ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Re: От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Не мой се радвате ами бъдете нащрек

Това беше само проба, гледайте да не ни го вкарат през задния вход като поправките в закона за хазарта съгласно които интернет провайдърите вече трябва да филтрират и ограничат трафика до определени сайтове за залагания


по принцип ако филтирират уилям хил например който са регстрирани в англия но не и тук, те може да осъдят България в европейския съд че се ограничава евродиректива свободния достъп до услуги на граждани на ес ...

това е все едно да си купиш гражданска отговорност от немска компания :) (което е по скъпо но може)
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

България няма да предприема никакви действия по АСТА, включително внасяне за ратификация, до единна позиция на страните от ЕС
14 февруари 2012 | 13:14 | Агенция "Фокус"
Начало / Министерски съвет

София. Премиерът Бойко Борисов е инициатор на предложението за спиране на процедурата по сключване от страна на Р България на Търговското споразумение за борба с фалшифицирането - АСТА. Това стана ясно от изявлението на министъра на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков на пресконференция, съобщиха от МИЕТ.
България няма да предприема никакви действия по АСТА, включително внасяне за ратификация, до изграждане на единна позиция на страните-членки на ЕС – заяви Трайков.
„Премиерът показа диалогичност като прие още в началото представители на протестиращите и стана инициатор на настоящите ни действия. Аз участвах в изслушване пред три парламентарни комисии в присъствието на всички заинтересовани страни. Ето днес, чувате предложението, което вече съгласувах с министър-председателя и ще внеса в Министерски съвет, което да бъде подписано с истинско мастило. Сигурен съм, че ако Министерски съвет приеме това предложение, премиерът Борисов ще има волята и самочувствието да защити в Брюксел автентичната българска позиция” – каза министър Трайков.
В рамките на българската политическа традиция, не очаквам никой да поеме т.нар вина за присъединяването ни към АСТА. Затова аз поемам отговорността – каза министърът.
„На 16 ноември 2011 г. Министерски съвет одобри решенията на Съвета на Европейския съюз за подписване и одобряване на АСТА. То бе съгласувано с всички министерства, а аз бях вносител на окончателното споразумение за одобрение. Смятам че подцених въпроса и не се проведе в рамките на Министерски съвет, по моя вина, достатъчно широка дискусия. Казвам всичко това, защото трябва да е ясно, че част от политиката в България трябва да е и носенето на отговорност. Именно за това точно аз и ръководеното от мен министерство, ще внесем предложението за спиране на процедурата по сключване от страна на Р България на Търговското споразумение за борба с фалшифицирането”, каза Трайчо Трайков.
„Без да се оправдавам, искам да припомня, че от самото начало твърдя, че съм песимист по отношение на регулация, която чрез санкции, а не чрез пазарни методи, се опитва да защити една индустрия, която не е успяла да се адаптира в цифровата ера. Никога едни авторски права не може и не бива да бъдат поставяни над общочовешки права. Мисля, че с днешна дата става много по-ясна репликата ми, че страната ни е подписала в Токио под условие”, каза Трайчо Трайков.

http://www.focus-news.net/?id=n1620940
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Никаква победа не е това. Пак си измиват ръцете и показват мекушавост, безпринципност и слагачество. Нямало да предприемаме никакви действия докато не се постигне единна позиция в ЕС. Това е к*рвенска позиция. Трябваше да кажат просто: Осъзнахме, че това споразумение е вредно за България и свободата на словото в нея затова няма да го подпишем каквото и да става.
Докога българските политици ще се държат като високоплатени западни компаньонки?
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

България няма да предприема никакви действия по АСТА, включително внасяне за ратификация, до единна позиция на страните от ЕС

След внимателен прочит става ясно, че:
1) Няма да оттеглят подписа си от споразумението.
2) Ще чакат ЕС да го ратифицира.
3) Ще чакат поне 6 държави да го ратифицират* - тогава ще влезе в сила и в България, независимо дали България го е ратифицирала.

