Bitcoin / Биткойн

Само за биткойн се говори, а междувременно валутки като Litecoin, Dash, Monero, Ethereum и други изкъртиха мивката на биткойна, изглеждат още по-балонизирани, обаче само показват закана да рипат още нагоре :)
 
Само за биткойн се говори, а междувременно валутки като Litecoin, Dash, Monero, Ethereum и други изкъртиха мивката на биткойна, изглеждат още по-балонизирани, обаче само показват закана да рипат още нагоре :)
То тея се ползват.. ми ти виж другите в ТОП 200.. има някви дето, никой не ги е чувал и имат капитализации от по 200+ милиона :D
 
Ще се радвам някой да даде (ако има) становище ще продължили нагоре....и защо.

Има една интересна теория, че биткойна е замислен с цел да подпомогне преминаването към cashless society, т.е. да се разкара кеша напълно и плащанията да са единствено виртуални. И има известна логика, никой не знае кой е създал биткойна, някак нереално е и това че неговите биткойни не са помръдвали. Сатоши е умрял? Да бе... Май е по-вероятно създателите да са добрите стари американски банкери и всичко да се прави по план. Има и една известна корица с феникса от 80-тте години, която предизвестява края на всички световни валути през 2018, значи е повече от очаквано точно в тези дни да се размърдат нещата. Големите банки от своя страна не са предприели никакви сериозни мерки срещу биткойна, при все че би било най-лесно да се пресече всичко още в зародиш. Да, от време на време се появява по някоя страховита новинка, вероятно за тестване на настроенията, нищо особено. Май биткойна е враг на банковата система само в очите на феновете, но не и според самите банки. И не е ли странно как само през последните седмици ръста на биткойна толкова много се засили, че не може да се обясни само с интереса на такива дребни крайни потребители като нас? Дали банките не се зареждат с биткойни? Те със сигурност имат средствата за това.

И ако тази конспирация е вярна, тогава със сигурност цената на това математическо чудо ще трябва да стигне още по-космически нива, даже трябва да започне и да се използва по предназначение, че да се харесат на хората тези така желани безкешови плащания и идеята за единна валута. Ако просто си гръмне като стандартен балон сега, то тази идея пропада. Нито ще сме опитали от заветните безкешови плащания, нито ще искаме след това. Така че не се учудвай ако преди средата на 2018 цената на биткойна стигне 100 хиляди долара :) Ако нещо ще се пука, сигурно ще стане след като извадят официалната единна валута или каквото там американското правителство предложи като вариант за спасение от предполагаемите ни мъки :)

Айде сега някой да измисли и теория, започваща с пукането на балона. Да предположим че след месец биткойна ще струва само 1000 долара, защо ще стане така и какво следва след това, как ще завърши приказката?
 
Може и да има интерес, зависи как се развиват нещата и дали трайно ще станат част от живота ни или изведнъж всичко ще се срути.
 
Имах биткойн кеш, купен на 1 600, вчера го продадох на 2000, а днес е вече 2 400. Парадоксалното е, че бях заложил позиции на 2 400, но вчера ги изтрих, защото ми се стори, че скоро няма да стигне толкова :D
 
И в крайна сметка къде ги продавате?
Става въпрос за след борсата, към левчета или ги харчите и си купувате нещо?
 
1 приятел си купи биткойн на обяд и вече 5-ти час го чака. Това случвало ли ви се е? 5 часа непотвърдена транзакция?
От сутринта са се закучили всякакви транзакции... на каквото и да било :(
 
1 приятел си купи биткойн на обяд и вече 5-ти час го чака. Това случвало ли ви се е? 5 часа непотвърдена транзакция?
От сутринта са се закучили всякакви транзакции... на каквото и да било :(

Комбинацията от натоварена мрежа (много трансакции) + ниски транзакционни такси (изтласкани по-назад) забавят цялата работа.
 
Забелязвате ли , че почти всеки ден някакви супер измислени ALT-ове се качват мега много нагоре и после се изтеглят парите и те пак остават скъпи(по-скъпи от колкото са били)..
Аз си мисля, че има няколко акули, които купуват евтини монети, вкарват ги в топ 100, от там захапват капитали от хора, които не разбират, и после продават на скъпото..

Няма ли да е лошо да нацелим някоя и да напраим 5-6 пъти на парите :D
 
1 приятел си купи биткойн на обяд и вече 5-ти час го чака. Това случвало ли ви се е? 5 часа непотвърдена транзакция?
От сутринта са се закучили всякакви транзакции... на каквото и да било :(
Аз от rgcoins съм чакал ден два за превеждане на биткойна в акаунта. Иначе много ме кефи как биткона стана 17к и се отказах да купувам и реших да си купя 4 етириума и тогава всички наши банки решиха да скапат борсите в България и 3 дни няма откъде да го поръчам и когато вече мога да го поръчам цената е с 300-400 долара на бройка отгоре....
 

Горе