ако сме болшинство. А що се отнася до костюмар с лачени обувки и марков костюм да е на колело вместо в S-класа - то това е много често срещано в Дания, дори там е ежедневие да видиш важни господа от висока категория да карат колело. Само ако е много спешно хващат такси, но както писах в предния ми пост в Дания много рядко ще видиш лека цивилна кола по улиците да се шляе, защото там просто няма къде да си паркираш колата, всъщност има само платени паркинги но са страшно скъпи, малцина датчани могат да си позволят това, а точно в Дания да си оставиш колата на паркинг е лукс! Само в неделя най големия паркинг в Копенхаген е безплатен! И въпреки че в неделя дават бонус безплатен паркинг, пак няма много коли, защото хората са си свикнали с колелата. Ползват си колите ако е нещо много спешно или наложително или ако ще пътуват извънградско - тогава няма как. Ама тука бай-Ганьо отива с колата до будката да си купи цигари която е само на 300 м. от дома му, сакън да не свали някой килограм. Или отива на кръчме да прави гюзме, като кръчмето е само на не повече от 500 м. от дома му. Обърни внимание по улиците, гледай вътре в колите да видиш по колко човека се возят... Just one. Претъпкан трафик с коли, и във всяка кола по един човечец. Е на какво мяза туй ? Разбирам да по 2-ма или поне 3-ма челяци в колата, а то по един... Е къде киро на кирия ? И после що имало претъпкан трафик, и онези вдигали горивата. Ами ей на заради такива дебили и катили.

В годината 2 пъти поне ходя в Дания и знам как е положението там или поне в Копенхаген.. на 2 градуса температура караха колела.. Баба, дядовци всички!
Тези с малките деца караха триколки, а колела имаше по целия град опрени по стените и никой не ги пипаше!
Имат си хората вело алей и вело светофари.. Както и ние на ломско шосе :)

Е ми друг има ли съгласни преди края на летния сезон да направим една среща с колела на предприемача ? :)
Аз ще пусна една нова тема да не разводняваме тази :)

Поздрави,
 
От: От: 3 лв. литър бензин?

В годината 2 пъти поне ходя в Дания и знам как е положението там или поне в Копенхаген.. на 2 градуса температура караха колела.. Баба, дядовци всички!
Тези с малките деца караха триколки, а колела имаше по целия град опрени по стените и никой не ги пипаше!
Имат си хората вело алей и вело светофари.. Както и ние на ломско шосе :)

Е ми друг има ли съгласни преди края на летния сезон да направим една среща с колела на предприемача ? :)
Аз ще пусна една нова тема да не разводняваме тази :)

Поздрави,

И аз ходя най много по два пъти в Дания в година по роднински причини ( братовчед имам там ) и е наистина така както казваш - в минусови температури на колела. Имат зимни гуми иначе. Тези които са с бебета са така - триколки.

А иначе в Норвегия когато съм при баща ми, там в по малките градове ходят до магазина да си пазарят с кучешки впряг на шейна или със ски. Но в Норвегия пък без кола си за никъде, понеже няма автобуси, то има но са много на рядко, той Харкона знае. Но тук е че психиката на бай-Ганьо е такава че той трябва да се изфука с колата си, скъп не скъп бензина тежкаря трябва да е с колата си, и от вътре да дъни чалга на 200 децибела.
 
От: 3 лв. литър бензин?

Хаха да да точно!
Имам един приятел, който ходи с колата до магазина за цигари, който е на 15 метра от блока :))
ВИнаги като го видия и му викам "Кво става? Пак за цигари с колата" и се смея ;)
 
Re: От: 3 лв. литър бензин?