* За шестте държави:

ARTICLE 40: ENTRY INTO FORCE
1. This Agreement shall enter into force thirty days after the date of deposit of the
sixth instrument of ratification, acceptance, or approval as between those Signatories
that have deposited their respective instruments of ratification, acceptance, or approval.
2. This Agreement shall enter into force for each Signatory that deposits its
instrument of ratification, acceptance, or approval after the deposit of the sixth
instrument of ratification, acceptance, or approval, thirty days after the date of deposit
by such Signatory of its instrument of ratification, acceptance, or approval.

Google Translate:

ЧЛЕН 40: Влизане в сила
1. Настоящото споразумение влиза в сила тридесет дни след датата на депозиране на
шестия документ за ратификация
, приемане или одобрение, както между тези подписващите страни
, които са депозирали своите документи за ратификация, приемане или одобрение.
2. Настоящото споразумение влиза в сила за всяка подписала, че е представила своя
инструмент за ратификация, приемане или одобрение след депозиране на шестия
документ за ратификация, приемане или утвърждаване, тридесет дни след датата на депозиране
от такава подписала документа си за ратификация, приемане или одобрение.
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Еба си копелдаците! Пак си измиват ръцете! :twisted:
Колко ли хора ще вникнат в това - днес поне десет човека се радваха...
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

След многото издънки на управляващите бях решил твърдо да не гласувам за тях на следващите избори (все ще намеря за кой друг да гласувам), но с това си несериозно поведение просто вече няма кой да ме убеди, че тези изобщо стават за управляващи. Всяка държава трябва да има позиция по важните за самата нея въпроси. Важността и позицията се определя от народа. Само дето позицията на народа се опитват да я скрият и да говорят за позици на другите европейски държави, които трябвало да чакаме? Ние защо да нямаме позиция? Или над 20000 протестиращи не стигат ли за позиция? Тези не са никакви народни представители, защото не представляват народа и неговите интереси. Ще завърша post-а си подобно на Анонимните. Очаквайте ни... с изненади на следващите избори.
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Мда, факт е, че това е просто да покажат, че са склонили под въздействието на хората. Обаче е съвсем друго - никой не се отказва така без бой. Мисля си, че ще наложат и ще действат по гадни и подли начини, така както прави всяко едно защитаващо себе си правителство. Всички знаем колко силен може да бъде капитализма или казано малко по-библейски алчността. Както бе на един плакат на самия протест "Това е Планета, а не Империя", с което казваше много. Та какво си говорим тук.

И тези ще ги сменим. Това е ясно. Аз съм буден гражданин и винаги гласувам, независимо болен, прав. Винаги. Защото знам, че това ще определи в някакъв % какъв ще е живота ми в следващите няколко години. Както се видя и тези 4 не минават кой знае колко добре и адекватно. Нека има приятни изненади за всички. Аз със сигурност ще гледам да дам каквото мога от себе си. :)
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Така е Blinky, но за кои да гласуваме, като ВСИЧКИ, които ни управляват, от всички правителства до сега, са комунисти от Държавна Сигурност? Както казах по-рано: Няма бивш комунист, както няма бивш педераст! Държавата няма да се оправи, докато не разстреляме всички, които са имали нещо общо с партията (ЦК), ДС или са били доносници! Иначе те ще продължават да държат ръка върху управлението и икономиката...
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Не е по темата, но смятам, че мястото е подходящо тук. Касае се за правата на детето и по-страшно от A.C.Т.А - Гласят законопроект за детето, в който се игнорират напълно правата на родителите и се предостъпват на държавата и социалните служби! Под видеото съществува инфо с линкове към съответните материали.


[video=youtube;Jae2nTPKq-A]http://www.youtube.com/watch?v=Jae2nTPKq-A[/video]
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Ебаси! Тия в парламента и в министерския съвет революция ли искат да стане?
 
