Bitcoin / Биткойн

Вчера пуснах 2 поръчки от Крипто бг ... платих през банкова сметка , но още ги няма в портфейлите ... Предполагам че чак утре ще ги преведат , но стойността им каква ще е ? В смисъл цената се смята каквто е била в момента на поръчката или в момента в който ми одобрят плащането ?
 
Вчера пуснах 2 поръчки от Крипто бг ... платих през банкова сметка , но още ги няма в портфейлите ... Предполагам че чак утре ще ги преведат , но стойността им каква ще е ? В смисъл цената се смята каквто е била в момента на поръчката или в момента в който ми одобрят плащането ?
Крипто е ок за продажби с банкова сметка, но иначе не е зле през cix.bg да ги пускаш, цената е по-добра и може и през банкомат да се плаща.
 
Вчера пуснах 2 поръчки от Крипто бг ... платих през банкова сметка , но още ги няма в портфейлите ... Предполагам че чак утре ще ги преведат , но стойността им каква ще е ? В смисъл цената се смята каквто е била в момента на поръчката или в момента в който ми одобрят плащането ?
Ще ти пишат като получат парите дали искаш Х койни на цената към момента...
 
За всички с рипъли - от няколко дни го наблюдавам след като дивергира тази седмица и също така направи зона на подкрепа, днес я проби, така не бързайте с покупките, врата за под 10 цента като следваща подкрепа е отоврена, ако има валиден пробив по подркепата:
1996ldY.png


Иначе койна падна над 20% още малко и ще мине 30% както казах онзи ден - така че ако не сте наясно с трйдингът то стойте далече. Да може се правят бързо пари, но и бързо се губят ако не знаете какво да правити.
Коя е тази платформа, колега?
 
blackout8 Преди доколкото си спомням беше като цяло против и по-скоро скептично настроен относно Биткойна.
Интересно ми е да не би да си си променил мнението или следиш индустрията и пазара единствено с идеята за търговия ?
 
blackout8 Преди доколкото си спомням беше като цяло против и по-скоро скептично настроен относно Биткойна.
Интересно ми е да не би да си си променил мнението или следиш индустрията и пазара единствено с идеята за търговия ?
Все още съм настроен по същият начин - нямам голяма вярва в тях, но това прицницпно не пречи да се запозаят по от близо с неща или пък като тотално имплодира да реша да вляза преди следващият балон - на този етап просто ми е интересен процесът на борсите.
 
Биткойн е много лесен за търгуване, като вдиш активна темата във форума значи е време за продаване,след това като изпадне надолу и спре да се говори и пише толкова е време да се купува :)

Тук си адски прав :D
 
Все още съм настроен по същият начин - нямам голяма вярва в тях, но това прицницпно не пречи да се запозаят по от близо с неща или пък като тотално имплодира да реша да вляза преди следващият балон - на този етап просто ми е интересен процесът на борсите.
Скоро блокчейна технологията ще навлезе много силно, но и самите програмисти трябва да се oбучат що е това блокчейн.
Ето нещо интересно
 
Аз днес вкарах още 150$ в редкойни, доста се покачват гледам, а ако го пуснат скоро в Polionex-а може и следващият биткойн да се окаже..

няма да го пуснат, щото го махнаха преди ъъъ ?три? месеца
 
Аз взех Mooncoin за 800лв днес на цена 0.00000004 BTC май се попрецаках малко, но пък съм си го забил да се продаде на 0.00000010

upload_2017-6-5_11-51-37.png
 
Какво ви кара да набивате такива пари в никому неизвестни валути? Някога и аз мислех да пускам криптовалута, но идеята беше да е силно подобрен Бибиткойн. Като гледам има над 200 живи валути, и давате луди реални пари за тях. Не мога да си го обясня.
 
Какво ви кара да набивате такива пари в никому неизвестни валути? Някога и аз мислех да пускам криптовалута, но идеята беше да е силно подобрен Бибиткойн. Като гледам има над 200 живи валути, и давате луди реални пари за тях. Не мога да си го обясня.

Аз също не знам защо се набиват пари в подобни валутки, единствения подобрен бибиткойн както го наричаш виждам ETH, затова отворих дългосрочна позиция там :D
 
...единствения подобрен бибиткойн както го наричаш виждам ETH, затова отворих дългосрочна позиция там :D
Я раздуй какво му е подобреното, че вече не ми се чете за крипто. Много от гениалните решения потънаха в забравата. А подобна истерия като сегашната вече лично наблюдавах... после имаше много плач! Криптосите не са ограничен ресурс, че да поскъпват толкова истерично.
 
Я раздуй какво му е подобреното, че вече не ми се чете за крипто. Много от гениалните решения потънаха в забравата. А подобна истерия като сегашната вече лично наблюдавах... после имаше много плач! Криптосите не са ограничен ресурс, че да поскъпват толкова истерично.

С две думи:
Етереум блокчейна се фокусира върху програмния код на което и да било децентрализирано приложение (вместо както е при Биткойна сам ода траква собствеността на единиците). Етереум блокчейна е задвижван от гориво - крипто токена Етереум. ТОй се ползва не само като валута, но и от девелопъри за да си плащат трансакционните такси и услуги в Етереум мрежата.

Отделно:

"Умните" договори
infographics-02-1.jpg


Приложения на Етереума:
infographics2-02-1024x488.png




Какви приложения могат да се девелопнат на платформата:

infographics2-01-1024x431.png
 
Maни тия големите картинки!
Малко четох за Етериум. Не разбрах дали решава проблема с постоянно растящата до безкрайност блокчейн верига. При бибиткойн колко гигабайта станаха в един файл, минаха ли 30? И трябва да го издърпаш тоя файл, ако искаш да имаш собствен портфейл. Простотия!
Другото което е. Примерно кредитните карти по начало са предвидени да работят офлайн. Минава периодично някой с машина и събира и валидира данните. Докато не се появи подобна валута - не смятам, че може да смени сегашния кеш.
Бибиткойн е идеален за дарения, но не е удобен да си купиш дъвка с него.
Mинирането и надпреварата в хабене на ток и генериране на парникови газове - също смятам, че направо трябва да се забрани със закон. Има много други технологии, дето не пилеят енергия нахалост.

Hyperledger от горните постове е поредният претендент за популярност.
 
Последно редактирано:

Горе