bazar vs prodavalnik

От: Re: От: bazar vs prodavalnik

То сам там неналяха големите пари за реклама. :)

Сега им влизам във фен страницата им и гледам, че там си имат друга стратегия.
 
Re: От: Re: От: bazar vs prodavalnik

Сега им влизам във фен страницата им и гледам, че там си имат друга стратегия.

Не съм видял какво мислят. Но за мен успешна стратегия би била да се запази старата и да градят нова. Така, ще могат да разполагат с чувствителните и истински фенове на стария бранд, като в същото време градят новия и приобщават към него. Социалният маркетинг е идея малко по-деликатен. :)

Дано са предприели нещо интелигентно. :) Иначе, мен нито името ми харесва, нито рекламите, а това, че правят нещо, за да се развиват - евалата. Наляха пари в рекламния бранш. Да има въртележка на пари. ;)
 
От: bazar vs prodavalnik

очаквам скоро да сменят и дизайна макар че засега отричат :) както са другите сайтове olx.pt и тн
 
От: Re: От: Re: От: bazar vs prodavalnik

Не съм видял какво мислят. Но за мен успешна стратегия би била да се запази старата и да градят нова. Така, ще могат да разполагат с чувствителните и истински фенове на стария бранд, като в същото време градят новия и приобщават към него. Социалният маркетинг е идея малко по-деликатен. :)

Дано са предприели нещо интелигентно. :) Иначе, мен нито името ми харесва, нито рекламите, а това, че правят нещо, за да се развиват - евалата. Наляха пари в рекламния бранш. Да има въртележка на пари. ;)

Аз пък мисля, че стратегията им никак не е лоша. Колкото повече шум вдигат, толкова повече се говори за тях. При всяка промяна има недоволни. ФБ се е променял десетки пъти и колко страници е имало, че ще спрат да го ползват, колко теми по форумите е имало с негативни коментари и прочие. Но ето го ФБ си е тук и хората продължават да си го ползват както преди.

ОЛХ явно е някоя световна марка (непозната за мен преди да я рекламират по телевизията) и е нормално собствениците да придърпват потребители към нея. Колкото до лоялните потребители на продавалника, те ще са си лоялни и към олх, за тях нищо няма да се промени. По-скоро грешката им е в модерацията на обявите. Но това е коментирано в друга тема вече.

Другото което си мисля е, че тази промяна е само първата стъпка. В бъдеще ще има други промени в посока налагане на световния бранд и възможност за международно търгуване. И ако промените се правят на малки стъпки така, че на потребителите да им е лесно да свикнат с тях бизнес плана им ще бъде успешен.
 
От: bazar vs prodavalnik

очаквам скоро да сменят и дизайна макар че засега отричат :) както са другите сайтове olx.pt и тн


Разбира се, че ще сменят дизайна и то тихо. Един ден ще има само съобщение: За да подбрим ала-бала, дрън-дрън рабоата на сайта променихме дизайн и функционалноста. И поле във форума им 2 седмици виене. Там има теми достойни за уважението на всеки латино сценарист :lol:
 
От: bazar vs prodavalnik

очаквам скоро да сменят и дизайна макар че засега отричат :) както са другите сайтове olx.pt и тн

Ей т'ва ако го направят ще е голяма грешка ... поне това, което успях да видя от другите ОЛХ-та беше много грозно... приличаха на някакви сайтове за обяви от края на 90-те ...
По-скоро мисля, че обратното би било по-добре - да направят и другите ОЛХ-та като българския.
 
От: bazar vs prodavalnik

Ей т'ва ако го направят ще е голяма грешка ... поне това, което успях да видя от другите ОЛХ-та беше много грозно... приличаха на някакви сайтове за обяви от края на 90-те ...
По-скоро мисля, че обратното би било по-добре - да направят и другите ОЛХ-та като българския.