Хаха да да точно!
Имам един приятел, който ходи с колата до магазина за цигари, който е на 15 метра от блока :))
ВИнаги като го видия и му викам "Кво става? Пак за цигари с колата" и се смея ;)
Ти се смееш, на него сигурно му се реве. Не е предполагал, че ще си смята 2 пъти акциз за покупката цигари - един за тях и един за горивото. :) Но не е като да му съчувствам. :)

Аз съм като вас бе батета. :) Аз няма да си мръдна колата, ако се налага много. Само ще я припалвам и от време на време ще я раздвижвам, че да не се сдуха. Но няма да съм активен шофер, в това съм 100% сигурен. Прекалено много цена парите, за да ги давам на тези кретеноподобни изнудвачи.

Оня ти иска еди какво си, този ти качил този продукт, третия ти казва, че бил на загуба, а само той продава най-скъпо. Всеки се терекати яко. Въпросът е на кой ще се вържеш и къде нямаш избор. За горивото, аз лично мисля, че имам избор. :)
 
От: 3 лв. литър бензин?

Не съм много по темата, ама как ги намирате тези сайтове с "новини" дето от време на време се цитират тука? За лайномобила четох още миналата година. Писаха на няколко места, едно от които беше това. Даже картинката е същата.

П.П. Сега видях, че източник е бТВ. Без коментар за "професионалистите" от тая медия. Освен, че новината е стара са я поднесли и без капка финес.
 
От: 3 лв. литър бензин?

Аз съм с 300 калории в час - в София.
Чувствам се супер освен всичко останало:)

Наскоро бях в Будапеща и не може да се сравни с нашите големи градове(може би само Пловдив има по-нормална инфраструктура за колоездачи).
Има платно за коли, за пешаходци и за колоездачи буквално навсякъде в центъра и широкия център. Има и светофари за колоездачи:(
 
От: 3 лв. литър бензин?

Ей, я да не съм ви чул да се оплаквате тука от цените на нафтата и бензина!!! Сваляйте гащите и минавайте 300км с едно зареждане с.... лайномобил :lol: :lol: http://novinata.net/ETO-GO-Parviyat-laynomobil-v-sveta

Айде сега фекалките ще хукнат по селата да изсмукват лайната от ямите на външните WC и ще започнат бизнес, и нищо чудно да виждаме често отворени капаци на каналните шахти по улиците и по една спряла фекалка пъхнала маркуча у шахтата и изсмуква лайната, че ще започнат и да се конкурират кой колко лайна ще продаде от фекалката си :lol: Тия японци страшни са.

Имаше случай преди 10 години в София бяха хванали едни които правели ракия точно лайна, даже и по телевизията говореха за това. И хората не подозирали от какво пиели ракия :lol: Тя си имала билки за аромат и вкус, спирт, всичко както си е, само че от фекалии, а ракията без бандерол, даже намерели цял склад с каци пълни с фекалии. Така че и българина не е прост в някои отношения за икономия. :wink:
 
Да, виждам новите цени на Лукойл и другите "големи" в бизнеса. И там ще е на някаква абсурда цена, защото не може да ти е евтино, нищо, че е фекал.

И всеки ще иска да има и да кара така, защото е модерно и газарско. Колко ми е ясно какво ще се случи преди да е тръгнало даже. Не че това ще тръгне, но все пак ако имаше бъдеще - това е пътя му на развитие тук. :)
 
Re: От: 3 лв. литър бензин?

Всеки мрънка, никой нищо не прави по въпроса.

Да, така е. Аз мрънкам също, но аз и не съм се качвал на моята кола от вече седмици. :) Моето мрънкане е за да дам стимул и на тези, които могат да минат без кола някъде. Примерно, да отиде да си вземе цигари или да пие кафе с колата на цели 200 метра разстояние, за да го видят готините мацурани. :D

Може да е незначително, но ще е голям удар, поне в оборотите. Но явно още не е стигнал дадената сума, за да започне българина да се замисля дали да хване пътя за някакво разстояние, което може да вземе за 20 мин. пеш. Като дойде тази сума, тогава май може да се говори за нещо като действия.
 

Горе