От: От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Така е Blinky, но за кои да гласуваме, като ВСИЧКИ, които ни управляват, от всички правителства до сега, са комунисти от Държавна Сигурност? Както казах по-рано: Няма бивш комунист, както няма бивш педераст! Държавата няма да се оправи, докато не разстреляме всички, които са имали нещо общо с партията (ЦК), ДС или са били доносници! Иначе те ще продължават да държат ръка върху управлението и икономиката...
Големите отгоре наистина дърпат конците на който и да дойде на власт, но има малка подробност, която вероятно ти убягва. Погледни от позицията на тези, които в момента управляват. Те какво печелят ако бъдат сменени с други пък били те и като тях? Естествено, че само губят. Точно затова трябва да им покажем, че можем да ги сменим. Може да ги сменим с не по-добри от тях, но е важно да вденат, че може да им бием шута на тях лично. Ако следващите ни пречат и тях ще сменим с други. С гласа си на избори трябва да стимулираме политиците да се постараят поне малко да защитават нашите интереси, ако им се стои по-дълго на власт.
 
Последно редактирано:
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

България се излиза от ACTA:
[video]http://vbox7.com/play:89aaea50ca[/video]
 
От: От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

България се излиза от ACTA:
[video]http://vbox7.com/play:89aaea50ca[/video]

Това е само мижи да те лъжем работата не вярвайте на такива глупости.
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Капитализъм или корпоратизъм?

Щетите от корпоратизма са видими навсякъде около нас: неефективни корпорации, които оцеляват въпреки огромната си неспособност да служат на клиентите си, мудни икономики с бавен ръст на производството, недостиг на атрактивна работа, ограничени възможности за младите, правителства, фалирали заради опитите си да прикрият тези проблеми и увеличаваща се концентрация на богатство в ръцете на онези, които са с достатъчно добри връзки, да са от правилната страна на корпоратистките сделки.

Това преминаване на силата от собствениците и иноваторите към представителите на властта е антитеза на капитализма.

Апологетите на корпоратизма и онези, които се възползват от него обаче имат наглостта да пишат всички тези провали на сметката на „безразсъдния капитализъм” и „липсата на регулация”, които според тях изискват по-строг надзор и регулация. А те на практика означават повече корпоратизъм и фаворизиране.

Лобистите си купуват закони. Тези закони регулират всички области на живота твърде много, като дават икономическо предимство на определени корпорации. Това е антипазарно, против капитализма. В същото време невежите идиоти "окупатори" протестират против капитализма. А трябва да протестират против лобистите и техните спонсори, против законите, които нарушават принципите на свободната конкуренция (капитализма) и правят някои корпорации много богати за сметка на виновниците за това безумие (гражданите - те не си вършат задължението да контролират политиците, позволяват им да се продават на лобистите).

Докато протестираме против един закон, те подготвят за гласуване още сто закона. Не вярвам, че можем да спрем това, но поне може да се пробваме да го ограничим. Вместо по сто лобистки закона на година, да гласуват петдесет лобистки закона на година. Пак е файда. Пак ще обедняваме, само че по-малко.
 
Последно редактирано:
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Пълна окупация по всички параграфи е нужна. Нямам думи, това е изродско ненормално...

slon.ru/world/kak_norvegiya_otnimaet_detey_u_zaezzhikh_inostrantsev-748576.xhtml
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Абе на вас ви е весело, но аз като гледам, след протеста на страницата във Фейсбук започнаха да се ръсят кви ли не глупости, а тук почти спряхте да пишете в темата. Преди я дискутирахте много разпалено. Защо стана така? До колкото разбирам в Европа ще има протест на 25-и. Тук някой подготвя ли нещо? Все пак за протеста трябва да се иска разрешение от съответните институции. Нали не мислите да се предадем ей така?
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Досега нямах информация за този протест. Кофти организация. Ако бяха по-хитри, да бяха разпратили mail-ове до камара сайт администратори с молба за съдействие. Аз, например, не бих отказал подкрепа. Мисля, че не е уместно толкова набързо да се организира протест. Иначе разрешенията не са проблем. Официално по закон разрешение не се изисква (доколкото помня от прочетеното в закона). Нужно е само организаторите на протеста два дена преди това да информират кметството (ако не се лъжа), че ще има такъв както и да дадат подробности за него.
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

ама този месец ли? ще е гениалано ако е събота, и неделя - горивата. направо ще е супер. ама са го измислили добре. и аз сега рабирам, а яко следя мрежата за подобни новини. ;)
 

Горе