1 сайт по-лесно се се модифицира отколкото 170 :) И не видях един сайт от тези или който и да е друг извън БГ с опция за оферта. Говоря само за сайтове за обяви, не за платформи като Ибей
 
От: bazar vs prodavalnik

Като гледам за ОХЛ-тата май няма невъзможни неща. :lol:
Каквото щат да правят, според мен е въпрос на време някой друг да обере клиентелата с подобна платформа...
 
Ми те базар имат реклами по ТВ-то.
 
От: bazar vs prodavalnik

Базар гледам вече имат 2 вида рейтинг - единия си е този с пратките, а другия - точно като в ОЛХ след приета оферта може да се поставят коментари.
Също така гледам са направили профилите подобно на ФБ и Г+ с корица и снимка. (Това може и да е отдавна, просто не съм се задържала за по-дълго в сайта, та да разгледам).

магазинчето.еу и то напредва с обявите.

Някой ми спомена за някакъв нов продавалник.про ...
 
От: bazar vs prodavalnik

1 сайт по-лесно се се модифицира отколкото 170 :) И не видях един сайт от тези или който и да е друг извън БГ с опция за оферта. Говоря само за сайтове за обяви, не за платформи като Ибей

Аз като им гледам дизайна на другите сайтове на ОЛХ незнам как може някой да ги ползва изобщо. За такъв голям бранд, предполагаемо с много пари незнам как не са се хванали да направят по-красиво изглеждащи сайтове.
 
От: bazar vs prodavalnik

аз ако бях на мястото на базар.бг бих направил дизайн като на olx.com или olx.pt :lol:
 
От: bazar vs prodavalnik

Вярно, че с тази рекламна кампания всички започнаха да говорят за тях, но шанса наистина да има недоволни е голям. До сега в Базар получавах по 1 съобщение на 2 дена, а след като смениха името по 6 на ден.
 
От: bazar vs prodavalnik

Аз предпочитам базар, но не защото продавалник е ОЛХ а заради модераторите си. Както ще да се казва, ако ще и дизайна да сменят, не ме интересува. Стига да не се налага на всяка втора обява да обяснявам защо тя не нарушава условията на сайта, а в отговор да получавам автоматични съобщения. И на второ място да продава.
 
От: bazar vs prodavalnik

Аз пък на този етап предпочитам Продавалник, заради високата посещаемост.
Чат/пат се сблъсквам и аз с модераторите, макар, че нарушавам правилата по никакъв начин - понякога като си наумят нещо не можеш да ги убедиш в обратното.
В Базара ме кефи, че ги няма ограниченията от ОЛХ , но пък там е слабо и макар, че вече почти всички го знаят, продажбите са голяма рядкост.
 
От: bazar vs prodavalnik

Аз пък на този етап предпочитам Продавалник, заради високата посещаемост.
Чат/пат се сблъсквам и аз с модераторите, макар, че нарушавам правилата по никакъв начин - понякога като си наумят нещо не можеш да ги убедиш в обратното.
В Базара ме кефи, че ги няма ограниченията от ОЛХ , но пък там е слабо и макар, че вече почти всички го знаят, продажбите са голяма рядкост.

Екипа на Продавалник са ужас. С тях разбирателство няма. Пример: часовник светещ в седем различни цвята според тях не е един артикул а седем. Тази обяви ми отне 4 дни за да я одобрят.

7.jpg

Продажба на спортен арбалет пък беше невъзможна въпреки, че и в момента има поне 3 обяви за арбалети.

И класиката беше когато някакъв тип Магазинера агитирал с лични съобщения да посещават сайта му за обяви, администрацията на Продавалник реши, че съм аз заради съвпадението на имената на сайтовете и профилите и след пост в една тема как този си прави реклама на мой гръб отнесох перманентен бан. :lol:
 
От: bazar vs prodavalnik

Да, точно този случай с твоите часовници скоро го разказвах някъде по форумите, ама не помня в коя тема беше. :D

А за това, че направиха разлика между магазинера и магазинчето просто няма да го коментирам. То само по себе си казва доста....

Както и случая с една друга потребителка, на която и свалиха обява за панталон на Филип Плейн, защото Филчо им бил писал с молба а се свали обявата. :cry:
 

Горе